Шановний колего! Відповідаю на Ваше звернення.
1. Підстав для залишення Вашої позовної заяви не буде, якщо Ви додасте розрахунки сум, що підлягають поверненню, та понесених судових витрат, у тому числі на послуги перекладача.
2. Витрати на послуги перекладача слід включити в судові витрати.
3. Незважаючи на те, що судочинство у нас здійснюється українською мовою, Ви маєте право користуватися іноземною, у тому числі російською, а при необхідності - послугами перекладача. Правда, у процесі судового засідання в переважній більшості випадків російська мова вважається зрозумілою для суду та інших учасників процесу без перекладу, хоч процесуальні документи бажано викладати українською.
4. Ви маєте право подати клопотання про залучення перекладача до участі у судовому засіданні, якщо дійсно маєте труднощі у сприйнятті на слух усної української мови. Витрати на перекладача, як вже було зазначено, входять до судових витрат, і Ви можете просити суд покласти їх на відповідача. Відповідні суми повинні бути підтверджені документально. Наприклад, шляхом надання копії договору на надання послуг перекладача та документів про їх оплату.
5. Щодо юридичного формлення змісту позовних вимог та їх обґрунтування зауважень не маю. Орфографічні помилки я частково виправив у тексті, перенесеному у "Нариси" -
http://io.ua/s660256. Обґрунтування моральної шкоди ніколи не буває зайвим, бо іншого способу довести розумність і справедливість Ваших вимог не існує. Можна підсилити цю частину позову посиланнями на конкретні норми права, наприклад, на ст. 23 ЦК України, а також на Рішення Конституційного Суду України №№ 4 та 5 (знайдете їх на сайті ВР).
7) Важко сказати наперед про очікувані результати судового розгляду позову. Судовий розгляд - це змагання сторін. Що може протипоставити Ваш відповідач у даному випадку - важко передбачити, не маючи повної інформації про Ваші правовідносини з ним. Крім того, для вирішення спору у суді Ви або Ваш представник повинні мати певний досвід, особливо у такій складній та заплутаній сфері, як надання житлово-комунальних послуг та їх оплата. З урахуванням відсутності ряду нормативно-правових актів, довільного трактування існуючих, тощо. У перспективі можна досягти задоволення усіх справедливих вимог, але не в одному єдиному судовому процесі. Коли пройдете шлях протягом 2-3 років, та ініціюєте з півдесятка позовів, тоді будете мати так би мовити власне правове поле, і можна буде сподіватися на позитивні результати.
Що стосується підвищення тарифів на ЖКП у Москві, або в інших містах Росії чи України, - нам від цього тепліше не стане. На даний час у переважній більшості будинків Києва радіатори опалення ледь нагріваються до температури умираючого лебедя. Але це вже не проблема ЖЕО, а наслідок безвідповідальності "мера усіх киян" Черновецького, у чому можна пересвідчитися зокрема і на матеріалах цього сайту. Проблема тарифів полягає не стільки в їх справедливості/несправедливості, скільки в незаконності способу запровадження. Ось з цим я постійно веду боротьбу, та підтримую у межах можливого інших споживачів.