'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Як скласти договір з ЖЕКом(від юриста юркомпании «Эйдиком» Юлії Авраменко)  (Прочитано 10931 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Цитувати
Как составить договор с ЖЭКом о коммунальных услугах http://www.segodnya.ua/useful/dwelling/14351954.html

Свої пояснення в статті газети "Сегодня", надає юрист юркомпании «Эйдиком» Юлия Авраменко.
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю

И даже тут ввели людей в заблуждение, пропустив в фразе "Ведь человек обязан платить за услуги с момента, когда он начал ими пользоваться, а не с момента заключения договора с ЖЭКом (ст. 1 и 20 ЗУ «О жилищно-коммунальных услугах»)"
слова "фактически предоставленные"
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Та там ще є суперечності. Враження, що це юрист ЖЕКи писав.
Записаний

Dugf

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 532
    • Перегляд профілю

Цитувати
Как составить договор с ЖЭКом о коммунальных услугах http://www.segodnya.ua/useful/dwelling/14351954.html

Свої пояснення в статті газети "Сегодня", надає юрист юркомпании «Эйдиком» Юлия Авраменко.


Не 100% спрацьовує механізм з укладення договорів шляхом погодження протоколу розбіжностей http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4696.msg28735.html#msg28735, принаймні віддавати підписаний договір з поміткою про існування протоколу розбіжностей до цього договору.
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю

Та там ще є суперечності. Враження, що це юрист ЖЕКи писав.
100%. Тим паче, що ЖЕКи, маючи в штаті дуже "кваліфікованих" юристів, іноді звертаються до послуг юр.компаній  8-)
« Останнє редагування: 30 Березня 2012, 10:02:41 від Nimfa »
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю

До речі, яким є алгоритм пропозиції (оферти)? Маю на увазі, яким чином ЖЕКа має мені запропонувати укласти Типовий договір?
Наприклад, вкинули у поштову скриньку варіант договору (1 стор.). На моє обурення, що то не договір, а макулатура, там немає додатків і т.п., скажуть, що там були усі 6 сторінок.  >:(
А з другого боку, якийсь ЖЕК "Хочу грошей" надав мені для ознайомлення договір, а я не хочу укладати договір саме з цим ЖЕКою, а хочу, наприклад, з ЖЕК "Затишний будинок".
Тобто чи маю я право вимагати від ЖЕК "Хочу грошей" документів, що підтверджують його повноваження (до речі, які саме, балансоутримувач, виконавець послуг?) та його законні права на укладання договорів.
Можливо, що вони перед тим, як пропонувати мені це, перш за все мають довести свої повноваження на укладання договорів.
« Останнє редагування: 30 Березня 2012, 10:34:59 від Nimfa »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Повинні або вручити особисто під розписку ( розписуючись Ви маєте змогу вказати скільки аркушів отримали,чи отримано без додатків...), або прислати рекомендованим листом ( твердження що відправляли простим листом буде бездоказовим, бо проходження простого листа неможливо відстежити). У разі відсутності додатків у конверті Ви подаєте та реєструєте заяву в якій вимагаєте надати завірені додатки до підписання Вами договору ( твердження що відправляли з додатками буде бездоказовим, якщо у листі відсутній завірений поштою опис вкладення ( а щоб був опис, потрібно відправляти цінним листом, хоча раніш і в рекомендований лист пошта могла опис завірити, але це не передбачено "Правилами..." і до того ж пошті не вигідно бо цінний лист дорожче).  Взагалі надати додатки, якщо вони звісно є, не може бути для ЖЕКи чимсь обтяжливим. А відмову в наданні додатків з такими посиланнями як "А вони там були" слід розцінювати як ухиляння від укладення договору. Якщо ж додатків не існує (наприклад ОМС не затвердив), то від укладання такого договору можна відмовитись, як від невідповідного ЗУ "Про ЖКП" і ЗУ "Про захист прав споживачів". Тільки відмову ( аргументовану і з посиланням на законодавство) слід оформити письмово.

Вимагати підтвердження повноважень ЖЕКи ( як балансоутримувача, чи як управителя, чи як виконавця, якого балансоутримувач уповноважив на укладання договорів зі споживачами) Ви маєте право.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Вимагати підтвердження повноважень ЖЕКи ( як балансоутримувача, чи як управителя, чи як виконавця, якого балансоутримувач уповноважив на укладання договорів зі споживачами) Ви маєте право.

А якщо ЖЕК у якості доказа суду надає акт державної комісії про прийняття будинку в експлуатацію( http://img717.imageshack.us/img717/2746/0578cn.jpg), в якому ЖЕК іменується - експлуатаційною організацією, то що це  означає, що ЖЕК є балансоутримувачем, або управителем, або ким?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
А якщо ЖЕК у якості доказа суду надає акт державної комісії про прийняття будинку в експлуатацію
В якості доказу чого?
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Цитувати
А якщо ЖЕК у якості доказа суду надає акт державної комісії про прийняття будинку в експлуатацію
В якості доказу чого?
Я так зрозумів, що в якості доказу того, що ДП "ЕКОС" є балансоутримувачем будинку.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Степане, чи не треба останні три повідомлення перенести в Вашу тему з конкретикою по ДП Екос?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Степане, чи не треба останні три повідомлення перенести в Вашу тему з конкретикою по ДП Екос?
Вимагати підтвердження повноважень ЖЕКи ( як балансоутримувача, чи як управителя, чи як виконавця, якого балансоутримувач уповноважив на укладання договорів зі споживачами) Ви маєте право.

А якщо ЖЕК у якості доказа суду надає акт державної комісії про прийняття будинку в експлуатацію( http://img717.imageshack.us/img717/2746/0578cn.jpg), в якому ЖЕК іменується - експлуатаційною організацією, то що це  означає, що ЖЕК є балансоутримувачем, або управителем, або ким?

Відповідь надано в темі про ДП "ЕКОС".
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Степане, чи не треба останні три повідомлення перенести в Вашу тему з конкретикою по ДП Екос?
Переносіть, звичайно.
Записаний

Nimfa

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1047
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю

У разі відсутності додатків у конверті Ви подаєте та реєструєте заяву в якій вимагаєте надати завірені додатки до підписання Вами договору ( твердження що відправляли з додатками буде бездоказовим, якщо у листі відсутній завірений поштою опис вкладення ( а щоб був опис, потрібно відправляти цінним листом, хоча раніш і в рекомендований лист пошта могла опис завірити, але це не передбачено "Правилами..." і до того ж пошті не вигідно бо цінний лист дорожче). 
От я про те, що якщо лист рекомендований, то це ще не означає, що у ньому повний набір. Довести, що там чогось не було мені неможливо. Але довести, що там щось було, їм неможливо. То чи можна вважати папірці, що надійшли без опису вкладення, офертою?
Взагалі надати додатки, якщо вони звісно є, не може бути для ЖЕКи чимсь обтяжливим.
Про яку обтяжливість може йти мова, якщо у Типовому договорі чітко вказано, що обов'яковим додатком є рішення ОМС про затвердження тарифу та структура і вартість по кожній складовій. Це не право, це обов'язок. Без цих додатків то не договір, а сміття. І якщо вони їх не надали без нагадувань, з першого разу, це може означати, що вони порушують процедуру, закон тощо.
А відмову в наданні додатків з такими посиланнями як "А вони там були" слід розцінювати як ухиляння від укладення договору. Якщо ж додатків не існує (наприклад ОМС не затвердив), то від укладання такого договору можна відмовитись, як від невідповідного ЗУ "Про ЖКП" і ЗУ "Про захист прав споживачів". Тільки відмову ( аргументовану і з посиланням на законодавство) слід оформити письмово.
Якщо таких додатків немає взагалі, то хіба я маю їм пояснювати з посиланням на законодавство, чому це я не підписую.
Вони що не знають, що підсовують мені макулатуру?
Це вони не мають права без додатків взагалі мені щось пропонувати. Адже ж вони мають робити мені пропозицію згідно із законодавством, де все чітко прописано, а не за своїми правилами. То чому я маю їм підказувати.
Вимагати підтвердження повноважень ЖЕКи ( як балансоутримувача, чи як управителя, чи як виконавця, якого балансоутримувач уповноважив на укладання договорів зі споживачами) Ви маєте право.
Тобто якщо законно визначеного балансоутримувача в моєму будинку немає, то і договір укладати немає з ким. Так?
« Останнє редагування: 31 Березня 2012, 00:18:07 від Nimfa »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Якщо таких додатків немає взагалі, то хіба я маю їм пояснювати з посиланням на законодавство, чому це я не підписую.
Вони що не знають, що підсовують мені макулатуру?
Це вони не мають права без додатків взагалі мені щось пропонувати. Адже ж вони мають робити мені пропозицію згідно із законодавством, де все чітко прописано, а не за своїми правилами. То чому я маю їм підказувати.
Ви не їм підказуєте, Ви себе захищаєте.
Ви таким чином фіксуєте письмово, що договір не укладено. Не досягли згоди з усіх істотних умов договору (ст. 638 ЦК). Тоді відпадають будь які "обґрунтування" на кшалт "Якщо особа,  яка одержала пропозицію  укласти  договір,  у межах  строку  для  відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору ...". Що часто "вимальовують" суди.
Бо якщо Ви просто проігноруєте рекомендований лист (особливо з повідомленням про вручення), у ЖЕКи для суду є зареєстрована й підшита копія його "послання" до Вас ( якщо діловодство хоть трохи ведеться). І суду буде достатньо цієї копії ( а вона ще може виявитися й з усіма додатками) та квитанції про відправлення рекомендованого листа (а якщо ще й  повідомлення про вручення є, то й взагалі "подарунок").
Цитувати
Тобто якщо законно визначеного балансоутримувача в моєму будинку немає, то і договір укладати немає з ким. Так?
Якщо  балансоутримувача в будинку немає, то і договір укладати нема з ким.
Якщо балансоутримувача  визначено незаконно, то потрібно скасовувати це визначення в судовому порядку.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email