'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.


Відповідь

Ім'я:
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:

Вкладення:
(Clear Attachment)
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 24000KB, maximum individual size 8000KB
Verification:

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Анютка
« : 26 Вересня 2014, 17:54:49 »

У нас є всі правовстановлюючі документи. Нотаріус вперлась саме в цю землю! Каже що через цю землю у нас не дійсні документи, бо повторюсь, не може частина будинку висіти в повітрі, якщо за людиною закріплено частина будинку, то і земля, під частиною цього будинку повинна бути закріплена за цією ж людиною! Каже що нам через суд треба скасовувати цей Державний акт і робити приватизацію по новому на трьох! І тільки тоді ми зможемо оформить Договір дарування.
Автор: thunderclap
« : 26 Вересня 2014, 16:50:38 »

   В тім то й справа, що саме так!  Брат хоче мені подарувати свою частину будинку, а нотаріус каже:" як він подарує вам  свою частину будинку яка стоїть на землі не його, а вашої мами? Тобто наші з братом частини будинку  висять у повітрі!Тепер ні брат ні навіть мама не можуть мені подарувати свої частини, щоб зробити мене єдиною власницею!
Ви помиляєтеся. Відчуження нерухомого майна (його частини) відбувається за наявності правовстановлювального документа - свідоцтва про право власності. Якщо у вас воно є, то жодних перешкод нема. Якщо в брата є свідоцтво про його право власності на частину будинку, а саме право зареєстроване в держреєстрі, то він можете вчиняти з будинком правочини. Питання власності на земельну ділянку тут ні до чого!
Автор: Анюта
« : 26 Вересня 2014, 14:26:40 »


Тепер з будинком не можна вчиняти ніякі нотаріальні дії! [/quote] Це не так.
   В тім то й справа, що саме так!  Брат хоче мені подарувати свою частину будинку, а нотаріус каже:" як він подарує вам  свою частину будинку яка стоїть на землі не його, а вашої мами? Тобто наші з братом частини будинку  висять у повітрі!Тепер ні брат ні навіть мама не можуть мені подарувати свої частини, щоб зробити мене єдиною власницею!
Автор: Юрій Васильович
« : 25 Вересня 2014, 20:40:50 »

Тепер з будинком не можна вчиняти ніякі нотаріальні дії!
Це не так.
Автор: Анютка
« : 25 Вересня 2014, 17:56:19 »

Я перепрошую, можливо трошки не по темі, але якщо хто знає, підкажіть будь ласка, що робити в такій ситуації: будинок на 3-х співвласників ( мати, дочка і син), а земля під будинком приватизована на одну людину - маму.Хоча на момент приватизації, уже було три співвласника. Які подавались документи на приватизацію нема навіть в архіві, є лише рішення, в Держкомземі і земельному відділі нема шнурових книг!. Тепер з будинком не можна вчиняти ніякі нотаріальні дії! І як розрулити цю ситуацію я не уявляю...
Автор: Перо
« : 17 Червня 2014, 15:34:59 »

Суперфіцій — право користування чужою земельною ділянкою для забудови, окремий вид прав на чужі речі (глава 34 Цивільного кодексу України).

ЦК України набрав чинності 01.01.2004 р.
Автор: bird
« : 17 Червня 2014, 14:58:31 »

Приватизація державного земельного фонду (приватизація землі) — передача громадянам України у приватну власність земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, будівництва житлового будинку і господарських будівель, садівництва, дачного і гаражного будівництва.

У Земельному кодексі України відносини громадян з державою (територіальними громадами) у зв’язку з безкоштовною передачею їм землі визначаються як “безкоштовна приватизація”.
Сам термін “приватизація” в земельному законодавстві не визначений. Але з формулювань, даних в інших законодавчих актах (закони України “Про приватизацію державного майна”, “Про приватизацію державного житлового фонду”), а також з його вживання в нормативних актах можна зробити висновок, що під приватизацією розуміється передача громадянам або юридичним особам майна , що належить державі або територіальним громадам.

Порядок приватизації землі різний залежно від того, знаходиться ділянка в користуванні громадянина на момент початку приватизації чи ні. Ділянка може перебувати в користуванні у кількох випадках.
1. Громадянин є власником житлового будинку, побудованого на землі, виділеній для будівництва ще в радянські часи. У цьому випадку не має значення, чи є власником будинку той, кому виділявся ділянку, або ж будинком володіє особа, яка отримала її у спадщину, внаслідок купівлі або дарування. Якщо з того моменту, коли в Україну було встановлено право безоплатної приватизації землі (з 15.03.1991 р .- з дати набрання чинності Земельного кодексу України від 18.12.1990 р.), Власник житлового будинку правом його приватизації не скористався, вважається, що земля перебуває у його користуванні.
2. Громадянин є членом садового або дачного кооперативу (товариства). І ділянка була виділена цією структурою в порядку, встановленому статутом.
3. Ділянка знаходиться у фактичному користуванні громадянина, але у нього немає ніяких документальних свідоцтв, що підтверджують право власності. Таке буває у випадках, коли громадянин, наприклад, здійснив самовільне будівництво на землі, не відведеній йому для цієї мети.
Умова приватизації земельної ділянки, що перебуває у фактичному користуванні: термін сумлінного, відкритого і безперервного користування такою ділянкою має становити не менше 15 років. У цьому випадку у фактичного користувача з’являється право отримати використовуваний ним ділянку по праву пріобретательской давності (набувальної давності). Це передбачено ст.119 ЗКУ. Розмір землі, яку можна отримати на підставі набувальною давністю, той же, що і при звичайній безкоштовної приватизації (ст. 118 ЗКУ). Порядок отримання у власність такої землі є таким же, що й у випадку “звичайної” приватизації.


Суперфіцій — право користування чужою земельною ділянкою для забудови, окремий вид прав на чужі речі (глава 34 Цивільного кодексу України).
Земельний кодекс УРСР від 18.12.1990 № 561-XII, на виконання статей 17 і
23, не передбачав можливості передачі земельних ділянок у приватну власність як фізичним, так і юридичним особам: земельні ділянки надавалися лише у володіння і користування.


Шановний Перо, я не заперечую чи зневажаю Вашу пораду звернутись до фахівця, а тільки підтримую.
Автор: Перо
« : 17 Червня 2014, 02:24:06 »

то він надавав засвідчену в установленому порядку копію документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію.

Про яке право власності або користування земельною ділянкою йдеться, якщо автор питає про початок приватизації?  ??? Прочитайте -що таке приватизація, що це за термін. Як можна приватизувати приватну власність?  :-\ І який суперфіций міг бути у 1997 році?  ???

Щодо реєстрації права власності -неможливо зареєструвати те, чого у Насті юридично не існує. Саме тому, щоб не було жодних припущень відносно минулих подій і була порада звернутися до фахівця з відповідними документами.
Автор: bird
« : 16 Червня 2014, 21:33:09 »

Мова йшла про те щоб визнати чоловіка померлим за рішенням суду, і отримати спадщину за законом. Виходячі з того що чоловік оформив будівельний паспорт на забудову земельної ділянки, то він надавав засвідчену в установленому порядку копію документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію. Незалежно від того, коли виникло право власності або право користування землею, воно зберігається відповідно до п. 7 Перехідних положень чинного ЗК України. Отже, громадяни та юридичні особи, які отримали у власність, у тимчасове користування, в тому числі на умовах оренди, земельні ділянки у розмірах, які були передбачені раніше діючим законодавством, зберігають права на ці ділянки.





 При чому тут реєстрація права власності у держреєстратора до процедури приватизації земельної ділянки (див. ст. 118 ЗК), тобто намагання отримати землю у власність?
Зараз право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (стаття 126 Кодексу) та здійснюється державним реестратором.
Державну реєстрацію земельних ділянок здійснюють територіальні органи Держземагентства за місцем розташування земельних ділянок відповідно до вимог пунктів 107-115 Порядку ведення Державного земельного кадастру.
       Згідно з пунктом 107 Порядку ведення Державного земельного кадастру державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню таким органом) шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку.
      Відповідно до пункту 109 Порядку державна реєстрація земельної ділянки здійснюється за заявою особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки у разі її передачі у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи.Формування земельних ділянок та їх надання у власність та користування встановлено статтями 79-1, 118, 122-124 Земельного кодексу України     Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (стаття 126 ЗК).

Автор: Перо
« : 16 Червня 2014, 19:10:42 »

Цитата від ПЕРО
Яка може бути приватизація (отримання у власність) після визнання права власності?

КМУ Постанова від 22 червня 2011 р. № 703
Пункт 27 :
Документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є :
10) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;

Я нікого не ввожу в оману.
Після нашого звернення на оформлення спадщини на земельну ділянку. Нотаріус за  відсутності оригіналу державного акту на землю, відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку та надав роз’яснення стосовно неможливості отримання свідоцтва про право на спадщину у зв’язку з відсутністю  оригіналу правовстановлюючого документу – Державного акту на землю, і рекомендував звернутися до суду. Що ми і зробили. Суд визнав право власності на земельну ділянку, і державний реестратор на підставі рішення суду здійснив "державну реестрацію прав на нерухоме майно" (видається Свідоцтво про право власності), а саме на земельну ділянку.
Чи це не е отримання у власність земельної ділянки, після визнання права власності на неї за Рішенням суду ? Може я помиляюсь.


По-перше, цитата з цієї гілки:
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=8780.0.html
До чого тут Ваша ситуація з оформленням права на спадщину до ситуації щодо приватизації землі із самовільною забудовою дописувача Настя? Яке відношення одне до одного мають ці питання?

По-друге, у Вас відбулася реєстрація права власності на нерухоме майно у складі спадщини, де таке право (спадщини) було визнано судом, оскільки (припускаю) було неоформлене право у спадкодавця. При чому тут реєстрація права власності у держреєстратора до процедури приватизації земельної ділянки (див. ст. 118 ЗК), тобто намагання отримати землю у власність?
Автор: bird
« : 16 Червня 2014, 17:59:32 »

Цитата від ПЕРО
Яка може бути приватизація (отримання у власність) після визнання права власності?

КМУ Постанова від 22 червня 2011 р. № 703
Пункт 27 :
Документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є :
10) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;

Я нікого не ввожу в оману.
Після нашого звернення на оформлення спадщини на земельну ділянку. Нотаріус за  відсутності оригіналу державного акту на землю, відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку та надав роз’яснення стосовно неможливості отримання свідоцтва про право на спадщину у зв’язку з відсутністю  оригіналу правовстановлюючого документу – Державного акту на землю, і рекомендував звернутися до суду. Що ми і зробили. Суд визнав право власності на земельну ділянку, і державний реестратор на підставі рішення суду здійснив "державну реестрацію прав на нерухоме майно" (видається Свідоцтво про право власності), а саме на земельну ділянку.
Чи це не е отримання у власність земельної ділянки, після визнання права власності на неї за Рішенням суду ? Може я помиляюсь.
Автор: Перо
« : 16 Червня 2014, 15:09:05 »

Мало того, щоб отримати саме земельну ділянку у спадщину за законом (без наявності у спадкодавця державного акта на земельну ділянку з кадастровим номером) вам потрібно буде щоб суд признав право власності на земельну ділянку за вами. Тобто потрібно буде подавати Позовну заяву про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.
Як що у вас буде рішення суду в якому суд признає право власності на земельну ділянку за вами, ви зможете розпочати "приватизацію".

bird, не слід вводити в оману інших, якщо Ви не володієте питанням. Про яке визнання права власності може йти мова, якщо земельна ділянка в установленому порядку не відводилася і не існує правовстановлювального документу? Яка може бути приватизація (отримання у власність) після визнання права власності?  ???

Тему розблоковано.
Автор: bird
« : 16 Червня 2014, 13:08:15 »

Мало того, щоб отримати саме земельну ділянку у спадщину за законом (без наявності у спадкодавця державного акта на земельну ділянку з кадастровим номером) вам потрібно буде щоб суд признав право власності на земельну ділянку за вами. Тобто потрібно буде подавати Позовну заяву про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.
Як що у вас буде рішення суду в якому суд признає право власності на земельну ділянку за вами, ви зможете розпочати "приватизацію".
Автор: bird
« : 16 Червня 2014, 11:56:15 »



Щодо оголошення за рішенням суду безвісно відсутнім чоловіком, то можливо краще визнати його одразу померлим, оскільки відомостей про нього уже немає досить тривалий час. Це пояснюється тим, що рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою не є підставою для припинення права користування землею, а на підставі  рішення про оголошення померлим та відповідного свідоцтва припиняється право землекористування.

Якщо Рішенням суду буде визнано чоловіка померлим, ви зможете отримати "свідоцтво про смерть" та згідно нього оформити спадщину за законом. І тоді почати вирішувати питання щодо приватизації.
Автор: bird
« : 16 Червня 2014, 11:50:57 »

Крім того, я замість чоловіка сплачувала земельний податок. Згідно норма Земельного кодексу України підставою для припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата земельного податку. В останньому випадку місцева рада приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою. Тому вирішила піти саме таким шляхом.



Вищевказаними нормами не передбачено примусове припинення права власності на земельну ділянку, а лише регулюється процедура примусового припинення права користування земельною ділянкою.

Орган місцевого самоврядування має право прийняти рішення про це лише за умов та в порядку, який визначений ст.ст.140-149 Земельного Кодексу України, тобто питання про примусове припинення права земельною ділянкою вирішується тільки в судовому порядку шляхом подачі цивільного позову.


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email