'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: автономное отопление проблемы с дымоходами под окнами  (Прочитано 5446 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

jlf

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3
    • Перегляд профілю

Соседи, квартиры расположены этажем ниже, установили автономное газовое отопление и вывели дымоходы от котлов под окна моей квартиры. В отопительный период квартира должна быть закрыта герметично, так как дым и продукты сгорания попадают внутрь. Рядом балкон, пользоваться им в отопительный период вообще не возможно. В одной из квартир автономка установлена без разрешения исполкома, как это предусмотрено законодательством. На мои обращения никто не реагирует, ни исполком, ни газконтора, ни ЖЕК, как балансодержатель дома. Решения по второй квартире выданы исполкомом с грубым нарушением дейст. законодательства. Внутридомовые сети это "спільна сумісна власність" и переоборудование допустимо только с согласия всех собственников. Ни я, ни хозяева других квартир своих согласий не давали. Кроме того, у нас отапливаються подъезды, но квартиры с автономным отоплением, по неизвестной причине, освобождены  от участия в общих расходах. Есть ли у меня шанс выиграть дело в суде и обязать соседей убрать дымоходы из под моих окон. Или это все бессмысленно. На сегоднешний день ситуация патовая. Все от всего отказываются, все ни причем, и никто ничего делать не хочет. Спасибо.
« Останнє редагування: 25 Січня 2013, 16:31:39 від jlf »
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email

Гадаю, що  така ситуація просто забов'язуює домовлятися!
Записаний

jlf

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3
    • Перегляд профілю

Домовлятися, с ким? Всі важають, що я ніколи і нічого не доб'юсь.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Може проробити варіант із скаргою у санстанцію. Повноваження у них є. Див. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/4004-12/print1359141799827336 ст. 42
Цитувати
Головні  державні   санітарні    лікарі    (їх    заступники)
застосовують такі  заходи  для  припинення  порушення  санітарного
законодавства:
...
г)  обмеження,  зупинення  або  заборона  викидів    (скидів)
забруднюючих речовин за умови порушення санітарних норм;

Треба тільки формально правильно скаржитись. Я сам в такій ситуації не опинявся, тож більш конкретної поради не дам. Але, на вашому місці почав би діяти в цьому напрямку.
Записаний

jlf

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3
    • Перегляд профілю

Я зверталась в МОЗ  і отримала відповідь, що санітарних норм по цьому питанню не існує. Місцева санепідемстанція навіть відповіді не дала. Хочу звернутись в обласну, але на багато від санепідемстанції не розраховую. Я хочу піти шляхом, що все таки воно незаконно встановлено. Якщо можно, може хто небудь дасть пораду, як скасувати рішення міськвиконкому. Воно юридично безграмотне, навіть на мій погляд. Це взагалі можливо? Можно це робити одночасно ., одною позовною заявою і до власника квартири і до виконкому? Чи це різні суди, і треба два різні позови, спочатку до виконкому, а вже потім до власників квартири? Це взагалі можливо? До речі ЖЕК теж прийняв участь в цьому безпределе.  Виходить, що співвідповідачем повинен бути і він, як балансоутримувач. Крім того, по закону вся тех. документація по будинку зннаходиться у них, і вони повинні вносити всі зміни, в т.ч. і в схемах теплопостачання і газопостачання. Взагалі, за законом саме ЖЕК, як балансоутримувач, несе повну відповідальність за перобладнання будинку. Як бути в випадку, якщо  договору з ЖЕКом не має взагалі, і згоду на балансоутримування я не давала? Чи мав право ЖЕК взагалі підписувати з квартирами, які встановили автономне опалення, будь-які документи на автономне опалення, а саме акти, дозволи і т.п.?  Дякую.
« Останнє редагування: 25 Січня 2013, 22:58:27 від jlf »
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Чим ви так невдоволені? Тим, що хтось отримав зручне опалення та гарячу воду в квартири, а ви і надалі лишаєтеся заручником тепломережі... Ви посилаєтеся на якісь продукти згоряння та дим. Ви маєте виміри, які б підтвердили, що саме біля вікна вашої квартири порушені рівні ГДК певних сполук, які утворюються в процесі згорання газу? Сучасні двоконтурні бездимні котли за характеристиками викідів не відрізняються від газових плит. Які ваші права порушено тим, що чиясь квартира отримала індивідуальне опалення і люди самі забезпечують себе комунальними послугами. Поміркуйте над цим. Може і вам варто встановити індивідуальне опалення, і тоді ваші претензії зникнуть самі собою.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Ви маєте виміри, які б підтвердили, що саме біля вікна вашої квартири порушені рівні ГДК певних сполук, які утворюються в процесі згорання газу?
Оце і треба отримати. Тому і радив про санстанцію. Не факт, що котел сучасний.
Коли я цікавився процедурою встановлення автономного опалення, мені сказали отримати письмову згоду всіх сусідів згори, та зробити димохід до останнього поверху, щоб продукти згоряння не потрапляли у вікна сусідів. Однак, все це було усно, тому посилань на документи надати не зможу.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
як скасувати рішення міськвиконкому. Воно юридично безграмотне, навіть на мій погляд.
Що там може бути безграмотного? Там одне речення. " Надати дозвіл на відлючення від ЦО", або "Затвердити Протокол комісії...... щодо надання дозволу...".
Яким чином це рішення може зачіпати Ваші інтереси?
Рішенням тільки дано дозвіл. Потім там ще купа документів: ТУ,  Проект, Акт  про відключення, Акт виконаних робіт, Акт про прийняття міськгазом в експлуатацію...
І якщо газовий  прилад Вашого сусіда створює перевищення рівня  ГДК, то може  там помилки в проекті, чи неналагоджений належним чином сам прилад?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
мені сказали отримати письмову згоду всіх сусідів згори, та зробити димохід до останнього поверху, щоб продукти згоряння не потрапляли у вікна сусідів. Однак, все це було усно,
Оце і повинно бути в ТУ від балансоутримувача ( або від ЖЕКу) письмово. А під час складення Акту виконаних робіт повинні перевірити чи всі умови  виконано. Умови можуть бути різними, в залежності від обставин.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Оце і повинно бути в ТУ від балансоутримувача ( або від ЖЕКу) письмово. А під час складення Акту виконаних робіт повинні перевірити чи всі умови  виконано. Умови можуть бути різними, в залежності від обставин.
Технічні умови надає газопостачальна організація. Відповідно до технічних умов ліцензіатом розробляється проект та підбирається обладнання. В разі, якщо проектом буде передбачено, що зміни в квартирі зачіпають інтереси власників інших квартир (сусіди згори), то даний проект слід погодити з ними, отримавши від них дозвіл. Потім виконується реалізація проекту і прийняття газовою службою котла в експлуатацію. Ось і все. Якщо цієї процедури дотримано, то все законно! З свого досвіду знаю, що коли один сусід сам починає забезпечувати себе водою та теплом, то в решти прокидається велика жаба...
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Технічні умови надає газопостачальна організація.
Це стосовно встановлення газового обладнання.  І стосуються вони технічної можливості встановлення газового обладнання: ОП (турбо, парапетний чи домоходний), ПГ (як правило діюча),  Лічильник, Діамерт газопроводу, точка підключення.
ТУ від ЖЕКа (бо умовою видачі дозволу від балансоутримувача є узгодження з  ним та з "эксплуатирующей организацией":
"1. Отсутствие задолженности по комунальным платежам или наличиие  договоров на реструктуризацию долгов.(бажання здерти платню 100%) ).
2. При  установке парапетного  котла - согласие жильцов вышерасположенных квартир ( про турбо забули ).
3. Работы по закольцовке стояков центрального отопления выполняются жилищной организацией, в ведении которой находится жилой дом.(це бажання і собі "подзаработать" - роботи платні) ).
4. Монтаж системы  автономного отопления производится организацией или лицом, имеющим лицензию на выполнение этих работ. По окончании этих работ составляется Акт приёмки-передачи работ,заверенный производителем работ,  жилищной организацией и жильцом."
Приклади з життя, від  2006р. Правда в різних містах, як то кажуть,  можливі варіанти, інколи ще залучають до видачи ТУ та складення акту і теплопостачальника.
Пункти 1 та 2  благополучно обминались.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
З свого досвіду знаю, що коли один сусід сам починає забезпечувати себе водою та теплом, то в решти прокидається велика жаба...
Буває...
Але і ситуації з поганим відводом продуктів горіння теж бувають.
« Останнє редагування: 28 Січня 2013, 20:15:44 від Юрій Васильович »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email