'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Справедливі тарифи на ЖКП.  (Прочитано 3110 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

aliv

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 123
    • Перегляд профілю
    • Email
Справедливі тарифи на ЖКП.
« : 06 Жовтня 2013, 00:02:19 »

Вітаю,

Ось таке мене цікавить запитання. Уявіть, що подолані будь-які труднощі із укладанням договорів і вирішені усі інші питання, щодо юридичної сторони відносин у ЖКП (наприклад, є "ідеальне УСББ", або "ідеальний ЖЕК").
Які тарифи на утримання будинку, ХВП, ГВП та опалення ви б вважали економічно обгрунтованими?
Я задаю це питання розуміючи, що зараз відсутні тарифи, що погодженні відповідно до чинного законодавства і таке інше.
Тобто мене цікавить суто економічний бік справи. Скільки б ви вважали "нормальним" платити за основні послуги ЖКП у відносно новому будинку (10 років) із нормальним косметичним ремонтом і в сутації, коли основні послуги так-сяк надаються (тобто сміття вивозиться, вода є, територія так-сяк прибирається), а будинок не тріщить по швах.

Дякую.
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Справедливі тарифи на ЖКП.
« Reply #1 : 06 Жовтня 2013, 00:44:34 »

Мені не зрозуміло мета цього обговорення. Яле можу сказати наступне - термін "економічно обгрунтовані тарифи" це термін для "лохів" (прошу пробачити за "лохів"). оскільки немає з чим рівняти  (виконавець і виробник монополісти) - окрема взята "Новобудова"  монополіст для окремого будинку, а водоканал та київенерго для Києва.  І вести розмову про тарифи та їх "обгрунтованість" безглуздо.
На мій погляд більш доцільно підштовхувати законотворців до змін в законодавстві, які б надавали можливісь (право) отримувати первинну документацію, щодо проведених робіт виконавцем у будинках співвласників.
Таким чином знову виникає питання - що робити, якщо робити нічого не хочу. Це питання кожен вирішує/не вирішує сам або в компанії :).

« Останнє редагування: 06 Жовтня 2013, 00:46:15 від Георгий »
Записаний

aliv

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 123
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Справедливі тарифи на ЖКП.
« Reply #2 : 06 Жовтня 2013, 15:17:33 »

Мова не йде про "економічно обгрунтовані тарифи", або будь-які інші тарифи для "лохів". Я навмисно не використовув цих термінів.
Мова йде про визначення ціни, яку виходячи із поточної ситуації на ринку можно було б вважати справедливою для оплати ЖК послуг.
Наприклад, послуги з прибирання трикімнатної квартири коштують десь 250-400 грн за одне прибирання. Отже якщо поставити собі на меті найняти прибиральницю для оселі, то середня ціна буде саме такою. Безкоштовно вашу оселю ніхто прибирати не буде. Отже ви або прибираєте оселю власноруч, або знаходите гроші на оплату послуг.

Я розумію, що поточна ситуація із тарифами на ЖКП дозволяє певним "вільним трактувальникам" вважати, що якщо затвержених відповідно до законодавства тарифів немає, то і платити нічого не треба. Але уявіть собі, що ви поставили собі на меті створити власне УСББ. Якщо на мить залишити усі "за" та "проти", що пов'язані із чинним законодавством, то досить швидко ви постанете перед необхідністтю проведення загальних сборів, на яких питання тарифів буде одним із основних. І дуже невелика кількість ваших сусідів буде перейматися питанням "економічного обгрунтування". Просто більшість буде вважати, що 3.5 - 4 грн в якості оплати послуг з утримання будинку в перерахунку на 1 кв.м. - це забагато.

Отже питання про те, яку ціну будуть вважати "нормальною" 80% сусідів?
У вас в квартирі є ГВП та опалення? Яку ціну на них ви вважаєте справедливою?
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Справедливі тарифи на ЖКП.
« Reply #3 : 06 Жовтня 2013, 16:37:21 »

Моє бачення (припустимо є тільки ЦК України).
Співласники приймайть рішення більшостью кв. метрів:
1. Скільки разів на рік треба прибирати місця загального користування.
2. Скільки разів на рік треба вивозити сміття
3. Скільки разів на рік треба прибирати территорію.
3. Скільки планових то необхідно ліфтам.
4. Скільки планових то необхідно "трубам"
5. Скільки планових то необхідно електричним комунікаціям.
6. Скільки планових то необхідно газовим комунікаціям.
7. Скільки грошей треба мати в резервному фонді.

Далі проводимо конкурси виконавців.
Публікуємо результати конкурсів про перможців та публічні договори.



І не треба ні яких "справедливих" тарифів.

Споживачі сплачують гроші відповідно до договорів, як що не сплачують то мають справу з позовами виконавців.

Все.
Записаний

nemo

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 293
  • City: Запоріжжя
    • Перегляд профілю
Re: Справедливі тарифи на ЖКП.
« Reply #4 : 06 Жовтня 2013, 20:21:01 »

Але уявіть собі, що ви поставили собі на меті створити власне УСББ. Якщо на мить залишити усі "за" та "проти", що пов'язані із чинним законодавством, то досить швидко ви постанете перед необхідністтю проведення загальних сборів, на яких питання тарифів буде одним із основних.
Регулярные, ежемесячные, среднеарифметические платежи  ЖЕКе, при ОСМД - это, по моемому, утопия.
Оплата должна осуществляться помесячно, со счета ОСМД, согласно АКТА выполненных робот. Если работа средней сложности и более, то до выполнения работ,  должна предоставляться калькуляция затрат с полной расшифровкой затрат на материалы и услуги.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email