'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: опалення будинку  (Прочитано 3772 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
опалення будинку
« : 10 Лютого 2020, 13:22:20 »

Добрий день , шановні ! Маю питання по розрахунку за опалення. Садиба має два будинки з загальною системою опалення та лічильником тепла.
  Показники лічильника я контролюю сам, тобто по кількості  Гкал на обидва будинки  питань немає.  В обох будинках є нежитлові приміщення, які опалюються загальною мережею.
  Я маю загальну опалювальну площу обох будинків 3660 м. кв,  яка підтверджена довідками, маю показники лічильника за кожен місяць та маю площу своєї квартири. Крім того я маю Постанову КМУ №633 від 08.08.17 р., яка проголошує: Нарахування при наявності будинкового лічильника:
Споживач оплачує послуги згідно з показаннями лічильника пропорційно опалюваній площі квартири.
Після зняття показань засобу обліку, розрахований обсяг споживання, розподіляється між мешканцями пропорційно опалювальної площі квартир та нежитлових приміщень (якщо такі підключені до централізованого опалення).
В той же час в квитанції за грудень 2019 р.( беру як приклад) пишеться : « Спожито мешканцями згідно з показаннями будинкового лічильника 46,6126  Гкал . Опалювальна площа будинку ( окрім нежитлових приміщень)  1091,31 м. кв.» . Це квитанція на квартиру у фасадному будинку, який згідно офіційного документу має опалювальну площу 1627 м. кв. Далі іде розрахунок , який  є , на мою думку не правдивим.
   Для визначення одиниці тепла на м. кв.,  спожиті Гкал на обидва будинки я  ділю на загальну опалювальну площу двох будинків . В даному випадку 46,6126 Гкал ділю на 3660 м. кв. та помножую на площу своєї квартири. Про МЗК та окремий лічильник у флігелі , це окреме питання і воно зараз мене не цікавить .
    На мою заяву до «Енергозбут» про хибні нарахування  маю відповідь : « під час проведення нарахувань …враховується наявність в будинку нежитлових приміщень, на яке відкрито особовий рахунок у програмному комплексі… Водночас слід зазначити, що для визначенні обсягу теплової енергії застосовується інформація про загальну площу будинку з розбивкою на житлові/нежитлові приміщення, МЗК, що надається балансоутримувачем».
    Наступна відповідь від «Киїенерго» така : « Визначення обсягів та вартості наданої послуги з центрального опалення  мешканцям обох будинків здійснюється  відповідно відомостей обліку теплової енергії з фактичними показаннями тепло лічильника без урахування спожитої теплоенергії на потреби нежитлових приміщень».
   Мій розрахунок за грудень: 46,6126/3668,9=0,0127047х141,2 м. кв.=1,7939036 Гкал х1,654,41=2967,852 грн.
  Розрахунок по квитанції: 2,8148 Гкал =3632,33 грн. Ризниця – 664,478 Грн.

    Питання таке: чи повинен я  при розрахунку для себе  одиниці тепла на м. кв.  звертати увагу на наявність в будинку  нежитлових приміщень, які користуються загальною мережею ?

Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #1 : 10 Лютого 2020, 15:24:57 »

    Питання таке: чи повинен я  при розрахунку для себе  одиниці тепла на м. кв.  звертати увагу на наявність в будинку  нежитлових приміщень, які користуються загальною мережею ?
Так, повинна враховуватися вся опалювальна площа.
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #2 : 10 Лютого 2020, 17:18:26 »

Юрію Васильовичу ! Можливо я погано сформулював питання. Я  все це пояснюю тепловикам в заявах, а вони відповідають про  «жилі та нежилі приміщення…» і т. п. Одні пишуть , що враховують інші не враховують наявність в будинку нежитлових приміщень. А навіщо мені ці  подробиці, це їх справа користуватися цією інформацією. Якщо є нежитлові приміщення , то вони сплачують по інших тарифах, а я тут при чому..? Рахуючи, як  описав за грудень 2019 р. , я ще і переплачую, бо плачу не враховуючи понижуючий коефіцієнт на  опалення парадного. Доречи  в парадному при температурі зовні  -0,  в парадному   7-10 градусів, тобто зовсім платити не потрібно. Но це окреме питання. Рахуючи по своєму Теплоенерго кожен місяць збільшує мій ,буцімто, борг. Справа може дійти до суду, тому я питаю ,чи треба мені звертати увагу на їх розрахунки, чи вести свій розрахунок ? Справа в тому, що з 2013 року на мої численні спроби спілкування з відповідальною особою з «Київенерго», а зараз з «Київ тепло» мені вдалося перший раз домовитися про прийом 13.02.до одного з відповідачів на мої запити. Хотілося б знати напевно, чи я правий.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #3 : 10 Лютого 2020, 18:48:07 »

В можете викласти скан платіжки?
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #4 : 10 Лютого 2020, 20:38:47 »

Вибачте, декілька років не користувався форумом, та трохи забув.
« Останнє редагування: 13 Лютого 2020, 21:37:05 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #5 : 10 Лютого 2020, 22:02:33 »

І що, клітинки з цифрами без розшифровки?
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #6 : 10 Лютого 2020, 23:39:13 »

Зараз у нас такі квитанції, більше нічого. В своїх заявах я намагався дізнатися, чому при 1627м. кв. опалювальної площі з довідки  ЖЕКу , в квитанції 1091 кв м.
З останньої відповіді я зрозумів, що дані в програмному комплексі Київтепло ще з часів советів і їм не хочеться перейматися їх переглядом. Довідки з ЖЕКу про опалювальну площу обох будинків я надавав їм декілька разів ще з 2013 р. Готуюсь до розмови 13.02., зберу знову всі довідки та буду боротися. Ви пам,ятаєте, я колись надсилав відео - "Ніколи не здавайся". Я і тоді не здався та виграв. СЛАВА УКРАЇНІ !
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #7 : 12 Лютого 2020, 23:16:34 »

Сьогодні отримав платіжку за січень 2020 р., в якій 41,608  Гкал ,(майже правда) ,але площа будинку – 2367,62 кв. м.? Передивився платіжки за попередній сезон та з жовтня 2019 р. Крім одної у всіх платіжках площа будинку – 1091,31 кв.м. Знайшов єдину за квітень 2019 р. де площа – 2367,62 кв. м. , я до цього не звернув на нею увагу, тому що цифра 1091,31 кв. м. фігурує з 14 року. Я повідомляв, що маю змогу контролювати лічильник, крім того маю офіційні протоколи зняття показників. Нагадую, що опалювальна площа обох будинків 3668,9 кв.м. на це є довідки з ЖЕКу. Завтра іду на прийом в Київтепло.
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #8 : 13 Лютого 2020, 20:50:52 »

Побував на прийомі в Київтепло. Згоди по ключовим питанням не досягли. Маю аудіозапис розмови. На розрахунок - загальні Гкал на два будинки ділимо   на опалювальну площу обох будинків - не згодні, хоча це прописано в постанові №633. Розмова тривала пів-години, треба слухати і аналізувати. Далі буде.
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #9 : 04 Березня 2020, 12:35:31 »

Шановні ! Поки ще не можу сказати , що всі питання вирішив. Отримав «відомості» з Теплоенерго по зняттю показників з лічильника.  Хто не знає – це по добова відомість використання теплової енергії за період між останнім та попереднім зняттям показників та підсумок за цей період.  Зняття відбувається не обов’язково з 1-го по 31-е. Дні , які їм не вистачає добавляють по середньому.  В платіжках пишуть Гкал , які вони рахують мешканцям . Якщо в платіжці  є строчка: «Спожито мешканцями згідно з показаннями будинкового лічильника  ХХХ гкал  за такий-то період. Опалювальна площа будинку (окрім нежитлових приміщень) ХХХ м. кв.» , це означає, що вони вже відрахували Гкал , які вони вважають використали нежитлові приміщення.  Скільки рахують нежитловим приміщенням можна дізнатися тільки маючи дані відомостей.  Можу підтвердити, що під час проведення мешканцям нарахувань, враховується наявність в будинку нежитлових приміщень. Що це означає ? В програмний комплекс підприємства, яке надає тепло, закладаються дані про житлові, нежитлові площі та МЗК, які надаються від балансоутримувача чи інших  «контор». Якщо закладені хибні дані, то хибні і розрахунки. Неправдиві дані особливо часто трапляються  по старим будинкам .
 Так при опалювальній площі в нашому будинку 1627,31 м. кв., ( з довідки Жек), в програмному комплексі закладено 1361,31 м. кв. Це, можливо, описка, але при визначені кількості Гкал на 1 м. кв. опалювальної площі ,  це зайві сотні грн. Як приклад, квартира  на 80 м. кв. в першому випадку (беру умовні 40 Гкал за місяць по площі 1627,31 м. кв.) (40 Гкал /1627,31=0,02458 Гкал Х 80 = 1,9664 Гкал. Якщо площа1361,31м. кв. , то 2,35 Гкал. Помножте Гкал на тариф та побачите різницю. І так кожен місяць.
    Хоча з Теплоенерго я не знайшов порозуміння, висновок можна зробити такий: для визначення кількості Гкал  на опалення квартири достатньо знати загальну опалювальну площу будинку та кількість Гкал зазначену в відомості за попередній місяць. Наявність нежитлових  приміщень ніяким чином не повинно позначатися на визначені одиниці тепла на 1 м. кв.  Маю на меті відвідати ще раз тепловиків бо проаналізував аудиозапис розмови та бачу нестиковку в їх доводах.
   З відповіді начальника управління продажу теплової енергії: «Питання отримання та оновлення технічного паспорта будинку має вирішуватися співвласниками будинку безпосередньо з балансоутримувачем… У разі виявлення невідповідності площ приміщень будинку , що відображені в Програмному комплексі Підприємства, фактичним, балансоутримувач має вжити заходів щодо внесення змін до технічного паспорта…та надати оновлену інформацію КП «КИЇВЕНЕРГО».
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #10 : 10 Березня 2020, 00:31:10 »

для визначення кількості Гкал  на опалення квартири достатньо знати загальну опалювальну площу будинку та кількість Гкал зазначену в відомості за попередній місяць. Наявність нежитлових  приміщень ніяким чином не повинно позначатися на визначені одиниці тепла на 1 м. кв.
Сформульовано неточно...
Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #11 : 11 Березня 2020, 21:40:00 »

Вибачте, уточнюю ! Для визначення кількості Гкал витрачених  на опалення квартири за  місяць, достатньо знати загальну опалювальну площу будинку та кількість Гкал зазначену в відомості за цей місяць.
Пропоную ознайомиться з «Базою знань»:

База знань контактного центру міста Києва 1551 — це особлива база даних, розроблена для управління, збору, зберігання та пошуку систематизованої інформації, що стосується різних сфер життєдіяльності міста Києва!

4. Розрахунки за послуги з централізованого опалення
«Споживач оплачує послуги згідно з показаннями лічильника пропорційно опалюваній площі квартири.
Після зняття показань засобу обліку, розрахований обсяг споживання, розподіляється між мешканцями пропорційно опалювальної площі квартир та нежитлових приміщень (якщо такі підключені до централізованого опалення).
Методика здійснення нарахувань по квартирі:
Обсяг споживання тепла в Гкал., який припадає на мешканців будинку ділиться на опалювальну площу мешканців будинку, множиться на опалювальну площу квартири та множиться на відповідний тариф.
Наприклад кількість Гкал, яка була витрачена на опалення мешканців будинку складала 119,13869 Гкал. Опалювальна площа на мешканців будинку складає 4822,07 кв.м.
Розрахунок Гкал, спожитих на опалення квартири здійснюється так:
119,13869 Гкал : 4822,07 кв.м. = 0,02470 Гкал/кв.м.*65,45 кв.м. (опалювальна площа квартири) = 1,61707 Гкал.* 657,24 грн.(тариф) = 1 062,80 грн.»
Червоним виділив розрахункову  вартість опалення 1 м. кв. Цей показник змінюється кожен місяць в основному залежно  від температури  та об,єму теплоносія .
 Наявність нежитлових  приміщень, якщо вони підключені до загальної мережі опалення будинку, ніяким чином не повинно позначатися на оплаті опалення мешканцями будинку.
Наводжу приклад:
 Умовний жилий будинок на 10 квартир має опалювальну площу 1500 м. кв.  Спожито мешканцями за місяць 20 Гкал. Розрахунок : 20 Гкал/1500м.кв=0,0133333 Гкал/м.кв. Цю одиницю кожен може помножити на площу своєї квартири та на тариф і вирахувати ціну свого комфортного життя.
   А тепер уявимо, що декілька квартир площею 300 м. кв. продали і перевели в нежитлові. Площа житлових зменшилась до 1200 м. кв. Якщо в програмний комплекс внесені правильні показники, то в квитанції буде запис :»Спожито мешканцями згідно показників будинкового лічильника 16 Гкал . Опалювальна площа будинку  (окрім нежитлових приміщень):1200 м. кв.
300 м. кв. нежитлових приміщень постачальнику тепла оплачуються згідно Постанови КМУ по тарифам в залежності від виду діяльності, яка відбувається в цих приміщеннях.
  В моєму випадку  вважаю, що в програмний комплекс внесені невірні дані і їх треба відкоригувати.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #12 : 11 Березня 2020, 23:29:44 »

У Вас дивна арифметика. Спочатку 20 Гкал, потім 16
"База знань" нам не потрібна. ми й так знаємо як ПОВИННІ рахувати.
Не повинно бути ніякого "(окрім нежитлових приміщень)".
Є загальна опалювальна площа будинку.  Це сума площ як житловх так і нежитлових приміщень що опалюються.
Є кількість спожитого будинком тепла за конкретний місяць.
Кількість тепла ділиться на загальну площу. Отримуєм кількість тепла на 1 кв. м  в конкретному місяці.
Множим отриману кількість тепла на 1 кв. м  на опалювальну площу приміщення (хоч житлового, хоч нежитлового). Отримуєм кількість тепла, спожитого конкретним приміщенням.
Кількість тепла, спожитого конкретним приміщенням, множим на тариф (житловим на свій, нежитловим на свій). Вас цікавить Ваш тариф.

Записаний

assia

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #13 : 12 Березня 2020, 15:22:12 »

Юрію Васильовичу ! На цей раз я вже Вас не зрозумів . Я два місяці наполягаю на думці, що «Наявність нежитлових  приміщень, якщо вони підключені до загальної мережі опалення будинку, ніяким чином не повинно позначатися на оплаті опалення мешканцями будинку».


     « Для визначення одиниці тепла на м. кв.,  спожиті Гкал на обидва будинки я  ділю на загальну опалювальну площу двох будинків . В даному випадку 46,6126 Гкал ділю на 3660 м. кв. та помножую на площу своєї квартири»
       «Одні пишуть , що враховують інші не враховують наявність в будинку нежитлових приміщень. А навіщо мені ці  подробиці, це їх справа користуватися цією інформацією. Якщо є нежитлові приміщення , то вони сплачують по інших тарифах, а я тут при чому..? Рахуючи, як  описав за грудень 2019 р. , я ще і переплачую, бо плачу не враховуючи понижуючий коефіцієнт на  опалення парадного»».
       На розрахунок - загальні Гкал на два будинки ділимо   на опалювальну площу обох будинків - не згодні, хоча це прописано в постанові №633».
     « Хоча з Теплоенерго я не знайшов порозуміння, висновок можна зробити такий: для визначення кількості Гкал  на опалення квартири достатньо знати загальну опалювальну площу будинку та кількість Гкал зазначену в відомості за попередній місяць. Наявність нежитлових  приміщень ніяким чином не повинно позначатися на визначені одиниці тепла на 1 м. кв.»
       «Наявність нежитлових  приміщень, якщо вони підключені до загальної мережі опалення будинку, ніяким чином не повинно позначатися на оплаті опалення мешканцями будинку».
       «У Вас дивна арифметика. Спочатку 20 Гкал, потім 16»
На жаль розрахунок за тепло відбувається по показникам платіжок, а не з наших дописів на форумі.  В платіжках немає даних про загальну кількість Гкал на місяць. Тому не кожний може самостійно порахувати і впевнитись , що його не «надули» Маючи можливість знімати показники з лічильника, я в той же час не знаю, коли зняли показники тепловики та скільки дорахували по середньому. Тобто, не знаю кінцевої цифри, без якої підрахунки не можливі. Ви бачили наші платіжки, з них простій людині мало що зрозуміло. В платіжках вони пишуть Гкал, які вони вважають використаними на жилі приміщення.
      Прикладом про «20 Гкал» я доказую, що при правильному розділені,( якщо їм так зручно рахувати з допомогою програмного комплексу поділивши на жилі та нежилі), сума в платіжці не зміниться.
20 Гкал/ 1500 м.кв.=0,013333 Гкал.м.кв.. ;    16 Гкал/ 1200м.кв.=0,013333 Гкал.м.кв.
Тобто розрахунок для мешканців залишається незмінним незалежно від наявності, чи відсутності нежилих приміщень. Я в цьому був впевнений, тому і почав боротьбу, але отримав спротив в «Київтепло». На форум я звернувся для впевненості в своїй правоті.                     «Борітеся - поборете!

Моя попередня боротьба в інший справі закінчилась моєю перемогою. Думаю, що мій досвід буде цікавий та корисний іншим. Справа № 761/6144/15 (суддя Гуменюк).
 
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Re: опалення будинку
« Reply #14 : 12 Березня 2020, 18:41:48 »

Моя попередня боротьба в інший справі закінчилась моєю перемогою. Думаю, що мій досвід буде цікавий та корисний іншим. Справа № 761/6144/15 (суддя Гуменюк).

Тема на Форумі:
https://gro-za.org/forum/index.php?topic=8641.0

Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email