Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.
управитель - особа, яка за договором з власником чибалансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою,житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі -управління будинком) і забезпечує його належну експлуатаціювідповідно до закону та умов договору;
балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу абокомплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власникабо юридична особа, яка за договором з власником утримує набалансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичнута іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахункикоштів, необхідних для своєчасного проведення капітального іпоточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління циммайном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно ззаконом;
Стаття 24. Права та обов'язки балансоутримувача
ОСНОВНІ ЗАГРОЗИ:1. Для діючих ОСББ, Асоціацій, та сучасних справжніх управителів, які починають спинатись на ноги - вони не зможуть конкурувати із новоспеченими компаніями-управителями, оскільки у такій редакції Закону умови для конкуренції будуть знищені.2. Чи будуть створюватись нові ОСББ, чи зможуть вони вийти із кабали призначеного ОМС управителя, якщо договір буде пропонуватись на тривалий термін.3. Для мешканців багатоповерхівок, які не встигнуть за 6 місяців визначити управителя, але через 8-12 місяців (чи пізніше) захочуть змінити управителя або створити ОСББ, у законі не передбачено дієвого механізму звільнення з правовідносин з тимчасовим управителем4. Дана редакція Законопроекту – невдало прихована спроба монополізувати ринок послуг з управління та утримання житлових будинків, загроза сповільнення а можливо й припинення руху із створення ОСББ в Україні.Галина Когут,начальник відділу супроводу ОСББ, ЛьвівВолодимир БригілевичГолова правління ЛГО ЦДМС, Львів
Ситуація виглядає так. Якщо співвласники майна (житлового будинку, що їм належить на праві приватної власності) не можуть самостійно управляти майном, яке їм належним, то у них це майно віднімуть...
...ані держава, ані територіальна громада, ані ЖЕКи не можуть бути «балансоутримувачами», якщо вони не є одноосібними власниками та/або не мають договору з іншими співвласниками та/або колективного рішення всіх співвласників багатоквартирного будинку щодо укладення договору про утримання будинку «на балансі»
Законопроект передбачає, що органи місцевого самоврядування протягом шести місяців після його прийняття повинні будуть визначити “управителів” для тих багатоквартирних будинків, де буде “відсутнє прийняте рішення про визначення способу управління” (п. 4 Прикінцевих положень). Тобто — для всіх багатоквартирних будинків в Україні.
Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у тримісячний строк з дня прийняття рішення власниками житлових та нежитлових приміщень, що розміщені у багатоквартирному будинку, щодо визначення способу управління таким будинком, забезпечують передачу передбаченої законодавством належним чином оформленої технічної документації щодо цього будинку власнику (співвласникам) або уповноваженій ним (ними) особі чи виконавцю послуг з управління будинком, визначеному згідно з цим Законом.
4. Кабінету Міністрів України та органам місцевого самоврядування щорічно передбачати в державному та місцевих бюджетах кошти на фінансування першого після приватизації окремих квартир комплексного капітального ремонту багатоквартирних будинків.
2. Орган місцевого самоврядування на час відсутності прийнятих власниками рішень щодо визначення виконавця послуг з управління будинком, на конкурсних засадах визначає виконавця послуг з управління будинком для такого будинку відповідно до Положення про порядок проведення такого конкурсу, затвердженого Кабінетом Міністрів України.Проведення конкурсу не є обов’язковим при визначенні органами місцевого самоврядування в якості виконавця послуг з управління будинком особи, власником якої є відповідна територіальна громада.
Александр, термин балансодержание вообще исчезнет.http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34?id=&pf3511=40166&pf35401=206577
Стаття 29. Особливості укладення договорів у багатоквартирному будинку1. Договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між споживачем таких послуг та виконавцем з урахуванням вимог чинного законодавства, рішень власника/співвласників, прийнятих відповідно до статті 23 цього Закону, та умов договору, укладеного між власником/співвласниками або уповноваженою ним (ними) особою з таким виконавцем.
2. Якщо у багатоквартирному будинку визначено управителя відповідно до вимог цього Закону, умови щодо надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій входять до змісту договору на надання послуг з управління будинком. У такому разі окремий договір на надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій не укладається.
Александр, думаю это станет тем кнутом, который заставит собственников объединиться и создать ОСББ и самим принимать решения о своем имуществе.