'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Про захист честі і гідності (ЖЕК називає мене боржником без рішення суду)  (Прочитано 8658 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю

Цікава думка форумчан з такого приводу.
ЖЕКа періодично називає мене "боржником" шляхом вивішування списку у під'їзді будинку, який має заголовок "Злісні боржники через яких ми плануємо відключити усім мешканцям все (ЦО, ХВП та ГВП)" і далі іде список ПІБ, №кв., розмір "боргу", к-сть міс. несплати.

А чи не подати мені до суду Позов на захист честі і гідності, оск., не маючи на руках рішення суду, де було б встановлено, що я маю борг перед ЖЕКою, ЖЕКа паплюжить моє чесне ім'я, поширює про мене недостовірну інформацію серед мешканців та їх відвідувачів та розголошує тим самим усім мої персональні дані?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Подібне питання ставив колись учасник форуму з Запоріжжя mata http://gro-za.org/forum/index.php?action=profile;u=212 .
Можете об'єднати зусилля. Удачі!
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю

Цікава думка форумчан з такого приводу.
ЖЕКа періодично називає мене "боржником" шляхом вивішування списку у під'їзді будинку, який має заголовок "Злісні боржники через яких ми плануємо відключити усім мешканцям все (ЦО, ХВП та ГВП)" і далі іде список ПІБ, №кв., розмір "боргу", к-сть міс. несплати.

А чи не подати мені до суду Позов на захист честі і гідності, оск., не маючи на руках рішення суду, де було б встановлено, що я маю борг перед ЖЕКою, ЖЕКа паплюжить моє чесне ім'я, поширює про мене недостовірну інформацію серед мешканців та їх відвідувачів та розголошує тим самим усім мої персональні дані?

Мені колись так само писали, але я у 2009-му написав своєму КП "УЖГ":
Цитувати
Згідно Рішення Конституційного Суду України N 5-зп від 30.10.97, забороняється не лише збирання, а й зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її попередньої згоди. До конфіденційної інформації, зокрема, належать свідчення про особу (освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров'я, дата і місце народження, майновий стан та інші персональні дані.
Згідно ст.. 49 Закону України „Про інформацію“ передбачено, що у випадках, коли правопорушення завдають громадянам матеріальної або моральної шкоди, особи, винні в цьому, відшкодовують її на підставі рішення суду.
Згідно ст. 182 Кримінального кодексу України „Незаконне збирання, зберігання, використання або поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Після того, вони вже такого не пишуть.
Тепер є ще ЗУ "Про захист персональних даних":
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2297-17

Але сьогодні на дверях під'їзду ось що з'явилось:
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю

Олександре, нащо на цих мерзотників папір витрачати і та підвищувати їх юридичну грамотність. Сам факт таскання їх по судах набагато цікавіший. Краще тоді в Управління по захисту персональних даних написати.
А так ну напишуть вони відписку і що.
На мій запит, чому теплоносії при +7 гріли на повну котушку і в квартирі було +29 та хто несе за це персональну відповідальність, мені написали: "Інф-ція, яку ви запросили стосується всіх співвласників вашого будинку, тому для надання такої інформації необхідна згода всіх співласників для її оприлюднення у відповідності до ст.7 ЗУ Про інформацію, яка передбачає обов'язкову згоду осіб до яких ця інформація оприлюднюється"   ;D (за орфографію відповідальність несе ЖЕКа).
Ну що тут їм написати, тільки так: А чи є у вас згода особисто від мене, як власника, тримати у себе цю інформацію.

Вони навмисно придурками прикидаються (що з придурка взяти), щоб ніякої інформації не надавати. Бо з придуркуватими відповідями боротися неможливо. на це й розраховано. От якби за це можна було покарати, то вони б думали, що роблять і що пишуть.
Записаний

Олександр

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 659
    • Перегляд профілю

На мій запит, чому теплоносії при +7 гріли на повну котушку і в квартирі було +29 та хто несе за це персональну відповідальність, мені написали: "Інф-ція, яку ви запросили стосується всіх співвласників вашого будинку, тому для надання такої інформації необхідна згода всіх співласників для її оприлюднення у відповідності до ст.7 ЗУ Про інформацію, яка передбачає обов'язкову згоду осіб до яких ця інформація оприлюднюється"

Цитувати
Стаття 7. Охорона права на інформацію

     1. Право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує
всім  суб'єктам  інформаційних  відносин  рівні права і можливості
доступу до інформації.
     2. Ніхто не може обмежувати  права  особи  у  виборі  форм  і
джерел  одержання інформації,  за винятком випадків,  передбачених
законом.
     Суб'єкт інформаційних   відносин   може   вимагати   усунення
будь-яких порушень його права на інформацію.

Цитувати
Стаття 14. Інформація про товар (роботу, послугу)

     1. Інформація про товар (роботу,  послугу) - відомості та/або
дані,  які  розкривають  кількісні,  якісні та інші характеристики
товару (роботи, послуги).
     2. Інформація про вплив товару (роботи,  послуги) на життя та
здоров'я  людини  не може бути віднесена до інформації з обмеженим
доступом
...

No comments  :o  >:(
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

А чи не подати мені до суду Позов на захист честі і гідності, оск.,

Я пам'ятаю дуже старе рішення ВСУ, де у такому позові було відмовлено з підстави того, що така інформація має "суспільний інтерес". Але ті судді були мабуть із "совковим" менталітетом. Тож спробуйте!
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email