'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Наявний строк позовної давності по боргам за ЖКП, його збільшення та зупинення  (Прочитано 17274 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7907
    • Перегляд профілю

Щодо запитань Ваших сусідів.
1) Якщо рахувати з 15.02.2016 р. (подачі акту-претензії), то звісно зараз вже минув місяць для подачі заяви про перегляд (у випадку, якщо у цьому зверненні сусідів згадувалися судові рішення адмінсудів, як підстави для перерахунку). Навіщо його було подавати? ??? Якби не подавали, то місяць можна було рахувати з дати публікації резолютивних частин цих рішень.
2) Ставка судового збору (СЗ) за заяву про перегляд за н/о складає 110% від сплаченого позивачем СЗ при подачі позову. Натомість, суд може порахувати по ставках на сьогодні, а не коли СЗ сплачувався.
3) "Заново розглядати" чи переглядати можна лише справу, по якій було відкрито провадження та прийняті рішення. Про який "зустрічний позов" може йти мова у справі, де прийнято рішення?  :o Я писав про окремий (самостійний) позов щодо перерахунку. Можете просити хоч за весь період, хоч за три роки, хоч за три дні -це право позивача. Позовна давність відраховується з часу, коли сусіди дізналися (могли дізнатися) про порушення своїх прав. Тобто, можна заявляти з 01.12.2006 р., оскільки самі рішення адмінсудів набрали законної сили у 2014-2015 роках.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1719
    • Перегляд профілю

Якби не подавали, то місяць можна було рахувати з дати публікації резолютивних частин цих рішень.
Не зрозумів. Ці судові рішення були опубліковані у 2014-2015 роках - про який місяць йде мова?  ??? Коли сусіди дізнались про факт існування таких рішень?
Я писав про окремий (самостійний) позов щодо перерахунку. Можете просити хоч за весь період, хоч за три роки, хоч за три дні -це право позивача. Позовна давність відраховується з часу, коли сусіди дізналися (могли дізнатися) про порушення своїх прав. Тобто, можна заявляти з 01.12.2006 р., оскільки самі рішення адмінсудів набрали законної сили у 2014-2015 роках.
Що це означає? Що шанс на перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами втрачено, але все одно можна подавати окремий самостійний позов про перерахунок за період з 2006 року, незважаючи на те, що раніше були програні судові рішення по боргам і суд присудив сплачувати борги за незаконними тарифами?  ???
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1719
    • Перегляд профілю

І додаткове питання.
Сусіди хотіли підписати договір про розстрочку виконання судового рішення про сплату боргу з КК ЦКС чи з КП "Дирекція замовника...". Якщо вони його підпишуть, то чи зможуть вони пізніше подати позовну заяву про перерахунок нарахувань згідно останніх законних тарифів за ЖКП. які надавало це КП?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7907
    • Перегляд профілю

Ці судові рішення були опубліковані у 2014-2015 роках - про який місяць йде мова?  ??? Коли сусіди дізнались про факт існування таких рішень?

Наявність цих рішень в реєстрі (ЄДРСР) не є тотожним публікації їх резолютивних частин у виданні, де були оприлюднені незаконні і нечинні розпорядження КМДА.
Стаття 171 КАС:
Цитувати
11. Резолютивна частина постанови суду про визнання нормативно-правового акта незаконним або таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, і про визнання його нечинним невідкладно публікується відповідачем у виданні, в якому його було офіційно оприлюднено, після набрання постановою законної сили.

Ось коли КМДА виконає це положення Закону, та постанову ДВС від 09.11.2015 р. про примусове виконання постанови ОАСК у справі № 826/2201/15:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=9226.0.html
тоді особи, які не брали участі у справі, вважаються повідомленими належним чином про незаконність і нечинність РКМДА, що були предметом розгляду цих справ. З цього часу і має відліковуватися для цих осіб строк звернення до суду із позовом про перерахунок за ЖКП з 01.12.2006 р. Бо якщо суди тотально вважають, що з моменту публікації (оприлюднення) НПА виникає право (протягом 6 місяців) на їх оскарження, то чому з якогось іншого моменту (ніж після публікації про це відповідно до ч. 11 ст. 171 КАС) має виникати право на цивільний чи господарський позов внаслідок незаконності і нечинності цих НПА   :)

Я писав про ...незважаючи на те, що раніше були програні судові рішення по боргам і суд присудив сплачувати борги за незаконними тарифами?  ???

Питання цікаве -чи буде в судовому рішенні за позовом споживача до ЖЕО згадуватися про те, що присуджене раніше судом на користь ЖЕО не підлягає перерахунку? Я вважаю -підлягає перерахунку!
« Останнє редагування: 25 Березень 2016, 21:26:32 від Перо »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7907
    • Перегляд профілю

Відслідковувати подальші перипетії тут:

Позов про перерахунок за ЖКП у Дарницькому райсуді
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=9751.0.html

Тему закрито.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email