Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.
Ви не біжіть попереду воза....Ви позовну заяву бачили? чи зазначено там докази, що підтверджують кожну обставину, як вимагає ст 119 цпк
Тобто, спочатку балансоутримувач повинен укласти з кожним співвласником договір на утримання майна.На цій підставі він вже може укладати договори з іншими постачальниками-виконавцями.Далі балансоутримувач може когось уповноважити укласти договори із мешканцями на надання ЖКП.І тільки після цього мешканці укладають такі договори із уповноваженною балансоутримувачем особою.Я правильно зрозумів думку?
И.П.: И во всех ваших случаях судьи открывали производство по делу?М.Г.: Ну, далеко не все судьи… Наверное. Что прикажете думать о судье, открывшем производство по делу без доказательств? Поскольку не выдержан регламент, это говорит о том, что судья заинтересован в исходе дела в данном случае в пользу истца.
Невже такого очевидного-неймовірного факту ніхто не бачить? Чи може, не ХОЧЕ БАЧИТИ? Балансоутримувач (він же управитель, або якщо не хоче наймає іншу особу) це той же господар будинку, тільки не одноквартирного (хати) а великого, з багатьма квартирами. НЕМА в законі норми про те що виконавці безпосередньо укладають договори з власниками квартир. ЦЕ АБСУРД! І НІХТО ВАС НЕ ПРИМУСИТЬ ЦЕ РОБИТИ, хіба що Ви самі сподобитесь піти проти норм закону !!!Читайте матеріали надані Віктором Івановичем. Його думка точнісінько така. Я НЕ Вірю в те, що модератори форуму не розуміють цю очевидну істину.
ЦитуватиПитання яким чином дві - три сотні ( а у великих будинках і того більше) співвласників укладатимуть договір з балансоутримувачем про утримання на балансі будинку ( саме будинку вцілому) ?Одна відповідь загально відома - створення ОСББ. Тоді ОСББ укладе договір як юрособа.У Вас є варіанти?читайте Главу 26 ЦК (ПРАВО СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ )
Питання яким чином дві - три сотні ( а у великих будинках і того більше) співвласників укладатимуть договір з балансоутримувачем про утримання на балансі будинку ( саме будинку вцілому) ?Одна відповідь загально відома - створення ОСББ. Тоді ОСББ укладе договір як юрособа.У Вас є варіанти?
Від власників (співвласників) житлових та нежитлових приміщень об'єкта, створених ними органів, організацій та об'єднань ______________ ___________________________ ______________ ___________________________ ______________ ___________________________ (підпис) (ініціали та прізвище)
3. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном.
Розмір і форма оплати послуг управителя 5. Сторони погодилися, що замовник сплачує за надані управителем послуги щомісяця додатково до встановленого тарифу на житлово-комунальні послуги ______________________________ гривень. (сума прописом) 6. Вартість послуги управителя може бути змінена шляхом укладення відповідного договору у разі високоякісного надання послуги з управління об'єктом, вжиття дієвих заходів з енергозбереження та виконання інших заходів щодо поліпшення споживчих властивостей об'єкта, а також в інший спосіб за домовленістю сторін.
2. Теж саме для будинку в якому є частка неприватизованих квартир - частка що є комунальною власністю, відповідно будинок з комунального житлового фонду не виведений
Панове, можливо це посилання допоможе розібратись в цій темі? Тут начебто все розписане хто з ким і що повинен укладати. http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0377-09
1.5. Для здійснення функції з управління будинком власники, співвласники можуть самостійно укласти з управителем договір (далі - договір про управління), що оформляється відповідно до законодавства, або уповноважити будь-яку іншу особу на здійснення від їх імені таких дій. На один об'єкт може бути укладений один договір про управління. Управитель може укладати субпідрядні договори на виконання окремих видів робіт, якщо це передбачено договором про управління.
Далі балансоутримувач може когось уповноважити укласти договори із мешканцями на надання ЖКП.І тільки після цього мешканці укладають такі договори із уповноваженною балансоутримувачем особою.
Наприклад, я як власник майна (квартири) , на підставі ст. 24 зу про житлово-ком послуги укладаю договір як власник з балансоутримувачем договір на утримання на балансі відповідного майна; потім на підставі ст 19 ч.4 зу про житлово-комунальні послуги з балансоутримувачем підписую угоду про надання житлово-комунальних послуг
Вибачте, невірно. Вам відмовлять. Ви ще не отримали згоди інших співвласників майна.Що відповідно до тії глави ЦК, яку Ви раніше згадували, обов`язково!!!
цьому пункті цілком підтверджуються слова Ю.В. щодо укладення одного договору на управління від імені всіх співвласників, що нереально в наших умовах.Я цілком погоджуюсь з Ю.В. - ці норми (управління) мертві. Тільки через ОСББ це можна здійснити.А поки у будинках комунальної власності є балансоутримувач, він і є водночас управителем (безкоштовно).
Між ТзОВ «М.Ж.К.» та мешканцями будинку №47 по пр. Відродження в м. Луцьку були укладені договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (а. с. 83-107).Відповідно до ст. 174 ГК України господарські зобов’язання можуть виникати:безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акту, що регулює господарську діяльність, з акту управління господарською діяльністю, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать. Таким чином, на підставі укладених угод про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій виникли зобов’язання між ТзОВ «М.Ж.К.» та мешканцями будинку.
Стаття 67. Господарські відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами 1. Відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
Можливо ситуація є запутаною тому, що балансоутримувач ч. 3 ст. 19 може бути і споживачем і виконавцем і виробником. Одна і та ж особа за різних ситуацій має різний статус.
Чому Ви вважаєте, що балансоутримувач обовязково повинен когось уповноважувати?
Якщо не хоче працювати сам, може укласти договір (управління, на надання послуг) з іншою особою. Але законом йому надано право робити самому: і виробник, і виконавець, і споживач.
Андрію! Я не бачив, де в ЗУ Про ЖКП є норма, що виконавці послуг безпосередньо укладають договори з власниками квартир у багатоквартирних будинках? Якщо така є, то вкажіть мені на неї.
Тільки не плутайте терміни власник квартири і споживач. Ст. 21 стосується власників- споживачів з одноквартирних будинків.