'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Отримав рахунок за опалення за новою системою - потрібна порада  (Прочитано 4406 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Фрагмент рахунку додається. Квартирного лічильника ЦО звісно нема, рахували очевидно по будинковому. Не знаю, чи хтось зможе пояснити, як рахували цю сумму, що за тариф 0,68, можливо тільки в Жеку це знають (хоча якщо маєте якісь ідеї, буду вдячний почути  :) ) Але основне питання в іншому - нарахована за місяць сума всього у 32 грн. Опалювали, правда поганенько ( http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6724.msg31453.html#msg31453 ), хоча в іншій половині будинку, де опалення було в нормі , за 2-кімнатну сусідці нарахували прибл. 20 грн (моя - 3-кімнатна). Основна проблема оссь у чому - я досі сплачував їм від метражу за тарифами першої половини 2009 року, і ця сума складала 75 гривень на місяць, при чому система сплати - на весь рік, а не тільки в сезон. Тепер я звісно не бажаю платити за старою системою, бо за новою виходить дешевше. Але якщо я заплачу ті 32 грн, що мені нарахували, чи не вийде, що я визнав тарифи з останнього РКМДА, яке скасовано нещодавно судом, і зараз вона на півдорозі в ап.суд. Чи така сплата не погіршить моїх позицій у випадку суду щодо "боргу"? Дуже прошу поради, як юридично коректніше сплатити за опалення?
« Останнє редагування: 06 Грудня 2011, 21:42:29 від andrk »
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю

Пишіть у квитанції, що сплачуєте "згідно тарифів 2009 року". Відповідно - порахуйте все за тими тарифами і напишіть свою суму (по будинковому лічильнику, враховуючи коєфіціент - відношення опалювальної площі Вашої квартири до загальної опалювальної площі будинку).
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Ага, розумію здається... до середини 2009 1 Гкал коштувала 130,60 грн (РКМДА 978 від 30.07.07) За постановою 857 від 31.05.11 1 Гкал коштує 253,15 грн. Тоді я нараховані мені 31,72 грн ділю на 253,15 та множу на 130,60 і отримую 16,63 грн. Їх і сплачую, так?
Записаний

Valery

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 269
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Дивлюсь і дивуюсь: чому лічильники на воду не поставите. 11 кубів холодної + 7 гарячої для двох чоловік? Ми троє споживаємо 5-6 холодної і 2-3 гарячої, причому не дуже то і економимо. Дівчата по 2 рази на день душ приймають.
Поставте лічильники - при таких нарахуваннях вони за 2-3 місяці окупляться.

Стосовно нарахувань за тепло за будинковим лічильником. Повинно бути так.
При умові що лічильник одноканальний (як правило) - міряє все тепло, що йде на опалення і на підігрів гарячої води (знову таки при відсутності централізованого гарячого водопостачання - гаряча вода готується у індивідуальному тепловому пункті): від показів (за місяць) теплолічильника треба відняти тепло, що пішло на підігрів води  із розрахунку 1 Гкал на кожні 18,4 куб.м (кількість підігрітої води - за лічильником - він точно повин бути). Отримане значання множиться на вартість Гкал і ділиться на сумарну корисну площу всіх квартир будинку - ось і тариф. ИМХО: дуже схожа цифра на правду за листопад всеж таки без вирахування тепла на підігрів води.
« Останнє редагування: 06 Грудня 2011, 23:12:15 від Valery »
Записаний

andrk

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 172
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Ви будете сміятися - лічильники ХВП, ГВП фізично поставили 5 років тому при капремонті будинку, тільки ЖЕК сам на облік не прийняв їх, хоча за ПКМУ 630 зобов"язаний нараховувати по лічільниках, де вони є. А ми не надавали досі великого значення проблемі, бо все одно сплачуємо за тарифами до 2009 року. А щодо гарячої - її іноді доводиться пропускати через лічильник, поки нагріється, не певен, що буде економія.

11 кубів холодної - це на одну особу, а не на двох  :)
« Останнє редагування: 07 Грудня 2011, 04:38:57 від andrk »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email