'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Подтверждающие документы в ЖЭО за Ж-К услуги  (Прочитано 11256 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Gelo

  • Гість

 Возник простой вопрос, какой документ должен предъявить ЖЭО в подтверждение предоставленных услуг.
 Как любой жилец дома может убедиться в выполненных услугах? за месяц, квартал, год?.
В судебном споре, какой документ является подтверждающим, для жильца и суда.

Одни дебаты - сколько сделали, где делали, где не сделали и так до бесконечности... Меряют, фотографируют, комиссии собирают. Жильцы платят за услуги, выполнение под вопросом, опять платят. В ЖЭО с вопросом, а где вы делали?    Дурь одна?!
Существуют такие документы или нет?
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

Типовой договор, который Вы заключили не предусматривает никакой отчетности перед Вами за предоставленные услуги.
Вы тупо платите, они чего-то там делают или нет,
а потом Вы можете написать им претензию о невыполнении условий договора и попросить сделать перерасчет Вашего платежа.
Они почитают и приймут решение - удовлетворить Вас или не обращать внимание.
Такой типовой договор. ;D
Записаний

Gelo

  • Гість


Тогда в суде можно отрицать получение услуг и настаивать на предоставлении доказательств.
Что должны предоставить?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Типовой договор, который Вы заключили не предусматривает никакой отчетности перед Вами за предоставленные услуги.
Вы тупо платите, они чего-то там делают или нет,
а потом Вы можете написать им претензию о невыполнении условий договора и попросить сделать перерасчет Вашего платежа.
Они почитают и приймут решение - удовлетворить Вас или не обращать внимание.
Такой типовой договор. ;D
Законодавство передбачає.
ст. 21 ЗУ "Про ЖКП"
Цитувати
2. Виконавець зобов'язаний: 4) надавати  в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних  послуг,  їх  вартість, загальну вартість місячного платежу,  структуру цін/тарифів, норми споживання,  режим надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо;
ЗУ "Про захист прав споживачів":
Цитувати
Стаття 6. Право споживача на належну якість продукції

     1. Продавець  (виробник,  виконавець)  зобов'язаний  передати споживачеві  продукцію належної якості,  а також надати інформацію про цю продукцію.
     2. Продавець  (виробник,  виконавець)  на  вимогу   споживача зобов'язаний  надати  йому  документи,  які  підтверджують належну якість продукції.
А зараз ще можна посилатись на ЗУ"Про доступ до публічної інформації".
Записаний

genna1950

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 298
    • Перегляд профілю

А якщо Договори по ЖКП взагалі відсутні (п.1 ч.2 ст,11 ЦК), тоді і не виникає зобовя'зань (ст.509 ЦК).
Але, суди ЗОВСІМ НЕ ЗВЕРТАЮТЬ НА ЦЕ УВАГУ!
Кожного разу потрібно ВКАЗУВАТИ, що відсутні договірні ЗОБОВ'ЯЗАННЯ!
Іншого просто не дано!
А щодо доказів, потрібно витребовувати докази згідно ст.9 ЗУ "Про бухгалтерський облік", підтверджуючі розпорядження по кожній із 26 складових, вимагати показати ВАШУ частку цих витрат, акти нажання цих послуг...
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

А якщо Договори по ЖКП взагалі відсутні (п.1 ч.2 ст,11 ЦК), тоді і не виникає зобовя'зань (ст.509 ЦК).
Але, суди ЗОВСІМ НЕ ЗВЕРТАЮТЬ НА ЦЕ УВАГУ!
Кожного разу потрібно ВКАЗУВАТИ, що відсутні договірні ЗОБОВ'ЯЗАННЯ!
Іншого просто не дано!
А щодо доказів, потрібно витребовувати докази згідно ст.9 ЗУ "Про бухгалтерський облік", підтверджуючі розпорядження по кожній із 26 складових, вимагати показати ВАШУ частку цих витрат, акти нажання цих послуг...
Ні. Згідно цивільного кодексу
1. ВЛАСНІСТЬ ЗОБОВ'ЯЗУЄ (навіть при відсутності договору).
2. Власник ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ нести тягар утримання свого майна (навіть при відсутності договора).

Інша справа якщо Вас примушують нести тягар утримання не Вашого майна без договору.
Тоді - це шахрайство.
« Останнє редагування: 09 Січня 2012, 14:53:15 від mata »
Записаний

genna1950

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 298
    • Перегляд профілю

Тоді, якщо діяти Вашими мірками (так як і суди нині діють) то МИ ПРОСТО БЕЗПРАВНІ!
Але ж, діє іще Конституція України, де сказано, що ніхто не зобовязаний виконувати явно злочинні розпорядження та накази.
Тож, якщо йти Вашим шляхом, то треба ПІДНІМАТИ вверх руки перед ШАХРАЯМИ з КП УЖГ разом з суддями і копати собі ЯМУ!
Нехай доказують, що вони утримують будинок, що є повноваження.
А то, прийде завтра знову якийсь КОЛЕКТОР, а післязавтра іще якийсь КАНІБАЛ, наподобії того, що мені надіслав ДОСУДОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ з ТОВ "Служба стягнення заборгованості!
Записаний

Gelo

  • Гість

Ваши ответы интересно и понятны.
Ответьте на простой вопрос, что должен представить в суде ЖКП,
как доказательство выполненных услуг?

 Назовите документ!!!!
Записаний

Георгий

  • Активний Дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 647
  • City: Київ
  • Георгий
    • Перегляд профілю
    • Email

Шановний Гело!
На форумі є функція "пошук".
Спробуйте скористатися нею для пошуку документів, що витребуються від ЖЕКу (доказів надання послуг).
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

Ваши ответы интересно и понятны.
Ответьте на простой вопрос, что должен представить в суде ЖКП,
как доказательство выполненных услуг?

 Назовите документ!!!!
Я думаю железным и неопровержимым документом,
подтверждающим получение Вами услуги от ЖЭКа является
квитанция (или иной документ) о ее оплате Вами.  ;D
« Останнє редагування: 09 Січня 2012, 19:26:13 від mata »
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

Тоді, якщо діяти Вашими мірками (так як і суди нині діють) то МИ ПРОСТО БЕЗПРАВНІ!
Але ж, діє іще Конституція України, де сказано, що ніхто не зобовязаний виконувати явно злочинні розпорядження та накази.
Тож, якщо йти Вашим шляхом, то треба ПІДНІМАТИ вверх руки перед ШАХРАЯМИ з КП УЖГ разом з суддями і копати собі ЯМУ!
Нехай доказують, що вони утримують будинок, що є повноваження.
А то, прийде завтра знову якийсь КОЛЕКТОР, а післязавтра іще якийсь КАНІБАЛ, наподобії того, що мені надіслав ДОСУДОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ з ТОВ "Служба стягнення заборгованості!
Мы не совсем безправны.
Судья принимает решение по внутреннему убеждению. Убедить судью - Ваше право и задача.
Але якщо Ви добровільно уклали з кимсь договір - його треба виконувати.
Тоді, я вважаю, суддя може зрозуміти логіку Ваших дій.
« Останнє редагування: 09 Січня 2012, 21:31:06 від mata »
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Назовите документ!!!!
Первинна бухгалтерська документація.
При намаганні витребувати представник ЖЕКу сказав, що документи мають великий об'єм і досліджувати її має спеціаліст. Зваживши на це суддя відмовився її витребовувати. Однак, декому на форумі вдавалося це зробити. Якщо вдасться - це є проміжною перемогою, тому що, як правило, цю документацію подавати важко, і не факт ще, що вона ведеться ЖЕКом як слід.

Всі інші документи не є підтвердженням наданих послуг.
Наскільки я розумію, поточне законодавство не вимагає надавати акти виконаних робіт споживачам. Я думаю, це пов'язано з наступною проблемою. Навіть при якісному наданні певної послуги підписати такий акт за розумний період у приблизно сотні мешканців практично неможливо. Тому відповідні виконавці послуг повинні формувати тариф. Наразі тарифи формуються згідно ПКМУ від 01.06.2011 №869. В процесі формування тарифів виконавець має обгрунтувати свої видатки. В мене вийшло витребувати в суд таке обгрунтування для послуги з утримання будинку за один тарифний період. Але навіть на таку дію пішло близько року часу. Теоретично, маючі цю інформацію можна контролювати кількість та якість послуг. Тобто вважається, що, якщо людина знає перелік і бачить невідповідність, то вона оформлює акт-претензію і отримує корекцію від суми тарифу. Тому вважається, що доказом неналежного надання послуг є купа актів-претензій, які оформлені законним чином. На практиці для споживача документувати порушення правильно є дуже непростою справою. Дуже непросто навіть отримати об'єм послуг, що надаються. Хоча в Києві існує Розпорядження КМДА від 09.03.2011 №307 "Про впорядкування надання послуг з утримання будинків ..." де існує хоч якійсь перелік робіт. Правда, невідома ступінь законності цього розпорядження. КМДА відома своїм ставленням до законів. Але левова частина мешканців і того не знають. Тож, за цієї правової ситуації, мешканцям невідомий обсяг послуг які вони мають отримувати. Контролювати якість послуг дуже складно. Тож не дивно що, за моїми даними, київським ЖЕКам спущена вказівка розраховувати об'єм робіт в обсязі 70% від коштів, які надходять від мешканців. 30% ми з вами будемо довго шукати  :).
« Останнє редагування: 09 Січня 2012, 23:47:17 від Андрій »
Записаний

mata

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 559
    • Перегляд профілю

Назовите документ!!!!
Первинна бухгалтерська документація.
.............
Всі інші документи не є підтвердженням наданих послуг.
............
Вообще то первичная бухгалтерская документация (без актов выполненных работ с подписью потребителя) подтверждает только расходы ЖЭКа.

Помните как в школе: "Я учил." ;D

Подтверждение услуг предоставленных потребителю
может быть только с подписью потребителя и исполнителя это - копия чека, квитанция об оплате или акт выполненных работ.
« Останнє редагування: 10 Січня 2012, 01:03:35 від mata »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Колись Віктор Іванович надавав примірний перелік:
Цитувати
Перелік документів (доказів), які слід витребувати клопотаннями у попередньому судовому засіданні.
Радив би по кожному доказу оформити окреме клопотання, а не одним загальним процесуальним документом. Крім примірників, які будуть оголошені і подані у попередньому судовому засіданні, слід підготувати ще по два, один - для реєстрації через канцелярію, а другий з відміткою канцелярії - для відповідача, як доказ.
Тоді є перспектива подальшої боротьби за кожен доказ окремо у разі виникнення суттєвих суперечок у суді щодо задоволення заявлених клопотань.
==========================================================================================
1) Статут (ТОВ "Новобудова") ТОВ "Україна".
2) Свідоцтво про державну реєстрацію товариства.
3) Довідка з управління статистики про присвоєння ідентифікаційного коду.
4) Протокол загальних зборів про обрання статутних органів товариства.
5) Рішення виконавчого органу (Київради) Вашого міста про погодження тарифів на утримання будинку.
6) Сформовані відповідно до КМУ-560 та КМУ-529 тарифи з усіма первинними документами бухобліку, що підтверджують фактичні витрати на утримання будинку і прибудинкової території.
7) Державний акт про право користування прибудинковою територією.
8) Технічний паспорт і поповерхові плани будинку.
9) Табуляграми Київенерго.
10) Договори товариства з Київенерго та Київводоканалом ( Своїх енерго- та водоканал зазначите)
11) Ліцензії на виробництво послуг з ЦО, ГВП та ХВП.
12) Зведені (двосторонні та тристороннні) акти нарахувань за теплову енергію для потреб ЦО і ГВП відповідно до Методики, затвердженої розпорядженням КМДА від 26.12.2002 р. № 2306.
13) Повідомлення мешканцям будинку про проведені перерахунки згідно з тим же розпорядженням.
14) Книга обліку показань будинкового теплолічильника, паспорт лічильника, акти про дозвіл на його експлуатацію, документи у підтвердження метрологічної повірки.
15. Договір з відповідною організацією на проведення у Вашому будинку дератизації та дезинсекції.
16. Акти виконаних робіт по дератизації та дезинсекції

надати суду
 Акти-претензії споживача про незадовільні кількісні та/або якісні показники ЖКП (якщо існують).
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Назовите документ!!!!
Первинна бухгалтерська документація.
При намаганні витребувати представник ЖЕКу сказав, що документи мають великий об'єм і досліджувати її має спеціаліст. Зваживши на це суддя відмовився її витребовувати. Однак, декому на форумі вдавалося це зробити. Якщо вдасться - це є проміжною перемогою, тому що, як правило, цю документацію подавати важко, і не факт ще, що вона ведеться ЖЕКом як слід.
Я коли в суді клопотанням вимагав від позивача первинну бух. документацію, то суддя мене запитала - а ви що спеціаліст бухгалтер?
Я кажу - ні.
Вона каже - то як же ви будете вивчати бух. документацію?
Я кажу - звернусь до спеціаліста.
Вона каже - то я можу вам зараз призначити бухгалтерську експертизу, яка буде коштувати 5000 грн.(позов до мене був на 4990 грн.), хочете?
І відмовила мені в клопотанні про витребування бух. док.
Тобто треба бути готовим в суді і до такого діалогу.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email