'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ЖЕК нараховує за "лишню площу"...  (Прочитано 2430 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

roma_08_09@ukr.net

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
    • Перегляд профілю
    • Email
ЖЕК нараховує за "лишню площу"...
« : 18 Грудня 2015, 09:33:41 »

Доброго дня!!! я є інвалідом війни 2 групи, маю приватизовану трьохкімнатну квартиру на 5 поверсі 5 поверхового будинку. маю 100 відсоткову пільгу на оплату комунальних послуг, але, жек нараховує за "лишню площу" квартири,  тобто, в квартирі прописані три чоловіка, я, дружина, син. ЖЕК нараховує кожен місяць певну суму, аргументуючи це тим, що пільга моя стосується мене та дружини, пільга охоплює оплату за 52.2 м2, а площа квартири 62.2 м2, тобто за лишнє я повинен платити, в середньомісячну норму по воді, газу, світлу я вкладаюсь, тобто нараховують за обслуговування.  ніяких розяснень детальних мені не надавали. З 2009 року я принципово не оплачую нарахування ЖЕКу за цю лишню площу, погрожують позовом до суду, коли я звертаюсь з вимогою полагодити дах, чи вказую інші недоліки в роботі ЖЕКу, вони завжди відповідають типу -"ви самі порушуєте договір, у вас борг, так що оплатіть його, а потім вимагайте". підскажіть будь-ласка:
1) як мені діяти в даній ситуації???
2) чи правомірно ЖЕК нараховує мені суми до оплати за лишню площу(чим це передбачено)?
3) чи варто оплачувати данний борг чи є інші законні варіанти уникнення цього боргу??
Дякую!!! буду радий будь-якій пораді, консультації!!!!!
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: ЖЕК нараховує за "лишню площу"...
« Reply #1 : 18 Грудня 2015, 15:37:11 »

Автор: roma_08_09@ukr.net:
Цитувати
в квартирі прописані три чоловіка, я, дружина, син.
А який вік сина?  ЖЕК зазначив 2 , а не 3 мешканця...
 Автор: roma_08_09@ukr.net:
Цитувати
пільга охоплює оплату за 52.2 м2, а площа квартири 62.2 м2, тобто за лишнє я повинен платити
Саме так.  Пільга надається :
Цитувати
оплати користування житлом/утримання житла - 21 кв. метр загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;
ПКМУ № 409 http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/409-2014-п    Порахуйте: 21 х  2 + 10,5 = 52,5.     За 9,7 кв. м Ви повинні сплачувати в повному обсязі. До ПКММУ 409 була інша постанова з такими ж нормами.  Бо ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" так визначив:
Цитувати
4) Стаття 13. Пільги інвалідам війни
Інвалідам війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються такі пільги:
100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
{Пункт 4 частини першої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 488/95-ВР від 22.12.95, в редакції Закону № 52-IV від 04.07.2002}
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3551-12/page2
Автор: roma_08_09@ukr.net:
Цитувати
вони завжди відповідають типу -"ви самі порушуєте договір, у вас борг, так що оплатіть його, а потім вимагайте".
Борг є. Але ж за 52,5 ЖЕК гроші отримує від УПСЗН, то хай не придурюються.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: ЖЕК нараховує за "лишню площу"...
« Reply #2 : 18 Грудня 2015, 15:46:20 »

Незрозуміло що там за "додаткові послуги", та "вивіз нечистот"?
І як Вас стосується "прочистка дворової каналізації"?  :o
Записаний

roma_08_09@ukr.net

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: ЖЕК нараховує за "лишню площу"...
« Reply #3 : 18 Грудня 2015, 17:07:00 »

синові 30 років, фактично він тільки приписаний, не проживає біля нас з дружиною. додаткові послуги виясню що в себе включають!!!! вивіз нечистот(напевне це і є прочистка каналізації) це приїзжає раз в місяць машина і викачує каналізацію під будинком! тобто за ці послуги неправомірні з боку ЖЕКу, вони мене не повинні стосуватися??? я неповинен  платити???
Записаний

roma_08_09@ukr.net

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: ЖЕК нараховує за "лишню площу"...
« Reply #4 : 18 Грудня 2015, 17:11:40 »

чи "викачка нечистот та прочистка каналізації дворової" вже входить в послуги згідно договору про постачання холодної води та водовідведення??? "викачка нечистот та прочистка каналізації дворової" не можуть бути окремою послугою на яку в обовязковому порядку з ЖЕКом потрібно заключати окремий договір (наприклад так як на вивезення твердих побутових відходів-сміття)????
« Останнє редагування: 18 Грудня 2015, 17:18:43 від roma_08_09@ukr.net »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: ЖЕК нараховує за "лишню площу"...
« Reply #5 : 18 Грудня 2015, 18:25:53 »

Автор: roma_08_09@ukr.net:
Цитувати
синові 30 років, фактично він тільки приписаний, не проживає біля нас з дружиною.
Вірогідно у ЖЕКу якось зафіксовано, що фактично він не проживає. Бо по  послугах ХВП, ГВП, водовідведення Вам пільги враховують на весь об'єм.  Якщо б він "числився", то 1/3 об'єму була б без пільг.  Наприклад, лічильник нарахував 4 куб. м  4 / 3 = 1,3333    1,3333 х 2 = 2,6666 куб. м пільгові,  а 1,3333 куб. м по повному тарифу.
Автор: roma_08_09@ukr.net:
Цитувати
чи "викачка нечистот та прочистка каналізації дворової" вже входить в послуги згідно договору про постачання холодної води та водовідведення???
Так.
Автор: roma_08_09@ukr.net:
Цитувати
"викачка нечистот та прочистка каналізації дворової" не можуть бути окремою послугою на яку в обовязковому порядку з ЖЕКом потрібно заключати окремий договір
Такої послуги не ііснує. Є видалення рідких відходів з вигрібних ям ( де нема централізованої каналізації).
Можна припустити, що виконавець послуги водовідведення виставляє рахунки ЖЕКу за прочищення дворової каналізації, а ЖЕК потім суму розподіляє між мешканцями.
Якщо дворова каналізація на балансі ЖЕКу, то виконавець послуги водовідведення вправі вимагати плату з ЖЕКу.
Якщо дворова каналізація на балансі  виконавця послуги водовідведення, то він може застосовувати до ЖЕКу штрафні санкції за потрапляння сміття та сторонніх предметів у каналізацію.
Але ЖЕК перекладати ці платежі на мешканців права не має.
Записаний

roma_08_09@ukr.net

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: ЖЕК нараховує за "лишню площу"...
« Reply #6 : 19 Грудня 2015, 09:41:33 »

тобто логічно буде на мому місці, по перше дізнатись що включають "додаткові послуги", по друге написати заяву з невизнанням нарахування оплати за викачку нечистот (прочистку дворової каналізації) аргументуючи це тим що надання і оплата за послуги водопостачання та водовідведення вже врегульовані в договорі  "про надання послуг холодної води та водовідведення", де встановлено чітку суму до оплати за водопостачання та водовідведення!!!!! чи я неправий??? підскажіть будь-ласка, як правильно оформити відмову від оплати і довести  що дана послуга входить до умов договору про водопостачання та водовідведення,  тому нпрпхуваня до оплати за цю послугу неправомірне???

ще одне питання, виходить що нарахування оплати за за викачку нечистот (прочистку дворової каналізації) неправомірне, але, ЖЕК нараховував, і подавав квитанцію до оплати, і за мене, як за пільговика держава сплочувала, чи не буде тут різнобіжності на законодавчому рівні, типу держава оплотила - я відмовляюсь???
« Останнє редагування: 19 Грудня 2015, 10:40:14 від roma_08_09@ukr.net »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: ЖЕК нараховує за "лишню площу"...
« Reply #7 : 19 Грудня 2015, 16:02:35 »

ще одне питання, виходить що нарахування оплати за за викачку нечистот (прочистку дворової каналізації) неправомірне, але, ЖЕК нараховував, і подавав квитанцію до оплати, і за мене, як за пільговика держава сплочувала, чи не буде тут різнобіжності на законодавчому рівні, типу держава оплотила - я відмовляюсь???
Хто Вам сказав, що держава сплачує? Порахуйте суми на вище викладених документах... Ніхто нічого по цій "послузі" за Вас не сплачує... Нараховують у борг 100%.
 
тобто логічно буде на мому місці, по перше дізнатись що включають "додаткові послуги", по друге написати заяву з невизнанням нарахування оплати за викачку нечистот (прочистку дворової каналізації) аргументуючи це тим що надання і оплата за послуги водопостачання та водовідведення вже врегульовані в договорі  "про надання послуг холодної води та водовідведення", де встановлено чітку суму до оплати за водопостачання та водовідведення!!!!! чи я неправий??? підскажіть будь-ласка, як правильно оформити відмову від оплати і довести  що дана послуга входить до умов договору про водопостачання та водовідведення,  тому нпрпхуваня до оплати за цю послугу неправомірне???
Зробіть запит до ОМС щодо переліку послуг, які надаються по Вашому будинку,  та надання Вам завірених копій рішень ОМС щодо встановлення тарифів по цим послугам та інформації про тарифи що затверджені НКРЕКП ( якщо такі є).
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email