'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Скасування судового наказу (дописувача Терикон)  (Прочитано 15320 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Терекон

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Хочеш миру - готуйся до війни, як кажуть.
Більше 3-х років не плачу за опалення та комуналіньні послуги (батареї прохолодні взимку, під'їзд захаращений, допоміжні приміщення без згоди мешканців здаються в оренду ЖЕКом тощо).
Договір - не укладав.
Поштову скриньку не завжди можу перевіряти кожного тижня.
Тому питання: як діяти і які документи можна подати в разі пропущення 10-денного терміну на оскарження судового наказу?!
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Хочеш миру - готуйся до війни, як кажуть.
Більше 3-х років не плачу за опалення та комуналіньні послуги (батареї прохолодні взимку, під'їзд захаращений, допоміжні приміщення без згоди мешканців здаються в оренду ЖЕКом тощо).
Договір - не укладав.
Поштову скриньку не завжди можу перевіряти кожного тижня.
Тому питання: як діяти і які документи можна подати в разі пропущення 10-денного терміну на оскарження судового наказу?!
10 денний термін починається з наступного дня після дня отримання СН. В цей термін потрібно встигнути. Як не встигли з поважних причін, то потрібно подати клопотаня про подовження терміну. Але причини повинні бути дуже поважними,  інакше відмовлять.
Щоб вчасно отримати листа з СН підтримуйте зв'язок з листоношею ( з  відділенням поштового зв'язку (ВПЗ)).
Під час отримання рекомендованого листа, слід ставити крім підпису ще й дату (якщо дата у "шапці" відомості не співпадає з реальною). А у ВПЗ слід взяти довідку про  дату вручення листа, яку додати до заяви про скасування СН. Якщо Ви на деякий час від'їзджаєте, а в квартирі ніхто в  цей час не перебуває, можна у ВПЗ залишити заяву,  в якій просити в певний період з ... до .... поштову кореспонденцію Вам до поштової скриньки не доставляти,  а зберігати у ВПЗ. Після повернення отримаєте все "оптом".
Головне щоб не було повернення рекомендованого листа з ВПЗ до суду з відміткою про Вашу відмову у отриманні ( такі махінації бувають), чи про Вашу відсутність за зазначеною адресою.
Записаний

Терекон

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

10 денний термін починається з наступного дня після дня отримання СН. В цей термін потрібно встигнути. Як не встигли з поважних причін, то потрібно подати клопотаня про подовження терміну. Але причини повинні бути дуже поважними,  інакше відмовлять.
Щоб вчасно отримати листа з СН підтримуйте зв'язок з листоношею ( з  відділенням поштового зв'язку (ВПЗ)).
Під час отримання рекомендованого листа, слід ставити крім підпису ще й дату (якщо дата у "шапці" відомості не співпадає з реальною). А у ВПЗ слід взяти довідку про  дату вручення листа, яку додати до заяви про скасування СН. Якщо Ви на деякий час від'їзджаєте, а в квартирі ніхто в  цей час не перебуває, можна у ВПЗ залишити заяву,  в якій просити в певний період з ... до .... поштову кореспонденцію Вам до поштової скриньки не доставляти,  а зберігати у ВПЗ. Після повернення отримаєте все "оптом".
Головне щоб не було повернення рекомендованого листа з ВПЗ до суду з відміткою про Вашу відмову у отриманні ( такі махінації бувають), чи про Вашу відсутність за зазначеною адресою.
Дякую за відповідь. Сьогодні збираюсь на пошту, але сподівань на підтримку зв'язку з листоношею небагато, тому що тут потрібно або регулярно платити листоноші (і то не факт, що спрацює), або ж бути дуже добрим знайомим. Можливо спробую просто попросити у поштовому відділенні, щоб повідомляли по тел.
Ще питання: що дасть збереження судового наказу на пошті, адже якщо строк все рівно буде пропущений - то яка різниця, чи буде судовий наказ на пошті зберігатись, чи буде відправлений без вручення назад?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Ще питання: що дасть збереження судового наказу на пошті, адже якщо строк все рівно буде пропущений - то яка різниця, чи буде судовий наказ на пошті зберігатись, чи буде відправлений без вручення назад?
Дасть реальну дату отримання Вами листа з СН, саме з якої почнеться відлік часу на оскарження. У разі повернення листа через Вашу відсутність, СН вважатиметься таким, що Вами отриманий, а потім і таким, що набрав чинності. Така зараз норма в ЦПК:
Цитувати
Стаття 104. Надіслання боржникові копії судового наказу
     1. Після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає   його   копію   боржникові   рекомендованим   листом  із повідомленням.
     2. Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача з копіями доданих до неї документів.
.....
4. Днем отримання боржником копії  судового  наказу  є  дата, зазначена  у  поштовому  повідомленні  про  вручення.  У разі якщо боржник відмовляється від  отримання  копії  судового  наказу  або відсутній  за  вказаною  адресою,  днем  отримання боржником копії судового наказу  є  день  проставлення  у  поштовому  повідомленні відмітки  про  відмову  боржника отримати копію судового наказу чи відмітки про відсутність боржника за вказаною адресою.
{  Стаття  104  в  редакції  Закону  N  2453-VI  (  2453-17)

Стаття 106. Набрання судовим наказом законної сили    та видача його стягувачеві
     1. У  разі  ненадходження  від  боржника заяви про скасування судового наказу протягом трьох днів після закінчення строку на  її подання  судовий  наказ  набирає  законної  сили  і суд видає його стягувачеві для пред'явлення до виконання.
Записаний

Терекон

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Цитувати
Ще питання: що дасть збереження судового наказу на пошті, адже якщо строк все рівно буде пропущений - то яка різниця, чи буде судовий наказ на пошті зберігатись, чи буде відправлений без вручення назад?
Дасть реальну дату отримання Вами листа з СН, саме з якої почнеться відлік часу на оскарження. У разі повернення листа через Вашу відсутність, СН вважатиметься таким, що Вами отриманий, а потім і таким, що набрав чинності. Така зараз норма в ЦПК:
А відлік дати отримання судового наказу (10 днів для оскарження) починається з моменту мого підпису на рекомендованому листі про вручення, чи з моменту надходження листа на пошту?
До речі, я так зрозумів, навіть якщо я виграю справу і мені призначать виплатити борг в межах строку позовної давності, це не завадить ЖЕКу повторно звернутись для видачі судового наказу, включаючи ту суму, яка не виплачується мною за спливом терміну позовної давності?
І все-таки, якщо буде строк пропущений - що робити? Які дії вчиняти? Це ж виходить потрібно постійно сторожити поштову скриньку нікуди не від'їзжаючи ні влітку, ні взимку...
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
А відлік дати отримання судового наказу (10 днів для оскарження) починається з моменту мого підпису на рекомендованому листі про вручення, чи з моменту надходження листа на пошту?

10 денний термін починається з наступного дня після дня отримання СН. Отримання боржником, а не поштою.
Цитувати
До речі, я так зрозумів, навіть якщо я виграю справу і мені призначать виплатити борг в межах строку позовної давності, це не завадить ЖЕКу повторно звернутись для видачі судового наказу, включаючи ту суму, яка не виплачується мною за спливом терміну позовної давності?
А Ви надасте суду копію "виграшного" рішення і ЖЕКу відмовлять.
Опановуйте ЦПК У, "ПРАВИЛА надання послуг поштового зв'язку"   http://www.ukrposhta.com/www/upost.nsf/(documents)/4DA6FED7F3BD25BDC225746E002F0456?
Записаний

Терекон

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

А Ви надасте суду копію "виграшного" рішення і ЖЕКу відмовлять.
Опановуйте ЦПК У, "ПРАВИЛА надання послуг поштового зв'язку"   http://www.ukrposhta.com/www/upost.nsf/(documents)/4DA6FED7F3BD25BDC225746E002F0456?

Знову ж таки, якщо я вчасно зможу перевірити поштову скриньку. Але в тому то й справа, що я не завжди туди можу заглядати (інколи місяць чи два). Чи не скористається цим ЖЕК, щоб повторно подати на мене заяву про судовий наказ з тих же підстав і на ту ж суму, що вже до цього була розглянута судом?
Питання. Переглянув тут декілька зразків на заяву про скасування судового наказу. Підскажіть мені, будь-ласка, справи, на які справи і рішення Київради, Київдержадміністрації, судів посилатися при складенні подібної заяви в КПУЖГ Святошинського району міста Києва?
Також думаю, можливо мені варто випередити ЖЕК і першому подати позовну заяву. З іншої сторони вони наполегливо запрошують зайти з документами на квартиру (через те, що вони не знають, хто власник квартири - з самого початку здачі будинку документи їм не надавались). Тому якщо я першим подам в суд - вони можуть дізнатися, хто власник і не залишати мене в спокої...
« Останнє редагування: 13 Березня 2013, 22:02:18 від Терекон »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Також думаю, можливо мені варто випередити ЖЕК і першому подати позовну заяву.
Позов про що? У Вас є доказова база?
Цитувати
Знову ж таки, якщо я вчасно зможу перевірити поштову скриньку. Але в тому то й справа, що я не завжди туди можу заглядати (інколи місяць чи два).
На форумі є приклади скасування СН про які "боржники" взнавали вже з повідомлень виконавчої служби.
Я Вам про заяву навіщо розповідав?
Записаний

Терекон

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Позов про що? У Вас є доказова база?
Так, дійсно, з доказовою базою не густо, з ЖЕКом жодих відносин не мав і не маю, договір не укладав, а тому і претензій про неналежне надання послуг не пред'являв...
Цитувати
На форумі є приклади скасування СН про які "боржники" взнавали вже з повідомлень виконавчої служби.
Я Вам про заяву навіщо розповідав?
А-а, дуже дякую, зрозумів накінець. Знов поїду на пошту, якщо можливо таке, щоб вони залишали кореспонденцію для мене у зв'язку з відсутністю - це було б супер! Тоді, як я розумію, 10-денний термін почне відраховуватись з моменту фактичного отримання мною СН на руки.
Підскажіть будь-ласка, де можна подивитись зразки заяв про скасування СН після того, як виконавча служба прийняла СН до свого виконання?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Автор: Терекон:
Цитувати
...якщо можливо таке, щоб вони залишали кореспонденцію для мене у зв'язку з відсутністю - це було б супер!

Цитувати
116. У разі неможливості вручення одержувачам поштові відправлення, внутрішні поштові перекази зберігаються об'єктом поштового зв'язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження, відправлення "EMS" - 14 календарних днів, міжнародні поштові перекази - відповідно до укладених угод.

 За письмовою заявою відправника/адресата строк зберігання поштових відправлень, внутрішніх поштових переказів може бути продовжений за додаткову плату до двох місяців з дня надходження до об'єкта поштового зв'язку місця призначення.
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/270-2009-п Тільки заяву пишить у двох примірниках, з яких один, з відміткою ВПЗ про отримання, залишатиметься у Вас.  Я користався такою можливістю неодноразово. Правда на строк до одного місяця і без оплати.
Автор: Терекон:
Цитувати
Підскажіть будь-ласка, де можна подивитись зразки заяв про скасування СН після того, як виконавча служба прийняла СН до свого виконання?
Форма заяви про скасування СН не залежить від того, чи прийнято СН до виконання ВДВС. Якщо Ви взнали про існування СН, копії якого Ви не отримували, то Ваші дії: 1). Подати до суду заяву про надання Вам копії СН, 2). Ознайомитися з матеріалами справи ( на предмет наявності/відсутності  в ній доказів про отримання/відмови від отримання копії СН), 3). Подання заяви про скасування СН.
Стосовно інформації по питанню
Цитувати
на які справи і рішення Київради, Київдержадміністрації, судів посилатися при складенні подібної заяви в КПУЖГ Святошинського району міста Києва?
хай відповість хтось з киян.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Автор: Терекон:
Цитувати
А-а, дуже дякую, зрозумів накінець. Знов поїду на пошту,
Тільки не погоджуйтесь на можливу пропозицію замовити послугу "Абонентська скринька". Бо дата вкладення кореспонденції до абонентської скриньки, може бути визнана судом датою ОТРИМАННЯ:
Для юросіб передбачено:
Цитувати
У разі вручення рекомендованих поштових відправлень, рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень, поштових переказів, повідомлень про надходження поштових відправлень з використанням абонентської поштової скриньки згідно з укладеним договором датою вручення вважається дата їх вкладення до скриньки.
для фізосіб:
Цитувати
За письмовою згодою адресата рекомендовані поштові відправлення, рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, поштових переказів можуть доставлятися з використанням абонентської поштової скриньки.
Про дату вручення не зазначено. Тому можливий варіант застосування "по аналогії" норми правил з пункту  для юросіб.
Записаний

Терекон

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

116. У разі неможливості вручення одержувачам поштові відправлення, внутрішні поштові перекази зберігаються об'єктом поштового зв'язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження, відправлення "EMS" - 14 календарних днів, міжнародні поштові перекази - відповідно до укладених угод.
 За письмовою заявою відправника/адресата строк зберігання поштових відправлень, внутрішніх поштових переказів може бути продовжений за додаткову плату до двох місяців з дня надходження до об'єкта поштового зв'язку місця призначення. http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/270-2009-п Тільки заяву пишить у двох примірниках, з яких один, з відміткою ВПЗ про отримання, залишатиметься у Вас.  Я користався такою можливістю неодноразово. Правда на строк до одного місяця і без оплати.

Дуже дякую за детальну відповідь. Говорив с листоношею, залишив телефон, домовився, щоб вона устно повідомляла. Але тепер ще раз під'їду і напишу заяву, так надійніше буде, можливо навіть краще в двох примірниках, щоб на другому поставили відмітку. Якщо буде не дуже дорого - то попрошу, щоб продовжили строк зберігання поштових відправлень до 2-х місяців.
P.S. Тыльки що прочитав у зазначених правилах (пункт 116): "У разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше ніж через п'ять календарних днів з дня надходження листа до об'єкта поштового зв'язку місця призначення із зазначенням причини невручення." - Чи не означатиме це, що незалежно від моєї заяви про зберігання кореспонденції, судовий наказ зберігатиметься на пошті лише 5 днів і потім в разі моєї відсутності повернеться назад до суду?
Цитувати
Цитувати
Підскажіть будь-ласка, де можна подивитись зразки заяв про скасування СН після того, як виконавча служба прийняла СН до свого виконання?
Форма заяви про скасування СН не залежить від того, чи прийнято СН до виконання ВДВС. Якщо Ви взнали про існування СН, копії якого Ви не отримували, то Ваші дії: 1). Подати до суду заяву про надання Вам копії СН, 2). Ознайомитися з матеріалами справи ( на предмет наявності/відсутності  в ній доказів про отримання/відмови від отримання копії СН), 3). Подання заяви про скасування СН.
Стосовно інформації по питанню на які справи і рішення Київради, Київдержадміністрації, судів посилатися при складенні подібної заяви в КПУЖГ Святошинського району міста Києва?хай відповість хтось з киян.

Ага, зрозуміло. Так, якщо можна прошу всіх, хто з Києва (особливо Святошинського району або інших районів, там я так розумію по аналогії все робиться) відгукнутися с інформацією, можливо в когось є зразки заяв на скасування судових наказів, досвід судового процесу, особливості проходження справи в суді. Дякую.
« Останнє редагування: 14 Березня 2013, 20:03:29 від Терекон »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Чи не означатиме це, що незалежно від моєї заяви про зберігання кореспонденції, судовий наказ зберігатиметься на пошті лише 5 днів і потім в разі моєї відсутності повернеться назад до суду?
На такі листи відмітка "Судова повістка" не ставиться. В листі зкопією СН повістки не надсилаються ( СН видається без виклику сторін, а після того, як він виданий викликати сторони вже нема на що).
Записаний

Терекон

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Цитувати
Чи не означатиме це, що незалежно від моєї заяви про зберігання кореспонденції, судовий наказ зберігатиметься на пошті лише 5 днів і потім в разі моєї відсутності повернеться назад до суду?
На такі листи відмітка "Судова повістка" не ставиться. В листі зкопією СН повістки не надсилаються ( СН видається без виклику сторін, а після того, як він виданий викликати сторони вже нема на що).
Ясно зрозуміло, дякую. На цьому тижні виділю час і спеціально думаю поїхати на пошту, щоб закрити питання. Або на місяць або на два місяці, якщо це буде не дуже дорого - напишу заяву, щоб не доставляли протягом цього часу кореспонденцію до скриньки і відкладали її на пошті до того, як я її заберу. Все-таки, думаю, заява - це надійніше, ніж просто усна домовленість з поштарем.
« Останнє редагування: 18 Березня 2013, 02:11:25 від Терекон »
Записаний

Терекон

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8
  • City: Київ
    • Перегляд профілю

Значить так. Був на пошті. Сказали, що якщо стосується загальної кореспонденції - то потрібно платити за кожен місяць зберігання. А якщо це рекомендовані листи - то перший місяць дійсно безкоштовно, а другий місяць зберігання на пошті - вже платно.
Причому в будь-якому разі за все, що входить у платну частину, потрібно писати заяву ще додатково.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email