'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Скасування судового наказу (дописувача Терикон)  (Прочитано 15322 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Цитувати
Чи не означатиме це, що незалежно від моєї заяви про зберігання кореспонденції, судовий наказ зберігатиметься на пошті лише 5 днів і потім в разі моєї відсутності повернеться назад до суду?
На такі листи відмітка "Судова повістка" не ставиться. В листі зкопією СН повістки не надсилаються ( СН видається без виклику сторін, а після того, як він виданий викликати сторони вже нема на що).
А мені надіслали судовий наказ з додатками рекомендованим листом 27.04.13р. на моє поштове відділення, мене в Києві з 01.05.13 р по 09.05.13р. не було, коли повернувся в Київ, то знайшов у скринці повідомлення з пошти, пішов на пошту, а поштарі сказали, що 04.05.13 р. рекомендований лист відправили на зворотню адресу, тому, що на листі була відмітка "Судова повістка".
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

"Судова повістка" зберігається 5 днів, а рекомендований лист -один місяць.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

"Судова повістка" зберігається 5 днів, а рекомендований лист -один місяць.
Все правильно, але ж подивіться про що пише stepan!
Йому ж копію СН відправили рекомендованим листом на конверті якого був штамп "Судова повістка". Пошта через 5 днів повернула листа до суду із відміткою, що неможливо вручити. В суді, за наявності такої відмітки пошти, підшили в справу, як доказ того, що боржник відмовився від отримання. СН набув силу. Формально ніби всі норми ЦПК дотримані, в ЦПК ніде не вказано скільки часу надається на вручення копії СН боржникові. Формально і пошта ніби виконала всі норми свого Порядку. Програв тільки боржник. І випадки з таким сценарієм не поодинокі. Хто винен? Канцелярія суду, яка штампує конверти? Ще не знаю жодного випадку, аби суди визнали свою помилку, щоб було поновлено строк на подання заяви про скасування СН за таких обставин. У когось є інформація щодо подібного?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Є. На цьому форумі.
Відмова від отримання поштового відправлення повинна бути оформлена письмово. Тоді в довідці ВПЗ може вказувати відмову.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Є. На цьому форумі.
Відмова від отримання поштового відправлення повинна бути оформлена письмово. Тоді в довідці ВПЗ може вказувати відмову.
Давайте читати уважно! Письмова відмова від отримання поштового відправлення передбачає, що особа: 1)знає про надходження поштового відправлення;2)прийшла на поштове відділення, але відмовилася отримати відправлення про що і написала власноруч заяву. В такому випадку все є зрозумілим.
Я ж описав дещо інший сценарій. Суд видав СН>Канцелярія суду поставила на коверті із копією СН штамп "Судове повідомлення" і направила боржникові> Пошта впродовж 5 днів не вручила поштове відправлення і повернула до суду із відміткою "неможливо вручити">В суді все підшили в справу і СН набрав силу, бо "неможливо вручити" через ухилення боржника від отримання. Така позиція підтримується і суддями апеляційних судів, і ВССУ.


Питання! Хто, де і що порушив з посиланням на конкретні статті законодавства щодо вчинення протиправних дій посадовими особами? І далі вже риторичне, чи визнає суд помилки своїх працівників, якщо такі є?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

 
Суд видав СН>Канцелярія суду поставила на коверті із копією СН штамп "Судове повідомлення" і направила боржникові> Пошта впродовж 5 днів не вручила поштове відправлення і повернула до суду із відміткою "неможливо вручити">В суді все підшили в справу і СН набрав силу, бо "неможливо вручити" через ухилення боржника від отримання. Така позиція підтримується і суддями апеляційних судів, і ВССУ.

Що то таке,
Цитувати
"Судове повідомлення"
?
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Що то таке,
Цитувати
"Судове повідомлення"
?
То є штамп, який судові канцеляристи ставлять на конверті при відправленні кореспонденції. А для пошти ключовим є слово "судова". Чи то повістка, чи то повідомлення їм вже неважливо. На пошті ж не знають про вміст конверта. Отак через 5 днів і повертають до суду із відміткою про неможливість вручити. А в суді ніхто і не буде з"ясовувати чого ж то неможливо вручити, для них зрозуміло і так, що боржник ухиляється від отримання. В ЦПК депутати цю норму і виписали так спеціально, аби боротися з тими боржниками, які ухиляються від отримання СН (це було прямо зазначено в поясненнях до законопроекту щодо змін в ЦПК). Маємо кривосуддя, коли людина через місяці може дізнатися про справи стосовно себе.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Яким НПА передбачений штамп "Судове повідомлення"?
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Яким НПА передбачений штамп "Судове повідомлення"?
Яким НПА керуються судові канцеляристи мені достеменно невідомо. Знаю, що сам термін "судове повідомлення" зустрічається в ст.74 ЦПК. Але там згадується, що
Цитувати
2. Судові повідомлення здійснюються судовими повістками-повідомленнями.
.....
3. .......... а судові повістки-повідомлення - особам, які беруть участь у справі з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою.
Судове повідомлення носить інформативний характер, тобто являє собою інформування осіб, які беруть участь у справі, про вчинення процесуальних дій по справі, в яких участь цих осіб не є обов'язковою.
Інструкція з діловодства в місцевому загальному суді зазначає
Цитувати
6.5.1. На поштовій кореспонденції, де міститься повістка про виклик або судове повідомлення, проставляються відповідні відмітки зі штампом суду "Повістка про виклик" або "Судове повідомлення".

« Останнє редагування: 17 Червня 2013, 12:40:47 від thunderclap »
Записаний

serg

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 79
    • Перегляд профілю

Для того, щоб у будь-якої інстанції не виникло питань типу "ми відправляли-ви не отримали" я написав заяву директору поштового відділення за місцем проживання, сплатив 12 грн (за місяць) і тепер відчуваю себе комфортно. Текст приблизно наступного характеру:
У зв'язку з нагальною необхідністю прошу про надходження будь-якої рекомендованої та звичайної кореспонденції повідомляти мене особисто за телефонами..." Поштарю сказав, що це стосується лише мене одного та лише кореспонденціїї з держструктур.Тепер поштар дзвонить мені, а я у заявах до міліції чи прокуратури згадую цей факт.
Чи не вихід?
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Для того, щоб у будь-якої інстанції не виникло питань типу "ми відправляли-ви не отримали" я написав заяву директору поштового відділення за місцем проживання, сплатив 12 грн (за місяць) і тепер відчуваю себе комфортно. Текст приблизно наступного характеру:
У зв'язку з нагальною необхідністю прошу про надходження будь-якої рекомендованої та звичайної кореспонденції повідомляти мене особисто за телефонами..." Поштарю сказав, що це стосується лише мене одного та лише кореспонденціїї з держструктур.Тепер поштар дзвонить мені, а я у заявах до міліції чи прокуратури згадую цей факт.
Чи не вихід?
Якщо судова канцелярія та пошта дотримуються вимог НПА, то ваш спосіб дій цілком прийнятний. Але є одна обставина - ви заздалегідь сходили на пошту та написали відповідну заяву, ви передбачили надходження кореспондеції із суду.... Всі ж громадяни не будуть так чинити, людина живе, нічого такого собі і не думає, а потім раптом дізнається що є боржником за вже чинним СН. Таких випадків є дуже багато!
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email