'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Спадкування гаража у кооперативі.  (Прочитано 22411 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Віталій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
    • Email

Батько був членом гаражного кооперативу, але гараж не приватизував. Який документ я повинен вимагати від голови кооперативу, щоб заявити у нотаріальну контору право власності на цей гараж?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

От це питання важке. Гаражні кооперативи зараз фактично поза межами правового поля України. Якщо гараж неприватизований - вам немає чого успадковувати. Ніякого документу немає. І ніякий нотаріус тут ні до чого.
"Звичайний порядок" в цьому випадку - Ваш вступ до кооперативу. Підводні камені - можливі тертя з головою ГК.
Трошки пізніше пошукаю в своїх архівах та викладу власні напрацювання та зібраний досвід щодо нормативної бази та практики роботи по ГК.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Батько був членом гаражного кооперативу, але гараж не приватизував. Який документ я повинен вимагати від голови кооперативу, щоб заявити у нотаріальну контору право власності на цей гараж?

Перш за все, на мою думку, попросіть голову кооперативу - надати Вам можливість ознайомитись зі статутом кооперативу, та зробіть з нього копію(хоча б фото).
Іноді в статутах є пункт, який передбачає у разі смерті члена кооперативу - першочергове право вступу до кооперативу спадкоємцям померлого.Якщо відмовлять у можливості ознайомитись зі статутом, напишіть заяву до голови кооперативу, і з резолюцією про відмову, зверніться до районної адміністрації, де зареєстровано кооператив, і попросіть їх надати Вам можливість ознайомитись зі статутом , який зберігається в їхньому архіві.
У моєму випадку, я саме так отримав можливість зняти копію зі статуту кооперативу.
Знайдіть якщо є, членську книжку  Вашого батька в цьому кооперативі, а також  квитанції про сплату членських внесків
Можливо в книжці записано сумми цільових внесків до кооперативу, які робив Ваш батько.
Для приватизації голова кооперативу видає довідку, про те що такий то громадянин, є членом кооперативу, згідно рішення загальних зборів (номер протоколу), та затверджений рішенням ВК райради (номер дата), що громадянин є власником гаражного боксу, що сумма пайового внеску становить таку то  сумму, що є рішення ВК Київради про відведення зем. ділянки, а також про те, що гаражний бокс(наприклад) побудований господарським способом, та про те що вказаний бокс не проданий, під забороною чи арештом не знаходиться.
Але чи видасть він таку довідку на ім"я померлої людини?
Записаний

Віталій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
    • Email

Знайдіть якщо є, членську книжку  Вашого батька в цьому кооперативі, а також  квитанції про сплату членських внесків
Можливо в книжці записано сумми цільових внесків до кооперативу, які робив Ваш батько.
Для приватизації голова кооперативу видає довідку, про те що такий то громадянин, є членом кооперативу, згідно рішення загальних зборів (номер протоколу), та затверджений рішенням ВК райради (номер дата), що громадянин є власником гаражного боксу, що сумма пайового внеску становить таку то  сумму, що є рішення ВК Київради про відведення зем. ділянки, а також про те, що гаражний бокс(наприклад) побудований господарським способом, та про те що вказаний бокс не проданий, під забороною чи арештом не знаходиться.
Але чи видасть він таку довідку на ім"я померлої людини?
Членських книжок у кооперативі не було, а внески фіксувалися у книзі, що зберігається у голови. В мене на руках є довідка, досить стара – кінець 2003-го року, де вказані усі данні для приватизації. Батько був розпочав цей процес, але потім закинув. Чи варто цю довідку показувати нотаріусу? Ще голова казав, що може видати аналогічну довідку, з числом на місяць раніше смерті батька. Але чи визнає її нотаріус – бо за час що пройшов до смерті з гаражем багато чого могло відбутися? Як поступити? Нести стару? Отримувати й нести нову?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Шановний Віталію, пропоную прочитати ще раз моє попереднє повідомлення.
За відсутності свідоцтва про право власності на гараж Вам до нотаріуса йти ні до чого. Це - не справа нотаріуса.

Зараз Ваш гараж знаходиться в "кооперативній власності" (якщо не права - мене виправлять).
І для прийняття такого спадку Вам слід вступити в кооператив. І розпочинати операцію приватизації гаражу, як написав stepan. Тільки, думаю, вже від власного імені.

Провести законним способом приватизацію від імені померлої людини? Сумнівно. А ще реєстрація правовстановлюючих документів в БТІ.
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

У нас в кооперативе председатель при таких как у вас случаях просто переписывал какие-то там бумажки, и делал что наследник есть членом кооператива с самого начала (как сами понимаете: и 2-3х летние дети становились членами, ибо кооператив ОЧЕЕЕЕНЬ старый :) )
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email


Членських книжок у кооперативі не було, а внески фіксувалися у книзі, що зберігається у голови. В мене на руках є довідка, досить стара – кінець 2003-го року, де вказані усі данні для приватизації. Батько був розпочав цей процес, але потім закинув. Чи варто цю довідку показувати нотаріусу? Ще голова казав, що може видати аналогічну довідку, з числом на місяць раніше смерті батька. Але чи визнає її нотаріус – бо за час що пройшов до смерті з гаражем багато чого могло відбутися? Як поступити? Нести стару? Отримувати й нести нову?
Я думаю, якщо голова кооперативу погоджується надати таку довідку, з датою на місяць раніше ніж помер Ваш батько - то це вже гарна ознака, для того, щоб Вас прийняли до членів кооперативу замість Вашого батька.
Наскільки я знаю, в кооперативі, де мій гараж, ніколи не чинили перепон в таких випадках як у Вас.
Але у Вас можуть бути проблеми з кворумом, під час скликання загальних зборів членів кооперативу, які правомочні прийняти Вас до членів.
 В нашому кооперативі, з більш ніж 700 гаражними боксами - на збори приходить не більше 30 власників гаражів, а це недостатньо для того щоб прийняти рішення.
Теоретично для Вас існує небезпека, що правління домовиться з якоюсь частиною членів кооперативу, і вони проголосують не приймати Вас до членів кооперативу, та повернути Вам балансову вартість  гаражного боксу(які небуть 3000-5000гривень) Вашого батька.
 Це - малоймовірно, але не відомо, чи завжди буде головою кооперативу, прихильна зараз до вас людина.
В моєму кооперативі наприклад (ще до масової приватизації гаражів), необачно обрали колишнього директора автобази, і він почав наводити свої порядки, почав вимагати собі гроші з тих, хто здає гаражі в аренду, і погрожувати їм тим, що я описав вище.
А також заборонив безкоштовно заїжджати  до кооперативу машинам з службовими номерами, і погрожував переписувати їх і передавати ці списки до ДАЇ.(ДАЇ любить ловити службові машини ранком на виїздах з гаражів, так як вони не мають права виїжджати без догляду механіком, та без путівки).
Але його вдалося вчасно усунути з посади.
Тому довідка, про яку ви кажете - найбільш на мою думку вагомий документ, який Ви зараз можете отримати в якості доказа належності гаражного бокса Вашому батьку в минулому.
Я не зовсім зрозумів про сплату членських внесків.
Ваш батько платив не через банк, а напряму до керівництва кооперативу?
І не отримував ніяких квитанцій?
Це небезпечно, вони якщо захочуть - можуть сказати, що Ви не платили, і вони Вашого батька на підставі прав та обов"язків статуту - виключили з членів.
Можливо є сенс взяти з них довідку, що заборгованості не має?
Нотаріус Вам зараз з отриманням права власності на гараж навряд чим допоможе, він видає свідоцтво про право спадщини на майно, яке має зареестрований документ про власність.
П.С.
Якщо Ви ще не прийняли спадщину Вашого батька - то можливо можна, щоб нотаріус зробив опис всього майна Вашого батька, та взяв би його на відповідальне зберігання, але можливо це буде не зовсім зручно для Вас.
Можливо фахівці з форуму пояснять це питання, з точки зору законодавства?
« Останнє редагування: 16 Лютого 2011, 18:28:03 від stepan »
Записаний

Віталій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
    • Email

Вчора мав розмову з головою. Довідку він мені так і не поновив, пославшись на те, що, така довідка вже в мене є – тільки датована 2003 роком. Я зауважив, що мені важливо мати документ, який засвідчує що на момент смерті батько був власником цього гаража. Тоді він сказав, що довідка, а ні та, яку він мені може дати, а ні та, що в мене є, не підходять, бо вони призначені для приватизації, а не для спадкування. Яка саме довідка потрібна для спадкування – він наразі не знає. Домовилися, що я йду до нотаріуса і разом з нотаріусом ми складаємо документ, якій потрібен. Тоді він видасть такий документ.
На мою пропозицію просто ввести мене в члени кооперативу, він відмовив, пославшись на те, що повинні бути підстави прийняття мене замість мого батька (за життя батька, це могла бути, наприклад заява від імені батька).
Зараз планую взяти тую довідку, що у мене є і йти до нотаріуса.
Стосовно внесків: у кооперативі існує книга, у якій список членів кооперативу і навпроти кожного прізвища записується сума, а далі йде підпис людини, що внесла гроші.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Вчора мав розмову з головою. Довідку він мені так і не поновив, пославшись на те, що, така довідка вже в мене є – тільки датована 2003 роком. Я зауважив, що мені важливо мати документ, який засвідчує що на момент смерті батько був власником цього гаража. Тоді він сказав, що довідка, а ні та, яку він мені може дати, а ні та, що в мене є, не підходять, бо вони призначені для приватизації, а не для спадкування. Яка саме довідка потрібна для спадкування – він наразі не знає. Домовилися, що я йду до нотаріуса і разом з нотаріусом ми складаємо документ, якій потрібен. Тоді він видасть такий документ.
На мою пропозицію просто ввести мене в члени кооперативу, він відмовив, пославшись на те, що повинні бути підстави прийняття мене замість мого батька (за життя батька, це могла бути, наприклад заява від імені батька).
Зараз планую взяти тую довідку, що у мене є і йти до нотаріуса.
Стосовно внесків: у кооперативі існує книга, у якій список членів кооперативу і навпроти кожного прізвища записується сума, а далі йде підпис людини, що внесла гроші.
Cкільки часу пройшло від дня смерті Вашого батька?
Записаний

Віталій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
    • Email

Cкільки часу пройшло від дня смерті Вашого батька?
19-го лютого було 3 місяці.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Cкільки часу пройшло від дня смерті Вашого батька?
19-го лютого було 3 місяці.
Ви вже подавали заяву до нотаріуса про прийняття спадщини?
Чи є ще спадкоємці, крім Вас?
П.С.
У мене є спір по недобудованому будинку в садовому товаристві, я намагався отримати свідоцтво про право власності хоча би на будівельні матеріали з яких побудований будинок, але нотаріус мені відмовив, мотивуючи тим що вже пройшов термін 6місяців після смерті мого батька.Але вона мені пояснила, що якби я звернувся одразу після смерті батька, то вона могла би зробити опис всього майна, на яке я претендую, та взяти його на зберігання.
Можливо Вам є сенс зробити такий  опис майна нотаріусом?
Записаний

Віталій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
  • City: Kyiv
    • Перегляд профілю
    • Email

Ви вже подавали заяву до нотаріуса про прийняття спадщини?
Чи є ще спадкоємці, крім Вас?
Заяву вже подав, але на інше майно. На той момент в мене на руках ніяких документів на гараж не було, і нотаріус відправив мене у кооператив. Потім, переглядаючи батькові папери я цю довідку знайшов – батько зібрав документи для приватизації, але потім чомусь закинув. Навіть у БТІ нічого не возив. Тепер з цією довідкою я збираюся до нотаріуса.
Інші спадкоємці – тільки моя матір, але вона не претендує на цей гараж.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Ви вже подавали заяву до нотаріуса про прийняття спадщини?
Чи є ще спадкоємці, крім Вас?

Заяву вже подав, але на інше майно. На той момент в мене на руках ніяких документів на гараж не було, і нотаріус відправив мене у кооператив. Потім, переглядаючи батькові папери я цю довідку знайшов – батько зібрав документи для приватизації, але потім чомусь закинув. Навіть у БТІ нічого не возив. Тепер з цією довідкою я збираюся до нотаріуса.
Інші спадкоємці – тільки моя матір, але вона не претендує на цей гараж.

Ваша заява до нотаріуса свідчить, що Ви прийняли все майно Вашого батька.
Можливо більш досвідчені учасники форуму прокоментують, чи можна в даному випадку керуватись цією інструкцією, для того щоб забезпечити безумовне збереження майна(гаражного боксу в даному випадку)?
Цитувати
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

http://law.leschishin.org/ind/ind22.php
186. Нотаріус за місцем відкриття спадщини за заявою спадкоємців або виконавця заповіту або за своєю власною ініціативою вживає заходів до охорони спадкового майна, коли це потрібно в інтересах спадкоємців,
190. Для охорони спадкового майна нотаріус проводить опис спадкового майна, призначає його охоронця та передає майно йому на зберігання.

Опис спадкового майна провадиться за участю заінтересованих осіб, якщо вони того бажають, і не менше як двох свідків.
..................
Оцінка описаних предметів (з урахуванням їх зносу) провадиться нотаріусом та особами, які брали участь в описі спадкового майна, а житлових будинків - виходячи з відновної чи страхової (у місцевостях, де інвентаризація не проведена) оцінки.

У разі незгоди з оцінкою спадкоємці вправі запросити спеціаліста-експерта або оцінювача.
187. Місцем відкриття спадщини визнається останнє постійне місце проживання спадкодавця, а якщо воно невідоме, - місцезнаходження майна або його основної частини.
« Останнє редагування: 25 Лютого 2011, 23:46:31 від stepan »
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Ваша заява до нотаріуса свідчить, що Ви прийняли все майно Вашого батька.
Наследника 2.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Членських книжок у кооперативі не було, а внески фіксувалися у книзі, що зберігається у голови. В мене на руках є довідка, досить стара – кінець 2003-го року, де вказані усі данні для приватизації. Батько був розпочав цей процес, але потім закинув. Чи варто цю довідку показувати нотаріусу? Ще голова казав, що може видати аналогічну довідку, з числом на місяць раніше смерті батька. Але чи визнає її нотаріус – бо за час що пройшов до смерті з гаражем багато чого могло відбутися? Як поступити? Нести стару? Отримувати й нести нову?

Право власності на гараж не зареєстровано -отже його у батька не виникло, відповідно воно не може успадковуватися. Порядок дій наступний. Подаєте рекоменд. листом заяву голові ГК про вступ до кооперативу. Отримуєте або відмову або відсутність відповіді протягом місяця. Подаєте заяву нотаріусу про видачу свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. (Прийняття частини спадщини поданою Вами заявою є прийняттям всієї спадщини). Далі вимагаєте постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, бо немає правовстановлювального документу. З обома відмовами, довідками та іншими документами на приватизацію (площа і номер гараж. боксу зокрема) звертаєтесь на підставі ст. 392 ЦК до суду з позовом до ГК, матері, третя особа -місцевий орган юстиції. Вимога -визнати за собою право власності на гараж (конкретизувати адресу, площу, номер боксу) в порядку спадкування. Обгрунтовуєте неможливістю приватизувати гараж, вступити у кооператив та ін. Мати нехай позов визнає, а з ГК -як станеться. Далі право власності на підставі судового рішення реєструєте у БТІ.
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email