'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах  (Прочитано 37177 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

genna1950

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 298
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #15 : 09 Березня 2012, 18:57:16 »

Пуктом 5 ч.1 ст.5 ЗУ "Про судовий збір", ч.2 ст.22 ЗУ "Про захист прав споживачів" передюачено, що "споживачі звільнюються від сплати збору за позовами, що повязані з порушенням їх прав".
На мою думку, ВСЕ ЩО ПОВЯЗАНО З ЦИМ ( в тому числі і при витребуванні доказів не має підпадати під сплату судового збору). Але ж у нас суди трактують Закон як дишло, куди повернуть, то й
Записаний

genna1950

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 298
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #16 : 09 Березня 2012, 19:01:19 »

На мою думку, згідно п.7 ч.1 ст.5 ЗУ "Про судовий збір", ч.3 ст.22 ЗУ "Про захист прав споживачів" - споживачі звільнюються від спалвти судового збору за позовами, що повязані з порушенням їх прав! Але ж у нас суди вирішують не накористь прав споживачів, ігнорують все що можна і не звертають уваги на те що ВСІМ ДАВНО ВІДОМО!
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #17 : 09 Березня 2012, 19:20:55 »

Хочу зазначити, що в ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" відсутній термін як "КВАРТПЛАТА". Є термін "Утримання будинку, споруд та прибудинкових територій". Тому необхідно відразу відмести це та заперечувати про те, що Ваш позивач не може стягувати квартплату та заперечувати проти цього.
Це не суттєво. Термін присутній у Житловому кодексі. Вони означають одне й те саме.
Ви помиляєтесь, це принциповий момент!
Квартплата ніколи не ототожнювалась з комунальними послугами. (Це у громадян, які майже 100% жили у державних чи відомчий квартирах це закарбувалось у мозку, як і "рублі", замість котрих вже давно гривні  ;D ). Тобто, це жаргон, до якого досить часто вдаються і безграмотні комунальники.
Дивимось у ЖК:
Цитувати
Стаття 1. Право громадян Української РСР на житло
Відповідно до  Конституції СРСР і Конституції Української РСР громадяни  Української РСР  мають  право  на  житло.   Це   право забезпечується розвитком  і  охороною  державного  і  громадського житлового  фонду,  сприянням  кооперативному та  індивідуальному житловому  будівництву,  справедливим  розподілом  під громадським контролем жилої площі,  яка надається в міру  здійснення  програми будівництва благоустроєних  жител,  наданням  громадянам  за  їх бажанням  грошової  компенсації  за  належне їм для отримання жиле приміщення  для  категорій  громадян,  визначених законом, а також невисокою платою за квартиру і комунальні послуги.

Стаття 66. Плата за користування житлом
     Плата за користування житлом (квартирна  плата)  обчислюється виходячи із загальної площі квартири (одноквартирного будинку).
     Норма загальної площі встановлюється у розмірі 21 квадратного метра на одну особу.
     Розмір плати   за  користування   житлом   (квартирної плати) встановлюється Кабінетом Міністрів України…

Стаття 67. Плата за комунальні послуги
     Плата  за  комунальні  послуги  (водопостачання, газ, теплова енергія  та  інші  послуги)  береться  крім  квартирної  плати  за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Тому, якщо з Вас хочуть гроші саме за квартплату, а квартира перебуває у приватній власності, то нехай далі "хочуть".  ;)

2) Договір на надання послуг з ЦО з нами не укладався, його не існує. Як це має впливати на мої вимоги?
Так, що прав у Вас майже немає, а обов'язок платити - є.  :-\
« Останнє редагування: 09 Березня 2012, 19:24:24 від Олександр »
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #18 : 09 Березня 2012, 19:44:49 »

Сплачувати необхідно за заяву про забезпечення позову. Держмито за витребування доказів не передбачено.
1) Держмита вже немає з листопаду 2011 року.

Дивимось ЦПК:
Цитувати
Стаття 133. Забезпечення доказів
     1. Особи,  які беруть участь у справі і вважають,  що подання
потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих
доказів,  мають право  заявити  клопотання  про  забезпечення  цих
доказів. До клопотання про забезпечення доказів додається документ
про сплату судового збору.

     2. Способами  забезпечення  судом  доказів  є  допит свідків,
призначення експертизи,  витребування та (або)  огляд  доказів
,  у
тому  числі  за їх місцезнаходженням.  У необхідних випадках судом
можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів.

2) За заяву про забезпечення доказів або позову передбачено судовий збір у розмірі 0,1 розміру мінімальної з/п.
Саме тому я й написав раніше цей пост.
« Останнє редагування: 09 Березня 2012, 19:49:03 від Олександр »
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #19 : 10 Березня 2012, 00:12:41 »

Квартплата ніколи не ототожнювалась з комунальними послугами.
А що туди входить? Ті самі послуги, що входять в утримання будинку.
А про те, що туди входять і компослуги взагалі мови не було.

Тема відкрита, чекаю на поради щодо уточнення позовних вимог і переліку необхідних доказів.
Все інше вважаю несуттєвим і тим, що не має відношення до позову. Це краще обговорювати в інших темах.

Тому продовжую чекати на поради, оскільки питання долучення доказів по цій справі та уточнення позовних вимог
залишається відкритим і актуальним з огляду близького настання першого засідання по цій справі.
Наприклад, підставою вимоги (за наявності будинкового приладу обліку тепла) проводити нарахування виключно за цим приладом є ПКМУ №630 (але там якось розпливчато це написано).
Який іще документ унормовує обов'яковість нарахувань виключно за внутрішньобудинковим приладом обліку тепла у разі його існування в будинку?
« Останнє редагування: 10 Березня 2012, 00:17:40 від Nimfa »
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #20 : 10 Березня 2012, 03:08:30 »

Квартплата ніколи не ототожнювалась з комунальними послугами.

А що туди входить? Ті самі послуги, що входять в утримання будинку.
А про те, що туди входять і компослуги взагалі мови не було...
Ви не зрозуміли.
Як Ви думаєте, чому термін "квартплата" не увійшов до нового законодавства - ЗУ "Про ЖКП"?
Та тому, що цей термін використовувався виключно по відношенню до державної або комунальної власності і, відповідно, до наймачів та орендарів такого житла.
Ще раз цитую ЖК:
Цитувати
Стаття 66.
Плата за користування житлом (квартирна  плата)... 

А у Вас квартира скоріше за все - у приватній власності і тому цей термін з ЖК до Вашої ситуації не має жодного відношення:)

Ось ще можете почитати роз'яснення:
http://www.volyn.com.ua/?rub=2&article=0&arch=157
Цитувати
...квартирну плату жильці вносять лише у випадку найму приміщення (квартири)...

...власники приватизованої квартири, як вже зазначалось, не сплачують квартирної плати, а лише кошти на утримання будинку та прибудинкової території

Тобто квартплата - це плата за оренду житла (звичайно чужого, бо сам собі не здаш у оренду :) ) (тобто, користування цим чужим житлом).
При цьому всі житлово-комунальні послуги повинен платити власник житла!
« Останнє редагування: 10 Березня 2012, 03:30:48 від Олександр »
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #21 : 10 Березня 2012, 15:26:22 »

Як Ви думаєте, чому термін "квартплата" не увійшов до нового законодавства - ЗУ "Про ЖКП"?
Та тому, що цей термін використовувався виключно по відношенню до державної або комунальної власності і, відповідно, до наймачів та орендарів такого житла.
Ще раз цитую ЖК:
Цитувати
Стаття 66.
Плата за користування житлом (квартирна  плата)... 

А у Вас квартира скоріше за все - у приватній власності і тому цей термін з ЖК до Вашої ситуації не має жодного відношення:)
Ось ще можете почитати роз'яснення:
http://www.volyn.com.ua/?rub=2&article=0&arch=157

Олександре, ну хто Вам сказав, що я з Вами не згодна або чогось не розумію.
У цій темі я чекаю на поради з приводу мого позову. Ніяка квартплата, так само як і плата за утримання будинку, не має відношення до мого позову про скасування зайвих нарахувань за ЦО.
У мене через 5 днів перше судове засідання, а у мене немає жодного документу, пов'язаного з госп.діяльністю ЖУ при наданні послуг ЦО. Саме це зараз для мене актуально. Адже я маю за один раз витребувати усі необхідні докази, і квартплата тут ні до чого. Мене більше цікавлять необхідні докази у цій справі!!!  ;)
Отже, зайвий раз вимушена формулювати свої запитання.
1) чи розповсюджується РКМДА 2306 на будинки, у яких встановлено лічильник, але плата за ЦО нараховувалася за нормативами. Тобто чи можу я для вимоги перерерахунку за підставу брати саме РКМДА 2306 (маю на увазі період )?
Чи маю просто вимагати перерахунку на підставі того, що було порушено порядок нарахування плати відповідно до постанови КМУ №630, т.б. за показниками лічильника?
2) Договір на надання послуг з ЦО з нами не укладався, його не існує. Як це має впливати на мої вимоги?
3) Чи є зміст уточнити позовні вимоги додаванням пункту "зобов'язати відповідача укласти Типовий договір на ЦО та гаряче водопостачання" і чи можливо таке в межах цього позову?
4) Хочу ще добитися, щоб при проведенні перерахунку від показників лічильника було відщеплено кількість тепла, витраченого на підігрів води для послуг ГВ, бо на нашому будинковому лічильнику показується сумарна к-сть тепла, витраченого і на ГВ і на ЦО, а враховуючи, що послуга ГВ оплачується не по тарифу ХВ, а по тарифу ГВ, то ми двічі сплачуємо за к-сть тепла, що пішла на нагрів води для ГВ (один раз, оплачуючи ГВ, другий оплачуючи ЦО)

5) при перерахунках за показниками лічильника вважаю, що вартість 1 Гкал має бути 65 грн (як це було до Черновецького), але що робити, якщо у договорі між ЖУ і Київенерго про теплопостачання вказано іншу вартість (мабуть з нечинного РКМДА для виконавців цієї послуги 118 грн за 1 Гкал). Коли про це краще заявити, при уточненні позовних вимог (тобто вимагати зробити перерахунок з урахуванням як показників лічильника, так і тарифів, що були на той час законними, тобто тарифами 2002 року) чи уже в судовому засіданні при вирішенні питання про обрахуванні вартості тепла за його фактично спожиту кількість? Бо в позові  вказано і обгрунтовано лише вимогу перерахунку на підставі невикористання показників лічильника.
6) чи існує типовий перелік заходів по утепленню місць загального користування? Тобто як доводити, що місця заг.користування перед початком опалювального сезону не утеплювалися, які документи у них вимагати
7) найголовніше, чи мають складатися зведені акти звірки нарахувань за спожиту теплову енергію для потреб центрального опалення за умови, що у будинку встановлено лічильник?
8) які договори між ЖУ та постачальниками послуг (крім договору на теплопостачання) я маю вимагати від ЖУ"Лі..." в рамках цього позову для повного і об'єктивного з'ясування обставин справи та надання доказів?

Інформаційні запити до ЖУ"Лі..." результату не дали. У них будь-яка запитувана мною інформація є конфіденційною, яку без згоди усіх співвласників будинку вони не дають на підставі ЗУ Про інформацію (це у них стандартна відписка).
Київенерго на запит по 8-ми пунктах, дав відповідь тільки на два: температурні показники адекватні потребі споживачів в залежності від температури навк.середовища та поденну температуру подачі теплоносія у будинок під час опалювальних сезонів від 2007 до 2011 рр. Все інше сказали питати у ЖУ "Лі..."

Я так розумію, що треба терміново подавати заяву про витребування доказів. Чи буде зупинено провадження у справі, якщо суд задовольнить таку заяву, до надання доказів відповідачем?
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #22 : 10 Березня 2012, 15:47:10 »

Чи слід уточнити позовну заяву таким пунктом "зобов'язати відповідача укласти з позивачем Типовий договір на надання послуг ЦО"?
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #23 : 10 Березня 2012, 16:44:58 »

Чи слід уточнити позовну заяву таким пунктом "зобов'язати відповідача укласти з позивачем Типовий договір на надання послуг ЦО"?
1. Це - на майбутнє і тому мені здається, що краще окремий позов.
2. Треба аргументувати, що Ви йому нагадували про це, але він не реагував.
3. Саме для ЦО договір має невелике значення. Наприклад, немає домовленості по пені, але по договору частіше вписують нульову пеню і тому я вважаю, що відсутність договору трохи гірше тільки для споживача (послуга все одно надавалась, але менше важелів змусити ЖЕО виконати всі свої обов'язки).
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #24 : 10 Березня 2012, 17:06:27 »

Трохи по питанням (у мене таких проблем немає і тому я не цікавився цим):

1) Вважаю, що розповсюджується.
2) Вважайте, що він був, але з трохи урізаними Вашими правами та деякими обов'язками ЖЕО.
3) Можна, але не бажано.
4) Якщо доведете, що це тепло дійсно двічі рахується.
5) Про те, що вартість 1 Гкал має бути 65,3 грн. краще заявити, при уточненні позовних вимог, з аргументуванням цього див. пост Перо.
6) Потрібні акти-претензії, підписані Вами та що 2-ма власниками інших квартир.
Про документи по утепленню місць загального користування можливо знає Юрій Васильович.
7) Вважаю, що так.
8) Крім "Зведеного акту звірки нарахувань за спожиту теплову енергію для потреб центрального опалення між ЖЕО ___ ____________ району та теплопостачальною організацією _____ за розрахунковий опалювальний період 200_ - 200_ рр. по житловому будинку", ще "Зведений тристоронній акт звірки нарахувань за фактично поставлений обсяг холодної води на підігрів та теплової енергії для потреб гарячого водопостачання між ЖЕО ___ ___________ району, теплопостачальною організацією _________ та водопостачальною організацією _______ за розрахунковий опалювальний період 200_ - 200_ рр. по житловому будинку N ___".
9) Думаю, що не буде зупинено провадження у справі, якщо суд задовольнить заяву про витребування доказів - просто суддя оголосить наступне с/з приблизно на дату через 3-6 тижднів.

П.С. Передивіться ще цю гілку.
« Останнє редагування: 10 Березня 2012, 17:10:30 від Олександр »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #25 : 10 Березня 2012, 17:09:56 »

Автор: Nimfa:
Цитувати
ПОЗОВНА ЗАЯВА
на захист прав споживача
на скасування зайво нарахованої плати за послуги центрального опалення

У відповідності до п.7 статті 110 ЦПК України позов, що виник з діяльності філії або представництва юридичної особи подається за місцезнаходженням цієї філії.
А можна й за своїм місцем проживання (частина  5):
Цитувати
5. Позови про захист прав споживачів можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #26 : 10 Березня 2012, 17:12:17 »

Звісно, що можна за своїм місцем проживання - я це не помітив. :)
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #27 : 10 Березня 2012, 18:29:44 »

 По підготовці до зими дивіться: ПРАВИЛА утримання жилих будинків та прибудинкових територій
(click to show/hide)

А також у Наказі  Держжитлокомунгоспу  України  від 10.08.2004 N 150 ( z1046-04 ) "Про затвердження  Примірного  переліку  послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків,  споруд",  зареєстрованим у Мін'юсті
України 21.08.2004 за N 1046/9645 (із змінами) скористайтесь функцією "Пошук" по слову "утеплення"
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #28 : 10 Березня 2012, 19:09:31 »

Звісно, що можна за своїм місцем проживання - я це не помітив. :)
За місцем знаходження філії навмисно, щоб справу по стягненню боргу за ЖКП та справу про скасування зайвих нарахувань по ЦО розвести по різних судах, крім того провела статистичні дослідження за ЄДРСР  ;D
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
Re: Позов Nimfa до ЖЕО по окремих послугах
« Reply #29 : 10 Березня 2012, 19:12:24 »

Чи слід до першого с\з в уточнених позовних вимогах вказати (після перегляду рекомендованих тем, які я використала для подання позову):
1) скасувати зайві нарахування за нечинними тарифами
2) притягнути у якості співвідповідача ПАТ Київенерго, оск. я не маю договору на теплопостачання, чи К-Е третьою особою?
Наприклад, В.І. рекомендував Тетяні у якості співвідповідача залучити Київенерго.
Чи може це питання поставити вже у судовому засіданні?
« Останнє редагування: 10 Березня 2012, 19:19:18 від Nimfa »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email