'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: До якого суду подавати заяву про скасування судового наказу?  (Прочитано 18007 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

funmaster

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 105
    • Перегляд профілю

Шановні форумчани! Допомагаю колезі в складанні заяви  про скасування судового наказу.
Цитувати
Ст.  105 ЦПК  Боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
2. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
  В який суд? Законодавець  в котрий раз  допустив черговий ляп?
В апеляційний? Не вказується. В той, що  видав наказ? Тому самому судді, що видав наказ.  Не допускається нормами ЦПК і здоровим глуздом:
Цитувати
Стаття 21. Недопустимість повторної участі судді в розгляді справи
 1. Суддя,  який брав участь у вирішенні справи в суді  першої
інстанції,  не  може  брати  участі в розгляді цієї самої справи в
судах  апеляційної  і  касаційної  інстанцій,  у  перегляді справи
Верховним  Судом  України,  а  так само у новому розгляді її судом
першої  інстанції після скасування попереднього рішення або ухвали
про закриття провадження в справі.
   
Цитувати
ч.2 ст. 218 ЦПК: Після проголошення рішення суд, який його ухвалив, не може
сам скасувати або змінити це рішення.
То ж питання  таке: до якого суду адресувати заяву про скасування судового наказу, і чим обгрунтувати  таке  адресування? Такі заяви, точнісінько як  і  заочні судові рішення мають розглядати  і скасовувати  судді, які їх поставнолювали?  Абсурд.  Яка ж "вдовушка" сама себе висіче  різками?   
Записаний

funmaster

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 105
    • Перегляд профілю

 
Цитувати
ст. 105  абз. 2 ч.9:  Змінений судовий  наказ  чи  судовий  наказ,  щодо  якого суд прийняв  ухвалу  про  залишення  заяви  про  його  скасування  без
задоволення,   можуть   бути  оскаржені  в  апеляційному  порядку,
встановленому цим Кодексом.
Сам собі і відповідаю.  Таки черговий абсурд. Точно так як і заочні рішення. Суд (суддя) що постановив  заочне рішення, судовий наказ, той же суд (суддя) ПОВТОРНО,  особисто  розглядає своє завідомо незаконне рішення, і  приймає рішення
щодо його законності!!! Ви тільки вдумайтеся!  Майже всі судові накази судді  обгрунтовують ст. 64, 67, 68 ЖК Української РСР - тобто накази завідомо незаконні.
Нема ні УРСР ні державного житла.   Гондурас і Буркіна-Фасо  навіть  не  можна поорівнювати  з   країною, де  є такі закони.   
Записаний

funmaster

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 105
    • Перегляд профілю

Вище була відповідь на моє запитання  від одного з учасників форуму. Вона зникла.

Це я вже уяснив. А якже бути   все таки з тим,  що норми ЦПК  не допускають  щоб своє ж рішення змінив або скасував той же суд, розгялядав повторно той же суддя.
Я коли  скасовував  заочне рішення добився  відводу судді, який його постановив, хоча  заочне рішення скасував таки той же суд, але інший суддя.
Ну не може (не хоче і не буде хотіти)  сама себе висікти унтер-офіцерська вдова.
У нас повністю відсутня будь-яка відповідальнсть суддів за  неправосудні,  а тим більше за завідомо неправосудні рішення.
 Доки не буде відповідальності - не буде і правосуддя.  Я дивився виступ по ТВ німецького судді,  який приїздив по обміну досвідом до України. Дядько розказував, що перебуває  у стані  шоку  від отриманого досвіду, того що робиться в українських судах.   
 Я вважаю, що тут є величезний ляп в ЦПК. І непогано було б,  якби  його  було виправлено. Або взагалі з ЦПК було прибрано заочний розгляд і наказне провадження.
Нікому з депутатів нема діла до того?
« Останнє редагування: 05 Березня 2011, 11:57:57 від funmaster »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Правильно. Заява про скасування наказу подається до того самого суду і тому самому судді, що той наказ приймав.

Слід зазначити, що ЖЕО по Києву (а, мабуть, і по Україні) приблизно однаково обгрунтовують свої вимоги, посилаючись на ЖК неіснуючої держави, підміняючи поняття наймача і власника житла, вискубуючи з НПА фрагменти текстів, без комплексного їх застосування.
Трошки пізніше опублікую правовий аналіз думок ЖЕО в обгрунтування своїх вимог та їх невідповідності чинному законодавству.

А відповідати самому собі на опубліковані власні питання - це вже стає доброю практикою в нашій спільноті  ;D
Думка працює,  рішення знаходяться. Користь є.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Ну не може (не хоче і не буде хотіти)  сама себе висікти унтер-офіцерська вдова.
У нас повністю відсутня будь-яка відповідальнсть суддів за  неправосудні,  а тим більше за завідомо неправосудні рішення.
 Доки не буде відповідальності - не буде і правосуддя.  Я дивився виступ по ТВ німецького судді,  який приїздив по обміну досвідом до України. Дядько розказував, що перебуває  у стані  шоку  від отриманого досвіду, того що робиться в українських судах.   
Що суддя не скасує свого наказу - не погоджуюсь Підтвердження - практика, що набирається на форумі (дивіться Судові рішення).
А щодо недолугості деяких норм ЦПК, відсутності відповідальності суддів, покращання нашого життя вже сьогодні...

Що ж, це ті рамки та умови, в яких ми живемо.
"Времена не выбирают,
 В них живут и умирают.
 Большей пошлости на свете
 Нет, чем клянчить и пенять.
 Будто можно те на эти,
 Как на рынке, поменять." (Олександр Кушнер)
Записаний

funmaster

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 105
    • Перегляд профілю

Шановна Пані Тетяно! Ваше зауваження сприймається. Один раз сам доповнив своє ж питання, бо знайшов відповідь.  Дуже дивно, але   на мої питання  надсилали відповіді. Я їх не знаходжу  після перезавантаження сторінки. Зокрема зникла відповідь  від пана Фокуса, доки я  ходив на форум ковельчан.  Він має підтвердити, що  відповідав на моє питання. Але відповідь зникла.  Інакше -у мене вже галюцики,  і де я взяв посилання на форум ковельчан?
З подібними проявами я вже стикався на форумі. Для мене ці збої не зрозумілі. Можливо я щось не так роблю?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Дуже дивно, але   на мої питання  надсилали відповіді. Я їх не знаходжу  після перезавантаження сторінки. Зокрема зникла відповідь  від пана Фокуса, доки я  ходив на форум ковельчан.  Він має підтвердити, що  відповідав на моє питання. Але відповідь зникла.  Інакше -у мене вже галюцики,  і де я взяв посилання на форум ковельчан?
З подібними проявами я вже стикався на форумі. Для мене ці збої не зрозумілі. Можливо я щось не так роблю?
А ось це - принципово. Дуже зрідка, але я також спостерігаю описані Вами явища. Можливо, виконувалися якісь регламентні роботи. Будь ласка, повідомте шановного Адміна, надайте опис проблеми, вкажіть час, місце, тему, обставини, за яких спостерігається проблема.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Возможно сам пан Фокус и удалил свое сообщение?! Или ктото из админов!
Но надеюсь, если немного поколдовать, то его(сообщение) можно найти. :)
ПС: склоняюсь к мысли что это сделал ктото из админов, возможно даже не умышленно :)
« Останнє редагування: 05 Березня 2011, 12:47:13 від ВАВАНчик »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Ще  одне. Стосовно судового наказу. Пропоную звернути увагу на тему: http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5740.0.html
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

В апеляційний? Не вказується. В той, що  видав наказ? Тому самому судді, що видав наказ.  Не допускається нормами ЦПК і здоровим глуздом:
Цитувати
Стаття 21. Недопустимість повторної участі судді в розгляді справи
 1. Суддя,  який брав участь у вирішенні справи в суді  ... так само у новому розгляді її судом першої  інстанції після скасування попереднього рішення або ухвали
про закриття провадження в справі.

   
Цитувати
ч.2 ст. 218 ЦПК: Після проголошення рішення суд, який його ухвалив, не може
сам скасувати або змінити це рішення.
Во первых: мы говорим о РЕШЕНИИ суда или о СУДЕБНОМ ПРИКАЗЕ.
Раз о приказе, то отмена приказа - это совсем другое процессуальное действие (оно имеет уникальный номер не соответсвенный самому приказу).
Во 2х: мы говорим О НОВОМ РАССМОТРЕНИИ (после отменения решения апеляционным/кассационным судом) или о рассмотрении дела изза того того, что по УВАЖИТЕЛЬНОЙ причине ответчик не подал в суд доказательства и обьяснения?!(если Вы считаете это проблемой законодательства, можете об этом написать в соответственной ветке, или пойти на прием к нардепу)
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

я стер..я.....але  чого така  дискусія...Я відповіддь надав пану  funmasterу!

кому цікаво, читайте http://kovel.net.ua/gb/viewtopic.php?f=2&t=6971&start=570

від слів своїх не відкреслююся... Пане, funmaster!

відповыдно до ЦПК   Статті  11-1.  в україні діє Автоматизована система документообігу суду , з 1 січня 2011 року.

   3. Визначення  судді  або   колегії   суддів   для   розгляду
конкретної    справи    здійснюється    автоматизованою   системою
документообігу суду під час реєстрації відповідних  документів  за
принципом   вірогідності,   який   ураховує  кількість  справ,  що
перебувають  у  провадженні  суддів,  заборону  брати   участь   у
перегляді рішення для судді, який брав участь в ухваленні судового
рішення,  про перегляд якого ставиться питання, перебування суддів
у відпустці,  на лікарняному,  у відрядженні та закінчення терміну
повноважень.  Справи розподіляються  з  урахуванням  спеціалізації
суддів.  Після  визначення  судді  або колегії суддів для розгляду
конкретної справи,  внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї
справи,  а  також  видалення  цих  даних з автоматизованої системи
документообігу суду не допускається,  крім випадків,  установлених
законом.

 Стаття 105-1. Розгляд заяви про скасування судового наказу

     1. Заява про скасування судового наказу реєструється  у  день
її  надходження до суду в порядку,  встановленому частиною третьою
статті   11-1   цього   Кодексу,  та  не  пізніше  наступного  дня
передається визначеному судді.

Так що у вас може бути інший суддя, що видав судовий наказ.... крім того, звертаю вашу увагу на, те що добавлено у ЦПК нову підставу для відводу судді:
 
Стаття 20. Підстави для відводу судді

 5)  було  порушено  порядок  визначення  судді  для  розгляду
справи,  встановлений  частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

я стер..я.....але  чого така  дискусія...Я відповіддь надав пану  funmasterу!

кому цікаво, читайте http://kovel.net.ua/gb/viewtopic.php?f=2&t=6971&start=570

від слів своїх не відкреслююся... Пане, funmaster!

відповыдно до ЦПК   Статті  11-1.  в україні діє Автоматизована система документообігу суду , з 1 січня 2011 року.

   3. Визначення  судді  або   колегії   суддів   для   розгляду
конкретної    справи    здійснюється    автоматизованою   системою
документообігу суду під час реєстрації відповідних  документів  за
принципом   вірогідності,   який   ураховує  кількість  справ,  що
перебувають  у  провадженні  суддів,  заборону  брати   участь   у
перегляді рішення для судді, який брав участь в ухваленні судового
рішення,  про перегляд якого ставиться питання, перебування суддів
у відпустці,  на лікарняному,  у відрядженні та закінчення терміну
повноважень.  Справи розподіляються  з  урахуванням  спеціалізації
суддів.  Після  визначення  судді  або колегії суддів для розгляду
конкретної справи,  внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї
справи,  а  також  видалення  цих  даних з автоматизованої системи
документообігу суду не допускається,  крім випадків,  установлених
законом.

 Стаття 105-1. Розгляд заяви про скасування судового наказу

     1. Заява про скасування судового наказу реєструється  у  день
її  надходження до суду в порядку,  встановленому частиною третьою
статті   11-1   цього   Кодексу,  та  не  пізніше  наступного  дня
передається визначеному судді.

Так що у вас може бути інший суддя, що видав судовий наказ.... крім того, звертаю вашу увагу на, те що добавлено у ЦПК нову підставу для відводу судді:
 
Стаття 20. Підстави для відводу судді

 5)  було  порушено  порядок  визначення  судді  для  розгляду
справи,  встановлений  частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу.


для Фокуса. Причина дискусї дуже проста. Дописувачі, які надають свої рекомендації, відповідають за їх зміст. Метою створення і функціонування цього ресурсу є сприяння захисту прав людини і громадянина юридичними методами. Не є метою функціонування цього ресурсу приватні поради відвідувача Фокус. Вас вже попереджали, що публікація і наступне знищення Ваших рекомендацій є некоректними діями з огляду на публічний характер ресурсу і на мету його функціонування. У випадку незгоди з усталеним порядком Ви можете створювати власний ресурс і запроваджувати на ньому власні правила.

Возможно сам пан Фокус и удалил свое сообщение?! Или ктото из админов!
Но надеюсь, если немного поколдовать, то его(сообщение) можно найти. :)
ПС: склоняюсь к мысли что это сделал ктото из админов, возможно даже не умышленно :)

Пане ВАВАНчик, ну нащо всіх собак на бідних адмінів вішати?  ;) З проблемою, коли Фокус публікував, а потім знищував власні не дуже коректні поради (внаслідок чого викривляється та губиться зміст обговорення проблеми) вже мали мороку на початку року.
Записаний

focus

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 947
    • Перегляд профілю

Пане funmaster!

 заява про скасування судового наказу, подається до суду, який видав цей наказ (міськрайонний чи районний) на протязі 10 днів з моменту отримання судового наказу. (пошту як приймаєте дивіться у поштових документах на дату, якою ви отримуєте лист, щоб не підсунули заднім числов лист)
 
У законодавство внесені зміни, зверніть увагу

1) Форма і зміст заяви про скасування (див ст.105 ЦПК) відрізняється від форми і змісту позовної заяви(див ст.119 цпк),

а)тобто тепер саме боржник відповідно до ст.105 ЦПК зобовязаний  послатися на докази,   якими  боржник  обґрунтовує  свої
заперечення проти вимог стягувача;

б) у наказному провадженні боржник позбавлений що небудь заявляти(клопотання), просити. Боржник маєте тільки право подачі заяви про скасування судового наказу, тобто чому він не погоджується з вимогами стягувача і послатися на відповідні докази. тобто у заяві про скасування наказу, заявник не має права ставити свої вимоги..

2) Якщо з вашої заяви про право судом буде встановлено, що існує спір про право, то судом буде скасовано цей судовий наказ.

3) Якщо буде ухвала суду про залишення  заяви  про  скасування судового наказу без задоволення, то тільки після цього Ви маєте можливість відповідно до ст 293 ЦПК
оскаржити судовий наказ в апеляційному порядку і так само ухвалу місцевого суду про залишення  заяви  про  скасування судового наказу без задоволення (відмова у скасуванні судового наказу)

Ваше завдання доказати, що існує спір про право, який повинен розглядатися у позовному провадженні.

Ще обовязково почитайте, що таке докази (ст57) і статтю 60 ЦПК, тоді у Вас з цього приводу менше буде питань (ці статті теж діють у наказному проваденні). Якщо у вас декілька боржників, то бажано, щоб всі боржники подали заяви про скасування наказу.

Наказне провадження має свої переваги і недоліки, тут треба бути обережним і послідовним. ТОбто, якщо не пошлетеся на докази відповідно до ч.3 п.5 ст.105 ЦПК, судом може бути постановлена ухвала про усунення недоліків вашої заяви, не буде належного обгрунтування, -ухвала про відмову у скасуванні даного наказу ( залишиення  заяви  про  скасування   судового   наказу   без  задоволення)

Отже, видано наказ, боржник тепер повинен доказувати, чому він не згоден з вимогами стягувача, тобто, між сторонами існує спір про право.

Чим обгруновує стягувач свої вимоги? На основі якого закону, вимоги стягувача судом були задоволенні, від цього Ви повинні починати працювати над складанням заяви про скасування наказу


на сайті reyestr.court.gov.ua  можна знайти багато цікавої інформації, чим боржники обгруновують свої заперечення щодо вимого стягувача.
« Останнє редагування: 05 Березня 2011, 18:19:31 від focus »
Записаний

funmaster

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 105
    • Перегляд профілю

Панове дякую за підтримку, розяснення, консультації.  Ваша думка Важлива. І я її ціную і поважаю.  Пане  Ваванчик! Не зовсім поділяю вашу позицію, про те що заочне рішення і рішення та  рішення  про видачу  наказу не являються рішеннями суду як такими, а тому на них не розповсюджуються правила  ст. 21 та 182 ЦПК України.   
На прийом до нардепа мені потрапити  надто складно. До нас вони якщо і заїзждають, то  не так часто  і на 5 хв.   
З тим, що , що  відповідь може бути стерта самим її автором,  я ще стикався.   Питання виникло,  бо  мені  вказали, що  я  відповідаю  сам  собі.  А це як відомо симптом.  То ж  зауваження  було  слушне.     
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Людям свойственно ошибаться!
Как мне, так и Вам.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email