'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Є в мене запитання по судовому наказу.  (Прочитано 7917 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ярослав

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 91
    • Перегляд профілю

Судовий наказ вступив в законну силу в січні 2012 року. Строк предявлення до виконання цього наказу 1 рік. Судовий наказ стягувач забрав в кінці травня 2013 року. Судовий наказ занесений в виконавчу службу. В мене виникло запитання щодо того,  чи цей наказ  вже втратив силу, чи може я неуважно вдивлявся в ЦПК щодо судового наказу,?.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #1 : 27 Червня 2013, 09:22:18 »

Судовий наказ вступив в законну силу в січні 2012 року. Строк предявлення до виконання цього наказу 1 рік. Судовий наказ стягувач забрав в кінці травня 2013 року. Судовий наказ занесений в виконавчу службу. В мене виникло запитання щодо того,  чи цей наказ  вже втратив силу, чи може я неуважно вдивлявся в ЦПК щодо судового наказу,?.
З кінця травня 2013 починається відлік 1 року для пред'явлення наказу стягувачем. Якщо б 1 рік пройшов, то ДВС не повинна була б його приймати
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #2 : 27 Червня 2013, 12:29:37 »

Не так.
СН це вид судоворго рішення, а для судових рішень строк пред'явлення до виконання починається не з дати отримання рішення, а з дати - наступного дня після набрання рішенням законної сили:
Цитувати
1) виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку,  встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення,  а в разі якщо  судове рішення  підлягає  негайному  виконанню,  - з наступного дня після його постановлення;
Якщо дійсно
Цитувати
Судовий наказ вступив в законну силу в січні 2012 року.
, то пред'явити його в лютому 2013р. вже не можливо. Що там насправді, потрібно йти і дивитись матеріали виконавчого провадження.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #3 : 27 Червня 2013, 13:36:16 »

Не так.
СН це вид судоворго рішення, а для судових рішень строк пред'явлення до виконання починається не з дати отримання рішення, а з дати - наступного дня після набрання рішенням законної сили:
Мушу дещо зауважити. Мова ж іде про примусове виконання. СН  це і вид судового рішення, і виконавчий документ одночасно.
Цитувати
ЦПК ст.103
2. Судовий наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження" та обов'язково містити положення про дату видачі судового наказу стягувачу, дату набрання судовим наказом законної сили та строк пред'явлення судового наказу до виконання. Зазначені відомості вносяться до судового наказу у день його видачі стягувачу для пред'явлення до виконання.
3. Судовий наказ складається і підписується суддею у двох примірниках, один з яких залишається у справі, а другий скріплюється печаткою суду і видається стягувачу після набрання ним законної сили.
Таким чином саме в день видачі в СН з'являється строк пред'явлення судового наказу до виконання, суд обчислює його як і у виконавчих листах.
Мені здається, що в описаному випадку в СН стоїть ще непрострочений строк
Записаний

Ярослав

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 91
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #4 : 28 Червня 2013, 00:35:26 »

копії документів
Записаний

Ярослав

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 91
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #5 : 28 Червня 2013, 00:37:44 »

продовження
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #6 : 28 Червня 2013, 00:38:36 »

Не так.
СН це вид судоворго рішення, а для судових рішень строк пред'явлення до виконання починається не з дати отримання рішення, а з дати - наступного дня після набрання рішенням законної сили:
Мушу дещо зауважити. Мова ж іде про примусове виконання. СН  це і вид судового рішення, і виконавчий документ одночасно.
Цитувати
ЦПК ст.103
2. Судовий наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження" та обов'язково містити положення про дату видачі судового наказу стягувачу, дату набрання судовим наказом законної сили та строк пред'явлення судового наказу до виконання. Зазначені відомості вносяться до судового наказу у день його видачі стягувачу для пред'явлення до виконання.
3. Судовий наказ складається і підписується суддею у двох примірниках, один з яких залишається у справі, а другий скріплюється печаткою суду і видається стягувачу після набрання ним законної сили.
Таким чином саме в день видачі в СН з'являється строк пред'явлення судового наказу до виконання, суд обчислює його як і у виконавчих листах.
Мені здається, що в описаному випадку в СН стоїть ще непрострочений строк
Не так. В день видачи судового наказу (такох і виконавчого листа) у судовому наказі ( так само і у виконавчому листі) проставляються реальні дати, тобто дата отримання може дуже відрізнятися від дати набрання чинності. ( я отримував виконавчі листи за тиждень до закінчення терміну їх пред'явлення і встигав подавати їх до ВДВС).
Але не забувайте ще про можливість поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання ухвалою суду. Тому я й кажу, що потрібно дивитись документи  з виконавчого провадження.
Записаний

Ярослав

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 91
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #7 : 28 Червня 2013, 00:46:53 »

Дата набрання законної сили судового наказу 14.01.2012, строк предявлення до виконання 1 рік. На отримання цього наказу стягувач надав зяаву до суду в квітні 2013 року. Наказ виданий 22.05.2013 року.
Строк Предявлення до виконання згідно законодавства з якого часу починає обраховуватись. З дня вступу в законну силу чи з дня отримання стягувачем. І коли стягувач повинен отримати наказ?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #8 : 28 Червня 2013, 01:25:31 »

Постанову держвиконавця потрібно оскаржувати в судовому порядку (боржник може тількив судовому порядку). Але потрібно пересвідчитись, що стягувачу строк пред'явлення не поновили -  потрібно дивитись документи  з виконавчого провадження, не ті копії, що Вам надіслали, а всю справу у ВДВС.
Є маніпулювання виразом "виданий". Спочатку СН видано ( 2011р.), потім СН набрав законної сили (14.01.2012р.), після 14.01.2012р. СН у якость виконавчого документу видається стягувачу ( тобто знову виданий, але це вже в розумінні наданий).  Те, що стягувач "спав" більше року, то його проблеми.
Строки:
Цитувати
Стаття 22. Строки пред'явлення виконавчих документів   до виконання

     1. Виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання в такі строки:

     1) посвідчення комісій по трудових спорах,  постанови судів у справах про адміністративні правопорушення  та  постанови  органів (посадових    осіб),    уповноважених    розглядати   справи   про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців;

     2) інші виконавчі документи - протягом  року,  якщо  інше  не передбачено законом.

     2. Строки,   зазначені   у   частині   першій   цієї  статті, встановлюються для:

     1) виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку,  встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення,  а в разі якщо  судове рішення  підлягає  негайному  виконанню,  - з наступного дня після його постановлення;
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/606-14/page2
Записаний

Ярослав

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 91
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #9 : 28 Червня 2013, 01:43:50 »

Боржник з правом не досить обізнаним був. Замість заяви на скасування судового наказу до суду подав зустрічну позовну заяву. Поки суд розглядав цю заяву і вирішував прийняти її до розгляду чи відмовити пройшов деякий час. В кінці кінців заява про зустрічний позов була повернена з вказівкою про те що вона вважається неподаною. І термін набуття законної сили судовим наказом суддя визначив 14.01.2013. Наскільки я зрозумів строк предявлення до виконання починаються з моменту вступу наказу в законну силу, а не з дня отримання цього наказу стугувачем. Тобто 1.01.2012. Згідно Щакону про виконавче провадження термін предявлення до виконання судового наказу 1 рік. В матеріалах справи відсутня заява про поновлення строку предявлення до виконання судового наказу. Тобто з 14.01.2013 стягувач  не може цей наказ надати на виконання до виконавчої служби. Але стягувач лише 30.04.2013 року пише заяву на отримання на руки судового наказу. І суд видає. Виконавчя служба приймає його до виконання.   Варіанти дій  - це скарга до голови суду та скарга до начальника виконавчої служби щодо того, що державний виконавець не мав права розпочинати виконавче провадження у звязку з просрочкою термінів на виконання цього наказу
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Є в мене запитання по судовому наказу.
« Reply #10 : 29 Червня 2013, 23:30:19 »

Цитувати
2. Боржник   має   право   оскаржувати   рішення,   дії   або бездіяльність  державного  виконавця  та  інших   посадових   осіб
державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email