Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАРдо статті 228 Цивільного процесуального кодексу України1. Істотною відмінністю заочного провадження від звичайного є встановлення особливого порядку перегляду заочного рішення судом першої інстанції за ініціативою відповідача. Інші особи заяву про перегляд заочного рішення подавати не можуть.На нашу думку, це є істотною перепоною до широкого застосування заочного розгляду справи, оскільки позивачі часто не дають згоду на таке вирішення справи, розуміючи, що в такому випадку відповідачі отримують додаткову можливість перегляду заочного рішення (тим же судом), якої в них немає.2. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії. Таким чином момент початку перебігу строку подання заяви про перегляд заочного рішення законодавець прив'язує до факту отримання його копії відповідачем, а не до дня проголошення рішення суду (як це є, наприклад, щодо апеляційного оскарження).Оскільки відповідачам, які не з'явилися в судове засідання, направляється копія заочного рішення рекомендованим листом із повідомленням, то днем отримання його копії слід вважати число, зазначене у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення.Десятиденний строк для подання заяви про перегляд заочного рішення, як строк, встановлений законом, може бути поновлений судом за клопотанням відповідача у разі його пропущення з поважних причин в порядку, передбаченому ст. 73 ЦПК.3. Буквальне тлумачення положень ЦПК (ст. 228 та ст. 232) приводить до висновку, що відповідачеві пропонується лише спеціальний порядок перегляду заочного рішення. За загальним правилом, він позбавлений права на апеляційне оскарження заочного рішення. Лише в разі постановлення судом ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення відповідачеві надається право оскаржити заочне рішення в апеляційному порядку. Як зазначає Д. Д. Луспеник, в такий спосіб закон повністю реалізовує принцип процесуальної відповідальності відповідача, який належним чином повідомлявся про час і місце судового засідання, за неявку без поважних причин до суду. Ця процесуальна відповідальність полягає, по-перше, в ухваленні судом заочного рішення за його відсутності, по-друге, обмежує відповідача в загальному порядку оскарження рішення, так як він, бажаючи оскаржити рішення, спочатку повинен подати заяву про перегляд заочного рішення, довівши встановлені в законі обставини, і лише потім, при несприятливому для нього вирішенні його заяви, оскаржити заочне рішення в апеляційному порядку.[\quote]
Простите, может я как-то неправильно написала, но у меня на руках только " Ухвала про відкриття провадження у справі" + исковое. Значит, что решения ещё нет?и ещё вопрос сколько у меня времени после получения иска, чтоб оформить и подать заперечення проти позову (если конечно уже нет заочного решения).
-Как я узнаю на когда назначено слушание- идти к судье?
Згідно із ст. 74 ЦПК судові повістки як засіб інформування учасників цивільного процесу можуть мати дві форми: судових викликів і судових повідомлень.Судовими викликами інформуються особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, тобто особи, явка до суду яких є обов'язковою. Судові повідомлення надсилаються особам, які беруть участь у справі, з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою.Судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик, судові повідомлення здійснюються судовими повістками-повідомленнями.Судові повістки про виклик та судові повістки-повідомлення мають містити визначені законом реквізити. Зокрема, у судових повістках про виклик до суду слід зазначати: 1) ім'я фізичної особи чи найменування юридичної особи, якій адресується повістка; 2) найменування та адресу суду; 3) зазначення місця, дня і часу явки за викликом; 4) назву справи, за якою робиться виклик; 5) в якості кого викликається особа (як позивач, відповідач, третя особа, свідок, експерт та ін.); 6) викликається особа у судове засідання чи у попереднє судове засідання, а у разі повторного виклику сторони у зв'язку з необхідністю дати особисті пояснення - про таку необхідність; 7) у разі необхідності - пропозицію особі, яка бере участь у справі, подати всі раніше не подані докази; 8) обов'язок особи, яка одержала судову повістку у зв'язку з відсутністю адресата, за першої можливості вручити її адресату; 9) роз'яснення про наслідки неявки залежно від процесуального статусу особи, яка викликається, і про обов'язок повідомити суд про причини неявки. Крім того, якщо разом із судовою повісткою надсилаються копії відповідних документів, у повістці має бути зазначено, які документи надсилаються і про право особи, якій вони надсилаються, подати заперечення та відповідні докази на їх підтвердження.
-Писать заявление на имя судьи или ходатайство которое я привела выше подойдет?
Или нужно писать ходатайство о переносе предварительных слушаний в связи с ознакомлением по существу поданного иска?Подскажите поконкретней пожалуйста, как для самых тёмных
Спасибо thunderclap.Да вот как-то странно, что суд тогда вообще принял такое заявление к рассмотрению. Просмотрела другие исковые представленные в разделах, там к исковым очень большой список приложений, а наши Одесские суды наверное вообще оторваны от реальности ( , приложили три бумажки, упомянутых выше и даже копии об уплате судебного сбора нет.Поэтому возникает много вопросов.
... приложили три бумажки, упомянутых выше и даже копии об уплате судебного сбора нет.
Вы уже получили из суда определение об открытии производства, исковое заявление и уже ознакомлены с ними. С чем еще Вы планируете ознакамливаться? Ваше ходотайство о переносе заседаний в связи с необходимость ознакомиться с материалами дела может быть удовлетворено лишь в том случае, если в деле есть множество документов, которые вам не были направлены судом для ознакомления и характер этих документов требует каких то особых знаний для понимания.
значит мои действия, следующие. Поскольку В отменённом СН и иске, ни суммы, ни периоды не совпадают, значит мною составляется ,,Заява про залишення позову без розгляду,, . Которая сдаётся в канцелярию суда с помеченной копией себе. Узнаётся назначенная дата заседания. Верно?