'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Посвідчення довіреності на представництво в суді  (Прочитано 4393 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олександр Григорович

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 121
  • City: Дніпро
    • Перегляд профілю
    • Email

Доброго здоров'я усим форумчанам!
Допоможіть будь ласка порадою в такому питанні:
Фізична особа має статус Приватного  Підприємця (зареєстрована ФОП).
На власному авто ця особа потрапила у ДТП. ДАІ склала протокол про Адміністративне правопорушення по статті 124 КУпАП і направила цей протокол    до суду . 
Через свою зайнятість, ця особа не може витрачати свій час на участь у судовому процесі.
1.
Чи може ця особа для разового  вчинення процесуальних дій у цій конкретній справі доручити представляти свої інтереси в цьому суді, наприклад,  своєму батькові, який не є професійним адвокатом та дипломованим юристом, а має цивільну процесуальну дієздатність (відповідно ч.1 ст.40 ЦПК України)?
Відповідно до ч.3 ст. 42  ЦПК України довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні, чи за рішенням суду або за місцем його проживання.
2.
Як ця ФОП  в такому випадку має правильно самостійно посвідчити довіреність       без нотаріуса, маючи лише офіційне посвідчення про зайняття підприємницькою діяльністю без  печатки юридичної особи?
 Чи таким правом посвідчення довіреностей наділені лише посадові особи юридичних організацій, відповідно ст.42 ЦПК, маючих відповідну печатку, а не ФОП?
Щиро дякую!
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

ФОП (чи не ФОП) та ЦПК тут ні до чого. Див. ст. ст. 268, 270, 271 КУпАП:
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/80732-10/print1393501670766717
Записаний

Олександр Григорович

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 121
  • City: Дніпро
    • Перегляд профілю
    • Email

Цитувати
ФОП (чи не ФОП) та ЦПК тут ні до чого. Див. ст. ст. 268, 270, 271 КУпАП:
Відносно норм КУпАП зрозуміло, дякую за відповідь.
Але, якщо так відрізняються норми представництва, що  прописані у різних Кодексах, то щоб питання остаточно вирішити та більше до нього не повертатися, прошу пояснити як все-таки  ФОП посвідчити довіреність при ситуації , яка має вирішуватися в рамках ЦПК?
Щиро дякую
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

як все-таки  ФОП посвідчити довіреність при ситуації , яка має вирішуватися в рамках ЦПК?


ЦПК України:
Цитувати
Стаття 42. Документи, що посвідчують повноваження представників

1. Повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами:

1) довіреністю фізичної особи;

2) довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника;

3) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

2. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.

Довіреність фізичної особи, яка є суб'єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, за зверненням якої прийнято рішення про надання такої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

{Частину другу статті 42 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 5477-VI від 06.11.2012 - зміна набирає чинності поетапно після початку діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги - див. розділ II Закону № 5477-VI від 06.11.2012}

3. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, статутом або положенням, з прикладенням печатки юридичної особи.

4. Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватись ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором. До ордера обов'язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору.

{Частина четверта статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2453-VI від 07.07.2010 - зміни щодо здійснення повноважень Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ вводяться в дію після початку діяльності Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ - з 1 листопада 2010 року; № 5076-VI від 05.07.2012}

5. Оригінали документів, зазначених у цій статті, або копії з них, посвідчені суддею, приєднуються до справи.

{Частину шосту статті 42 виключено на підставі Закону № 2453-VI від 07.07.2010 - зміни щодо здійснення повноважень Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ вводяться в дію після початку діяльності Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ - з 1 листопада 2010 року}


Див. також щодо посвідчення довіреності судом:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=8719.0.html
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email