'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Компенсація за повірку лічильників за власний кошт  (Прочитано 3797 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олесь

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю

Доброго дня!

Як відомо, з 2014 по 2017 рік включно діяли тарифи на воду та тепло, до складу яких входили витрати на повірку лічильників.
Я встановив нові лічильники у квітні 2014 року і термін іх повірки настав у січні/лютому 2018. Я замовив повірку на сайтах Київводоканалу та Київенерго. Повірку здійснювало на дому ТОВ "Еталон АСП".

Від мене зажадали оплати повірки, оскільки витрати на повірку з 1 січня виключені зі складу тарифу. Але ж я 3,5 роки оплачував майбутню повірку своїх лічильників у складі діючого тарифу, а тепер мене змусили заплатити ще раз. Відповідно, маю бажання повернути сплачені, але не використані кошти за повірку.

Яка ваша думка - чи це реально і як краще діяти? Написати Київводоканалу та Київенерго заяви про перерахунок чи щось інше?
Дякую за поради наперед.
« Останнє редагування: 26 Квітня 2018, 10:17:51 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Питання на законодавчому рівні не врегульоване.
Записаний

Олесь

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю

Дякую за відповідь!
Спробую подати заяви про перерахунок - але реакція прогнозована. Може варто написати петицію до органів влади?
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Спробую подати заяви про перерахунок - але реакція прогнозована.
Подайте и укажите, что здесь написали.
Від мене зажадали оплати повірки, оскільки витрати на повірку з 1 січня виключені зі складу тарифу. Але ж я 3,5 роки оплачував майбутню повірку своїх лічильників у складі діючого тарифу, а тепер мене змусили заплатити ще раз. Відповідно, маю бажання повернути сплачені, але не використані кошти за повірку.
Распишите подробнее, сошлитесь на законы того периода и просите перерасчета. Основания для перерасчета уже указали.
Цитувати
Може варто написати петицію до органів влади?
Органы власти не имеют право вмешиваться в хозяйственную деятельность предприятия (примерно так и ответят).
Есть случаи, когда потребители этих услуг выигрывали суд по поверке счетчика. Обязывали водоканал  делать поверку счетчика за их счет.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Есть случаи, когда потребители этих услуг выигрывали суд по поверке счетчика. Обязывали водоканал  делать поверку счетчика за их счет.
То не такі випадки.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Від мене зажадали оплати повірки, оскільки витрати на повірку з 1 січня виключені зі складу тарифу. Але ж я 3,5 роки оплачував майбутню повірку своїх лічильників у складі діючого тарифу, а тепер мене змусили заплатити ще раз.
А у комунальників буде інший аргумент, що на початку цього ж періоду їм доводилося робити  безкоштовно повірку тих лічильників, за які споживачі не сплачували, бо раніше це не входило в тариф...
Може варто написати петицію до органів влади?
Спробуйте.
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Від мене зажадали оплати повірки, оскільки витрати на повірку з 1 січня виключені зі складу тарифу. Але ж я 3,5 роки оплачував майбутню повірку своїх лічильників у складі діючого тарифу, а тепер мене змусили заплатити ще раз.
А у комунальників буде інший аргумент, що на початку цього ж періоду їм доводилося робити  безкоштовно повірку тих лічильників, за які споживачі не сплачували, бо раніше це не входило в тариф...
К чему здесь ранние затраты водоканала, да еще по отношению к другим потребителям? Пожалеть их и компенсировать затраты?
 Вопрос об одном потребителе и его затратах. В 2014г. установлен новый счетчик и в течение 3,5 лет накопительно, в равных частях оплачивалась его будущая поверка. Пришло время воспользоваться накопленными деньгами, а денег нет... Как это в криминальном кодексе называется?
В ранний тариф (с поверкой счетчика) входили сл. работы: распломбировать, снять, отвести на поверку, затем привести, установить, повесить пломбу - тоже самое за что оплачено, если принять во внимание, что решение возить или делать поверку на месте должно было согласовываться с потребителем заранее (с оплатой разницы этой услуги). Здесь это финансовая компенсация за мошенничество. Скольких они обманули таким образом? а по стране...     
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Скольких они обманули таким образом? а по стране...   
Всі питання до ВРУ...
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Скольких они обманули таким образом? а по стране...   
Всі питання до ВРУ...
Вспомнилось. Ранее Вы объясняли, подавая заявление в бюрократическую систему надо поднимать только один вопрос, т.к. имея несколько вопросов дадут ответ на один, удобный. С такого, удобного ответа и начинается нудная переписка.
Ваш ответ, наглядный пример.  :)  ( не настаиваю на полном ответе, это только пример)

По сути темы ... Ведь можно этот вопрос поднять и требовать перерасчет. Из расчета тарифа, действовавшего в тот период, взять строку с ежемесячным начислением на поверку счетчика и вычислить оплату на поверку за 3,5 года. Правда здесь заложен житейский расчет, сумма с каждого потребителя незначительная, спорить, судиться не будут.
  Пусть Олесь принимает решение, бороться или смириться. Дело хлопотное, надо копаться в законах и НПА.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

По сути темы ... Ведь можно этот вопрос поднять и требовать перерасчет.
По суті теми відповідь надано в пості "Автор: Юрій Васильович « : 26 Квітня 2018, 10:31:14 »"
Ви ототожнюєте поняття "законно" і "справедиво".  Але життя не таке однозначне.  Інколи законне не є справедливим, або справедливе не є  законним...
Редакція ЗУ "Про метрологію...", згідно до якої вартість повірки приладів обліку водии та тепла внесли в тариф на ці послуги:
Цитувати
4. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
набрала чинності 01.01.2016р. 
Але була змінена вже з  02.08.2017р. на
Цитувати
Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну енергію і газ) проводиться за рахунок тарифів на електро- і газопостачання або за рахунок постачальника послуг комерційного обліку. Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) проводиться за рахунок внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку, встановлених відповідно до Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання".
{Абзац третій частини четвертої статті 17 в редакції Закону № 2119-VIII від 22.06.2017}
Відповідно до Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання":
Цитувати
Стаття 1. Визначення термінів
1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
6) вузол розподільного обліку - вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів;
Стаття 6. Обслуговування, заміна та абонентський облік вузлів обліку
2. Обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів - розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.
Закон діє теж з  02.08.2017р.
До 01.01.2016р. кошти на повірку повинні  були "збиратись" з "квартплати"... Тобто претензії у Олеся до  Київводоканалу та Київенерго можуть бути за 1,5 року, а не за 3,5, і то за умови, що їх тарифи з повіркою були впровадженими з 01.01.2016р. ( де-кому їх позатверджували пізніше, треба враховуувати дати впровадження та скасування).
Повернення, акумульованих на повірку з тарифу на послугу, коштів на законодавчому рівні не передбачене.
Вплинути на внесення змін можна і через
Може варто написати петицію до органів влади?
Спробуйте.
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Спробуйте.
Я тоже не настаивал на законодательном уровне обязать вернуть.   
Ведь можно этот вопрос поднять и требовать перерасчет.
Государственный обман налицо. Сделать ничего не можем.
Цитувати
До 01.01.2016р. кошти на повірку повинні  були "збиратись" з "квартплати"...
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email