'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові заробітної плати  (Прочитано 8580 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Sergy

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Шановні добродії!!  Підкажіть, будь ласка, де можна знайти зразок позову щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати діючому працівникові. І на що потрібно звернути увагу.  На державному підприємстві міста Києва на протязі півтора останніх років заробітна плата нараховується, але не сплачується. Не сплачується зовсім для більшості пенсіонерів. Невеличкі виплати інколи (дуже дуже рідко) відбуваються для НЕ пенсіонерів. Затримки виплат траплялись і раніше, але якісь виплати відбувались раз на три-п’ять місяців. Подейкують, що борги підприємству перевищують борги підприємства. Тобто, якби підприємству віддали борги, то воно б змогло розрахуватись з робітниками. Можливо, в такий спосіб намагаються перетворити залишки цього підприємства в новий будмайданчик чергового ТРЦ, бо навіть у такому стані це підприємство якимось дивом виконує призначені роботи. Але борг по зарплаті чималий, щоб не сказати - шалений. Терпець увірвався і деякі робітники вже почали надсилати письмові запити до КМУ, УкрОборонПрому, КМДА, прокуратури.... Дехто вирішили готувати позов щодо стягнення нарахованої але не виплаченої заробітної плати, компенсації за несвоєчасно виплачену заробітну плату. Можливо хтось вирішить вимагати відшкодування моральної шкоди бо дехто напевно потрапив у скрутне становище. Тут і лікування та обстеження себе та рідних, невідкладні ремонти квартири, інженерних мереж та техніки, купівля техніки без якої не обійтись, витрати на життя, витрати на поховання рідних, оплата комуналки, гроші взяті в борг у знайомих і комерційні кредити (яких краще б не брати, але на щось жити потрібно). Замість повноцінного життя — довідка про постійно зростаючу заборгованість із заробітної плати та суцільні обмеження. Надія тане, депресняк перемагає.
Записаний

Sergy

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Щиро дякую, Юрію Васильовичу! Я спочатку звернувся до сайту ГРО-ЗА, а потім почав шукати інші джерела. Зараз знаходжусь у стані обробки отриманої інформації. Сподіваюсь, за тиждень, чи два стане остаточно зрозумілим чи можливі якісь компроміси і як діяти далі.
Записаний

Sergy

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Шановні добродії!
Питання два.
Перше — що можна зробити, коли суд більше місяця не видає ні судового наказу ні відмови про видачу судового наказу?
Друге — для звільнення з підприємства достатньо написати заяву за власним бажанням, чи бажано ще пояснити, чим це бажання викликано?
Другого вересня три співробітника відправили трьома поштовими відправленнями з описом вкладення заяви на видачу судового наказу про виплату нарахованої та невиплаченої заробітної плати державним підприємством до Печерського районного суду м.Києва. До заяв додавались копії:
1. довідки бухгалтерії про заборгованість по зарплаті;
2. довідки відділу кадрів про те, що громадянин є співробітником цього підприємства;
3. паспорту;
4. ідентифікаційного коду;
5. заяви з усіма додатками для відповідача.

Сьомого вересня до суду дійшли дві заяви. Сьомого ж вересня по цих двох заявах були присвоєні унікальні номери справ і був призначений суддя. Третя заява дійшла до суду восьмого вересня. А девʼятого вересня по третій заяві було присвоєно унікальний номер справи і призначено суддю. По трьох заявах — три справи і один суддя.
Двадцять третього вересня я відвідав Печерський районний суд, щоб зʼясувати - чому немає ніякого руху справ. За дві години до моїх відвідин в суді встановили обмеження повʼязані з коронавірусом. Врешті решт зателефонували до кабінету судді і мене пропустили. В кабінеті судді молодий чоловік мене вислухав і сказав, що доведеться зачекати ще два тижні, а краще — трохи більше.  На моє питання — може щось не так оформлено? - відповів, що у нього на комп'ютері немає ніяких відміток щодо якихось зауважень.
Тринадцятого жовтня ми з співробітником зателефонували до цивільної канцелярії Печерського суду. Після кількох невдалих спроб, якимось дивом нам відповіли.
По всіх трьох справах, більш ніж за місяць (замість пʼяти днів), не видано  ні судового наказу, ні відмови про видачу судового наказу.
На питання — що діється і що робити? - відповіли — пишіть, запитуйте письмово.
Може хтось підкаже — що діється і що можна зробити в такому випадку?

І ще одне питання, яке, можливо, потрібно оформити як окрему тему:
Щоб звільнитися з такого державного підприємства просто писати заяву про звільнення за власним бажанням, чи бажано додати — в звʼязку з тривалою (майже два роки) несплатою заробітної плати?
Насправді там цілий комплекс. Тут і скорочений робочий тиждень (три робочих дні замість пʼяти). Тут і складність роботи, на яку дають катастрофічно мало часу(а ще скорочений робочий тиждень), але ця робота якимось дивом виконується (хоча б в головному напрямку), завдяки самовідданості робітників, яких стає все менше. Тут і голий (скорочений) оклад. Тут і коронавірус.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

І ще одне питання,
Щоб звільнитися з такого державного підприємства просто писати заяву про звільнення за власним бажанням, чи бажано додати — в звʼязку з тривалою (майже два роки) несплатою заробітної плати?
Якщо плануєте відпрацювати 2 тижні з дати подання заяви про звільнення, то нічого додатково вказувати нема потреби.   Якщо ні, то потрібно вказати на порушення трудового законодавства, яких припустився роботодавець.
Цитувати
Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

{Стаття 38 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР № 5584-09 від 17.01.80, № 6237-10 від 21.12.83, № 7543-11 від 19.05.89; Законами № 871-12 від 20.03.91, № 3694-12 від 15.12.93, № 6/95-ВР від 19.01.95, № 1356-XIV від 24.12.99}

Стаття 39. Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника

Строковий трудовий договір (пункти 2 і 3 статті 23) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору та у випадках, передбачених частиною першою статті 38 цього Кодексу.

Спори про дострокове розірвання трудового договору вирішуються в загальному порядку, встановленому для розгляду трудових спорів.

{Стаття 39 із змінами, внесеними згідно із Законом № 6/95-ВР від 19.01.95}
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

До заяв додавались копії:
1. довідки бухгалтерії про заборгованість по зарплаті;
2. довідки відділу кадрів про те, що громадянин є співробітником цього підприємства;
3. паспорту;
4. ідентифікаційного коду;
5. заяви з усіма додатками для відповідача.
Щоб отримати ще й компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати, потрібно було надати дані по інфляції за певний період (роздрукувати з сайту Держстату  http://www.ukrstat.gov.ua/  ) та розрахунок розміру компенсації (виконаний самостійно).
Цитувати
1. довідки бухгалтерії про заборгованість по зарплаті;
Бажано з розбивкою по роках і місяцях (компенсація рахується по кожному місяцю невиплати окремо).
Цитувати
2. довідки відділу кадрів про те, що громадянин є співробітником цього підприємства;
Чи вказані у довідці реквізти наказу про прийняття на роботу?  Можна подавати копію наказу про прийняття на роботу (для звільнених ще й наказу про звільнення) та копію трудової книжки. 
Записаний

Sergy

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Шановні добродії!
Щиро дякую Юрію Васильовичу за пояснення.
Копія довідки відділу кадрів дійсно містить дату прийняття на роботу і номер наказу.
Копія довідки бухгалтерії містить загальну суму заборгованості станом на певну дату (зараз сума заборгованості вже зросла). До довідки бухгалтерії додавався ніяк не завірений роздрук по роках і місяцях, який не додавався до заяви. Я вимагав від бухгалтерії, щоб вони вказали суму компенсації за несвоєчасно сплачену заробітну плату станом на момент видачі довідки, але мені кілька разів повторили що сума компенсації розраховується на дату виплати. Коли буде виплата - тоді і компенсація. Варіант коли грошей вистачить на виплату і не вистачить на компенсацію - не розглядається, -повторюють мантру "коли виплата - тоді і компенсація".
Майже до кінця жовтня у мене оформлена відпустка, з урахуванням триденного робочого тижня вийти на роботу потрібно буде в листопаді, а заяву про звільнення я планую подати в найближчий понеділок. Про всяк випадок можна продублювати поштою. Тож якраз два тижні вийде (це для мене, а для двох моїх співробітників можливі варіанти). Крім того, мене запевняють, що пенсіонера, за його заявою, можуть звільнити за день, хоча мені в це не віриться. Бити горщики я не збираюсь і, напевно, після звільнення, доведеться ще спілкуватись по роботі з співробітниками в режимі консультацій. 
З моменту звільнення зміниться мій статус - з робітника на звільненого. Зафіксується інша сума заборгованості. Це вже інша заява, інша справа. Виникає чергове питання: може є сенс якось відкликати заяву на видачу судового наказу, якщо таке можливо? Все одно все висить без руху вже більше місяця.
Залишається відкритим питання: що робити якщо суд на протязі місяця не видає ні судового наказу, ні відмови у його видачі?
І ще одне питання: чи можна ПРОПУСТИТИ наказне провадження і одразу подавати позов щодо виплати нарахованої та невиплаченої заробітної плати (разом з компенсацією і т.д.)?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Будь-кого можна звільнити за один день за згодою сторін.
Заявник має право відкликати заяву про видачу судового наказу до її розгляду судом (ч. 5 ст. 163 ЦПКУ ).
Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або в спрощеному позовному провадженні на свій вибір (ч. 2 ст. 161 ЦПКУ).
Записаний

Sergy

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Шановні добродії!
Наприкінці жовтня 2020 року в Єдиному реєстрі судових справ нарешті з'явились три судових накази по трьох справах і усі датовані серединою вересня 2020 року. Станом на середину січня 2021 року жоден з цих наказів не вступив в законну силу. В суді кажуть, що очікують зворотнього повідомлення пошти по всіх трьох СН. Наскільки мені відомо, через місяць пошта повертає рекомендованого листа з поміткою "За закінченням терміну зберігання", але не в цьому випадку, бо пройшло вже чотири місяці. Зворотні повідомлення пошти по трьох судових наказах відсутні. В суді пропонують ще почекати.
Заяви про звільнення  ми забрали і працюємо далі щоб не підводити співробітників, але пішов вже третій рік коли заробітна плата нараховується і повністю не виплачується.  Це також негативно впливає на перерахунок пенсій - немає внесків підприємства і таким чином працівників-пенсіонерів карають двічі (зарплатою і перерахунком пенсій). Крім того, вже анонсоване скорочення і без того скороченого робочого тижня.
Складається враження, що кабмін з оборонпромом це підприємство не можуть ні приватизувати, ні розформувати і вирішили очікувати, коли останні робітники самі розійдуться.
Підкажіть будь ласка, як можна прискорити вирішення цих справ? Що робити, куди скаржитись? Якщо "стукайте і вам відкриється", то куди стукати?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

В суді кажуть, що очікують зворотнього повідомлення пошти по всіх трьох СН. Наскільки мені відомо, через місяць пошта повертає рекомендованого листа з поміткою "За закінченням терміну зберігання", але не в цьому випадку, бо пройшло вже чотири місяці. Зворотні повідомлення пошти по трьох судових наказах відсутні. В суді пропонують ще почекати.
Цитувати
Строк зберігання поштових відправлень, поштових переказів

116. У разі неможливості вручення одержувачам поштові відправлення, внутрішні поштові перекази зберігаються об'єктом поштового зв'язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження, відправлення "EMS" - 14 календарних днів, міжнародні поштові перекази - відповідно до укладених угод.

За письмовою заявою відправника/адресата строк зберігання поштових відправлень, внутрішніх поштових переказів може бути продовжений за додаткову плату до двох місяців з дня надходження до об'єкта поштового зв'язку місця призначення.

У разі невручення рекомендованого листа з позначкою “Судова повістка” рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою у порядку, визначеному у пунктах 99, 99-1, 99-2, 106 та 114 цих Правил, із зазначенням причини невручення.

{Абзац третій пункту 116 в редакції Постанови КМ № 1149 від 27.12.2019}

117. Після закінчення встановленого строку зберігання поштові відправлення, поштові перекази повертаються відправнику.

{Абзац перший пункту 117 в редакції Постанови КМ № 1107 від 18.12.2018}

Повернення відправлень, від яких відмовився адресат або вручення яких неможливе, повинне здійснюватися негайно.

{Абзац другий пункту 117 в редакції Постанови КМ № 1107 від 18.12.2018}
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/270-2009-%D0%BF#Text    Не факт, що суд вчасно відправив копії СН боржнику.  Що там підшито у матеріалах справ?
Записаний

Sergy

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Шановні добродії!
Ця частина містить історію отримання судового наказу по виплаті заборгованості нарахованої але не сплаченої заробітної плати за умови відсутності зворотнього повідомлення пошти. Кому не цікаво — не витрачайте час.
Відсутність зворотнього повідомлення пошти — виявляється дуже поширеним явищем. На нього наштрикнулось достатньо наших співробітників. Скоріш за все канцелярія суду надсилає кілька справ і повідомлень  одним рекомендованим листом і одне єдине зворотнє повідомлення кудись додає, а інші нескінченно чекають. Простіше, хоч це порушення закону, надсилати кілька справ і повідомлень одним простим листом і можна зворотнього повідомлення чекати нескінченно всім без винятку. Отримати від судді трек-код листа в якому було надіслано відповідний СН не вдалось — можна отримати кілька кодів, які не мають ніякого відношення до вашої справи. Найбільш кмітливі позивачі, чи які вивчили досвід попередників, беруть у судді документи, самі реєструють у канцелярії свого підприємства і забезпечують зворотнє повідомлення. А якщо доступу до канцелярії свого підприємства немає (звільнився і зняли перепустку), то за власний кошт відправляють поштою, рекомендованим листом, замість канцелярії суду. Принаймні одному співробітнику, що звільнився бо здоров“я нема і ледь пересувається, в суді запропонували разом з його повторним пакетом «занести» ще один пакет іншого співробітника.
На пропозицію директора підприємства у жовтні 2020р ми забрали заяви на звільнення і працювали далі. Чи то з листопада, чи то з грудня 2020р почали відвідувати суддю (немає зворотнього повідомлення пошти). Після невеличкої перерви на ковід у лютому 2021р відновили відвідування Печерського суду. Суддя в черговий раз повідомив, що немає зворотнього повідомлення пошти і невідомо - отримало підприємство судові накази чи ні. Також суддя додав, що можна вдруге послати судові накази на підприємство. Ми повідомили суддю, що нас викликав директор на розмову як раз з приводу судових наказів, тож підприємство їх отримало. Тоді суддя запропонував нам отримати на підприємстві підтвердження того, що судові накази отримані і принести до суду. Ми написали листи (по кількості судових наказів) від підприємства, що підприємство, за зверненням працівника, підтверджує отримання СН і його вхідну реєстрацію (номер, дата). Реальні данні вхідної реєстрації отримали у юриста підприємства і канцелярії. Підписали, принесли до судді, суддя дав зелене світло до канцелярії, канцелярія прийняла (єдині примірники- у нас не залишилось нічого). Десь за тиждень, початок березня 2021 року,  прийшли до канцелярії Печерського суду за СН і почули, що немає зворотнього повідомлення пошти. Ми їм про листи підприємства з підтвердженням отримання, а нам у відповідь про пошту. Врешті решт нас почули, зв“язалися з суддею, взяли тривалу паузу (не менше години) і врешті решт ми отримали СН-зи з сумою заборгованості по зарплаті станом на середину 2020 року в березні 2021р..
В цій історії є невідповідність. Заява на видачу СН надіслана поштою в суд на початку вересня 2020р. СН виданий в середині вересня 2020р. Директор викликав нас на бесіду в жовтні 2020р. Данні юриста і канцелярії підприємства свідчать про те, що СН надійшов до канцелярії підприємства на початку листопада 2020р. - після бесіди з директором.
Записаний

Sergy

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Шановні добродії!
1. Оскільки виконавча служба виконує примусове виконання, то може потрібно звертатись до виконавців після здійснення необхідних та достатніх дій, направлених на добровільне виконання, і отримання свідчень того, що добровільного виконання не буде?
Запит, попередження… чи це зайве?

2. З кого виконавча служба знімає 10%: з боржника, чи з стягувача.
Одного з співробітників, які звернулись до виконавчої служби, попередили, що виконавці забирають 10 % від загальної суми. Через деякий час, на одному з зібрань, директор нашого підприємства повідомив, що виконавча служба неочікувано зняла з підприємства суму для оплати заборгованості за рішенням суду і підприємство ще сплатило ці самі 10%.

Керівництво підприємства сподівалось, що щодо цього підприємства заборонено вчиняти виконавчі дії, але хтось такі дії дозволив (може тимчасово, на одне примусове виконання)
http://www.psv.org.ua/arts/Oficiyno/view-4626.html
 «...відповідно до пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 02.10.2019 № 145-IX «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», який набрав чинності 20.10.2019, заборонено вчиняти виконавчі дії, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», щодо об’єктів права державної власності, які на день набрання чинності цим Законом було включено до переліків, затверджених Законом України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», протягом 3 років з дня набрання чинності цим Законом, крім стягнення грошових коштів і товарів, що були передані в заставу за кредитними договорами.»
3. Що робити, які варіанти дій у випадку, якщо виконавча служба не виконає стягнення примусово?  Кажуть, що виконавча служба одна з самих ледачих, йде до першої перешкоди і відсоток виконань мізерний. То як спонукати виконавців і кого ще можна задіяти? Може скаржитись уповноваженому по правах людини, звертатись до депутатів? Комусь пощастило проскочити скрізь «заборону вчиняти виконавчі дії(дивись попередній пункт2)», а нам потрібно сподіватись лише на успіх, який досягається. Якщо виплата затягнеться ще на роки то буде зовсім тоскно.

4. Краще вимагати окремі довідки про нараховані але не сплачені суми належні працівникові при звільненні із зазначенням періоду нарахування цих сум і розміру середньої заробітної плати, чи достатньо одної довідки загальної, де є все?

Перший судовий наказ стосується частини заборгованості по заробітній платі. Одна сума без зазначення складових та періодів нарахування.

У червні 2021 року я з співробітником звільнились по ст.38 частина 3. Директор відмовляв, але нічого гарантувати не міг.  Отримали трудову книжку і копію наказу про звільнення. Остаточного розрахунку на момент звільнення ми не отримали і не отримали навіть довідки з розрахунком заборгованості.
Відомо про наявність заборгованості:
1- із заробітної плати;
2- вихідної допомоги при звільненні;
3- лікарняні з 2019 по 2021рр;
4- за дні невикористаної щорічної відпустки;
5- за відрядження.
Таким чином вимальовуються п“ять довідок які повинні містити загальну суму і розподіл цієї суми по періодах нарахування.  Для деяких може не бути розподілу, але повинна бути дата нарахування.
Шоста довідка — про середню заробітну плату.
Наприкінці липня 2021р я передав через співробітника до канцелярії підприємства заяву з проханням надати мені довідку (Одну. Загально-детальну. Орієнтовну форму я надав додатком) про нараховані але не сплачені суми належні працівникові при звільненні із зазначенням періоду нарахування цих сум і розміру моєї середньої заробітної плати. Спочатку, на мого співробітника добряче нагримали, але врешті решт поставили на другому примірнику вхідний номер та дату без підпису і без печатки.
Пізніше інший співробітник попросив мене передати його подібну заяву до канцелярії підприємства через працюючого співробітника. У реєстрації цієї, фактично такої самої, заяви просто відмовили.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email