'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник
Форум => Запитання по судовому розгляду => Тема розпочата: susid77 від 06 Травня 2014, 18:29:20
-
Доброго дня. Прошу поради.
Рішенням суду 1ї інстанції задоволено позов виконавця послуг щодо визнання договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій укладеним та зобов`язано споживача сплатити борг. На сьогодні очікується текст рішення апеляційного суду (рішення суду залишено без змін) для подачі касаційної скарги.
Припустимо, що правди ми не знайдемо.
При розгляді справи содом 1ї інстанції, споживачем, однією з підстав відмови у підписанні договору була розбіжність у договорах які були раніше підписані з іншими власниками будинку де він проживає. Два різні договори були надані суду як докази. Виконавець не дав логічного пояснення таких розбіжностей і суд це прийняв, не взяв до уваги невідповідність типовому,проігнорував намагання споживача узгодити ці розбіжності і підписати договір до судового спору, і прийняв вище зазначене рішення, не вказавши при цьому, який із двох наявних в матеріалах судової справи договорів. (для більш повного розуміння справи додаю апеляційну скаргу).
Запитання:
1. Як, не погоджуючись із умовами "голого" типового договору, який визнаний судом укладеним, внести зміни?
2. Можливо є інші пропозиції після ознайомлення з апеляційною скаргою в додатку.
Дякую, Олександр.
-
була розбіжність у договорах які були раніше підписані з іншими власниками будинку де він проживає.
Де ці розбіжності можна побачити?
Запитання:
1. Як, не погоджуючись із умовами "голого" типового договору, який визнаний судом укладеним, внести зміни?
2. Можливо є інші пропозиції після ознайомлення з апеляційною скаргою в додатку.
1) А де рішення суду з текстом договору, визнаного укладеним? Про які зміни йдеться порівняно з текстом Типового договору?
2) Пропозиції відносно чого? Тексту касаційної скарги чи "ревізії" судового рішення, тексту якого Ви не надали?
Див. п. 3 правил Форуму.
-
http://reyestr.court.gov.ua/Review/36347789 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/36347789)
Визнати договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на основі типового договору між ТОВ «І.Т.В. Сервіс Плюс» та ОСОБА_3, АДРЕСА_1 укладеним з 01.12.2012 року.
http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html (http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html)
Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи – у разі, коли державна реєстрація юридичної особи була проведена після набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" Дата запису: 21.01.2013
Номер запису: 1 323 136 0000 002163
Це тіки у нас можуть вирішити "визнати договір укладеним, з "01.12.2012 року."", коли позивач не мав цивільних прав та обовязків ( не був внесений у ЄДР)
-
Це тіки у нас можуть вирішити "визнати договір укладеним, з "01.12.2012 року."", коли позивач не мав цивільних прав та обовязків ( не був внесений у ЄДР)
Не треба робити передчасних висновків, та ще й на підставі "неповного" рішення та недочитаних даних реєстру.
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "І.Т.В.СЕРВІС ПЛЮС" (ТОВ "І.Т.В.СЕРВІС ПЛЮС")
код 38456224
Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи Дата запису: 21.01.2013 Номер запису: 1 323 136 0000 002163
Дані про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "І.Т.В.СЕРВІС" Код ЄДРПОУ: 34850813
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "І.Т.В.СЕРВІС" (ТОВ "І.Т.В.СЕРВІС")
код 34850813
Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи: Дата запису: 02.04.2007 Номер запису: 1 323 102 0000 001145
-
була розбіжність у договорах які були раніше підписані з іншими власниками будинку де він проживає.
Де ці розбіжності можна побачити?
Запитання:
1. Як, не погоджуючись із умовами "голого" типового договору, який визнаний судом укладеним, внести зміни?
2. Можливо є інші пропозиції після ознайомлення з апеляційною скаргою в додатку.
1) А де рішення суду з текстом договору, визнаного укладеним? Про які зміни йдеться порівняно з текстом Типового договору?
2) Пропозиції відносно чого? Тексту касаційної скарги чи "ревізії" судового рішення, тексту якого Ви не надали?
Див. п. 3 правил Форуму.
Доброї ночі.
1) В додатку два договори та рішення суду. Помітки (відмінності) в одному з договорів зробив споживач (відповідач).
2) Пропозиції/поради відносно касаційної скарги, будуть актуальні після отримання ухвали апеляційного суду.
Зараз я мав на увазі інші можливі варіанти виходу із ситуації, що склалася.
Апеляційну скаргу додав, щоб не описувати обставини справи.
Споживач готовий сплачувати послуги, готовий частково визнати фактично надані послуги, (освітлення сходових клітин, прибирання території, і т. д.) але не суму боргу за весь період вказаний у рішенні.
Також буду вдячний за аналіз апеляційної скарги.
-
з Рішення суду:
Так для проведення претензійно-позовної роботи з відповідачем по справі, метою якої є оплата відповідачем спожитих житлово-комунальних послуг, ТОВ «І.Т.В. Сервіс Плюс» скористувалось правовою допомогою ФОП Чорномаз М.М., видом діяльності якого є надання послуг в галузі права. За проведення претензійно-позовної роботи щодо стягнення _________, заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, позивачем по справі сплачено ФОП Чорномаз М.М кошти в сумі 286 грн. 75 коп.
За таких підстав позовні вимоги про стягнення з відповідача судових витрат, а саме: 229, 40 гривень - судовий збір за подання позовної майнового характеру; 229, 40 гривень - судовий збір за подання позовної не майнового характеру; 286, 75 гривень - витрати, пов'язання з правовою допомогою є підставними.
З Вашого повідомлення:очікується текст рішення апеляційного суду (рішення суду залишено без змін)
А в чому полягала правова допомога? Це була участь адвоката у справі. Чи це була допомога в складенні позовної заяви, тобто допомога ще до відкриття провадження?
Якщо друге, то 286, 75 гривень стягнуто безпідставно!
з 01 січня 2012 р. вступив в силу Закон України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах».
Незважаючи на наявність відповідних норм, на законодавчому рівні дане питання не можна сказати, що врегульовано належним чином. Судова практика з даного питання залишається досить різною та спірною. З прийнятого закону перелік послуг з яких стягуються витрати на правову допомогу адвоката обмежений лише: участю адвоката у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням, та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді. Хоча всім зрозуміло, що об’єм виконуваної роботи адвокатом значно ширший. Даним законом не передбачено відшкодування витрат на написання позовних заяв, апеляційних, касаційних скарг, тобто за складання відповідних процесуальних документів. Не розкрите поняття, які саме дії поза судовим засіданням маються на увазі.
http://zakon.cn.ua/106/153-vidshkoduvannja-vitrat-na-pravovu-dopomogu.html (http://zakon.cn.ua/106/153-vidshkoduvannja-vitrat-na-pravovu-dopomogu.html)
Також Закон не містить механізмів реалізації особою порядку виплати стороні компенсації витрат направову допомогу в справах, які розглядалися судами апеляційної, касаційної інстанцій та Верховним Судом, а також виплати компенсації за отриману правову допомогу до відкриття провадження у справі витрати на складання позовної заяви, тощо.
http://www.apcourtkiev.gov.ua/apcourtkiev/uk/publish/article/95293;jsessionid=69D50400FE01664008422968710F6B7D (http://www.apcourtkiev.gov.ua/apcourtkiev/uk/publish/article/95293;jsessionid=69D50400FE01664008422968710F6B7D)
Сам Закон: Стаття 1. Розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в
адміністративних справах - суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/4191-17 (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/4191-17)
-
Це тіки у нас ...
Літературною українською мовою буде "тільки"
ПОРУШЕННЯ п.п. 4, 5 Правил форуму:4. Наполегливо рекомендується при спілкуванні користуватися літературною державною мовою (або іноземними, в т.ч. російською). Тексти з дотриманням правил граматики більш зручні для сприйняття, позитивно характеризують автора.
5.Є неприпустимим використання жаргону, суржику, спотворення нормативної лексики, особливо в назвах тем. Матеріали форуму індексуються пошуковими системами, тому недотримання правил граматики призводить до неможливості швидко відшукати потрібну тему.
Відповідно до п. 8 Правил форуму:Відповіді, поради, консультації, які містять фактичні або юридичні помилки, дописи з граматичними помилками, які утруднюють розуміння викладеного, можуть бути видалені.
Шановний, focus! Будь ласка дотримуйтесь Правил форуму!
-
з Рішення суду:
Визнати договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на основі типового договору між ГОВ «І.Т.В. Сервіс Плюс» та ____________, м. Мукачево, вул. _______, ____ кв. №___укладеним з 01.12.2012 року.
А де ж текст договору, визначеного укладеним рішенням суду, в самому рішенні суду?
-
Автор: susid77:
При розгляді справи содом 1ї інстанції, споживачем, однією з підстав відмови у підписанні договору була розбіжність у договорах які були раніше підписані з іншими власниками будинку де він проживає. Два різні договори були надані суду як докази.
Взагалі, потрібно аналізувати відповідність ( доводити невідповідність, як вона є) запропонованого саме Вам тексту договору до тексту "Типового договору". Договори, укладені іншими особами, Вас не стосуються.
-
А в чому полягала правова допомога? Це була участь адвоката у справі. Чи це була допомога в складенні позовної заяви, тобто допомога ще до відкриття провадження?
Якщо друге, то 286, 75 гривень стягнуто безпідставно!
згідно акту виконаних робіт - "вивчення та правовий аналіз матеріалів справи, підготовка процесуальних документів" (акт в додатку).
Відповідно, стягнуто безпідставно. Це може бути вказано в касаційній скарзі, як одне із порушень норм матеріального права?
-
з Рішення суду:Визнати договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на основі типового договору між ГОВ «І.Т.В. Сервіс Плюс» та ____________, м. Мукачево, вул. _______, ____ кв. №___укладеним з 01.12.2012 року.
А де ж текст договору, визначеного укладеним рішенням суду, в самому рішенні суду?
в тому то і справа, що рішенням визнано укладеним договір не зрозуміло який. В судовому засіданні були тільки ті договори, що я прикріпив вище
чи є сенс, застосувати статтю 221 ЦПК (Роз'яснення рішення суду), чи краще використати це, як не обґрунтоване рішення, при підготовці касаційної скарги?
-
Автор: susid77: При розгляді справи содом 1ї інстанції, споживачем, однією з підстав відмови у підписанні договору була розбіжність у договорах які були раніше підписані з іншими власниками будинку де він проживає. Два різні договори були надані суду як докази.
Взагалі, потрібно аналізувати відповідність ( доводити невідповідність, як вона є) запропонованого саме Вам тексту договору до тексту "Типового договору". Договори, укладені іншими особами, Вас не стосуються.
Споживач (відповідач) був в суді першої інстанції без представника і доводив невідповідність як міг, апеляційний суд проігнорував також доводи невідповідності, обґрунтування викладені в апеляційній скарзі (прикріплена вище).
-
Два різні договори були надані суду як докази.
Ким надані?
згідно акту виконаних робіт -
А яка дата подання позовної заяви?
Ви читали п. 3 Правил форуму?
-
Два різні договори були надані суду як докази.
Ким надані?
відповідачем
згідно акту виконаних робіт -
А яка дата подання позовної заяви?
Ви читали п. 3 Правил форуму?
так читав але питання, на скільки я зрозумів, стосувалося
Цитата: Юрій Васильович від Сьогодні в 12:33:28
А в чому полягала правова допомога? Це була участь адвоката у справі. Чи це була допомога в складенні позовної заяви, тобто допомога ще до відкриття провадження?
Якщо друге, то 286, 75 гривень стягнуто безпідставно!
тому додав тільки акт. Прошу вибачення, якщо щось не зрозумів.
Додаю позов, а також заперечення на позов, яке написав відповідач самостійно.
-
відповідачем
Це ті, що з апеляційною скаргою?
-
Відповідно, стягнуто безпідставно. Це може бути вказано в касаційній скарзі, як одне із порушень норм матеріального права?
Так. Позов датований 18.11., а до позову додаток - Акт від 12.11. Тобто на час подання позову "роботи" з правової допомоги було виконано. Тобто було виконано до початку відкриття провадження. Далі дивіться, що з цього приводу я написав вище. Ще момент - разом з актом повинна була бути копія договору про надання правової допомоги ( так же як у Вас до апеляційної скарги). В додатках вона не вказана. А суд на договір посилається. Якщо в справі договору нема, то це теж прокол суду.
Акт складено по-хитрому: Начебто було ознайомлення з матеріалами справи, але ж справи то ще НЕ БУЛО!
( Не зрозуміло як Ваш адвокат це прогавив?).
-
відповідачем
Це ті, що з апеляційною скаргою?
Так
-
Так від них більше шкоди ніж користіі.
Ваша позиція така:
- Доказів того, що Вам надходила оферта не надано
- Доказів Вашої відмови укласти договір ( акту про відмову) не надано
- Тексту договору, що Вам би пропонувався, не надано
Тому суд визнав укладеним пусте місце.
-
Ваша позиція така:
- Доказів того, що Вам надходила оферта не надано
- Доказів Вашої відмови укласти договір ( акту про відмову) не надано
- Тексту договору, що Вам би пропонувався, не надано
Тому суд визнав укладеним пусте місце.
Чи буде правильним, беручи до уваги Ваші зауваження, мотивувати касаційну скаргу наступним:
1. Судом 1ї інстанції порушено:
1.1. Норми матеріального права – ст. 19, п. 3 ч. 2 ст. 21, ст. 26 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»; ч. 1 ст. 203, ч. 4. ст. 212,
ч. 1 ст. 215 та ст. 638 ЦК України
1.2. Норми процесуального права - ст. ст. 212, 214 та 215 ЦПК України, а також ч.1 ст. 88 ЦПК, через неправильне застосування ЗУ «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах», а саме ст. 1
2. Судом апеляційної інстанції, поки рано говорити, оскільки рішення ще нема.
Доречі, 07 травня зійшов строк касаційного оскарження, а ухвали ще нема
-
Доречі, 07 травня зійшов строк касаційного оскарження, а ухвали ще нема
Зареєструвати заяву "надати ухвалу в повному обсязі". Якщо заява подавалася, подати повторно. Будуть докази для поновлення строку на касаційне оскарження.
По п.1 - згоден. Додатковово ще по ЦПК ст. ст. 213, 12, 56, 84
-
Зареєструвати заяву "надати ухвалу в повному обсязі". Якщо заява подавалася, подати повторно. Будуть докази для поновлення строку на касаційне оскарження.
так і зробив.
Після отримання ухвали, викладу для ознайомлення.
З касацією на даному етапі зрозуміло, дякую.
Тепер, що стосується основного питання даної теми - варіант, якщо правди не буде і треба жити далі.
1. Є договір, який не влаштовує споживача але визнаний судом укладеним.
2. Є борг за "надані" послуги, який також судом зобов`язано сплатити споживача.
3. Борг продовжує накопичуватися, оскільки розуміння між споживачем і виконавцем нема. Від виконавця розмова коротка, поки не погасите борг ніяких розмов не буде, квитанцій ніхто не надає.
Як практично застосувати ч.6 ст. 26 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги", якщо відповідно до ч. 2 ст. 10 Закон України «Про приватизацію державного житлового фонду» на власників квартир в багатоквартирному будинку покладено обов'язок щодо утримання будинку і прибудинкової території, відповідно до своєї частки в майні будинку, а тому фактично відмовитися неможливо в багатоквартирному будинку.
Ідея така - розірвати договір визнаний судом, а потім надати пропозицію з і своїм проектом договору.
Можливо є інші варіанти?
Наприклад, оспорити інший такий самий договір, використавши всі наявні порушення норм матеріального права, визнати його недійсним. У разі позитивного вирішення питання, подати заяву про перегляд судового рішення, що стосується договору по даній темі.
-
відповідачем
Це ті, що з апеляційною скаргою?
В позовній заяві в додатках вказано договір від позивача. Так він є в справі, чи ні?
-
відповідачем
Це ті, що з апеляційною скаргою?
В позовній заяві в додатках вказано договір від позивача. Так він є в справі, чи ні?
Так, Типовий договір №1, прикріплений раніше « Reply #4 : 07 Травня 2014, 00:08:41 »
-
Так, Типовий договір №1, прикріплений раніше « Reply #4 : 07 Травня 2014, 00:08:41 »
А Ви казали лише відповідач надавав.
-
А чому в апеляції не використовували ст. 118 ч. 3 ЦПК стосовно боргу?
-
Як практично застосувати ч.6 ст. 26 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги",...
В багатоквартирному будинку на це потрібга згода всіх співвласників.
ЦКУ ст. ст. 382, 322, 369, 319 ч. 4
-
А чому в апеляції не використовували ст. 118 ч. 3 ЦПК стосовно боргу?
Слушне запитання.
1. чи застосовується дана стаття, якщо вимога про сплату боргу є похідною від вимоги визнання договору укладеним?
2. якщо так, чи є доцільним вказати на це в касаційній скарзі?
-
Так, Типовий договір №1, прикріплений раніше « Reply #4 : 07 Травня 2014, 00:08:41 »
А Ви казали лише відповідач надавав.
Інформація була надана відповідачем (я вступив у справу на стадії апеляційного провадження).
Сьогодні переуточнив, тому прошу вибачення за неточну інформацію.
-
чи є доцільним вказати на це в касаційній скарзі?
А чому б ні? Формально ч.3 ст. 118 ніїто не відміняв.
-
Договір укладений з :
1. Не зазначено ким, коли, № рішення про затвердження статуту
2. Не додано копію рішення органу місцевого самоврядування про затвердження тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг
3. Не вказано розмір платежу
4. Не вказано наявність чи відсутність пільг
5. «до 10 числа» - можна обґрунтувати не відповідність законодавству
6. Не вказана форма оплати
7. Не вказано відсоток компенсації по п. 15 п/п 3
8. Не вказано телефон виконавця
9. Відсутній підпис керівника і печатка
10. Не зазначені додаткові відомості
-
В позовній заяві відсутні додатки - копії рішень ОМС про затвердження тарифу. Тобто розрахунок суми боргу не підтверджено доказами.
-
з Рішення суду:Визнати договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на основі типового договору між ГОВ «І.Т.В. Сервіс Плюс» та ____________, м. Мукачево, вул. _______, ____ кв. №___укладеним з 01.12.2012 року.
А де ж текст договору, визначеного укладеним рішенням суду, в самому рішенні суду?
в тому то і справа, що рішенням визнано укладеним договір не зрозуміло який. В судовому засіданні були тільки ті договори, що я прикріпив вище
чи є сенс, застосувати статтю 221 ЦПК (Роз'яснення рішення суду), чи краще використати це, як не обґрунтоване рішення, при підготовці касаційної скарги?
Варто подавати касаційну скаргу, якою просити скасувати судові рішення обох інстанцій і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції, оскільки у резолютивній частині рішення не наведено тексту договору, який суд визнає укладеним між сторонами. Обставини (не)відповідності Типовим обох договорів (які слід прикласти до скарги) не встановлені судом.
Щодо тексту з рішення суду:
Згідно рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради «Про визначення виконавців послуг» від 23 жовтня 2012р. №261, та рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 29.01.2013 року № 19 - ТОВ «І.Т.В. Сервіс Плюс» з 01 грудня 2012 року визнано виконавцем послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
Спробуйте також використати визначення 29.01.2013 р. виконавця у зворотному часі (з 01.12.2012 р.) як довод скарги.
-
Щодо тексту з рішення суду:
Згідно рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради «Про визначення виконавців послуг» від 23 жовтня 2012р. №261, та рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 29.01.2013 року № 19 - ТОВ «І.Т.В. Сервіс Плюс» з 01 грудня 2012 року визнано виконавцем послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
Спробуйте також використати визначення 29.01.2013 р. виконавця у зворотному часі (з 01.12.2012 р.) як довод скарги.
Вибачте не зрозумів, якщо можна, поясніть
-
Чи буде правильним, беручи до уваги Ваші зауваження, мотивувати касаційну скаргу наступним:
1. Судом 1ї інстанції порушено:
1.1. Норми матеріального права – ст. 19, п. 3 ч. 2 ст. 21, ст. 26 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»; ч. 1 ст. 203, ч. 4. ст. 212,
ч. 1 ст. 215 та ст. 638 ЦК України
1.2. Норми процесуального права - ст. ст. 212, 214 та 215 ЦПК України, а також ч.1 ст. 88 ЦПК, через неправильне застосування ЗУ «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах», а саме ст. 1
2. Судом апеляційної інстанції, поки рано говорити, оскільки рішення ще нема.
Доречі, 07 травня зійшов строк касаційного оскарження, а ухвали ще нема
Ну, що ж, отримав ухвалу апеляційного суду (див. в додатку)
Що тут можна сказати... Апеляційну скаргу ніхто не читав, докази ніхто не досліджував.
описова частина викладена з порушенням п. 2 ч. 1 ст 315.
"[...]В описовій частині ухвали спочатку необхідно коротко викласти зміст заявлених вимог (вимоги позивача, заперечення відповідача, позиція третіх осіб), після цього — зміст резолютивної частини рішення суду першої інстанції. Виклавши зміст рішення, слід навести: узагальнені доводи апеляційної скарги чи апеляційного подання прокурора; надані додаткові докази; пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи в суді апеляційної інстанції. При викладенні змісту апеляційної скарги слід зазначити не лише прохання особи, яка її подала, а й доводи, відповідно до яких вона вважає рішення неправильним".
Коментар до ст. 315, Науково-практичний коментар Цивільного процесуального кодексу України Кравчук Угриновська 2012р.
Мотивувальна частина ухвали нульова, обгрунтування по суті нема.
"[...]У мотивувальній частині ухвали суд апеляційної інстанції повинен вказати підстави, на грунті яких дійшов висновку про необхідність залишити рішення без зміни, скасувати або змінити його. ... Висновок про законність (незаконність), обгрунтованість (необґрунтованість) судового рішення суд апеляційної інстанції робить на основі аналізу як тих матеріалів, що містяться у справі, так і додатково наданих, відповідно до чинного законодавства, особами, котрі беруть участь у справі. Свої висновки він повинен порівняти з висновками, яких дійшов суд першої інстанції, що дозволяє з'ясувати питання про їх правильність або неправильність.
Суд апеляційної інстанції зобов’язаний викласти в мотивувальній частині ухвали свої міркування щодо правильності застосування судом першої інстанції матеріальних та процесуальних норм і послатись на закон, котрим керувався при постановленні ухвали. ... Відхиляючи апеляційну скаргу чи подання, суд апеляційної інстанції повинен навести в ухвалі конкретні обставини й факти, що спростовують її доводи..."
Там же
Готую касаційну скаргу, буде готова, викладу для аналізу.
-
Доречі, 07 травня зійшов строк касаційного оскарження, а ухвали ще нема
Зареєструвати заяву "надати ухвалу в повному обсязі". Якщо заява подавалася, подати повторно. Будуть докази для поновлення строку на касаційне оскарження.
скільки часу в мене є для подачі касаційної скарги? Ухвалу отримано 16 травня.
-
Вибачте не зрозумів, якщо можна, поясніть
Конституція:
Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
-
скільки часу в мене є для подачі касаційної скарги? Ухвалу отримано 16 травня.
Ухвала апеляційної інстанції датована 17.04.2014 р., отже 20-дений строк на оскарження розпочався з 18.04.2014 р. Протягом 20 днів, починаючи з 17.05.2014 р. слід подати касацію з клопотання про поновлення строків на оскарження, надавши докази отримання ухвали 16.05.2014 р.
-
Доброго дня.
У мене виникло запитання,
а чи можна, враховуючи те, що виконавець до самого моменту визнання договору укладеним в судовому порядку, в якому прописано строк оплати але не вказана сума, не надав жодної квитанції, застосувати положення глави 79 ЦК, а саме ч. 2 ст. 1158 та ч. 2 ст. 1160.
Якщо так, то чи доречно, обґрунтовуючи касаційну скаргу, вказати на неправильне застосування судами норм матеріального права, які своїм рішенням зобов`язали відповідача сплатити борг за надані послуги?
-
Посилатися на ч. 2 ст. 1158 та ч. 2 ст. 1160 можна. Але суди їх в справах по боргам за жкп, як правило, не застосовують. Спробуйте,можливо Вам пощастить.
-
Доброї ночі.
Трохи впритул по строкам, додаю касаційну скаргу та заяву про поновлення строку на касаційне оскарження.
Нагадаю, ухвалу апеляційного суду отримав 16 травня 2014р.
Буду вдячний, по можливості, дати оцінку змісту скарги. Чи нічого не забув або чи забагато вказав. Прошу врахувати, що це моя перша касаційна скарга :)
Буду вдячний за пораду щодо написання скарги (щодо структури та обсягу).
Кінцева дата подачі скарги 05 червня.
-
18 квітня 2014 р. нами було подана заява про отримання повного тексту ухвали суду.
Подано заявление куда?
07 травня 2014р. нами була подана повторно заява
Здесь тоже непонятно.
Почему обращались в суд первой инстанции? Где подтверждение обращения в апелляционный суд? Разговор ведь идет об апелляционном решении суда.
-
ПКМУ № 869 від 01.06.2011р., а не 860.
Подавати можна. Дуже детально вчитуватися не матиму часу. Тршки раніш би виклали.
По заяві конкретизуйте: коли, куди зверталися і що ухвалу поштою не отримували.
-
Кінцева дата подачі скарги 05 червня.
Здесь указали конечную дату подачи жалобы, а в заявлении этого нет. Ради этого все заявление.
-
Буду вдячний за пораду щодо написання скарги (щодо структури та обсягу).
По суті все викладено вірно, тільки скарга перенавантажена рясним і детальним цитуванням ЦПК, узагальненнями і теоретичними викладками щодо доказів. Я вже писав, що неможливо встановити -який з договорів суд вважає укладеним і що їхні тексти слід прикласти додатками.
« Reply #31 : 13 Травня 2014, 20:55:08 »
Оскаржувані судові рішення мають бути прикладені з "мокрими" печатками.
-
Почему обращались в суд первой инстанции? Где подтверждение обращения в апелляционный суд? Разговор ведь идет об апелляционном решении суда.
Додаю уточнену заяву з поясненням.
В принципі, апеляційний суд розташований в іншому населеному пункті. Ухвала не була виготовлена в строки, їздити туди-сюди накладно. Допомога клієнту надається безкоштовно, клієнт інвалід ІІ групи, додаткові витрати на поїздки не передбачені :( . Тим більше, що проголосивши вступну та резолютивну частину, суддя повідомив, що повний текст ухвали можна буде отримати в місцевому суді після повернення справи.
-
ПКМУ № 869 від 01.06.2011р., а не 860.
Дякую, виправив. (машинальна помилка)
По заяві конкретизуйте: коли, куди зверталися і що ухвалу поштою не отримували.
виправив
-
По суті все викладено вірно, тільки скарга перенавантажена рясним і детальним цитуванням ЦПК, узагальненнями і теоретичними викладками щодо доказів.
Так згідний, але як я писав вище, це моя перша касаційна скарга і мені чомусь здавалося, що таким чином я підсилю ясність порушення судами процедури оцінки доказів у справі, якими обгрунтовувався факт надання виконавцем послуг та на основі яких, суд встановив, що між сторонами склалися фактичні відносини.
Десь читав рекомендацію, здається Зейкана Я.П., що в скарзі доцільно викладати суть порушення норм матеріального та процесуального права, а додатком письмові пояснення.
На даному етапі касаційна скарга направлена до суду. Єдине, що я додав до викладеної вище скарги - неврахування апеляційним судом моїх пояснень щодо невідповідності наданих виконавцем доказів, нормам ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», з посиланням на рішення ВССУ щодо даної норми закону.
Витяг із скарги:
"Відповідно до п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 р. “Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції” в судовому засіданні необхідно дослідити кожний доказ, наданий сторонами на підтвердження своїх вимог або заперечень, який відповідає вимогам належності та допустимості доказів.
Враховуючи вище наведені невідповідності нормам законодавства, надані Позивачем наряди завдання, які б мали підтвердити факт надання послуг з утримання будинку, в якому проживає Відповідач та прибудинкової території, не можуть вважатися належними і достовірними доказами, а відповідно ними не можуть бути підтверджені обставини справи, на які посилався Позивач. Судами обох інстанцій не врахована дана обставина, а апеляційним судом проігноровано і не взято до уваги пояснення, викладені в апеляційній скарзі (стор. 7 та 8, апеляційної скарги), щодо невідповідності нарядів завдань, як первинних документів обліку, вимогам законодавства, зокрема це - ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»; п. 2.4. «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року №88 та лист Міністерства фінансів України ”Щодо оформлення первинних документів” від 14.03.2012 р. № 31-08410-07/23-1994/1318.
Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ визнано законними та обґрунтованими рішення судів першої та апеляційної інстанцій щодо протиправності та незаконності дій виконавця житлово-комунальних послуг, що виявилось у складенні рахунку фактури на житлово-комунальні послуги, що не відповідає ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (http://reyestr.court.gov.ua/Review/38109668 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/38109668))"
Яка думка з цього приводу?
Звичайно, я буду дуже вдячний, якщо хтось (за наявності часу і бажання) на основі моєї касаційної скарги, викине лишнє, відкоригує та надасть, як приблизний зразок на майбутнє :)