'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Перерахунок за газ при відсутності ГВП  (Прочитано 11973 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Доброго дня!
Запитання стосується Києва, будинок на балансі КП. Лічильник газу відсутній, лічильники на воду (і холодну і гарячу є).

За червень 2014 року у квитанції з'явився перерахунок за газопостачання в більшу сторону. Із квитанції сусідів (у них немає лічильників на воду ) я зрозумів, що вимикали ГВП (мене тиждень не було в країні), оскільки за ГВП здійснено перерахунок в меншу сторону.
Я знаю, що існує постанова, в якій сказано, що за відсутності лічильника на заг і відсутності ГВП певний період нарахування за газ здійснюються за формулою, з урахуванням підігріву води.

Однак, я маю проточний електричний водонагрівач, як раз для випадків відключення ГВП.

Чи правомірні дії КП? Чи мають вони якось довести що я грів воду у каструлях? Чи я маю довести що не грів?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Норми споживання газу встановлено ПКМУ № 619 http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/619-96-п
Наявність чи відсутність електричного водонагрівача на ці норми не впливає. На жаль.
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Цікаво.. Фактично ці нарахування здійснюються за підігрів у каструлях.
Довести, гріли люди в каструлях чи ні ніхто не може, а нараховувати можуть.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Довести, гріли люди в каструлях чи ні ніхто не може, а нараховувати можуть.
Довести протилежне теж не можливо. Наявність електропідігрівача не є доказом його використання. Ви ж не маєте окремого лічильника на електропідігрівач.  Проблема вирішується просто - встановіть лічильник на газ.
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Представники КП зайшли до мене в гості з комісією для обстеження та складання акту (мабуть дістав сильно  ;D ).
Зафіксували що я маю проточний водонагрівач та обіцяли не робити перерахунки за газ в майбутньому. Сказали що таки є якась норма. Цікаво..
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

КП не є виконавцем послуги з газопостачаннч. Ставите лічильник, укладаєте договір з міськгазом і ні яких вигадок від КП не потріібно.
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Представники КП зайшли до мене в гості з комісією для обстеження та складання акту (мабуть дістав сильно  ;D ).
Зафіксували що я маю проточний водонагрівач та обіцяли не робити перерахунки за газ в майбутньому. Сказали що таки є якась норма. Цікаво..
Можу передбачити, що нічого доброго від того Вам не буде. КП до газопостачання нічого не мають, а тому нарахування за газопостачання не впливають. Але стосовно проточного водонагрівача можете мати проблеми. Підключення проточного водонагрівача обов'язково потребує заземлення. В будинках за радянським стандартом воно відсутнє, бо не передбачалося тоді проектом. Крім того дозволена потужність електроустановок в квартирі після встановлення такого поточного електронагрівача явно буде перевищена.
Пунктом 3 ПКЕЕН (ПМКУ №1357 ) визначено, що споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником (далі – Договір), що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією і укладається на три роки.
Згідно з вимогами п. 4 ПКЕЕН у Договорі обов’язково зазначається величина потужності, яка не може бути вищою за потужність передбачену технічними умовами електромережі споживача.
Проектом будинку забезпечувалася певна величина потужності окремої квартири багатоквартирного будинку (із забезпеченням надійності електропостачання інших квартир). У разі, якщо збільшується величина потужності споживання квартири, то це має наслідком збільшення величини потужності або зміну категорії надійності електропостачання будинку в цілому, власник будинку (балансоутримувач, ЖЕК, КРЕП) має звернутись до електропередавальної організації з метою отримання та виконання технічних умов.
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Можу передбачити, що нічого доброго від того Вам не буде. КП до газопостачання нічого не мають, а тому нарахування за газопостачання не впливають.
Сказали, що не будуть нараховувати додаткові нормо-куби за відсутності ГВП.
Але стосовно проточного водонагрівача можете мати проблеми. Підключення проточного водонагрівача обов'язково потребує заземлення. В будинках за радянським стандартом воно відсутнє, бо не передбачалося тоді проектом. Крім того дозволена потужність електроустановок в квартирі після встановлення такого поточного електронагрівача явно буде перевищена.
Пунктом 3 ПКЕЕН (ПМКУ №1357 ) визначено, що споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником (далі – Договір), що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією і укладається на три роки.
Згідно з вимогами п. 4 ПКЕЕН у Договорі обов’язково зазначається величина потужності, яка не може бути вищою за потужність передбачену технічними умовами електромережі споживача.
Проектом будинку забезпечувалася певна величина потужності окремої квартири багатоквартирного будинку (із забезпеченням надійності електропостачання інших квартир). У разі, якщо збільшується величина потужності споживання квартири, то це має наслідком збільшення величини потужності або зміну категорії надійності електропостачання будинку в цілому, власник будинку (балансоутримувач, ЖЕК, КРЕП) має звернутись до електропередавальної організації з метою отримання та виконання технічних умов.
Будинок 78 року забудови, тобто відносно новий.
1. Заземлення (точніше занулення є у щитку в коридорі) і виконане на корпус щитка. Згідно ПУЕ можна виконувати заземлення на такий щиток, якщо нуль додатково заземлено в будинку, а заземлення від щитка до кожного споживача в квартирі виконано окремим кабелем PE. До того ж ТП в мене під вікном.
2. Договірна потужність з Київенерго складає 5 кВт. На вводі в квартиру стоїть автомат на 25А, перед лічильником і після нього кабель 4мм^2 з моменту забудови. Нагрівач 5 кВт, при його роботі окрім лампочок нічого не працює. Тож я нічого не порушую.
3. Нагрівач є побутовим.
« Останнє редагування: 25 Липня 2014, 12:44:33 від _NemO_ »
Записаний

thunderclap

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 601
    • Перегляд профілю

Сказали, що не будуть нараховувати додаткові нормо-куби за відсутності ГВП.
Нормо-куби за що?
ЖЕК до норм споживання газу нічого не має і їх не встановлює. Вони єдині по всій країні і застосовуються в залежності від того, чи було включено ГВП. Якщо ГВП було відсутнє, а квартира газофікована, то автоматично і безальтернативно застосовується тариф на газ за відсутності ГВП.
Цитувати
Будинок 78 року забудови, тобто відносно новий.
1. Заземлення (точніше занулення є у щитку в коридорі) і виконане на корпус щитка. Згідно ПУЕ можна виконувати заземлення на такий щиток, якщо нуль додатково заземлено в будинку, а заземлення від щитка до кожного споживача в квартирі виконано окремим кабелем PE. До того ж ТП в мене під вікном.
2. Договірна потужність з Київенерго складає 5 кВт. На вводі в квартиру стоїть автомат на 25А, перед лічильником і після нього кабель 4мм^2 з моменту забудови. Нагрівач 5 кВт, при його роботі окрім лампочок нічого не працює. Тож я нічого не порушую.
3. Нагрівач є побутовим.
Стосовно виконанання заземлення мають бути відповідні документи, періодично здійснюватися вимірювання опору заземлення та ізоляції і т.д. Що у Вас під вікном в разі ураження електрострумом нікого не буде цікавити, а виключно наявність технічної документації щодо вашого заземлення, виконання вами технічних умов, отримання погодження з відповідною організацією.
Якщо за договором в вас сумарна гранична потужність 5 кВт на всю квартиру, то встановлювати пристрій, який один покриває всю цю потужність ви не можете. Спочатку слід отримати технічні умови, збільшити граничну потужність і тільки після цього вводити в експлуатація водонагрівач. Ваші дії несуть загрозу безперебійному електропостачанню всього житлового будинку, бо ви створюєте умови для збільшення величини потужності будинку вцілому.
« Останнє редагування: 25 Липня 2014, 15:28:24 від thunderclap »
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Нормо-куби за що?
ЖЕК до норм споживання газу нічого не має і їх не встановлює. Вони єдині по всій країні і застосовуються в залежності від того, чи було включено ГВП. Якщо ГВП було відсутнє, а квартира газофікована, то автоматично і безальтернативно застосовується тариф на газ за відсутності ГВП.
Отак і сказали, що не будуть застосовувати тариф на газ за відсутності ГВП, оскільки обстеження підтвердило наявність водонагрівача.
Чорт їх знає. Подивимося що буде у квитанції. Принаймі, якщо буде так, як сказали, то мене це влаштовує  ;D
Стосовно виконанання заземлення мають бути відповідні документи, періодично здійснюватися вимірювання опору заземлення та ізоляції і т.д. Що у Вас під вікном в разі ураження електрострумом нікого не буде цікавити, а виключно наявність технічної документації щодо вашого заземлення, виконання вами технічних умов, отримання погодження з відповідною організацією.
Дивіться. В коридорі (сходова клітка) встановлено металевий щит, в якому змонтовано (на 4 квартири) рубильники, лічильники, автомати. Цей щит занулено за проектом забудови будинку. Згідно ПУЕ існує багато систем захисного занулення. В моєму випадку нас цікавить TN-C-S:
Цитувати
Усовершенствованная система зануления, предназначенная для обеспечения электробезопасности однофазных сетей электроустановок. Она состоит из совмещённого PEN-проводника, который соединён с глухозаземленной нейтралью питающего электроустановку трансформатора. В точке, где трёхфазная линия разветвляется на однофазные потребители (например в этажном щите многоквартирного дома или в подвале такого дома) PEN-проводник разделяется на PE- и N-проводники, непосредственно подходящие к однофазным потребителям.
Якщо за договором в вас сумарна гранична потужність 5 кВт на всю квартиру, то встановлювати пристрій, який один покриває всю цю потужність ви не можете. Спочатку слід отримати технічні умови, збільшити граничну потужність і тільки після цього вводити в експлуатація водонагрівач. Ваші дії несуть загрозу безперебійному електропостачанню всього житлового будинку, бо ви створюєте умови для збільшення величини потужності будинку вцілому.
Не розумію, чому я не можу відбирати договірну потужність одним приладом, якщо електропроводка після ввідного автомата дозволяє це.
Хоч ввідний автомат і не є обмежувачем потужності, він виступає в ролі такого (КП вимагає ставити саме на 25А).
Тобто якщо я буду споживати 7 кВт (скажімо увімкну нагрівач і електрочайник) автомат спрацює.
Так, я в курсі про класи автоматів (B C D ін.) і про те що вони можуть працювати під струмом 1.13 від номінального і гарантовано спрацьовують під струмом 1.43 не більше ніж за годину.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Автор: _NemO_:
Цитувати
В моєму випадку нас цікавить TN-C-S
Цитувати
Будинок 78 року забудови, тобто відносно новий
Ви впевнені, що у Вас в будинку TN-C-S, а не TN-C?  В радянські часи неохоче монтували окремо  PE та N. Масово виконували варіант  PEN, тобто TN-C.
Автор: _NemO_:
Цитувати
Не розумію, чому я не можу відбирати договірну потужність одним приладом, якщо електропроводка після ввідного автомата дозволяє це.
Практично - можете. Але стосовно обчислення потужності thunderclap правий. То є норма ПКЕЕН:
Цитувати
3. Споживання електричної енергії  здійснюється  на  підставі договору  про  користування  електричною енергією між споживачем і енергопостачальником,   що   розробляється    енергопостачальником згідно з  Типовим  договором про користування електричною енергією (додаток 1) і укладається на три роки.
....
4. У  договорі  обов'язково зазначається величина потужності, яка  визначається  виходячи  з  потужності  наявних  у   споживача струмоприймачів.  При цьому загальна потужність не може бути вищою за  потужність,  передбачену  технічними  умовами  чи   технічними характеристиками електромережі споживача.

     Споживач може  внести  пропозиції  щодо  зміни  зазначеної  у договорі  величини  електричної   потужності.   У   разі   відмови енергопостачальник   надає   споживачеві   обгрунтовану   письмову відповідь.
Автор: _NemO_:
Цитувати
Отак і сказали, що не будуть застосовувати тариф на газ за відсутності ГВП, оскільки обстеження підтвердило наявність водонагрівача.
Чорт їх знає. Подивимося що буде у квитанції. Принаймі, якщо буде так, як сказали, то мене це влаштовує
Взагалі система діє таким чином: Виконавець послуги з ГВП, у разі ненадання послуги, повідомляє Виконавця послуги з газопостачання про період відсутності послуги і надає перелік будинків в яких послуга була відсутня.
Виконавець послуги з газопостачання робить донарахування.
 
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю

Практично - можете. Але стосовно обчислення потужності thunderclap правий. То є норма ПКЕЕН:
Цитувати
3. Споживання електричної енергії  здійснюється  на  підставі договору  про  користування  електричною енергією між споживачем і енергопостачальником,   що   розробляється    енергопостачальником згідно з  Типовим  договором про користування електричною енергією (додаток 1) і укладається на три роки.
....
4. У  договорі  обов'язково зазначається величина потужності, яка  визначається  виходячи  з  потужності  наявних  у   споживача струмоприймачів.  При цьому загальна потужність не може бути вищою за  потужність,  передбачену  технічними  умовами  чи   технічними характеристиками електромережі споживача.

     Споживач може  внести  пропозиції  щодо  зміни  зазначеної  у договорі  величини  електричної   потужності.   У   разі   відмови енергопостачальник   надає   споживачеві   обгрунтовану   письмову відповідь.
Ну якщо дивитися з такого боку, то то у 5кВт не вкладається жодна середньостатистична квартира у якій є електрочайник, електродуховка, пральна машина та кондиціонер.  8-)
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Ну якщо дивитися з такого боку, то то у 5кВт не вкладається жодна середньостатистична квартира у якій є електрочайник, електродуховка, пральна машина та кондиціонер.
Це не "бік", це чинна норма матеріального права.
Записаний

_NemO_

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
    • Перегляд профілю
Re: Перерахунок за газ при відсутності ГВП
« Reply #13 : 05 Серпня 2014, 20:34:59 »

Юрію Васильовичу та коглеги,

А ви маєте досвід встановлення лічильнику на газ? Чи все так страшно як кажуть?
- проект
- монтаж Київгазом
- 300-500 грн за лічильник
- 1500 грн за проект і монтаж
- лічильник повинен бути встановлений згідно певних вимог: не ближче ніж...

Коротше кажучи, якщо у мене газовий стояк знаходиться за плитою а відгалудження у квартиру на висоті 40-50 см від плити + змонтовані кухонні шафки (які не закривають відгалудження, але закривають частину стояку; шафки знімаються) то це мені будуть переварювати відгалудження?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Re: Перерахунок за газ при відсутності ГВП
« Reply #14 : 05 Серпня 2014, 22:32:07 »

- проект   - так,
- монтаж Київгазом   - не обов'язково... можливо і іншою організацією, яка має відповідну ліцензію
- 300-500 грн за лічильник   - від 300
- 1500 грн за проект і монтаж - ?
- лічильник повинен бути встановлений згідно певних вимог: не ближче ніж...   - відповідно до ТУ.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email