'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Новый дом, тарифы не утверждены. Как подписывать договор по 529 постановлению?  (Прочитано 16118 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email

Офтоп: У меня была меча, но никто никогда не говорил что если мечта осуществится ее нужно будет отвоевывать у какого то ЖЕКа )))

Ситуация следующая. Новый дом был с дан в эксплуатацию в 2009 году, я купил квартиру в апреле 2010, к моему сожалению не разбираясь в подробностях подписал договор с ЖЕКом (частная управляющая компания).
По состоянию на сегодня подал в ЖЕК заявление о пересмотре договора, жду ответа, но все законные сроки  рассмотрения ЖЕКом моих предложений истекли. Хочу отправить после этого им новые договора исходя из 529 и 630 постановлений КМУ.
Теперь суть проблемы. По состоянию на сегодня тариф по нашему дому не утвержден КМДА, по причине что нам удалось приостановить утверждения данного тарифа, потому как тариф однозначно завышен и ЖЕК не хочет нам показывать ни накладных затрат, не определена придомовая территория и так далее(документально запросы все оформлены).
Теперь вопрос, как ЖЕК может взимать оплату за свои услуги если тариф не утвержден?
Если все же может, то можно ли предусмотреть в договоре пункт, что в случае если тариф будет утвержден в меньшую сторону, то обязать ЖЕК произвести перерасчет оплаты за услуги?
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Единственный "законный" способ - не платить.
Нужно прочесть договор. Е:сли в нем вписан тариф - то законных способов - НЕТ. И все от начала до конуца нужно доказывать в суде!
(ктож виноват, что Вы подписали ТАКОЙ договор?!)
Наверно в договре записан вариант его рассторжения (можно воспользоваться)
Записаний

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email

В самом договоре тариф не прописан, он прописан в дополнениях к договору. (Кто виноват что такой договор подписан - я, и это не было вопросом моего поста)
Все же есть основания у ЖЕКа или нет? Тариф может быть не утвержден "вечность"!?
В договоре есть пункт что договор считается автоматически продленным в случае если ни одна из сторон за 30 дней до его окончания не заявила о пересмотре, я этим воспользовался и отправил свои замечания, с указанием что в случае не рассмотрения моих предложений я вынужден буду разорвать договор так как он нарушает ЗУ "про жилищно-коммунальные услуги", мои права как потребителя услуг.
Поэтому меня все же интересует законность взимания тарифа, если он не утвержден городом.
« Останнє редагування: 17 Квітня 2011, 12:52:36 від denis »
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email

Скористуйтеся п.6. ст. 26 ЗУ про ЖКП.

 6. У разі зникнення потреби в отриманні послуги  або  відмови
споживача  від  користування послугою виконавця/виробника споживач
має право розірвати договір у порядку, встановленому законом.
Записаний

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email

Скористуйтеся п.6. ст. 26 ЗУ про ЖКП.

Спасибо, воспользуюсь, но это не решает взимание тарифа с жильцов дома, так как тариф не утвержден. Что делать в этой ситуации?
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

А какой ответ Вы хотите услышать?

Нет тарифа - все вопрос ЗАКРЫТ.
Вот В.И. (и другие форумчане идущие у него на поводу): а давайте вы нам дадите тариф сформированый на основании ПКМУ 529 - и мы будем по нему платить.....
Я не согласен с такой постановекой вопроса!
Каждый ЖЕК имеет юраистов. При необходимости они могут обратиться в суд с обязательсвтом КМР сформировать свой ВО.
После этого ЖЕК может отбраться в ВО КМР и дать им свой сформированный тариф на утверждение.

Чтото я не вижу уйму желающих ЖЕКов обязывать КМР делать то что я написал. (Как известно я сужусь на эту тему с КМР, но оно мне что, больше всех нужно чтоли?!)
Хотите используйте в своей оферте ЖЕКу тарифы из РКМДА 748. Хоть они и отменены, но с учетом в т.ч. судебной практики ИМЕННО ОНИ ДОЛЖНЫ ИСПОЛЬЗОВАТЬСЯ ПРИ ВЗАИМОРАСЧЕТАХ С ЖЕКом!
Записаний

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email

т.е. Ваше предложение такое - не платить, договор не подписывать? Я вас правильно понял?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Единственный "законный" способ - не платить.
Нужно прочесть договор. Е:сли в нем вписан тариф - то законных способов - НЕТ. И все от начала до конуца нужно доказывать в суде!
Нет тарифа - все вопрос ЗАКРЫТ.
Вот В.И. (и другие форумчане идущие у него на поводу): а давайте вы нам дадите тариф сформированый на основании ПКМУ 529 - и мы будем по нему платить.....
Я не согласен с такой постановекой вопроса!
Каждый ЖЕК имеет юраистов. При необходимости они могут обратиться в суд с обязательсвтом КМР сформировать свой ВО.
Не можу погодитись з думками Володимира Юрійовича, що для споживачів ЖКП:
"Единственный "законный" способ - не платить".
"Нет тарифа - все вопрос ЗАКРЫТ."
Певний час ідею просто відмовлятись платити за ЖКП, оскільки немає законних тарифів, пропагувала відома київська адвокатеса  Тетяна Монтян. На її думку, від вимог по сплаті боргу буде легко відбитися в суді, оскільки тарифи незаконні. Я вже повідомляла, такий "анархістський" спосіб самозахисту могли відносно успішно використовувати (до недавнього часу) дуже невелике коло осіб, фахових юристів з великим досвідом ведення судових справ. Для пересічних мешканців зазначена стратегія приводила до судового рішення "стягнути борг".

Моє власне рішення свого часу "просто припинити платити, бо тарифи незаконні" - привело до негативних наслідків. Відстояти свою точку зору в суді я не змогла. Нульовий досвід ведення судових справ, упереджена суддя, з наперед встановленим на користь ЖЕО рішенням. Постійним учасникам форуму відома "хрестоматійна історія" про те, як незаконне, необгрунтоване, прийняте з безліччю порушень рішення одіозної судді Калініченко "стягнути борг" набрало законної сили.

Інший шлях, більш важкий і довгий, але одночасно надійніший, пропонує засновник цього ресурсу Куля В.І. Він передбачає для громадян створення власного правового поля. В судовому порядку укладання договорів, які за змістом відповідають ЗУ "Про ЖКП". В порядку адміністративного судочинства скасування тарифних рішень ОМС, які прийняті з порушеннями вимог законодавства. За умови відсутності законно встановлених тарифів - узгодження з балансоутримувачем чи виконавцем ЖКП індивідуального тарифу (розрахованого відповідно до ПКМУ № 529, з вимогою забезпечення його прозорості та підтвердження первинними документами бухгалтерського обліку). Постійний контроль за кількістю та якістю послуг, що надаються, постійна фіксація порушень і подання претензій балансоутримувачу.

Цей шлях передбачає ліквідацію юридичної безграмотності споживачів ЖКП. В тому числі, і в питаннях формування тарифів. Моя робота в цьому напрямку на сьогодні - участь в "тарифних" адміністративних процесах, власні цивільні позови на укладання договорів, перерахунок зайво нарахованої плати тощо.

Що вибирати? То вирішувати Вам, denis. Для розуміння напрямків роботи можете витратити трохи часу та ознайомитись з матеріалами форуму.
Записаний

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email

Що вибирати? То вирішувати Вам, denis. Для розуміння напрямків роботи можете витратити трохи часу та ознайомитись з матеріалами форуму.

Татьяна, спасибо вам, я знаю что хочу выбрать:
1. Договор, с которым буду отстаивать свои права.
2. На сегодня все услуги оплачиваю.
3. Форум штудирую, может что упустил, но такой ситуации на форуме не нашел, поэтому и завел эту тему.

Поэтому если уважаемому сообществу интересна это, то с удовольствием выслушал бы ваши предложения.
Что сделано мной на сегодня: за месяц до окончания старого договора, я отправил предложение ЖЕКу пересмотреть договор, потому что он просто не выдерживает критики (о причинах подписания - банальная законодательная неграмотность, и этот факт признаю), фактически своим обращением я предложил ЖЕКу привести договор к типовому.
Копию никчемного договора выкладываю (Dorovor.rar)
Но все равно вопрос остается открытым - тариф не утвержден, и даже если я сейчас отправлю ЖЕКу письмо о расторжение договора (приложу свои варианты договоров), то остается вопрос с тарифом. Если я оставлю поле с тарифом свободную, ЖЕК впишит туда свой тариф (но не забываем он не согласован).
Или вписать другой тарифы из РКМДА 748, как это лучше описать в заявление или в договоре?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Питання тарифу кожен вирішує для себе сам. І відстоює далі своє рішення.
Хтось вписує тариф по РКМДА 748.
Хтось вписує тариф, що був прийнятий КМДА до літа 2009 року.
Хтось вписує 0 і пропонує узгодити та оформити дод, угодою індивідуальний тариф відповідно до ПКМУ 529. Наприклад, згідно таблиці http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4680.0.html

Сума тарифу зазначається в тексті проекту договору. Обгрунтування, чому саме ця цифра вписана - можна надати в оферті.
Записаний

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email

Сума тарифу зазначається в тексті проекту договору. Обгрунтування, чому саме ця цифра вписана - можна надати в оферті.

Спасибо, варианты понятны.
Записаний

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email
редакция пунктов договора
« Reply #11 : 17 Квітня 2011, 23:05:06 »

Хочу включить в "Другие условия" договора вот такие пункты:

23.   У зв’язку з тим, що станом на момент підписання цього договору тарифи на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій не затверджені (погоджені) Київською Міською Державною Адміністрацією, потрібно вважати таки тарифи тимчасовими, та діючими до моменту затвердження (погодження) їх у законодавче встановленому порядку.
24.   У разі затвердження (погодження) розміру тарифу на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в сторону зменшення, Виконавець зобов’язаний протягом 15 робочих днів зробити розрахунок різниці між тимчасовим тарифом, якій діяв в продовж періоду до моменту затвердження (погодження) тарифу, та тарифом затвердженим (погодженим) Київською Міською Державною Адміністрацією, та уразі наявності різниці, повернути її Споживачу, протягом 15 робочих днів.

Кто что думает по этому вопросу?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

А що тут думати? Ви включати можете все, що завгодно. ТІльки перевіряйте Ваші вимоги на відповідність ЗУ Про ЖКП та ПКМУ 529. 
От як дійде черга до узгодження тексту договору з вашою ЖЕО - тоді й почуєте думки.
Я в проекті свого договору включала наступні дод. умови:
Цитувати
25. Всі зміни до договору оформлюються додатковими угодами. Проект додаткової угоди подає ініціатор змін не пізніше, ніж за 1 місяць до початку змін. Погоджені виконавцем і споживачем додаткові угоди складаються у двох примірниках, один з яких зберігається у споживача, другий - у виконавця.
24. В зв’язку з відсутністю тарифу на утримання будинку № __ по вулиці ___ у місті Києві, затвердженого органом місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку, плата за послуги не встановлена.
Прошу звернути увагу - терміну ЖЕК зараз немає. Є балансоутримувачі, управителі, виконавці послуг, виробники послуг.
Далі. Від форми власності суб`єкта господарювання, що обслуговує Ваш будинок, залежить, наприклад, таке. Затверджуються чи погоджуються для нього тарифи?

Записаний

denis

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 38
  • City: Киев
    • Перегляд профілю
    • Email
Re: Новый дом, тарифы не утверждены.
« Reply #13 : 18 Квітня 2011, 09:53:03 »

Татьяна, спасибо.
ЖЕК - это ООО, управитель, и не балансодержатель, я так понимаю тарифы ему согласовываются?

24. В зв’язку з відсутністю тарифу на утримання будинку № __ по вулиці ___ у місті Києві, затвердженого органом місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку, плата за послуги не встановлена.
А чем вы аргументировали нулевую стоимость?
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Татьяна, спасибо.
ЖЕК - это ООО, управитель, и не балансодержатель, я так понимаю тарифы ему согласовываются?
А чому не балансоутримувач? На підставі яких документів?
А чем вы аргументировали нулевую стоимость?
Звертаю Вашу увагу, що в додаткових угодах у мене 2 пункти.
А в позовних вимогах - підписати договір; сформувати індивідуальний тариф згідно ПКМУ 529, узгодити зі споживачем і шляхом підписання додаткової угоди застосувати в цьому договорі.
А стартовий нульовий тариф - бо тариф по РКМДА 748 вже не діє. А законно сформованого і затвердженого тарифу по моєму будинку - немає.
« Останнє редагування: 18 Квітня 2011, 12:41:48 від Тетяна Academia »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email