'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Питання про нововиявлені обставини  (Прочитано 2434 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Чи може вважатись Постанова ВС України підставою для перегляду справ за нововиявленими обставинами?

Цитувати
в постанові Верховного Суду України від 16.09.2014 зі справи № 3-108гс14 : «До нововиявлених обставин можуть бути віднесені матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору. Необхідними ознаками нововиявлених обставин є їх наявність на час розгляду справи та те, що ці обставини не могли бути відомі заявнику на час розгляду справи».
http://blog.liga.net/user/emorozov/article/26522
« Останнє редагування: 18 Травня 2018, 11:49:37 від stepan »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Питання про нововиявлені обставини
« Reply #1 : 18 Травня 2018, 14:49:01 »

Може у справі А, якщо є постанова ВС (вже без України) в іншій справі Б, в якій скасовані судові рішення, що стали підставою для прийняття судового рішення у справі А. Цей випадок передбачено п. 3 ч. 2 ст. 423 ЦПК.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Питання про нововиявлені обставини
« Reply #2 : 18 Травня 2018, 22:49:03 »

Може у справі А, якщо є постанова ВС (вже без України) в іншій справі Б, в якій скасовані судові рішення, що стали підставою для прийняття судового рішення у справі А. Цей випадок передбачено п. 3 ч. 2 ст. 423 ЦПК.
Хочу зазначити, що я ставив питання про перегляд с.р. за нововиявленими обставинами не взагалі, а саме в зв"язку з ознайомленням мене сьогодні з постановою ВС від 14 лютого 2018 року у справа № 552/1529/16-ц http://reyestr.court.gov.ua/Review/72269062, про яку йдеться в темі  http://gro-za.org/forum/index.php?topic=10010.msg61111.html#msg61111, в якій(як я зрозумів) ВС залишив без змін рішення апеляційного суду Полтавської області від 27 вересня 2016 року, який в свою чергу прийняв рішення стягнути з відповідача заборгованість за період з 22 квітня 2014 року по 01 червня 2016 року(тобто з дати подання позивачем заяви про видання судового наказу), хоча позивач просив стягнути заборгованість за період з 01 травня 2007 року по 01 червня 2016 року, враховуючи те, що судом було видано судовий наказ(скасований потім) в якому було прийнято рішення стягнути заборгованість з відповідача за період з 01 травня 2007 року по 01 квітня 2014 року, тобто, на думку позивача (в касаційній скарзі) судами не правильно визначено початок перебігу позовної давності, та висновки суду не відповідають правовій позиції Верховного Суду України, викладеній у постанові від 29 жовтня 2014 року (справа № 6-169цс14).
Таким чином з п.3 ч.2 ст.423ЦПК, як підставою перегляду судових рішень в даному випадку мені все зрозуміло.А питання моє полягає в тому - чи не може вважатись зміна правової позиції ВС, що є в потанові ВС від 14 лютого 2018 року у справа № 552/1529/16-ц, в порівнянні з  правовою позицією Верховного Суду України, викладеній у постанові від 29 жовтня 2014 року (справа № 6-169цс14)(якщо ця зміна правової позиції дійсно сталася) - підставою для перегляду за нововиявленими обставинами с.р. відповідно до п.1 ч.2 ст.423 ЦПКУ, а саме "істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи"?
Істотні для справи обставини(правова позиція ВС щодо визначення початку перебігу позовної давності, в зв"язку з скасуванням судового наказу) наприклад в моїх справах по ЖКП не були встановлені всіма інстанціями судів, до яких я звертався, та не могли бути відомі мені на час розгляду справи, поки ВС не змінив своєї правової позиції в  Постанові від 14 лютого 2018 року у справа № 552/1529/16-ц.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: Питання про нововиявлені обставини
« Reply #3 : 22 Травня 2018, 08:53:06 »

А питання моє полягає в тому - чи не може вважатись зміна правової позиції ВС, що є в потанові ВС від 14 лютого 2018 року у справа № 552/1529/16-ц, в порівнянні з  правовою позицією Верховного Суду України, викладеній у постанові від 29 жовтня 2014 року (справа № 6-169цс14)(якщо ця зміна правової позиції дійсно сталася) - підставою для перегляду за нововиявленими обставинами с.р. відповідно до п.1 ч.2 ст.423 ЦПКУ, а саме "істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи"?

"Зміна правової позиції" не є нововиявленою обставиною. Крім того, "зміна" припадає на календарну дату пізніше ніж рішення суду, яке Ви очевидно бажаєте переглянути. Тобто цієї "зміни" не існувало під час розгляду Вашої справи у минулому.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email