Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.
Починаю тренінг. Спочатку визначимо список питань до експертів:ЦитуватиФактично, я вважаю, що якщо вийде довести причинно-наслідковий зв'язок, факт виходу приладів з ладу саме 02.09 і факт, що несправність приладів визвана порушенням умов експлуатації, то це доводить факт вини відповідачів.
Фактично, я вважаю, що якщо вийде довести причинно-наслідковий зв'язок, факт виходу приладів з ладу саме 02.09 і факт, що несправність приладів визвана порушенням умов експлуатації, то це доводить факт вини відповідачів.
1. Яке підвищення напруги у електромережі будинку Щербакова 61-Б відбудеться при відключенні нульового проводу на розподільчому щиті? У скільки разів це підвищення буде більшим максимально допустимого відхилення, яке визначено діючим ГОСТ 13109-97
2. До чого приводить відхилення напруги в електромережі від максимально допустимих значень визначених ГОСТ 13109-97
3. До чого приводить підвищення напруги в електромережі еквівалентне підвищенню напруги при відключенні нульового проводу на розподільчому щиті?
3. Чи присутній причинно-наслідковий зв'язок між аварією 02.09 та аномально високим рівнем виходу з ладу побутової техніки 02.09?
4. Чи виникли несправності побутових приладів внаслідок заводських дефектів, чи до несправностей призвела експлуатація з порушенням вимог заводу-виробника?
Цитувати1. Яке підвищення напруги у електромережі будинку Щербакова 61-Б відбудеться при відключенні нульового проводу на розподільчому щиті? У скільки разів це підвищення буде більшим максимально допустимого відхилення, яке визначено діючим ГОСТ 13109-97На це питання експерт відповіді не зможе надати. Багато чого залежить не тільки від нульового провода, але й від перекосу фаз внаслідок нерівномірного їх навантаження, що від електропостачальника ніяк не залежить.
Цитувати2. До чого приводить відхилення напруги в електромережі від максимально допустимих значень визначених ГОСТ 13109-97Питання наївне, знімається. Взагалі-то ні до чого не приводить, бо сучасні електронні прилади мають стабілізовані вторинні джерела живлення. Відхилення повинно бути досить значним і тривалим, щоб не витримав трансформатор живлення апарата.
Цитувати3. Чи присутній причинно-наслідковий зв'язок між аварією 02.09 та аномально високим рівнем виходу з ладу побутової техніки 02.09?Питання актуальне. Однак експерт не зможе однозначно встановити, що відбулося 02.09.2010 р. Потрібні документальні докази.
Цитувати4. Чи виникли несправності побутових приладів внаслідок заводських дефектів, чи до несправностей призвела експлуатація з порушенням вимог заводу-виробника? Можна очікувати неоднозначну відповідь.
То хай і проводять експертизу. Будинок же нікуди не подівся.
Дякую, Вікторе Івановичу. Особисто для мене вже все зрозуміло. Однак, оскільки я вже втягнув в це діло деяку кількість людей, вимушений повернутися до цієї теми. Для того, щоб розставити всі крапки над "і", ще єдине запитання:На Вашу думку, чи можна досягнути цією справою якоїсь корисної мети, окрім набуття юридичного досвіду?
2.2. Межа експлуатаційної відповідальності між споживачем і електропередавальною організацією за технічний стан і обслуговування електроустановок напругою до 1000 В встановлюється: ......... 2) у разі кабельного вводу - на наконечниках кабелю живлення, приєднаних до ввідних клем першого комутаційного апарата, встановленого у ввідному пристрої будівлі споживача. За технічний стан контактних з'єднань на межі балансової належності та на межі експлуатаційної відповідальності електромережі в будинках, що належать житловим організаціям, установам та іншим невиробничим споживачам, відповідає електропередавальна організація.
Андрію, винні у Вашому випадку обоє і ЖЕК і Київенерго. Київенерго мабуть більше бо Цитувати2.2. Межа експлуатаційної відповідальності між споживачем і електропередавальною організацією за технічний стан і обслуговування електроустановок напругою до 1000 В встановлюється: ......... 2) у разі кабельного вводу - на наконечниках кабелю живлення, приєднаних до ввідних клем першого комутаційного апарата, встановленого у ввідному пристрої будівлі споживача. За технічний стан контактних з'єднань на межі балансової належності та на межі експлуатаційної відповідальності електромережі в будинках, що належать житловим організаціям, установам та іншим невиробничим споживачам, відповідає електропередавальна організація. ПКЕЕ - http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=z0417-96&text=%EC%E5%E6%20%F0%EE%E7%EF%EE%E4 це очевидно, бо для того щоб у РЩ будинку перевірити (при необхідності "підтянути" ті контактні з'єднання до яких під`єднано кабель Київенерго, потрібно відключити цей кабель у ТП (а це парафія виключно Київенерго). тож Київенерго і "накопало" порушень з боку ЖЕКу, щоб перевести стрілки. Але доказувати все це буде дуже складно, тут Віктор Іванович правий!
Доброго дня, пане Андрію!Дуже цікаво, чи вдалось Вам змусити Київенерго нормалізувати напругу?У мене така сама проблема - регулярне підвищення напруги до 250 В. Потрібно щось робити....
Дуже цікаво, чи вдалось Вам змусити Київенерго нормалізувати напругу?У мене така сама проблема - регулярне підвищення напруги до 250 В. Потрібно щось робити....