'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Перелік робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем  (Прочитано 20721 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Комітет

  • Гість

Доброго дня, Віктор Іванович.
Зараз розбираюся з кожним пунктом тарифу з утримання будинку та прибудинкової території і виникло питання, а що ж саме, про які роботи йдеться, коли стягуються кошти на Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливної каналізації, передивився Правила утримання будинку, Порядок формування тарифу, ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК послуг з утримання будинків  і ніде не знайшов того, які ж саме роботи здійснюються. В Порядку формування говориться  - Примірний перелік    робіт    з   технічного   обслуговування  визначається  центральним  органом  виконавчої  влади   з   питань  житлово-комунального господарства. - ТО чи визначав цей примірний перелік наш улюблений центральний  орган  виконавчої  влади?
Підкажіть будь ласка.
А то по моєму будинку щомісяця нараховують 400 грн, а я і гадки не маю, які ж саме роботи вони, щомісяця, за ці кошти, повинні здійснювати.
Записаний

Комітет

  • Гість

А можливо відповіддю буде ось це:
Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливної каналізації ?

                        ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК
               послуг з утримання будинків і споруд
               та прибудинкових територій та послуг
              з ремонту приміщень, будинків, споруд
 

                  1. Утримання будинків і споруд
                    та прибудинкових територій

1.1. Санітарно-технічне  обслуговування,     обслуговування внутрішньобудинкових мереж, освітлення, утримання ліфтів
1.1.12. Центральне опалення та вентиляція:
     1.1.12.1. Регулювання та  гідравлічне  випробовування  систем центрального опалення.
     1.1.12.2. Регулювання та налагодження системи вентиляції.
     1.1.12.3. Промивання  трубопроводів  та приладів центрального опалення.
     1.1.12.4. Усунення   течі   в   трубопроводах,   приладах  та арматурі.
     1.1.12.5. Регулювання триходових кранів.
     1.1.12.6. Поновлення сальникових ущільнень.
     1.1.12.7. Укріплення ізоляції трубопроводів.
     1.1.12.8. Огляд   та   очищення   конденсаційних    горщиків, інжекторів,   елеваторів,   змішувачів,   редукційних   клапанів, регулювальних кранів та вентилів, засувок, грязьових відстойників, повітрозбірників, компенсаторів, вантузів.
     1.1.12.9. Очищення від накипу запірної арматури.
     1.1.12.10. Закріплення приладів.
     1.1.12.11. Закріплення трубопроводів.
     1.1.12.12. Консервація та розконсервація системи центрального опалення.
     1.1.12.13. Оглядання  та  підтягування  на трубах контргайок, муфт або їх заміна.
     1.1.12.14. Заміна   прокладок   у   фланцевих  з'єднаннях  та усунення течі.
     1.1.12.15. Перевірка контрольно-вимірювальних приладів.
     1.1.12.16. Очищення від бруду та іржі  розширювального  бака, часткове відновлення його теплоізоляції.
 
1.1.13. Водопровід та каналізація:
     1.1.13.1. Регулювання  та  гідравлічне  випробовування систем  водопостачання та каналізації.
     1.1.13.2. Заміна прокладок у водопровідних кранах.
     1.1.13.3. Ущільнення згонів.
     1.1.13.4. Усунення       засмічень       внутрішньобудинкових  водопровідних мереж та каналізаційних випусків.
     1.1.13.5. Регулювання  змивних бачків,  заміна прокладок біля дзвона та кульового клапана.
     1.1.13.6. Прочищення сифонів, лежаків.
     1.1.13.7. Притирання пробкових кранів і змішувачів.
     1.1.13.8. Поновлення сальникових ущільнень.
     1.1.13.9. Установка обмежувачів - дросельних шайб.
     1.1.13.10. Очищення бачків від вапнякових відкладень.
     1.1.13.11. Закріплення приладів, що розхитались.
     1.1.13.12. Закріплення трубопроводів.
     1.1.13.13. Перевірка несправностей каналізаційних витяжок.
     1.1.13.14. Утеплення   зовнішніх   водозабірних   кранів   та колонок.
     1.1.13.15. Заміна гумових муфт та манжетів унітазів.
     1.1.13.16. Підкарбування  розтрубів  та   ущільнення   стиків каналізаційних труб.
     1.1.13.17. Очищення,  промивання,  знезараження  водонапірних баків на горищах будівель.
     1.1.13.18. Встановлення у кришці ревізій гумових прокладок.


Тобто, кошти нараховуються лише після виконання цих робіт, чи за обслуговування сплачується якась абон. плата і не важливо, виконувались роботи в цьому місяці чи ні?
Записаний

Комітет

  • Гість

Розмірковуючи далі.
Якщо це, воно і є, то гадаю, що перед опалювальним періодом почнуть випробовувати систему централізованого опалення, а тому слід звернути увагу на  Перелік - п.1.1.12.3. Промивання  трубопроводів  та приладів центрального опалення, а також на  Порядку формування тарифів п.13 в якому йдеться про те, що Роботи з  промивання  системи опалення виконуються за рахунок  коштів виконавця (виробника) послуг з теплопостачання. і не допустити щоб нам нарахували за ці роботи.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Розмірковуючи далі.
Якщо це, воно і є, то гадаю, що перед опалювальним періодом почнуть випробовувати систему централізованого опалення, а тому слід звернути увагу на  Перелік - п.1.1.12.3. Промивання  трубопроводів  та приладів центрального опалення, а також на  Порядку формування тарифів п.13 в якому йдеться про те, що Роботи з  промивання  системи опалення виконуються за рахунок  коштів виконавця (виробника) послуг з теплопостачання. і не допустити щоб нам нарахували за ці роботи.
Ніхто нічого додатково нараховувати не буде за межами тарифу на утримання будинку. Інше питання, звідки взявся тариф?
Записаний

Комітет

  • Гість

Інше питання, звідки взявся тариф?
Тариф затверджено місцевим органом самоврядування!
Ніхто нічого додатково нараховувати не буде за межами тарифу на утримання будинку.
:) Віктор Іванович, я теж так думав, але отримав від балансоутримувача Відомості фактичних тарифів за останні 14 місяців, тобто з дати запровадження побудинкового тарифу, щоб перевірити скільки коштів зібрали по моєму будинку, куди вони пішли, і схиляюсь до думки, що нарахувати можуть, якщо не контролювати рух коштів. У минулому році за 6-ть місяців нарахували по п'ятиповерховому будинку на три під'їзди за послугу, яка носить назву "Інші витрати та показники" -  6634,70 грн. От скажіть мені, чи є в Примірному переліку така послуга.
От я і хочу розібратися з цим питанням, бо з понеділка піду до балансоутримувача, щоб він мені пояснив, які саме роботи виконувалися і за що саме було сплачено ту чи іншу суму по тій чи іншій послузі.
Записаний

Комітет

  • Гість

Віктор Іванович, ну то як, я вірно міркую з приводу технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливної каналізації, саме в переліку йде про це мова, чи можливо є якийсь інший норматив?
І ще питання, а що саме повинні здійснювати виконавці послуги коли йдеться про Обслуговування димовентиляційних каналів ? 
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Ігоре Івановичу, не завантажуйте себе зайвою роботою. Ваші походи до балансоутримувача нічого не дадуть. Якщо цікаво чи потрібно - подавайте запити або претензії у письмовій формі. Будете потім мати підстави для звернення до суду. В іншому порядку нічого не вирішити.
Крім того, навіщо Вам ці злощасні димовентиляційні канали? Їх ніхто ніколи не обслуговував, і не буде. Кого це зачіпає? Звісно, багато чого можна знайти в ДБН, але навіщо? Я вважаю подібну діяльність Донкіхотством. Спочатку слід вирішувати найболючіші питання. А це - дрібниці.
Записаний

Комітет

  • Гість

Віктор Іванович, так з цих дрібниць складається тариф. Я, як голова будинкового комітету, здійснюю контроль за виконанням робіт з утримання будинку, то як я буду контролювати, якщо я слабо розумію, що мається на увазі під Технічним обслуговуванням внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливної каналізації, під  Обслуговуванням димовентиляційних каналів, Поточним ремонтом будинку і т.д.
Якщо роботи не виконано, то і нараховувати не повинні.
От наприклад в тариф закладено норму, що будинок щомісяця на освітлення місць загального користування використовує 590 кВт, а фактично, от зараз, влітку 120 кВт, а сплачують мешканці мого будинку, наче використали 590 кВт. Так що, це не порушення, та що, залишити їм ці гроші?
Або Дератизація та Дезінсекція. Якщо не здійснювалася то що, також подарувати їм ці гроші.
Написали в акті що роботи з поточного ремонту виконано на 1000 грн, а фактично нічого не зроблено, так що, теж подарувати їм ці гроші.
А тому, я вважаю, що ці дрібниці, складаючись одна до одної, виливаються у копієчку, а таких будинків в нашому місті не одна сотня.   
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Віктор Іванович, так з цих дрібниць складається тариф. Я, як голова будинкового комітету, здійснюю контроль за виконанням робіт з утримання будинку, то як я буду контролювати, якщо я слабо розумію, що мається на увазі під Технічним обслуговуванням внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливної каналізації, під  Обслуговуванням димовентиляційних каналів, Поточним ремонтом будинку і т.д.
Якщо роботи не виконано, то і нараховувати не повинні.
От наприклад в тариф закладено норму, що будинок щомісяця на освітлення місць загального користування використовує 590 кВт, а фактично, от зараз, влітку 120 кВт, а сплачують мешканці мого будинку, наче використали 590 кВт. Так що, це не порушення, та що, залишити їм ці гроші?
Або Дератизація та Дезінсекція. Якщо не здійснювалася то що, також подарувати їм ці гроші.
Написали в акті що роботи з поточного ремонту виконано на 1000 грн, а фактично нічого не зроблено, так що, теж подарувати їм ці гроші.
А тому, я вважаю, що ці дрібниці, складаючись одна до одної, виливаються у копієчку, а таких будинків в нашому місті не одна сотня.
На жаль, тарифи на кожен місяць чи сезон не формуються і не затверджуються. То поле Вашої діяльності дуже звужене. Краще контролювати фактичні витрати і усувати зловживання. А димовентиляційні канали можна залишити у спокої. Ніякі роботи з ними взагалі не проводяться. Тому тема для обговорення - надумана. Якщо будете наполягати у такому ж ключі - я її закрию.
Записаний

Комітет

  • Гість

Віктор Іванович, так з цих дрібниць складається тариф. Я, як голова будинкового комітету, здійснюю контроль за виконанням робіт з утримання будинку, то як я буду контролювати, якщо я слабо розумію, що мається на увазі під Технічним обслуговуванням внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливної каналізації, під  Обслуговуванням димовентиляційних каналів, Поточним ремонтом будинку і т.д.
Якщо роботи не виконано, то і нараховувати не повинні.
От наприклад в тариф закладено норму, що будинок щомісяця на освітлення місць загального користування використовує 590 кВт, а фактично, от зараз, влітку 120 кВт, а сплачують мешканці мого будинку, наче використали 590 кВт. Так що, це не порушення, та що, залишити їм ці гроші?
Або Дератизація та Дезінсекція. Якщо не здійснювалася то що, також подарувати їм ці гроші.
Написали в акті що роботи з поточного ремонту виконано на 1000 грн, а фактично нічого не зроблено, так що, теж подарувати їм ці гроші.
А тому, я вважаю, що ці дрібниці, складаючись одна до одної, виливаються у копієчку, а таких будинків в нашому місті не одна сотня.
На жаль, тарифи на кожен місяць чи сезон не формуються і не затверджуються. То поле Вашої діяльності дуже звужене. Краще контролювати фактичні витрати і усувати зловживання. А димовентиляційні канали можна залишити у спокої.
От Ви говорите, контролювати фактичні витрати - фактичні витрати на що? Підприємство витратило кошти на ту чи іншу послугу, яку включено до складу тарифу на утримання будинку та прибудинкової території, і показало суму цих витрат, то як проконтролювати, чи є тут зловживання виконало підприємство цю роботу чи ні, якщо ти не розумієш, що саме, які саме роботи повинні провести виконавці послуги, перш ніж стягнуть кошти із споживача? Обслуговування димовентиляційних каналів, це послуга, яку включено до складу тарифу і за цю послугу, кожного місяця беруться гроші.   
Ви говорите, що ніякі роботи з димовентиляційними каналами взагалі не проводяться, у такому разі, вони повинні, на суму вартості цієї послуги, зменшити щомісячний платіж за утримання будинку.
Як довести, що на цю суму повинні зменшити щомісячний платіж всім мешканцям будинку?
Тільки розуміючи, які роботи повинні провести, аби підтвердити, що роботу виконано! Ну, наприклад, раз на місяць прийшов фахівець з щіткою і прочистив димовентиляційні канали в усьому будинку, отримав підписи всіх мешканців будинку, що до роботи каналів питань немає. Все, у наступні місяці він не приходить і не чистить, а значить, щомісяця з мешканців будинку не беруть за це гроші.
Так само з Дератизацією і Дезинсекцією. Перш ніж брати за це кошти, балансоутримувач повинен укласти договір із санстанцією, щоб ті виконували по конкретному будинку щомісяця роботи з дератизації та дезінсекції. Якщо цей договір є, то тоді стягування щомісяця коштів за ці послуги, які включено до складу тарифу, є правомірним, а якщо таких договорів не існує і санстанція не здійснює цих робіт, то у такому разі з мешканців будинку не повинні стягувати за це кошти. А якщо стягують і показують, що вони понесли витрати, то саме це і є зловживанням.
З електроенергією те саме, якщо будинок використав на освітлення під'їздів 120 кВт а стягнули з мешканців за 590 кВт то чи не є це зловживанням.
Можу перелічувати далі всі послуги, які увійшли до складу тарифу, але вважаю, що і цього досить.
 
Записаний

Комітет

  • Гість

Перше питання залишилося не розкритим.
В Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків говориться  - "Примірний перелік    робіт    з   технічного   обслуговування  визначається  центральним  органом  виконавчої  влади   з   питань  житлово-комунального господарства"..
То чи визначав цей примірний перелік наш улюблений центральний  орган  виконавчої  влади? Де можна дізнатися про цей перелік?
Записаний

Dugf

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 532
    • Перегляд профілю

То чи визначав цей примірний перелік наш улюблений центральний  орган  виконавчої  влади? Де можна дізнатися про цей перелік?

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА Н А К А З від 10.08.2004  N 150 Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1046-04
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА Н А К А З від 17.05.2005 N 76 Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0927-05

Записаний

Комітет

  • Гість

То чи визначав цей примірний перелік наш улюблений центральний  орган  виконавчої  влади? Де можна дізнатися про цей перелік?

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА Н А К А З від 10.08.2004  N 150 Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1046-04
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА Н А К А З від 17.05.2005 N 76 Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0927-05

Примірного переліку послуг, я це переглядав. Подивіться мій другий пост, Я вірно міркую?

Правил утримання жилих будинків
2.3. Технічне обслуговування жилих будинків
2.3.1. Склад робіт з технічного обслуговування жилих будинків  і   терміни   їх  виконання  відображаються  в  плані-графіку,  що складається виконавцем послуг на тиждень, місяць і рік.

І нічого не говориться про те, які саме роботи повинні включатися до цього складу.

2.3.7. Технічне  обслуговування  внутрішньобудинкових  систем тепло-,  водопостачання,  водовідведення і зливової каналізації та витрати  на   виконання  цих  робіт здійснюються  відповідно  до законодавства.

Де знайти в законодавстві про те, як здійснюються технічне  обслуговування внутрішньобудинкових  систем тепло-,  водопостачання,  водовідведення і зливової каналізації? Цікавить сама процедура, що за чим повинно здійснюватися.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

То чи визначав цей примірний перелік наш улюблений центральний  орган  виконавчої  влади? Де можна дізнатися про цей перелік?

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА Н А К А З від 10.08.2004  N 150 Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1046-04
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА Н А К А З від 17.05.2005 N 76 Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0927-05

Примірного переліку послуг, я це переглядав. Подивіться мій другий пост, Я вірно міркую?

Правил утримання жилих будинків
2.3. Технічне обслуговування жилих будинків
2.3.1. Склад робіт з технічного обслуговування жилих будинків  і   терміни   їх  виконання  відображаються  в  плані-графіку,  що складається виконавцем послуг на тиждень, місяць і рік.

І нічого не говориться про те, які саме роботи повинні включатися до цього складу.

2.3.7. Технічне  обслуговування  внутрішньобудинкових  систем тепло-,  водопостачання,  водовідведення і зливової каналізації та витрати  на   виконання  цих  робіт здійснюються  відповідно  до законодавства.

Де знайти в законодавстві про те, як здійснюються технічне  обслуговування внутрішньобудинкових  систем тепло-,  водопостачання,  водовідведення і зливової каналізації? Цікавить сама процедура, що за чим повинно здійснюватися.

Ну ради чого Ви збираєте цю інформацію? Хочете стати сантехніком? Жартую. А всерйоз - зверніться з запитом до Хіврича. Йому все одно нічим зайнятися в МінЖКГ. Мене особисто ці дрібниці ніколи не цікавили, оскільки не можна використати у правозахисній діяльності.
Записаний

Комітет

  • Гість

Цитувати
Ну ради чого Ви збираєте цю інформацію? Хочете стати сантехніком? Жартую.
Ну от Ви вимагаєте, щоб тариф було правильно розраховано. Вірно? Вимагаєте, щоб був типовий договір. І що, це все? Домоглися що і тариф розраховано вірно і договір типовий, а що далі?
У Вас на форумі є тема Проведення перерахунку та повернення зайво сплачених коштів за послуги. По теплу все зрозуміло, не догріли, поверніть зайвосплачені кошти, а як повернути зайвосплачені кошти по послузі з утримання будинку та прибудинкової території. Як довести що послугу Вам не надано у повному обсязі? Вам нададуть акти виконаних робіт і що, Ви в них просто повірите? Невже Ви зупинитеся на цьому і не станете вимагати того, щоб було складено план поточного ремонту по будинку і щоб здійснювати контроль виконання цього плану. Невже Ви сплатите по тому тарифу, який Ви вважатимете правильно розрахованим і не станете контролювати того, щоб, саме за ці кошти, які Ви сплатили за утримання будинку, було виконано конкретну роботу?
Я це намагаюся зробити, але не на стадії суду, а до того, намагаюся знайти порозуміння з балансоутримувачем, веду з ними діалог, розмовляючи з заступником директора КП "ДЄЗ" намагаюсь зробити так, щоб ми стали партнерами, щоб вони нараховували нам за фактично надані послуги, а для цього я повинен дати їм зрозуміти, що я розбираюся в цьому і мене не надуриш, навіть у дрібних питаннях.
Мешканці мого будинку питають мене, а за що ми сплачуємо, от я і вважаю, що я повинен знати, за що ми сплачуємо, не в загалі - За утримання будинку - а конкретно, по кожному пункту тарифу, який складається з 10 - х послуг.
Ви ж напевно знаєте, які саме послуги входять до того тарифу, який прийняв  Ваш місцевий орган самоврядування і за який Ви сплачуєте?
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email