'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Як сплатити борг ЖЕКу тільки за 3 роки після скасування судового наказу?  (Прочитано 3327 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Оксана 2014

  • Гість

    :) Не дивуйтеся моєму рішенню по сплаті боргу, але для збереження нервів та здоров'я небайдужої мені людини мушу вчинити саме так. Заборгованність виникла з 2008р. по 2013 рік майже на 2000тис. грн. Судовий наказ скасовано через перевищення позовної давності. ЖЕК списати борг за попередні роки не може. Звісно можна чекати позову від ньго, де будуть вказані саме 3 роки, але не хочемо платити за судовий збір, та й нерви зберегти хочеться. Якщо заплатити їм суму за три роки 1200грн., то вони перекинуть ці гроші  на 2008-2010 роки. Хіба що в квитанції має бути написано за які саме роки йде оплата. Чи можливий такий варіант? І по яких квитанціх платити, на яких би можна було б написати період за який платиться? Ми сплачуємо через Ощадбанк, то там в квитанції стоїть лише день проплати. І навіть якщо буде вказано термін проплати, то чи не буде більше законних претензій у ЖЕКа щодо боргу з 2008року? Ще було б добре, якби в моїй ситуації мені хтось пояснив про переривання позовної давності? Чи не порушу я її, якщо сплачу борг саме за 2011-2013роки? Бо ніяк не можу розібратися!  :(
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email

Я сплачую так . По кожному місяцю окремо, на р/р виконавця.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Позов буде на всю суму. Позовна давність застосовується лише у випадку відповідної заяви відповідача.
Платити я би не радив. Бо суддя може визнати це визнанням боргу ( просто тупо) і не застосувати позовну давність. Потім доведеться просити виправити цю "помилку" апеляційний суд. Тобто нести витрати по сплаті судового збору.
Записаний

Оксана 2014

  • Гість

   Дякую за відповідь, але от що я подумала.
А якщо сплачувати заборговану суму не всю відразу, навіть вказавши при цьому роки , за які сплачую, а платити окремими квитанціями за кожен недоплачений мною місяць, де зазначатиметься лише та сума, яку я в той місяць недоплатила. Тобто, якщо, наприклад, в січні 2012року було заплачено лише 30грн., а рахунок було виставлено на 70грн., то зараз я сплачу різницю в 40грн., що як на мене не буде визнанням боргу, а лише поточним платежем. Переглядала справи, де Позивач зазначав у позові саме про сплату більшої суми, ніж була виставлена в рахунку, і цим він аргументував визнання боргу Відповідачем. То може так і поплатити за кожен місяць окремо, то й борг зникне, і претензій до років в межах позовної давності не буде? Та й законом не визначено конкретно які мають бути  дії, вчинені особою, що свідчать про визнання нею свого боргу.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Проплатити по кожному місяцю можна ( вказавши конкретний місяць за який сплачуєт). Але реакція суду можлива 50/50. Ви ризикувати погоджуєтеся?
Записаний

Оксана 2014

  • Гість

   Як там кажуь, хто не ризикує, той...    Думаю це непоганий вихід в моїй ситуації, хоч із ризиком на майбутнє. Та чекати позову теж не вихід, вони ж можуть до мого боргу ще й інфляційні 3% потребувати, то тоді взагалі капець: борг плати, правда через суд за 3 роки, пеню плати, та ще й судовицй збір за позов. Боюся, що  сума може більшою бути, ніж вона є, враховуючи всі 6 років заборгованості. Вони ж можуть ті 3% додати?!
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Між 2000 і 1200 різниця в 800 грн.   А 3%річних  + ініляція з 1200рн. буде сума незрівнянно менша.
Але рішення за Вами.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email