'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Перехід квартири до нового власника. З чого почати?  (Прочитано 5369 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Віталій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
    • Email

Доброго дня.
У приватизованій квартирі, яка була приватизована на мого батька, було прописано 3 особи: батько, матір і я, їхній син. Батько помер і тепер матір хоче переоформити право власності на квартиру на мене. Якою повинна бути наша послідовність дій? До кого і по що звертатися?
Дякую.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Доброго дня.
У приватизованій квартирі, яка була приватизована на мого батька, було прописано 3 особи: батько, матір і я, їхній син. Батько помер і тепер матір хоче переоформити право власності на квартиру на мене. Якою повинна бути наша послідовність дій? До кого і по що звертатися?
Дякую.
Спочатку необхідно отримати свідоцтво про прийняття спадщини. З відповідною заявою слід звернутися до нотаріальної контори, де відкрита спадкова справа.
Записаний

Віталій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
    • Email

Ми ще поки нікуди не зверталися, тому і справа мабуть, ще ніяка не відкрита. На руках в нас тільки свідоцтво про смерть батька і приватизаційний сертифікат з додатками у вигляді плану квартири з БТІ. То куди нам спочатку? У нотаріальну контору? У яку – державну чи приватну?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Ми ще поки нікуди не зверталися, тому і справа мабуть, ще ніяка не відкрита. На руках в нас тільки свідоцтво про смерть батька і приватизаційний сертифікат з додатками у вигляді плану квартири з БТІ. То куди нам спочатку? У нотаріальну контору? У яку – державну чи приватну?
Як правило, уповноважена за місцем відкриття спадщини державна нотаріальна контора відкриває спадкову справу на підставі свідоцтва про смерть. Для з'ясування обставин зверніться у Київську міську державну нотаріальну контору № 1 (якщо Ви мешкаєте в Києві).
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Приватні нотаріуси вже також оформлюють спадщину. Для заведення спадкової справи слід звернутися до нот. контори за місцезнаходженням нерухомого майна із заявою про прийняття спадщини (у 6 місячний строк з часу відкриття спадщини). Надати нотаріусу паспорт, ідент. код, оригінал правовстановлювального документу, довідку ф. № 3, свідоцтво про смерть батька, а також документи, що підтверджують родинні відносини між Вами і батьком (свідоцтво про народження) та інші документи (свідоцтво про шлюб для матері). Слід мати на увазі, що відмітка про прописку не є безспірним доказом проживання у квартирі на час відкриття спадщини (на випадок спору щодо спадкового майна). Якщо спору немає, тому нехай мати напише у нотаріуса заяву про відмову від спадщини на Вашу користь. Детально все можна прочитати у ЦК України, з книгі Шостої:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=435-15&p=1291027243316636
Закону "Про нотаріат":
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=3425-12&p=1291027243316636
та Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0283-04&p=1291027243316636
 :)
« Останнє редагування: 29 Листопада 2010, 23:12:48 від Перо »
Записаний

Віталій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
    • Email

Дякую.
Щось мені ще казали, що треба підійти до голови кооператива і перевести рахунок на себе. Щось тут можете підказати? І що робити спочатку - відкривати справу у нотаріуса чи переводити рахунок у кооперативі?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Дякую.
Щось мені ще казали, що треба підійти до голови кооператива і перевести рахунок на себе. Щось тут можете підказати? І що робити спочатку - відкривати справу у нотаріуса чи переводити рахунок у кооперативі?

Якщо у Вас кооператив -то звідки взявся приватизаційний сертифікат? ЖСК -це ж не державний житловий фонд, який приватизується. Розбериться у своїх правовстановлювальних документах на квартиру і з'ясуйте, чи зареєстровано було право власності за батьком у БТІ, оскільки за запитом нотаріуса потрібно буде отримувати витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно. Що стосується переведення рахунку сплати ЖКП, то це взагалі інші (не спадкоємні) правовідносини.
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email