'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ЖЭК + коллекторы  (Прочитано 12693 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

PanGen

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 17
    • Перегляд профілю
    • Email
ЖЭК + коллекторы
« : 10 Липня 2011, 17:50:25 »

Доброго времени суток! На днях обнаружил в почтовом ящике письмо с претензией от ЧП "Украинский юридический-финансовый центр" г.Киев во главе с Л.А.Кващуком. Этот "центр" заключил с моим ЖЭКом (Харьковская обл.) договір доручення на вытряхивание с меня долга в размере 850 грн, с оговоркой, что если я добровольно не заплачу до определенной даты, то дело будет передано в суд и сумма иска составит 2850 грн. ЖЭК находится в стадии банкротства. Договор с ними я подписывал в 2005 году. Из списка задекларированных предоставляемых услуг всегда выполнял только вывоз мусора (регулярно) и откачка канализации (очень-очень-очень редко). Чаще самим приходилось чистить колодцы и нанимать машину для откачивания нечистот. После очередного "грязного дела" я перестал платить за услуги ЖЭКа и направил им три письма с периодичностью 6 месяцев с предложением пересчитать стоимость платы за комуслуги в связи с отсутствием оных. Никаких ответов не было и тут "здрасьте, приехали" претензия аж с КИЕВА 
Может стоит нанести удар первым?! Подложить копии писем с вх.№№, претензию и в суд: -Вымогают, бездельники, мои кровные!   Свидетелей могу собрать целый автобус. Может подскажете дельный совет, а?! 
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #1 : 10 Липня 2011, 18:14:39 »

Может стоит нанести удар первым?! Подложить копии писем с вх.№№, претензию и в суд: -Вымогают, бездельники, мои кровные!   Свидетелей могу собрать целый автобус. Может подскажете дельный совет, а?!

В суд подаються не претензії, а позови. Коли права та інтереси порушені, або ж не визнаються. Які саме позови -вивчайте судову практику на цьому форумі, або з інших джерел. Стосовно листа колекторської компанії -слід бачити його зміст, щоб надати оцінку, чи не містяться у ньому ознак вимагання, тобто злочину. Якщо такі ознаки є -слід подавати повідомлення про злочин в порядку ст. 97 КПК.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #2 : 10 Липня 2011, 19:35:09 »

А прав ПЕРО. Нужно читать документы!
Возможно коллекторы перекупили "долг".
В этом случае, если письмо пришло не заказным письмом, то НИЧЕГО НЕ ДЕЛАЙТЕ!
Просто не обращайте внимание!
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #3 : 10 Липня 2011, 20:15:03 »

Конкретно щось можна говорити тільки після вивчення документу.
Перевірте підписаний Вами договір з ЖЕО. Чи містить він пункти про право виконавця передавати "вибивання боргів" іншим особам (кредитні договори деяких банківських установ та кредитних спілок містять подібні норми).

Відпрацьовувала я кілька років тому "борг перед Київобленерго", переданий на вибивання колекторській фірмі.
Ніякі "купівлі-продажі боргу" не створюють обов`язків для споживача ЖКП (ст.511 ЦКУ).
Як такова, "колекторська діяльність" ніякими законами фактично не врегульована. Діяльність колекторських фірм здебільшого можна визначити відповідними нормам гл. 68 ЦК "Доручення" та гл. 73 ЦК "Факторинг", тобто фінансові послуги, які підлягають ліцензуванню. Ніяких банківських ліцензій, або ліцензій на здійснення фін. послуг зазвичай колекторські фірми не отримують.

Можна:
- нічого не робити (якщо дійде до суда - не матимете доказів);
- звернутись з заявою про злочин (за наявності підстав);
- надіслати ЖЕО та колекторам заяву з вимогою надати копію договору про "продаж боргу", копію ліцензії, та з претензію щодо безпідставності вимог, завдання Вам шкоди діями, що містять ознаки кримінальних злочинів.
Записаний

Helen

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 249
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #4 : 11 Липня 2011, 12:50:05 »

Взагалі нерегуйте на будь-які вимоги сторонніх осіб, ні в якому разі не йдіть на контакт але дуже ретельно збирай і фіксуйте їх форму та суму вимоги.
Будьте завжди готові належним чином зафіксувати їх телефонні дзвінки (одразу здійснюйте тел. запис розмови - бажано з чіткою інформацією про призвище і назву цього підприємства), а також, їх можливі приходи до Вашого власного помешкання (двері відчиняйте виключно з включеною відеокамерою).  Думаю, якщо вони побачать таке - швидко ретуються. На всі вимоги відверто і грубо посилайте їх одразу в двох напрямках: один  в суд, а другий - у конкретне місце, яке даний форум недозволяє вказувати з етичних міркувань.
Впевнена, що у Вашого Жека не існує будь-якого права на передачу саме Ваших приватних даних як особи (а не суми боргу).
А коли ці колектори Вам остаточно набриднуть - заява в свою прокуратуру з копіями зібраних доказів.
Все.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #5 : 11 Липня 2011, 16:30:10 »

Знайома фірма. Звертались наші комунальники (Донецька обл. м. Артемівськ) до неї.
В мене вже три роки валяються їх листи ( як не помиляюсь треті) на пів - під`їзда ( в тещі пічне опалення, так всю пачку ( їх навіть по поштовим скринькам не розкладали, а кидали в під`їзди пачками) забрав на розтопку). Їх послуга ЖЕКам зводиться до простого розсилання, за відповідну плату, листів "щастя" громадянам. Причому, як я розумію, вони навіть на поштові витрати не (вибачте за тавтологію) витрачаються. Вони просто готують листи і оптом надають їх ЖЕКу, а останній сам розносить по будинкам. А для красоти пишуть: "Кур`єрська доставка" ( замість марки).
Перший лист : " Попереджаємо... пропонуємо сплатити... а то підготуємо позов" ( зараз мабуть пишуть про наказ).
Другий лист: " Ви досі не сплатили..... розпочинаєм готувати позов".
Третій лист: " Ви досі не сплатили..... позов підготовлено... краще сплатіть, бо через місяць направим позов до суду...".
Листи надсилаються з інтервалом у 2-3 місяці.
Далі ВСЕ..... Ніякої активності. До суду ЖЕКи вимушені потім йти самостійно.
Є люди, що платять... Але видно що мало таких. Бо після приблизно року спокою деякі комунальники знайшли ще одне "ПУГАЛО" ( теж Київське) - "СБУ" ( "Спеціальне боргове управління", теж ЧП). Ці свої листи "щастя" друкують на червоному папері,  щоб страшніше було. Реакція народу аналогічна до першого випадку.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #6 : 11 Липня 2011, 16:59:04 »

Юріє Васильовичу! Дякую, ВАм, насмішили. Особливо про СБУ на червоному папері. ;D
Записаний

Helen

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 249
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #7 : 11 Липня 2011, 17:49:41 »

Ви б ще не так сміялись, коли б побачили, як одного разу до мене прийшли такі молодики-колектори і (на свою голову) без  дозволу !!! надавили на дзвінок у квартиру (зазвичай, у мене отримують особистий дозвіл піднятися до помешкання до моменту заходу в підїзд).
Нажаль, вони проігнорували це правило і мабудь не разраховували, що вдень у мене будуть відвідувавачі (які, щоб було  зрозуміло - ледь проходили у двірний прохід).
Тому, спочатку на розмову навмисно війшла я одна, а потім (коли тон непрошених молодиків почав трохи підвищуватись), приєднались мої "найдобріші" гості і я нажаль, невстигла отримати письмові пояснення цих юних вимогателів з приводу попитки пограбування моєї квартири (окрім червоного папірця з моїми даними, ніяких документів у них небуло).
Дзвін падаючих тіл на першому поверсі був достатньо гучним.
Більше до мене ніхто не приходить ..... чомусь ....лише іноді дзвонять по телефону ... .
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #8 : 11 Липня 2011, 19:07:35 »

...
- надіслати ЖЕО та колекторам заяву з вимогою надати копію договору про "продаж боргу", копію ліцензії, та з претензію щодо безпідставності вимог, завдання Вам шкоди діями, що містять ознаки кримінальних злочинів.
Если хотите выйти "сухой из воды",то так поступать ни в коем случае НЕЛЬЗЯ!
Записаний

Saab

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 35
  • City: Київ
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #9 : 11 Липня 2011, 21:54:19 »

то так поступать ни в коем случае НЕЛЬЗЯ!
Почему?
Записаний

PanGen

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 17
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #10 : 11 Липня 2011, 23:25:47 »


В суд подаються не претензії, а позови. Коли права та інтереси порушені, або ж не визнаються. Які саме позови -вивчайте судову практику на цьому форумі, або з інших джерел. Стосовно листа колекторської компанії -слід бачити його зміст, щоб надати оцінку, чи не містяться у ньому ознак вимагання, тобто злочину. Якщо такі ознаки є -слід подавати повідомлення про злочин в порядку ст. 97 КПК.

Я мав на увазі претензію, яку мені надіслали колектори.

Дякую всім за відповіді!!!
Може має сенс викласти тут фотокопію тої претензії? як вважаєте?
« Останнє редагування: 11 Липня 2011, 23:30:36 від PanGen »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #11 : 11 Липня 2011, 23:33:55 »

Викладіть. Порівняємо...
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #12 : 11 Липня 2011, 23:40:21 »

"Пугало"
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #13 : 11 Липня 2011, 23:45:42 »

Юріє Васильовичу! Дякую, ВАм, насмішили. Особливо про СБУ на червоному папері. ;D
Так це ж не я, це ж клоуни :)   Додумалися ж ... ;)  ;D
А як Вам назва "Повідомлення про добровільне погашення заборгованості".
« Останнє редагування: 11 Липня 2011, 23:48:36 від Юрій Васильович »
Записаний

PanGen

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 17
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: ЖЭК + коллекторы
« Reply #14 : 11 Липня 2011, 23:50:00 »

Дуже схоже, тільки "шапка" інша і конверт з марками проштампований з Луганська.
Завтра просканую і викладу.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email