'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Покращщщщщення. Закон про обов`язковий продаж валютної виручки  (Прочитано 3691 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Президент подписал закон об обязательной продаже валютной выручки

15.11.2012 15:48
Нацбанк получил дополнительный инструмент влияния на денежно-кредитный рынок

Президент Украины Виктор Янукович подписал закон N5480-VI, который предоставляет право Национальному банку Украины (НБУ) вводить на срок до шести месяцев обязательную продажу части валютной выручки и сокращать сроки ее возврата, сообщила пресс-служба главы государства в четверг.

Законопроект N11033 был подан Нацбанком в конце июля. Эта инициатива, по мнению ее авторов, будет способствовать тому, что "в период ухудшения состояния платежного баланса денежные средства резидентов будут работать на отечественную экономику за счет сокращения сроков инвестирования (кредитования) экономики других государств". 6 ноября Верховная Рада приняла закон.

Напомним, обязательная продажа валютной выручки была отменена в 2005 году. Тогда НБУ потерял инструмент, которым обеспечивалась гарантированная продажа валюты.

Осведомленные лица в самом Нацбанке уверяют, что глава государства долго не хотел подписывать закон, поскольку он бьет по интересам компаний-экспортеров, принадлежащих Ринату Ахметову и Вадиму Новинскому, а также Дмитрию Фирташу. Чиновник НБУ считает, что позавчера, когда курс гривни на межбанковском рынке просел до 8,3 грн./долл., регулятор специально не вмешивался, чтобы заставить президента подписать непопулярный закон.


http://finance.liga.net/economics/2012/11/15/news/30793.htm
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Покращення, що стосується всіх, хто тримає готівкову валюту:
16-процентный налог на продажу валюты введут с 1 декабря

Допис щодо прогнозу змін до податкового кодексу (проект податку на продаж готівкової валюти) не має відношення до відкритої теми. Виношу в окреме обговорення.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Наслідки прийняття закону про обов`язковий продаж валютної виручки.
НБУ встановлює обов`язковий продаж валютних переказів  із-за кордону фізичним особам (що перевищують еквіваленті 150 000 гривень за місяць).
Цитувати
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від   16 листопада   2012 р.                               м. Київ                                                              №  476

Про порядок виплати переказів  із-за кордону фізичним особам

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 листопада 2012 р.
за № 1922/22234 

Відповідно до вимог статей 7, 44, 56 Закону України "Про Національний банк України", Закону України від 15 листопада 2012 року № 5480-VІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок" та розділів ІІ і ІІІ Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю"  Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити строком на шість місяців вимогу щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 000 гривень за місяць.

Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 [у редакції постанови Правління Національного банку України від 02 жовтня 2002 року № 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 року за № 841/7129 (зі змінами)], та в російських рублях.

Уповноважений банк зобов'язаний попередньо зараховувати кошти, які надходять із-за меж України за переказами на користь фізичних осіб в іноземній валюті, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 "Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку" (далі - аналітичний рахунок).

Уповноважений банк зобов'язаний здійснити обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті згідно з вимогами цієї постанови:
без доручення клієнта;
не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на аналітичний рахунок.
Уповноважений банк здійснює зарахування гривневого еквіваленту на поточний рахунок отримувача переказу не пізніше наступного робочого дня з дня здійснення обов'язкового продажу.

2. Унести до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, затверджених постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2007 року № 496, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 01 лютого 2008 року за № 74/14765, такі зміни:

2.1. Главу 1 після пункту 1.7 доповнити новим пунктом такого змісту:
"1.8. Виплата переказу (переказів), що надійшов (надійшли) в іноземній валюті з-за кордону на користь фізичної особи, у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 000 гривень за місяць, здійснюється в гривнях і зараховується на поточний рахунок отримувача переказу (переказів)".
У зв'язку з цим пункти 1.8 - 1.10 уважати відповідно пунктами 1.9 - 1.11.

2.2. Пункт 2.5 глави 2 виключити.

3. Генеральному департаменту грошово-кредитної політики (Щербакова О. А.), Юридичному департаменту (Новіков В. В.) подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Прес-службі (Кутерещин О. Р.) забезпечити опублікування цієї постанови  в  газеті  "Урядовий кур'єр"  або  "Голос України" протягом трьох днів після державної реєстрації цієї постанови в Міністерстві юстиції України.

5. Постанова набирає чинності через 10 днів з дня її офіційного опублікування і втрачає чинність через шість місяців з моменту набрання чинності.

Голова   С. Г. АРБУЗОВ

Газета Урядовий Кур`єр, 17 листопада 2012 року
http://ukurier.gov.ua/uk/articles/pro-poryadok-viplati-perekaziv-iz-za-kordonu-fizic/
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Власне ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок.
Цитувати
ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Статтю 387 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 18-22, ст. 144) викласти в такій редакції:

"Стаття 387. Валютна виручка від зовнішньоекономічної діяльності

1. Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності після сплати передбачених законом податків та зборів (обов’язкових платежів) самостійно розпоряджаються валютною виручкою від проведених ними операцій, крім випадків запровадження Національним банком України вимоги щодо обов’язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті".

2. У Законі України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 29, ст. 238; 2000 р., № 42, ст. 351; 2002 р., № 17, ст. 117):

1) частину першу статті 25 після пункту 6 доповнити двома новими пунктами такого змісту:

"7) запровадження на строк до шести місяців вимоги щодо обов’язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті;

8) зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів".

У зв’язку з цим пункт 7 вважати пунктом 9;

2) частину другу статті 44 після пункту 3 доповнити двома новими пунктами такого змісту:

"4) встановлення порядку проведення обов’язкового продажу та розміру надходжень в іноземній валюті, що підлягають обов’язковому продажу;

5) зміна строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів".

У зв’язку з цим пункт 4 вважати пунктом 6.

3. Статтю 12 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 29, ст. 377 із наступними змінами) виключити.

4. У Законі України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 40, ст. 364 із наступними змінами):

1) статтю 1 доповнити новою частиною такого змісту:

"Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою цієї статті";

2) статтю 2 доповнити частиною четвертою такого змісту:

"Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою цієї статті";

3) частини першу - четверту статті 4 після цифр і слів "1 і 2 цього Закону" доповнити словами і цифрами "або встановлені Національним банком України відповідно до статей 1 і 2 цього Закону" у відповідному відмінку;

4) частини першу, другу та п’яту статті 6 після цифр і слів "1 і 2 цього Закону" доповнити словами і цифрами "або встановлені Національним банком України відповідно до статей 1 і 2 цього Закону" у відповідному відмінку.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України, Національному банку України та органам виконавчої влади протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Президент України  В.ЯНУКОВИЧ

м. Київ
6 листопада 2012 року
№ 5480-VI


http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/5480-17
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Вражає оперативність "покращення".
Закон від 06.11.2012 року президент підписує 15.11.2012 року.
Постанову НБУ № 476 прийнято та зареєстровано в мін. юсті 16.11.2012 року,
опубліковано в "Урядовому кур`єрі" 17.11. 2012 року.

Раніше, до 2005 року існувала норма щодо обов`язкового продажу 50 % валютної виручки юридичних осіб.
Зараз же отримали покращення для будь-яких надходжень фізичних осіб в іноземній валюті, еквівалент яких більше 150000 грн. на місяць.
« Останнє редагування: 19 Листопада 2012, 20:48:10 від Юрій Васильович »
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

І, відповідно,  покращення для суб`єктів господарювання.
Цитувати
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 16 листопада 2012 р.                                             м. Київ                                                        № 475

Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів  і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті

 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 листопада 2012 р.
за № 1921/22233

Відповідно до статті 387 Господарського кодексу України, статей 7, 25, 44, 45 Закону України "Про Національний банк України", статей 1 та 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", розділів ІІ та ІІІ Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", а також з метою підтримки стабільності валютного ринку України та врівноваження платіжного балансу України Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1.  Затвердити Зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року № 281, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 року за № 950/11230 (зі змінами), що додаються.

2.  У другому реченні пункту 3.1 глави 3 Правил функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та перерахування (зарахування) коштів за окремими операціями з іноземною валютою і банківськими металами, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року № 281, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 року за № 951/11231 (зі змінами), слова "в повній сумі" виключити.

3.  Установити, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", повинні здійснюватися у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

4.  Установити вимогу щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами (далі - вимога щодо обов'язкового продажу).

Розмір надходжень в іноземній валюті, що підлягають згідно з абзацом першим цього пункту обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, встановлюється окремим розпорядчим документом Національного банку України.

5.  Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 [у редакції постанови Правління Національного банку України від 02 жовтня 2002 року № 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 року за № 841/7129 (зі змінами)], та у російських рублях.

6.  Уповноважений банк зобов'язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які поширюється вимога щодо обов'язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 (далі - розподільчий рахунок).

7.  Суб'єкт міжбанківського валютного ринку України (суб'єкт ринку) зобов'язаний здійснити обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті згідно з вимогами цієї постанови та у встановленому Національним банком України розмірі:

без доручення клієнта;

не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

8.  На час дії цієї постанови інші нормативно-правові акти Національного банку України діють в частині, що не суперечить цій постанові.

9.  Генеральному департаменту грошово-кредитної політики (Щербакова О. А.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі, а банкам України - до відома їх клієнтів.

10. Прес-службі (Кутерещин О. Р.) забезпечити опублікування цієї постанови в газеті "Урядовий кур'єр" або "Голос України" протягом трьох днів після державної реєстрації цієї постанови в Міністерстві юстиції України.

11.  Організацію виконання цієї постанови покласти на Генеральний департамент грошово-кредитної політики (Щербакова О. А.).

12. Постанова набирає чинності з наступного робочого дня після дня її офіційного опублікування. Пункти 3 - 8 цієї постанови діють протягом 6 місяців з моменту набрання чинності цією постановою.

 Голова   С. Г. АРБУЗОВ

 ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
16.11.2012  № 475

 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 листопада 2012 р.  за № 1921/22233

Зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою

1. У розділі ІІІ:

1.1. У пункті 7 слова "протягом п'яти робочих днів, починаючи з дня зарахування на розподільчий рахунок," замінити словами "не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування на розподільчий рахунок".

1.2. В абзаці третьому пункту 8 слова "протягом п'яти робочих днів (починаючи з дня зарахування їх на розподільчий рахунок)" замінити словами "не пізніше ніж на наступний робочий день після дня їх зарахування на розподільчий рахунок".

1.3. В абзаці другому пункту 13 слова "протягом п'яти робочих днів, починаючи з дня зарахування на розподільчий рахунок" замінити словами "не пізніше ніж на наступний робочий день після дня їх зарахування на розподільчий рахунок".

Директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики
О. А. ЩЕРБАКОВА


Газета Урядовий Кур`єр, 17 листопада 2012 року
http://ukurier.gov.ua/uk/articles/pro-zminu-strokiv-rozrahunkiv-za-operaciyami-z-eks/
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Наслідки прийняття закону про обов`язковий продаж валютної виручки.
НБУ встановлює обов`язковий продаж валютних переказів  із-за кордону фізичним особам (що перевищують еквіваленті 150 000 гривень за місяць).
Для більшості пересічних українців ця постанова не буде мати жодного значення! Чи багато в нас знайдеться фізичних осіб, які за місяць отримують перекази в 150 000 грн. і більше. До того ж обов"язковому продажу підлягають кошти понад ці 150 000 грн. Таким чином, обов"язковим є продаж лиш певної частини валюти, що переказується. Для поодиноких отримувачів це неприємно. Але ж всі ми хочемо курсової стабільності, а це саме і є той інструмент, який дозволяє збалансувати попит і пропозицію на валютному ринку.  Це не український винахід, в багатьох країнах використовуються схожі механізми. Давайте дочекаємось результатів...
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email