'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Приоритеты кодексов  (Прочитано 2950 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

gontarenko

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 30
  • City: Запорожье
    • Перегляд профілю
    • Email
Приоритеты кодексов
« : 19 Листопада 2010, 11:23:05 »

Здравствуйте Виктор Иванович, у меня такая ситуация я владелец квартиры с 2007 года с момента оформления документов мне ПРЕЖО не предоставило никаких договоров на оказание услуг по обслуживанию дома и придомовой територии, на протяжении всего времени они ничего не делают соответственно я перестал оплачивать их услуги, теперь они мне прислали претензцю что якобы за мной долг, я во всем начал разбираться и понял что на основании закона "Про житлово-комунальні послуги" без договора они мне мягко говоря никто, я им в ответе это написал привел соответствующие нормы этого закона, в ихнем ответе они ссылаются на "ЦК Украины" Стаття 11. Підстави виникнення цивільних прав та обов'язків  ч2 п4 - інші юридичні факти. , таким образом утверждают что между нами якобы заключен уже договор. Вот собственно говоря вопрос: на сколько правомерно они поступают, могут ли они это утверждать? Где можно посмотреть какой закон имеет приоритет? Большое спасибо.
« Останнє редагування: 19 Листопада 2010, 11:38:32 від gontarenko »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Приоритеты кодексов
« Reply #1 : 20 Листопада 2010, 23:04:37 »

Здравствуйте Виктор Иванович, у меня такая ситуация я владелец квартиры с 2007 года с момента оформления документов мне ПРЕЖО не предоставило никаких договоров на оказание услуг по обслуживанию дома и придомовой територии, на протяжении всего времени они ничего не делают соответственно я перестал оплачивать их услуги, теперь они мне прислали претензцю что якобы за мной долг, я во всем начал разбираться и понял что на основании закона "Про житлово-комунальні послуги" без договора они мне мягко говоря никто, я им в ответе это написал привел соответствующие нормы этого закона, в ихнем ответе они ссылаются на "ЦК Украины" Стаття 11. Підстави виникнення цивільних прав та обов'язків  ч2 п4 - інші юридичні факти. , таким образом утверждают что между нами якобы заключен уже договор. Вот собственно говоря вопрос: на сколько правомерно они поступают, могут ли они это утверждать? Где можно посмотреть какой закон имеет приоритет? Большое спасибо.
Усі закони слід застосовувати у системному взаємозв'язку. На жаль, наші суди до цього не схильні і при вирішенні спірних питань тупо посилаються на Житловий кодекс неіснуючої держави - Української РСР.
Відносно договору про надання ЖКП - статтю 19 ЗУ "Про ЖКП" ніхто не відміняв. Саме цей спеціальний закон регламентує відносини між учасниками у житлово-комунальній сфері. З іншого боку, якщо якісь послуги споживалися без встановлення договірних відносин, то по кількості та якості фактично спожитих послуг може виникнути претензія з боку надавача. Від деяких послуг теоретично можна відмовитися. А від деяких - неможливо, оскільки це може привести, наприклад, до руйнування житлового фонду. Тому найкращим способом захисту в даній ситуації було б укладення обов'язкових для сторін Типових договорів, причому цей обов'язок покладає симетрично і на балансоутримувача будинку, і на споживача - власника житлового та/або нежитлового приміщення. Від оплати непотрібних послуг можна було б законним способом відмовитися явочним порядком - шляхом встановлення приладів обліку (води, тепла, електроенергії, газу). Щодо оплати витрат на утримання будинку та прибудинкової території слід заперечувати у разі, якщо ці витрати не підтверджені документально, а на прибудинкову територію не виданий державний акт на право користування.
Навіть у таких очевидних випадках свої права та інтереси доводиться відстоювати, найчастіше - шляхом звернення до суду. А судді бувають різними ...
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Приоритеты кодексов
« Reply #2 : 20 Листопада 2010, 23:07:37 »

Незважаючи на відому точку зору про те, що "Україна - не Росія" (Л. Кучма), у нас на всіх рівнях в основному діють не по закону, а по "понятіям" (Б. Березовський).
Записаний

gontarenko

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 30
  • City: Запорожье
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Приоритеты кодексов
« Reply #3 : 22 Листопада 2010, 13:59:10 »

Большое спасибо.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Приоритеты кодексов
« Reply #4 : 23 Листопада 2010, 20:30:48 »

Где можно посмотреть какой закон имеет приоритет? Большое спасибо.


Нет приоритетов. Есть соотношение общих и специальных норм закона. Специальное правило подлежит преимущественному применению перед общим. Коллизии, как правило растолковывает КСУ. Вообще рекомендую купить "Науково-практичний коментар до цивільного законодавства України" (2004 г.) под редакцией А. Г. Яремы (1-го зама председателя ВСУ). Вот ссылка или сами найдите в сети:

http://www.yakaboo.ua/ru/catalog/all/-88593

ИМХО, это лучший из комментированных кодексов, который к тому же видел в кабинетах большинства судей. Не факт, правда, что они им руководствовались. :'( К тому же, по некоторым статьям выработалась практика противоположная, чем откомментирована, причем самим Яремой по делам, которые он рассматривал в кассации. ;D
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email