'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Як закрити виконавче провадження в звязку з нововиявленими обставинами  (Прочитано 6548 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

03alla15

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Добрый день! Подскажите пожалуйста, как закрыть виконавче провадження?

Был иск в гражданском производстве. Я – боржник.
Позовні вимоги позивача суд задовільнив і присудив мені, як боржнику, сплатити ХХХ грн. Позивач получил в суде исполнительный лист и отнес его в исполнительную службу.

Через полгода я подала в суд заявление о пересмотре судебного решения в связи с нововыявленными обстоятельствами. На момент подачи заявления я не знала об исполнительном производстве.
Решение суда: „В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості відмовити.» Тобто я нічого не винна. Але виконавче провадження відкрито.

На основании этого решения исполнительная служба отказывается закрывать исполнительное производство и снимать арест с имущества.
Что мне теперь делать? Неужели опять подавать иск в суд? Если подавать, то с какой формулировкой? Какой судебный сбор?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Стаття 39. Закінчення виконавчого провадження
1. Виконавче провадження підлягає закінченню у разі:
5) скасування рішення, на підставі якого виданий виконавчий документ, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню;
2. Постанова про закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених частиною першою цієї статті, виноситься в день настання відповідних обставин або в день, коли виконавцю стало відомо про такі обставини.
3. У випадках, передбачених пунктами 1-3, 5-7, 9-12, 14, 15 частини першої цієї статті, виконавчий документ надсилається разом із постановою про закінчення виконавчого провадження до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав.

Стаття 40. Наслідки закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа

1. У разі закінчення виконавчого провадження (крім офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв’язку із закінченням виконавчого провадження.

Виконавче провадження, щодо якого винесено постанову про його закінчення, не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.

2. Про зняття арешту з майна (коштів) виконавець зазначає у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно (кошти) боржника, а у випадках, передбачених законом, вчиняє дії щодо реєстрації припинення обтяження такого майна.

Стаття 15. Сторони виконавчого провадження
1. Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.

Стаття 19. Права і обов’язки сторін та інших учасників виконавчого провадження

1. Сторони виконавчого провадження та прокурор як учасник виконавчого провадження мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених цим Законом, мають право доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження, право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність виконавця у порядку, встановленому цим Законом, надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.
4. Сторони зобов’язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов’язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1404-19
ЦПКУ:
Цитувати
Розділ VII
СУДОВИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ СУДОВИХ РІШЕНЬ

(click to show/hide)
Нове рішення суду вже вступило в законну силу?
Записаний

03alla15

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Нове рішення суду вже вступило в законну силу?

Вступило ще листопаді 2016 року. Але я не знала, що є виконавчий лист і думала, що цім рішенням закінчила цю справу. А тепер виявилося, що судові виконавці не розуміють рішення суду і не збираються виконувати його. Не хочуть вони також і подавати заяву від свого імені про роз,яснення рішення.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

В рішенні за результатами перегляду зазначено: "скасувати рішення, що переглядається"?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Судовий збір не сплачується.
Записаний

03alla15

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

В рішенні за результатами перегляду зазначено: "скасувати рішення, що переглядається"?

На жаль, не таке формулювання. Мені видали таке рішення:

Цитувати
"В И Р І Ш И В :

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості відмовити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м.Харкова протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: ОСОБА_4"
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Ви в заяві про перегляяд писали: "прошу скасувати рішення ...... і ухвалити нове рішення..."?
Записаний

03alla15

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Ви в заяві про перегляяд писали: "прошу скасувати рішення ...... і ухвалити нове рішення..."?

У мене заява дома, я вже не пам"ятаю.
Але спочатку була Ухвала суду:
                                                 
Цитувати
  УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Київського районного суду м. Харкова від (дата) у звязку з нововиявленими обставинами по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Заочне рішення Київського районного суду м. Харкова від (дата) року по цивільній справі №ХХХХХ-ц - скасувати у зв»язку з нововиявленими обставинами.

Призначити справу до розгляду в приміщенні Київського районного суду м. Харкова на (дата) року на 10 годину 30 хвилин.

Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -ОСОБА_6
                                                                           
Але мені ії не надсилали. Я її бачу тільки в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Я в судовому провадженні не дуже розуміюся, тому на "Ухвали" не звертала уваги. Чекала "Рішення".
Тому і не носила ії в виконавчу службу. Носила тільки Рішення.

Цитувати
В И Р І Ш И В :

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості відмовити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м.Харкова протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: ОСОБА_4"

 По такому Рішенню мені не скасовують виконавчі листи.
 Може, якщо взяти в суді копію Ухвали з мокрою печаткою, це допоможе справі?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Отримайте копію ухвали "з мокрими печатками"  (можна 2 екз. про всяк випадок). Заяву про надання ухвали пишіть у 2-х примірниках. Коли будете отримувати, попросіть щоб на Вашому примірнику заяви проставили дату отримання. (Якщо вимагатимуть розписку про отримання на окремому аркуші, можна теж написати у 2-х примірниках і вимагати, як мінімум, зазначити на Вашому відмітку про дату отримання судом розписки.
На НАСТУПНИЙ день (робочий, не вихідний) подайте до ДВС заяву з повідомленням про настання обставин, що обумовлюють обов’язкове зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні № ...... на підставі Ухвали ......... Зазначте, що копію Ухвали Вам надано було лише за письмовим запитом, датою отримання є ..... і додайте ксерокопію розписки чи заяви з відміткою про дату отримання. Зазначте вимогу сповістити Вас письмово про прийняте рішення.
Також додатками до заяви Копії Ухвали і нового Рішення.   
Заяву у 2-х примірниках і подавати через канелярію з відміткою про отримання на Вашому примірнику.
Якщо не реагуватимуть чи відмовлять, матимите письмові докази для скарги на дії/бездіяльність ДВС.
Записаний

03alla15

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Дякую. Ви мені дуже допомогли.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

У зв'язку зі скасуванням за н/о рішення суду, за яким вже відкрито виконавче провадження та ухваленням нового рішення (якщо останнє набрало законної сили) слід: 1) надати виконавцю копію цього (нового) рішення та ухвали про скасування "старого" з клопотанням зупинити виконавче провадження (підстава для цього виникне після отримання від суду відповідної ухвали) та закінчення виконавчого провадження -ст. ст. 34, 39 Закону України "Про виконавче провадження"; 2) подати в порядку ч. 4 ст. 369 ЦПК заяву до суду про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню з клопотання винесення ухвали про зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Зверніть увагу на
2) подати в порядку ч. 4 ст. 369 ЦПК заяву до суду про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню з клопотання винесення ухвали про зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.
   Якщо з Вас вже щось стягнуто, то є можливість одночасно з зупиненням стягнення з Вас, вирішити питання про повернення стягнутого - стягнення з іної сторони на Вашу користь:
Цитувати
Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Записаний

03alla15

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю

Я правильно зрозуміла?
Мої дії:
1.Їду в суд, беру копію Ухвали. Копія Рішення, яке вступило в силу у мене є. Чи важливо ще взяти копію Рішення з мокрою печаткою для ДВС?
2. Наступного дня іду в ДВС і подаю Заяву. Заяву чи Клопотання?
3. Коли подавати Заяву до суду? Якщо мені відмовлять в ДВС? Чи в будь якому разі?

Цитувати
Якщо з Вас вже щось стягнуто, то є можливість одночасно з зупиненням стягнення з Вас, вирішити питання про повернення стягнутого - стягнення з іної сторони на Вашу користь

Стягнуто незначну суму. Я не буду за неї боротися.
Можливо, якщо я не буду боротися за повернення стягнутого, мені не треба подавати Заяву до суду?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

1) В суді можна отримати також і додаткові копії рішення та ухвали (сплативши судовий збір за кожний аркуш), які потім подати до виконавця.
2) Це одне й теж, важлива суть, а не назва.
3) Заяву до суду можна подати хоч зараз. Якщо відмовлять у ДВС -це вже наступне питання, потрібно буде бачити підстави відмови.
Записаний

03alla15

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 24
    • Перегляд профілю
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email