Насколько я понимаю, копия полного текста решения должна быть выдана в отведенный законом срок,
и для этого нет необходимости дополнительно просить суд соблюдать требования закона и выдать мне копию.
То, что в обращении к а/с нужно будет просить о возобновлении срока - это понятно.
Но Перо в другом посте писал именно это "Голові суду (собі залишити примірник з відміткою канцелярії). Строк просити поновити з наступного дня після отримання повного тексту рішення."
Хотелось бы конечно получить комментарий Перо.
Серже, на жаль, між тим, що має бути, і тим що є в наших судах - "дистанция огромного размера". І не тільки в судах. Інакше ми б всі тут не обмінювались досвідом.
Вивчіть матеріали форуму. Типовою в наших судах є ситуація, коли повний текст рішення не готовий ні за 5, ні за 7, ні за 10 днів. А строк на апеляційне оскарження спливає. І у апелянта немає на руках ніяких доказів, що затримка у підготовці ап. скарги відбувається не з його вини.
Ось в цьому контексті ПЕРО надавав свої рекомендації. Принцип простий. Прийшов строк - отримай документ. Не видали документ - зафіксуй факт невидачі.
Тобто: через 5 днів від проголошення рішення Ви відвідали суд - вам усно відмовили (рішення не готове, справа складна, суддя дуже зайнятий, хворіє, на нараді, все, що завгодно...). Вам повідомили, коли прийти за рішенням, або не повідомили.
Подаєте заяву про видачу повного тексті рішення (фіксується дата), в цій заяві зазначаєте, що станом на сьогодні вам у видачі рішення відмовили, що згідно повідомлень співробітника апарату суду ХХХХХ, рішення буде готове на таку дату. Реєструєте її в канцелярії, свій екземпляр з відміткою - зберігаєте.
Приходите в призначений день. Якщо рішення немає - повторюєте процедуру.
Якщо з вини суду (пізно отримали рішення) Ви не змогли підготувати ап. скаргу- можете подати заяву про поновлення пропущеного строку з поважних причин. І доказами поважності будуть зареєстровані Вами раніше заяви про видачу рішення. Приблизно так.
Я в своїй роботі цей принцип постійно використовую.
Якщо хочете звертатись до голови суду - слід врахувати таке. Суд у нас незалежний (прохання дуже гучно не сміятися). І голова суду не має права втручатись, тим більш давати судді якісь вказівки по ходу розгляду справи і прийняття рішення.
До голови суду заяви ми подаємо в порядку ЗУ про звернення громадян, якщо не організована належним чином робота апарату суду, тощо. Всі порушення секретарів, судових розпорядників, всіх канцелярій - це заява до голови суду.