'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Якщо КП погрожує відключити електрику за борг по ЖКП (що робити споживачу)  (Прочитано 36959 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

По закону Вас ПКЕЕ не стосується. Правовідносини населення з енергопостачальниками регламентують ПКЕЕН (Постанова КМУ №1357).
Можливість відключення - тільки зв борг по електроененгії.
Порядок відключення: росте борг; одного чудового дня Ви отримуєте листа з Київенерго (на пошті, рекомендованого, з повідомленням про вручення); з дати отримання цього листа починається відлік 30 днів на звірку показань, надання в МДС квитанцій, всі з`ясування. Якщо за цей час проблему не вирішено, приходять співробітники Києвенерго і відключають. Відключення не може виконуватись перед вихідними.
Якщо у вас ця процедура не виконана - тоді схоже на пустощі комунальних підприємств.

Якщо "ПОВІДОМЛЕННЯ про відключення побутового споживача" підписала посадова особа Київенерго - скаргу їм, вимогу підключити, копії квитанцій оплати за електроенергію та погрозу судового процесу по стягненню завданих збитків (продукти в холодильнику ну і далі весь перелік електроприладів) та моральної шкоди. Скаргу на Київенерго в прокуратуру та до НКРЕ.

Дивіться тут:
Як захищатися від протиправних погроз комунальних підприємств відрізати електропостачання квартири. Якщо є підстави вважати, що ці погрози будуть виконані.

На лист-погрозу за підписами начальника ВСП «Чоколівський» та директора КП «Чоколівське» готуємо та подаємо наступні документи:
1. До Прокуратури "СКАРГА на дії посадових осіб комунальних підприємств, що містять ознаки кримінальних злочинів"
2. До Киівенерго "ЗАЯВА щодо погроз посадових осіб комунальних підприємств припинити подачу електроенергії споживачам"
3. До КП Чоколівське "ПРЕТЕНЗІЯ щодо протиправних дій посадових осіб КП «Чоколівське», які містять ознаки кримінального злочину"
4. До КП Дирекція "ПРЕТЕНЗІЯ щодо протиправних дій посадових осіб КП «Дирекція», які містять ознаки кримінального злочину"
5. До Голови райради скаргу на порушення КП закондавства про ЖКП.
Заяву до Києвенерго обзиваєте претензією.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Дзвонив у Київенерго. Вони підтвердили, що відключили саме вони. Запропонували після оплати боргів за ЖКП принести до них квітанцію і тоді вони відновлять електропостачання.
Андрію, а якщо вдруге подзвонити в Києвенерго? І з максимальною переконливістю повідомити, що їх дії містять ознаки кримінальних злочинів "перевищення службових повноважень" (ну і далі в моїх скаргах перелік), попередити що укладений договір та ПКЕЕН не передбачають можливість відключення через претензії третіх осіб. Запропонувати негайно відновити електропостачання. Повідомити, що інакше завтра у керівника Київенерго (а не СВП Енергозбут) буде претензія споживача, в прокуратурі та НКРЕ  - скарга. А післязавтра - судовий позов.
Хоч претензію написати, приєднати папірця з дверей, повідомити "за результатами телефонних переговорів з співдобітниками ..., тел ...", думаю- треба. Щоб повідписувались та наступного разу задумались.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Андрію, Претензію у Київенерго обов`язково!!! Навіть якщо відновлять після усних перемовин (просто зміните формуліровку з "вимагаю відновити..." на "вимагаю в подальшому не допускати..."). Нехай відписуються!
Цитувати
приєднати папірця з дверей
Не папірця, а його копію, самого папірця бережіть як доказ.
Скористайтесь тим, що в Києві є ВСІ. Не полінуйтесь і відвідайте НКРЕ і АМКУ та напишить скарги, до яких приєднайте копію Претензії і копії квитанцій про сплату за електроенергію та копію "папірця"
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Цитувати
Андрію, а якщо вдруге подзвонити в Києвенерго? І з максимальною переконливістю повідомити, що їх дії містять ознаки кримінальних злочинів "перевищення службових повноважень" (ну і далі в моїх скаргах перелік), попередити що укладений договір та ПКЕЕН не передбачають можливість відключення через претензії третіх осіб.
Я думаю, що вдруге дзвонити сенсу немає. Оператор на прийомі дзвінків рішення все одно не приймає, тож який сенс тиснути на неї? Гратися у папірці теж не хочеться - дуже вони мене цим відключенням роздратували. Треба до суду подавати на всіх. А папірці зараз розглядаються мною тільки в контексті збирання доказів до суду. В Київенерго безсумнівно треба щось написати в такому ключі. Ввечері я цією роботою займуся. Тому і питав про порядок відключення споживача, не віриться мені що відключення оформлюється папірцем без підпису і печатки.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Зауваження Юрія Васильовича цілком слушні. Мій допис виявився не дуже коректним (у мене вже перейшло в рефлекс - надавати копії, папірець завжди у себе). Андрію, знаю, що воно тяжко і марудно, але напишіть скарги, не залишайте це так.
Бо комунальники наглішають з кожним днем. А ці скарги Вам дадуть таку перевагу - після чергових викликів до міліції, відписувань в НКРЕ, АМКУ тощо з Вами просто боятимуться зв`язуватись. Знайдуть інших, "покірне бидло в стойлі, яке можна нЄвозбранно доїти".
Андрію, на жаль папірці писати доведеться. Іх потім до позову в якості доказової бази приєднаєте. Бо інакше - "А де Ваші докази на підтвердження Ваших вимог? Папірець в дверях? Так то хтось з дітей погрався. Ми (Київенерго) тут ні до чого, нічого не надсилали. Відключення? Яке відключення? Не було нічого..."
А листування, з папірцями - додатками та відповідями Київенерго - це вже доказова база.

Як приклад з моєю домофонною справою. КП Дирекція мені сьогодні офіційно заявляє, що той домофон в нашому домі ніхто ніколи і не включав, що мені все наснилось. Ось так. На кожен крок потрібен акт, довідка, фото, відео доказ.
« Останнє редагування: 02 Червня 2010, 16:50:36 від Тетяна Academia »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

 
Цитувати
Тому і питав про порядок відключення споживача, не віриться мені що відключення оформлюється папірцем без підпису і печатки.


З практики: зазвичай при відключенні складають акт про це дійство. Але можливо це робиться не всіма обленерго, бо ні в ПКЕЕ, ні в ПКЕЕН, ні в ЗУ "Про електроенергетику" це зараз не прописано. Та прописано інше:
1). при наявності боргу - ПКЕЕН п. 27 - відключення не раніше 30 днів з дати ОТРИМАННЯ споживачем ПИСЬМОВОГО попередження (надіслати можуть поштою ( потрібно з повідомленням про вручення) або доставити кур`єром під розписку).
То ця процедура порушена!!! Бо немає попередження, навіть якщо і був би борг по данним Київенерго, то вам не надано часу на на його погашення або на проведення звірки.
2). якщо представник енергопостачальника не має доступу до лічильника - ПКЕЕН п. 30
через два розрахункові періоди (два місяці) залишає споживачу в поштовій скриньці  повідомлення  про  дату  наступного відвідання   чи   прохання   передати   показання  приладу  обліку енергопостачальнику.   Якщо  після  цього  споживач   не   передав
відомостей    про    кількість   спожитої   електричної   енергії, енергопостачальник   має  право   через   30   днів   після   дати відправлення  письмового  попередження   припинити   постачання електричної енергії споживачу.  Знов не надходило попередження.
3). При порушеннях ПКЕЕН споживачем - ПКЕЕН п. 35:
35. Енергопостачальник  має   право  відключити  споживача  у
разі:
     самовільного підключення до електричної мережі;
     розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження приладу обліку та зриву пломби;
    порушення термінів сплати за спожиту електричну енергію у порядку, визначеному  пунктом  27  цих Правил, або порушення умов договору  про  реструктуризацію  заборгованості; ( Абзац четвертий пункту  35  із  змінами,  внесеними  згідно  з  Постановою  КМ N 4 ( 4-2006-п ) від 11.01.2006 )
     неоплати за встановлення нового приладу обліку відповідно  до пункту 17 або інших платежів згідно з цими Правилами;
     невиконання припису   Державної   інспекції  з  енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії;
     зниження показників  якості  електричної   енергії   з   вини споживача.
кінець цитати.
перелік вичерпний, інших підстав для відключення непередбачено. А тепер саме головне : для того щоб застосувати п. 35 енергопостачальник спочатку повинен зафіксувати сам факт порушення, а факт порушення обов`язково повинен бути зафіксований складанням акту про порушення.  це вимоги ПКЕЕН п. 53.
Але акту про порушення нема, то й підстав для відключення не було.

НКРЕ неодноразово тикало носом обленерго щоб не порушували процедуру.
Причому у разі порушення процедури енергопостачальником на споживача, навіть якщо він і дійсно винен неможливо накласти штраф.

наведу для прикладу один з листів НКРЕ на адресу ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" у доданому файлі.
Та цитата з нього тут:
Цитувати
На підставі  акта  енергопостачальник  має  право  відключити споживача від електропостачання (у випадках,  передбачених пунктом 35 ПКЕЕН (  1357-99-п  ),  а  також  визначити  величину  збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
     НКРЕ звертає   вашу   увагу   на   недопустимість   порушення зазначеного   порядку   відключення   споживача та  необхідність дотримання  умов  надійності   електропостачання,   зазначених   в договорі  про  користування  електричною  енергією  з тим чи іншим споживачем.

Якщо подасте скаргу у АМКУ і там розпочнуть справу за про порушення ЗУ "Про захист економічної конкуренції" (п. 2 ч. 1 ст. 50 та ч. 1 ст. 13) то Київенерго ще й штраф отримає (абз. 2 ч. 2 ст. 52). А справу АМКУ завершить і без Вашої участі їм головне розпочати. Рішення Вам вишлють поштою (розгляд тягнутись може довго).
Доречі це ніяк не заважатиме зверненню до суду,  одне  другого не стосуватиметься.

далі приклад:
« Останнє редагування: 04 Червня 2010, 10:59:55 від Юрій Васильович »
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Дякую всім, хто відгукнувся. Буду розбиратися.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Ось, що в мене вийшло на ранок. О десятій годині планую відвідати енергозбут та залишити це там. Малоймовірно, що хтось подивиться не це зранку, але, якщо всеж ... буду вдячний за критику.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Андрію, як більше нічого поправити не встигнете то "покатит".
Редакційно :1. можна назвати Претензія; 2. Структурним відокремленим підрозділом “Енергозбут” було припинено.... 3. стояла цифра замініть на стояло число або стояли цифри ( бо як більше однієї цифри то це вже число). 4. з цієї цифри - аналогично п.3. 
5.Виходячи з цього прошу: - Виходячи з цього вимагаю:. 6. Ознайомити мене із складеним згідно п. 53 ПКЕЕН актом - надати мені 2-й екземпляр Акту на основі якого було здійснено відключення, що повинен був бути складеним згідно п. 53 ПКЕЕН, якщо відключення відбулося через порушення мною ПКЕЕН.  далі за текстом 7.У разі недотримання - У зв`язку з недотриманням Структурним відокремленим підрозділом “Енергозбут” ... далі за текстом  (тут уже очевидно недотримання). 8. додайте посилання на лист НКРЕ з мого допису і додайте його копію.

"екземпляр" - краще було б "примірник"
« Останнє редагування: 03 Червня 2010, 09:40:31 від Юрій Васильович »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

ще можете вказати що порушують ЗУ про електроенергетику

« Reply #12 : 25 Травень 2010, 10:51:56 »
Стаття 27. Відповідальність за порушення законодавства про
                електроенергетику

     Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену
законодавством  України  цивільну,  адміністративну  і кримінальну
відповідальність.

     Правопорушеннями в електроенергетиці є:
незабезпечення енергією споживачів, що не допускають порушень
своїх  обов'язків  перед  енергопостачальниками.  ( Абзац дев'ятий
частини  другої  статті 27 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 2706-IV ( 2706-15 ) від 23.06.2005 )
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Дякую, Юріє Васильовичу. Першу правку вніс, другу вже не встигаю. Остаточний текст викладу пізніше. Ще раз дякую за допомогу.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Повернувся з "Енергозбуту". Подав претензію. На словах кажуть: це не ми - це ЖЕК. Факт подання на відключення ними заперечують. Буцімто відключав ЖЕК, але за присутності представника Київенерго. Дуже цими словами не переймаюся, буду чекати, що відповідатимуть письмово. Нижче той варіант скарги, що поданий.
Вважаю, що тепер досить безпечно підключитися самому, бо відключення не було. Ввечері буду готувати запит до ЖЕКу. Може вони будуть такі ласкаві та визнають факт відключення.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Повернувся з "Енергозбуту". Подав претензію. На словах кажуть: це не ми - це ЖЕК. Факт подання на відключення ними заперечують. Буцімто відключав ЖЕК, але за присутності представника Київенерго. Дуже цими словами не переймаюся, буду чекати, що відповідатимуть письмово. Нижче той варіант скарги, що поданий.
Вважаю, що тепер досить безпечно підключитися самому, бо відключення не було. Ввечері буду готувати запит до ЖЕКу. Може вони будуть такі ласкаві та визнають факт відключення.
Все правильно. Але не визнають.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Вважаю, що тепер досить безпечно підключитися самому, бо відключення не було. Ввечері буду готувати запит до ЖЕКу. Може вони будуть такі ласкаві та визнають факт відключення.
Андрію, може і зайве, але нагадаю. В претензії до коммунальників краще писати, що "згідно повідомлення Києвенерго, Ви відключили електропостачання. Я без світла третій день, вимагаю підключити". Про самостійне підключення не слід згадувати взагалі.
"Був вдома, світло пропало. Через день світло знайшлось. Хто підключив - не знаю"
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email