'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Пошук відповідального за інженерні мережі  (Прочитано 4666 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Nic

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 11
    • Перегляд профілю

Прошу допомогти. Являюсь орендарем квартири будинку 1964р. забудови. Квартира неприватизована.
Труби ГВП та ХВП по стояку у моїй ванній кімнаті з моменту забудови не замінювались. Труби зносилися, заіржавіли та дали течу.
Хто повинен забезпечити заміну труб по стояку в моїй ванній кімнаті?
Чи являються дані труби спільним майном співвласників багатоквартирного будинку, який обслуговує Управитель кп Керуючої компанії?
Я орендар неприватизованого житла.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Я орендар неприватизованого житла.
Квартиронаймач, чи квартирант квартиронаймача?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Труби ГВП та ХВП по стояку у моїй ванній кімнаті з моменту забудови не замінювались. Труби зносилися, заіржавіли та дали течу.
Хто повинен забезпечити заміну труб по стояку в моїй ванній кімнаті?
Чи являються дані труби спільним майном співвласників багатоквартирного будинку, який обслуговує Управитель кп Керуючої компанії?
Уточніть про які труби мова... "Труби  по стояку" - це що? Це стояк?
Цитувати
ДБН В.2.5-64:2012 Внутрішній водопровід та каналізація.

3.13 стояк Вертикальний трубопровід усередині будинку, будівлі або споруди, що проходить через один або декілька поверхів, який подає воду через відгалуження до водорозбірних приладів та пожежних кран-комплектів або для відведення стічних вод від санітарно-технічних та інших приладів
Стояки є спільним майном. Хто ремонтує, залежить від прийнятого рішення співвласниками про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг.
Записаний

Nic

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 11
    • Перегляд профілю

Я наймач жилого приміщення з виданим ордером згідно Житлового Кодексу Української РСР

Закон України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку
Стаття 9. Форми управління багатоквартирним будинком
2. Наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.

Співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири у багатоквартирному будинку.

Управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов’язків співвласників, пов’язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку;


Прошу допомогти, де я можу дізнатися чи власники квартир видали доручення?
Чи я правильно розумію що якщо тільки мені дали право за дорученням приймати участь в управлінні спільльним майном я можу отримати ремонт труб?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Про які труби мова? 1.  Внутрішньобудинкових систем водопостачання, постачання гарячої води до точки приєднання квартири? ПОРЯДОК обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води
Цитувати
точка приєднання внутрішньобудинкової системи водопостачання та системи постачання гарячої води багатоквартирного будинку до житлового (нежитлового) приміщення - перша запірна арматура на відгалуженні від стояків у межах приміщення (запірна арматура не належить до внутрішньобудинкової системи);
Внутрішньобудинкові системи обслуговує і утримує або Управитель, або Виконавець  послуги (залежить від прийнятого рішення співвласниками про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг). Повідомляєте про протікання, вимагаєте комісійного обстеження і надання відповіді про заплановані заходи на підставі акта обстеження. Аварійні пошкодження усувають зразу (заварювання, хомут, часткова заміна ). Чи є потреба у заміні стояка вцілому, вирішуватимуть спеціалісти Управителя або Виконавця  послуги. Вас повідомлять.
2. Чи труби квартири (після точки приєднання до внутрішньобудинкових систем)?
Ці труби повинен утримувати  власник квартири.
Цитувати
5. Обслуговування систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води в межах житлового (нежитлового) приміщення від точки приєднання здійснюється його власником (співвласниками).
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1074-18#n14
Якщо будинок раніше належав до комунальної власності, то неприватизована квартира і зараз належить до комунальної власності. Власником є громада. Діє від імені громади ОМС. ОМС може надати повноваження Керуючий компанії.
Цитувати
Квартира неприватизована у будинку комунальної власності. потрібен ремонт опалення, замінити газову плиту, встановити газовий лічильник. Маю я право це зробити за рахунок ЖЕКу?
Якщо це не Ваша квартира, то як Ви можете визначати те, що є компетенцією її власника, тобто ОМС. Отримайте відповідне рішення ОМС, яким буде передбачено у бюджеті ремонт об’єкту комунальної власності, тобто цієї квартири, з переліком робіт та придбанням обладнання, і тоді, дійсно, зможете отримати від комунального ЖЕКу проведення бажаних робіт.
http://jkg-portal.com.ua/ua/question/t/zhitlove-gospodarstvo/kvartira-neprivatizovana-u-budinku-komunalnoji-vlasnost-potrben-remont-opalennja-zamniti-gazovu-plitu-vstanoviti-gazovij-lchilnik-maju-ja-pravo-ce-zrobiti-za-rahunok-zhuku/
Але ще  треба дивитися договір найму. (Якщо він є, а теоретично він бути повинен.) Чи бува не покладено обов'язок по утриманню труб квартири на квартиронаймача...

Записаний

Nic

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 11
    • Перегляд профілю

Дякую за роз'яснення.

В моєму зверненні до Управителя Керуючої компанії йшлося що в червні 2019р. за моєю адресою проживання (в квартирі №11) сталася аварія на системі трубопроводів у ванній кімнаті що призвело до залиття сусідів нижніх поверхів. Представники виконавця (сантехніки) вжили тимчасових заходів по усуненню аварійної течі трубопроводів встановивши заглушки. В зверненні була висунута вимога до Управителя КП провести капітальний ремонт трубопроводів(стояків) в моїй ванній кімнаті які протікають через зношенність та іржавість.

В своїй відповіді Управитель КП стверджує що протікання та аварія сталася не в моїй квартирі (№11) а в мого сусіда поверхом вище (над мною -кв №15) і що саме в нього були представники виконавця які нібито виявили протікання та усунули його. Але в дійсності під час залиття я разом з представниками виконавця знаходилася в квартирі мого сусіда зверху у ванній кімнаті та бачила що аварії та протікання в ньго не було виявлено(точніше в нього був повний капремонт всіх труб, а в моїй квартирі в свою чергу не була мокрою стеля).
Тому представники виконавця попросили мене забезпечити доступ у мою ванну кімнату, після цього вони встановили що саме мої трубопроводи були причиною залиття і встановили заглушки на мої труби по стояку.
Акт про виконання робіт з усунення витоків представники виконавця не надали, при мені акт не складали.

Як мені зараз довести що труби знаходяться в аварійному стані і потребують негайної заміни?
Окрім того на даний час в мене не встановлені лічильники ГВП та ХВП, вважаю що на такі труби встановлювати їх неможливо.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Прошу допомогти, де я можу дізнатися чи власники квартир видали доручення?
Чи я правильно розумію що якщо тільки мені дали право за дорученням приймати участь в управлінні спільльним майном я можу отримати ремонт труб?
Ремонт Ви вправі отримати просто як квартиронаймач.
Доручення на участь в управлінні спільним майном Вам можуть дати не власники квартир, взагалі, а власник КОНКРЕТНОЇ ВАШОЇ квартири. Це ОМС. ОМС Вам нічого не надасть. Нема такої практики. У ОМС нема такої потреби...
Приватизуйте квартиру і матимите всі права співвласника будинку.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

вони встановили що саме мої трубопроводи були причиною залиття і встановили заглушки на мої труби по стояку.
Якщо мова про ті, що на фото, то це не Ваші...  Це стояки - спільна власність  співвласників будинку. 
То не заглушки, то хомути.
Окрім того на даний час в мене не встановлені лічильники ГВП та ХВП, вважаю що на такі труби встановлювати їх неможливо.
Так їх не на ці труби встановлють...
Як мені зараз довести що труби знаходяться в аварійному стані і потребують негайної заміни?
З'ясуйте, хто обслуговує (мабуть КП ). Викликайте Виконавця для складення Акту-претензії щодо невиконання робіт по поточному ремонту стояків систем ГВП, ХВП. В акті зазначити кількість встановлених хомутів (тимчасовий захід), метраж ділянок труб з корозією, відсутністю фарбування. Вказуєте що порушено "ПЕРЕЛІК послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд" (наказ Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 № 150)
Цитувати
1. Утримання будинків і споруд та прибудинкових територій
1.1. Санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, освітлення, утримання ліфтів
1.1.13. Централізоване водопостачання та водовідведення:
1.1.13.19. Усунення протікання в трубопроводах, приладах та арматурі.
--------------
1.1.15. Централізоване постачання гарячої води:
1.1.15.1. Регулювання та гідравлічне випробовування систем централізованого постачання гарячої води.
1.1.15.10. Закріплення трубопроводів.
1.1.15.11. Усунення засмічень внутрішньобудинкових водопровідних мереж.

1.2. Поточний ремонт
1.2.9. Штукатурні та малярні роботи:
1.2.9.5. Олійне фарбування радіаторів, труб опалення, каналізації, водопроводу, металевих ґрат, перил сходів тощо.
-----------
1.2.12. Централізоване водопостачання та водовідведення:
1.2.12.5. Часткова заміна трубопроводу при усуненні нещільностей, витоків.
1.2.12.8. Роботи з усунення незначних аварій.
----------
1.2.14. Централізоване постачання гарячої води:
1.2.14.8. Роботи з усунення незначних аварій.
Тобтоо ремонт труб повинен був бути і до капремонту...
Записаний

Nic

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 11
    • Перегляд профілю

Дякую за роз'яснення, тепер зрозуміло що допустила помилку оскільки просила капітальний ремонт, а необхідно було поточний.
Але маю проблему бо не знаю як з'ясувати хто саме повинен виконати поточний ремонт труб Управитель КП чи Наймодавець?

Оскільки в Житловому Кодексі Української РСР в ст.176 йдеться про таке-- Капітальний ремонт жилих будинків, технічне обслуговування їх інженерного обладнання, а також поточний ремонт жилих приміщень, що його зобов'язаний провадити наймодавець (житлово-будівельний кооператив), здійснюються відповідно до правил користування жилими приміщеннями, утримання жилого будинку і придомової території, правил і норм технічної експлуатації житлового фонду.

Я звернула увагу саме на цей Закон бо я не власник житла, квартира не приватизована.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

 
Цитувати
здійснюються відповідно до правил користування жилими приміщеннями, утримання жилого будинку і придомової території, правил і норм технічної експлуатації житлового фонду.
От і дивіться :
 ПРАВИЛА користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків  (ПКМУ № 572),
ПРАВИЛА утримання жилих будинків та прибудинкових територій    (Наказ № 76 ),
ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд   (Наказ № 150 ),
ЗУ "Про ЖКП"...

Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email