'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Прохання прорецензувати - звернення про злочин  (Прочитано 12516 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Прохання прорецензувати звернення про злочин до прокуратури (щодо незаконного нарахування боргу не за показниками лічильників)

Відповідь держадмінастрації я викладу у попередню тему, як тільки розберуся, як вставляти зображення у повідомлення.

Запитання:
- чи буде мати законну силу одночасна подача заяви про злочин та цивільного позову у суд?
- якщо ЖБК не є виконавцем послуг, то як можно кваліфікувати вимогу провести повірку лічильників від ЖБК?
- чи є сенс у одній заяві подавати заяву про порушення закону про звернення та про вимагання?

Буду вдячний за конструктивні коментарі та відповіді.

(click to show/hide)

Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Відповіді на питання надіслала особистим повідомленням.

Щодо заяви до прокуратури.
Її слід розділити на дві. Заява про злочин в порядку ст. 97 КПК. Та скарга на посадових осіб ЖБК, що порушують законодавство про звернення громадян.
Всі додатки (акти, договори тощо) по повірці лічильників прокуратурі не потрібні. Їх приберіть.

В скаргах не доцільно "вчити комунальників, прокуратуру, інших, як хто повинен діяти". Коротко зазначаєте, хто порушив Ваші права. В чому полягає порушення. Який закон гарантує Вам це право. Додаєте докази на підтвердження порушення.
При підготовці заяв і скарг доцільно дотримуватись такого порядку. Одна скарга - одне питання.
Є десять питань - підготуйте 10 скарг. Зареєструйте кожну окремо (інколи доводиться подавати скарги не в один день).
Записаний

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Заява про злочин, перероблена згідно по порад у попередньому повідомлені

(click to show/hide)

Запитання:

1.   Чи варто включати статтю 356 (так як при наявності такої статті дізнання  та досудове слідство не проводиться, згідно статті 27 КПК)
2.   Щодо пункту 2 — чи варто його включати, та вказувати, що дані факти можуть бути встановлені шляхом опитування мешканців квартир, у яких встановлені лічильники?
3.   Чи варто додавати, що я був змушений провести повірку самостійно, і лічильники успішно пройшли повірку, так як ЖБК не надавало відповідей на моє звернення щодо проведення повірки. Заява про надання повірки була надана в ЖБК, але це не призвело до припинення нарахування?
4.   Від імені кого подавати скаргу — від мого імені (співвласник квартири) чи колективну (від всіх зарєєестрованих у квартирі мешканців - 4 особи, при тому, що є один неповнолітній), чи від імені мене та мого батька (власників) ? Обліковий рахунок у ЖБК є зареєстрованим на мого батька
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

1) Скарга приватного обвинувачення має складатися відповідно до ст. ст. 251, 223, 224 КПК.
2-3) Слід зазначити суб'єктивні ознаки злочинів, тобто чому незаконні вимоги і незаконні нарахування Ви вважаєте саме злочинами (і за кваліфікацією якої ст. КК), а не цивільно-правовими відносинами.
4) Від імені того, хто вважає, що скоєно злочин (необов'язково відносно нього).
Записаний

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Перо, дякую за коментар.
Після вивчення статтей 251, 223, 224 КПК виникли наступні запитання:
1) Стаття 251 - особливості попереднього розгляду - на якому етапі трапляється попередній розгляд? Після того, як прокуратура отримала скаргу чи після досудового слідства та дізнання? (Якщо можно, вкажіть статті КПК)
2) Стаття 223 - вказує, що у описовій частині мають бути наведені - показання кожного  з  обвинувачених  по  суті  пред'явленого  йому обвинувачення,  доводи,  наведені ним на свій захист, і результати їх перевірки;  наявність обставин,  які обтяжують  та  пом'якшують його покарання.
Запитання - яким чином при написанні заяви про злочин я можу зібрати показання обвинувачених?

Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Додатково до коментарів Перо.
Недостатньо просто заявити в одному рядку, що дії керівництва ЖБК є злочинами за ст.. 192, 189, 355, 356 КК України. Це треба обгрунтувати і підтвердити доказами(дивіться коментар Перо).

Згідно ст. 112 КПК. У справах про злочини за ст. 192, 189, 355 КК України досудове слідство провадиться слідчими органів внутрішніх справ. Заяву про злочин в порядку ст. 97 КПК прокуратура повинна переадресувати до райвідділу МВС.

Злочини за ст. 356 розглядаються судами в порядку приватного звинувачення.
Не можете Ви збирати показання обвинувачених. Бо не маєте відповідних повноважень.

Щодо розгляду судами скарг в порядку приватного звинувачення.
http://court.gov.ua/sud0990/prosud/analiz/uzagalnennjaskarga/                узагальнення судової практики
http://radnuk.info/pidrychnuku/protses/511-loboiko/11257-3-------.html     фрагмент підручника
http://juryst.com/publ/jurydychna_konsultacija/kriminalni_spravi/privatne_obvinuvachennja/22-1-0-287 Іронічне ессе адвоката про ймовірний хід справи за приватним звинуваченням.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Перо, дякую за коментар.
Після вивчення статтей 251, 223, 224 КПК виникли наступні запитання:
1) Стаття 251 - особливості попереднього розгляду - на якому етапі трапляється попередній розгляд? Після того, як прокуратура отримала скаргу чи після досудового слідства та дізнання? (Якщо можно, вкажіть статті КПК)
2) Стаття 223 - вказує, що у описовій частині мають бути наведені - показання кожного  з  обвинувачених  по  суті  пред'явленого  йому обвинувачення,  доводи,  наведені ним на свій захист, і результати їх перевірки;  наявність обставин,  які обтяжують  та  пом'якшують його покарання.
Запитання - яким чином при написанні заяви про злочин я можу зібрати показання обвинувачених?

1) Скарга приватного обвинувачення подається до суду, а не до прокуратури. Наступний порядок дій судді -у ст. 251 КПК.
2) Виконуйте ті вимоги, які можливо. Скоріше за все, Вам повернуть скаргу через невиконання інших вимог (див. пост Тетяни).
Записаний

Сергій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 42
    • Перегляд профілю

Третя перероблена версія заяви при злочин.
Запитання:
1) Чи є адекватними пояснення, викладені у заяві, чому незаконні вимоги і незаконні нарахування я вважаю саме злочинами (і  кваліфікації за ст. КК), а не цивільно-правовими відносинами? Якщо ні, то як їх переробити\що потрібно змінити у заяві? Буду вдячний за приклади, якщо такі є у наявності
2) Які формальні ознаки, за якими розрізняються статті 189 та 355?
3) Які дані щодо осіб, стосовно яких я прошу відкрити кримінальну справу, треба надавати у заяві. Якщо я знаю щодо бухгалтера ім'я та по батькові, адресу проживання, але не знаю прізвища?

(click to show/hide)
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Запитання:
1) Особисто я не бачу тут злочину. Але Ваша думка може бути іншою.
2) Див., наприклад:
http://studrada.com.ua/
Науково-практичний коментар до кримінального кодексу України за ред. В.В. Сташиса, В.Я. Тація 2006р.
3) Можна зателефонувати і спитати.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Заява зрозуміла. Щоб не витрачати часу, можете виключити з скарги посилання на ст.355. Можна спитати дані осіб уних самих. А можна вдатись до формулювання "посадові особи ЖБК", "головний бухгалтер ЖБК"...

Наслідки розгляду скарги - передбачувані. Вам запропонують вирішити спір в рамках цивільного процесу.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email