'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Питання по оплаті за опалення квартири  (Прочитано 7914 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Талла

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 18
    • Перегляд профілю

Добрий день, підкажіть, будь-ласка. У 2013 р. з січня по жовтень включно я оплачувала за опалення щомісячно по 130,00 грн. За листопад 2013р. мені прийшла платіжка за фактичні витрати по опаленню, оскільки у нашому будинку було встановлено лічильник. Узнала я це, звичайно в грудні по факту, без усіляких попереджень. Питання у мене таке, чи мають мені повернути передоплату, яка була здійснена мною, адже я фактично сплатила за 0,5 місяців листопада та грудня?
 
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Добрий день, підкажіть, будь-ласка. У 2013 р. з січня по жовтень включно я оплачувала за опалення щомісячно по 130,00 грн. За листопад 2013р. мені прийшла платіжка за фактичні витрати по опаленню, оскільки у нашому будинку було встановлено лічильник. Узнала я це, звичайно в грудні по факту, без усіляких попереджень. Питання у мене таке, чи мають мені повернути передоплату, яка була здійснена мною, адже я фактично сплатила за 0,5 місяців листопада та грудня?

Зверніться до свого ЖЕО із заявою про перерахунок. Щоб сплачені кошти зарахувати у майбутній період.
Записаний

Талла

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 18
    • Перегляд профілю

Зверталась вже тричі, кожен раз у наступному зверненні більш конкретно розписуючи своє питання. У відповідь - про переваги установлення лічильника і все. Тому-то і виникло у мене питання чи маю я право на перерахунок. Якщо можливо, підкажіть норми законодавства. Чи підходить постанова № 630 п.19, наприклад. Просто я записалась на прийом до депутата і пишу зараз скаргу. Це одне з багатьох моїх питань по ЖКХ.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Опалювальний період є з 15 жовтня одного року по 15 квітня наступного року - 6 місяців.
Якщо Ви застосовуєте систему оплати за опалення протягом року, то Ви сплачуєте протягом року ( з  жовтня одного року по вересень наступного року включно) кожен місяць 1/2 вартості місячної послуги опалення розрахованої за період є з 15 жовтня одного року по 15 квітня наступного року.  Тобто у вересні 2013р. Ви здійснили останній платіж у 130 грн. за отриману послугу опалення з 15 жовтня 2012 року по 15 квітня 2013 року. 
Якщо в жовтні 2013р. фактична вартість за послугу опалення по показникам приладу обліку склала суму меншу від 130 грн. ( сплачених Вами у жлвтні 2013р.), то є переплата, яку Вам повинні повернути або зарахувати в рахунок наступних платежів. Якщо ж в жовтні 2013р. фактична вартість за послугу опалення по показникам приладу обліку склала суму більшу від 130 грн. ( сплачених Вами у жлвтні 2013р.), то є недоплата, яку Ви повинні доплатити. Аналогічно і в подальші місяці, якщо Ви встигли сплатити по 130 грн., а не по факту. В жовтні переплата реально можлива. Для з'ясування реального стану речей, Вам необхідно звернутись до виконавця послуги із запитом стосовно показників приладу обліку у будинку помісячно, розміру нарахувань за отриману Вами послугу помісячно та розміру сплачених Вами ( і відповідно врахованих) коштів.
Записаний

Талла

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 18
    • Перегляд профілю

Юрію Васильовичу, дуже дякую Вам за відповідь. Я, нарешті, зрозуміла період, оскільки я думала, що оплата за опалювальний сезон це з 01.01.2013 по 31.12.2013. А уже в жовтні, я сплачувала власне за жовтень 2013! Ще раз дякую.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email