'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Двоставковий тариф на тепло  (Прочитано 7908 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Комітет

  • Гість
Двоставковий тариф на тепло
« : 27 Березня 2010, 19:25:53 »

Віктор Іванович, доброго вечора. Підкажіть мені будь ласка, застосування двоставкового тарифу на тепло є обов'язковим для місцевих комунальників чи ні?
Під час розмови з представником тепловиків, він, посилаючись на зміни, які внесено у ПОСТАНОВУ від 10 липня 2006 р. N 955, вказує, що застосування є обов'язковим для них, але я, перечитавши  п 39. Підприємства  застосовують двоставкові тарифи на надання послуг  з  централізованого  опалення, затверджені в установленому порядку. не знайшов нічого про обов'язковість :(

Дискусія у нас йде на тему, застосування по будинках, в яких встановлено лічильник, одноставкового тарифу.
Я вказую на те, що Державна інспекція надала висновок тільки по одноставковому тарифу, а по двоставковому тарифу висновку немає, а тому його застосування є незаконним, на що отримав відповідь, що по двоставковому тарифу висновок не потрібен, бо він є результатом розділення одноставкового тарифу на річну абонентську плату та на  вартості одиниці реалізованої теплової енергії, послуг з  централізованого  опалення.

Чи вірне це твердження і чи є необхідним отримання в інспекції по цінам висновку по двоставковому тарифу?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #1 : 27 Березня 2010, 20:01:28 »

Ігоре Івановичу, давно не було від Вас вісточки. Як Вам подобається цей сайт? Порівняно з первісним, який, до речі, також відродився.

"Підприємства  застосовують двоставкові тарифи на надання послуг  з  централізованого  опалення, затверджені в установленому порядку"

В установленому порядку означає на підставі рішення органу місцевого самоврядування. Без такого рішення тарифи не можуть вважатися затвердженими.
Записаний

Комітет

  • Гість
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #2 : 28 Березня 2010, 12:58:36 »

Ігоре Івановичу, давно не було від Вас вісточки. Як Вам подобається цей сайт? Порівняно з первісним, який, до речі, також відродився.

"Підприємства  застосовують двоставкові тарифи на надання послуг  з  централізованого  опалення, затверджені в установленому порядку"

В установленому порядку означає на підставі рішення органу місцевого самоврядування. Без такого рішення тарифи не можуть вважатися затвердженими.
Віктор Іванович, доброго дня.
Сайт трохи не звичний, але тут простіше знайти те, що треба, бо всі теми, питання,  розкладено по полицях.
Чому я поставив Вам це питання.
В нашому місті рішенням сесії запроваджено двоставковий тариф. До мене звернулися люди з цього приводу,  в будинках яких встановлено загальний лічильник на тепло, і ми намагаємося розібратися з цим спільно. Судитися, звісно, ніхто не виявляє бажання, бо треба платити людині за всі ці судові справи, я запропонував підняти це питання на зустрічі з депутатом, а його люди не бачили та не чули з самого початку каденції. Довелося використовувати і ТБ і газету, аби виманити депутата на зустріч, і нам це вдалося. Разом з ним прийшла важка артилерія, вдалося поспілкуватися і домовитися про те, що у міській раді піднімуть питання про повернення одноставкового тарифу по тим будинкам де встановлено теплолічильники. Представник тепловиків стверджує, що двоставковий тариф їх зобов'язав використовувати Кабмін, посилаються на постанову 1267, мовляв, там говориться, що двоставковий є обов'язковий. Я не повірив! Передивився і бачу, що ні про яку обов'язковість мова не йде. Тобто ймовірність використання одноставкового тарифу, по будинках з лічильниками, є, і все в руках місцевого органу самоврядування.
У вівторок запланована зустріч з тепловиками, подивлюся, що вони будуть мені розповідати.

Віктор Іванович, так скажіть мені, двоставковий і одноставковий тариф це ж різні тарифи і, як я розумію, висновок інспекції з контролю за цінами повинен надаватися по кожному з цих тарифів, так? Без висновку, не можна застосувати тариф?

Ця Ваша цитата, звідки?
"Підприємства  застосовують двоставкові тарифи на надання послуг  з  централізованого  опалення, затверджені в установленому порядку"
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #3 : 28 Березня 2010, 13:30:37 »

Тарифи це різні, а затверджувати їх слід з дотриманням вимог законодавства. А чому двоставковий тариф не задовольняє мешканців? Це просто перерозподіл платежів на протязі року. То яка їм різниця, якщо сальдо однакове?
Записаний

Комітет

  • Гість
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #4 : 28 Березня 2010, 13:49:09 »

Тарифи це різні, а затверджувати їх слід з дотриманням вимог законодавства. А чому двоставковий тариф не задовольняє мешканців? Це просто перерозподіл платежів на протязі року. То яка їм різниця, якщо сальдо однакове?
Порахували, суми різні. Взяли за приклад одну квартиру, вийшла економія приблизно 300 грн на рік, якщо одноставковий тариф.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #5 : 28 Березня 2010, 14:45:42 »

Запровадження двоставкового тарифу не має на меті подорожчання послуги, а може здійснювати виключно з метою раціонального розподілу коштів протягом року. Єдиний негативний наслідок для споживачів, які, наприклад, не користуються ЦО протягом певного періоду, маючи технічні можливості для самостійного обліку та регулювання, це необхідність вносити абонентську плату за постійне підключення до тепломережі. Як у випадку зі стаціонарним телефоном, або кабельним телебаченням.
Записаний

Комітет

  • Гість
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #6 : 28 Березня 2010, 15:08:30 »

Запровадження двоставкового тарифу не має на меті подорожчання послуги, а може здійснювати виключно з метою раціонального розподілу коштів протягом року.
Отож бо і воно, але насправді виходить, що метою місцевих комунальників є отримання додаткових коштів, через які збільшується розмір тарифа.
З одного боку, вказують на те, що за висновком держінспекції тариф 221.78 за 1 Гкал, але "ми такі розумні, а тому розділили його на дві частини, як вони говорять  на "постоянную составляющую и переменную составляющую" і застосували його без висновку держінспекції, тим самим знизивши вартість тарифу до 145.15 за 1Гкал, але додали 1.97 абонплати за 1 квадратний метр площі квартири яку треба сплачувати на протязі року. 

Віктор Іванович, як Ви вважаєте, чи слід звернутися до Інспекції з контролю за цінами та до Антимонопольного комітету (таке біжання висловлюють споживачі) зі зверненням, в якому вказати на ту обставину, що було застосовано двоставковий тариф без висновку держінспекції?
Записаний

Комітет

  • Гість
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #7 : 28 Березня 2010, 15:34:44 »

Ця Ваша цитата, звідки?
"Підприємства  застосовують двоставкові тарифи на надання послуг  з  централізованого  опалення, затверджені в установленому порядку"
Це ж треба бути таким неуважним :o, сам процитував 39 статтю, а потім питаю у Вас звідки ця цитата ;D
Записаний

Комітет

  • Гість
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #8 : 28 Березня 2010, 15:42:37 »

Знайшов у новинах, тут на форумі, посилання на http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=231-2010-%EF  ПОСТАНОВА  від 2 березня 2010 р. N 231 . Не знав про її існування. Скажіть, а чи не означає це, що місцевий орган самоврядування повинен привести цей двоставковий тариф до положень цієї постанови? Двоставковий тариф у нас було запроваджено ще у 2008 році.
                               
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #9 : 28 Березня 2010, 16:09:02 »

Звичайно, повинен. Але добровільно це не зробить. Необхідно змусити. Ви знаєте, як!
Записаний

Комітет

  • Гість
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #10 : 28 Березня 2010, 17:03:40 »

То яка Ваша думка з приводу цього?
Цитувати
Віктор Іванович, як Ви вважаєте, чи слід звернутися до Інспекції з контролю за цінами та до Антимонопольного комітету (таке біжання висловлюють споживачі) зі зверненням, в якому вказати на ту обставину, що було застосовано двоставковий тариф без висновку держінспекції?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #11 : 28 Березня 2010, 20:52:20 »

Звернутися можна, але на вирішення питання не варто сподіватися. Скоріш за все, отримаєте відписки. Був би радим помилитися. Краще звернутися в суд, то отримаєте певний результат, в перспективі - остаточний.
« Останнє редагування: 28 Березня 2010, 20:54:19 від gro-za »
Записаний

Ceргей

  • Гість
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #12 : 28 Лютого 2011, 23:08:50 »

   Віктор Івановіч, доброго вечора. У мене також питання щодо застосування двоставкового тарифу при умові встановлення  індивідуального лічильника в квартирі. Так  КПП «Теплокомунсервис» (виробник) зміг затвердити  двоставкові тарифи на послуги теплопостачання  в органі місцевого самоврядування.  В результаті таких махінацій я змушений платити  і за показами лічильника і щомісячно,  протягом всього року абонентську плату не залежно від того користуюсь я теплом чи ні.  Абонентська плата, на сьогоднішній день складає  аж 2,6 грн. за  1кв.м   Якщо порахувати період 2008-2011 рр  сума абонентської плати  (умовно-постійної складової)  складає 1790 грн. а вартість за показами лічильника (умовно-змінної частини)  625 грн. У зв‘язку з цим  у мене питання, яким чином я можу вимагати  застосовувати до мене одноставкового тарифу?
       Крім цього ще декілька питань щодо  укладеного  мною договору.
      У випадку якщо договір укладено 01 червня 2010 року чи може  КПП «Теплокомунсервис»  вимагати сплати абонентської плати  до моменту укладання даного Договору за період з 2008 року  по червень 2010 р. ( в договорі також зазначено що Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання т.б з 01.червня 2010 р) ?
      Якщо в Договорі юристи КПП «Теплокомунсервис»  помилково, як потім з‘ясувалося, визначили в підпункті 3 пункту 5 Договору що абонентська плата в рік складає всього 1,58 грн. чи можуть вони вимагати сплати абонентської плати    в місяць за 1кв.м протягом року 1,58 грн. як було затверджено органами самоврядування?
        «….5. Тарифи на послуги з теплопостачання становлять :
      1)Плата за опалення при відсутності лічильника теплової енергії за 1 кв. м загальної площі на місяць на момент укладання договору становить:
      - плата за спожиту теплову енергію в опалювальний період -4,17 грн. в т.ч. ПДВ;
      - абонентська плата протягом року становить 1,58 грн. в т.ч. ПДВ
      2) Кількість теплової енергії, яка використана Споживачем на опалення при наявності загально будинкового лічильника теплової енергії розраховується пропорційно займаної площі від загальної кількості спожитої теплової енергії по лічильнику теплової енергії і на момент укладання договору становить:
      - за 1 ГКал фактично спожитої теплової енергії на опалення за показниками лічильника 158,92 грн в т.ч. ПДВ
      - абонентська плата   в місяць за 1кв.м протягом року 1,58 грн. в т.ч. ПДВ.
      3) плата за опалення при наявності індивідуального теплового лічильника теплової енергії:      - абонентська плата протягом року 1,58 грн. в .т.ч. ПДВ;      - плата за 1 ГКал фактично спожитої теплової енергії за показниками лічильника 158,92 грн. в т.ч. ПДВ…»
      З повагою, Сергій
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Re: Двоставковий тариф на тепло
« Reply #13 : 01 Березня 2011, 18:16:56 »

Сергей, у меня такое предположение, что вы не глупый человек. (во всяком случае договор Вы разложили "по полочкам".
На все заданные Вами вопросы - Вы, и ваши оппоненты могужете получить ответ ТОЛЬКО в суде! (или путем переговоров и внесения соответственных правок в договор!).
Если Вы не хотите самостоятельно затевать судебный процесс - выполняйте дословно условия договора.
Если оппонентов это не устроит - они обратятся в суд сами. Неисключено что проиграют :)
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email