Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.
кто должен и за какие средства оплачивать уборку придомовой территории? И нужно ли ее оплачивать, если уборка систематически не производится?
Виконавець/виробник зобов'язаний проводити перерахунок розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі перерви в їх наданні, ненаданні або наданні не в повному обсязі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Просочилась информация, что есть определенные параметры по размерам отступа от дома, что якобы до 6 м по периметру - обязан оплачивать Горисполком, а более 6 м - тарифицироваться и оплачиваться жильцами по той схеме, что Вы описали. Где бы про это узнать или найти нормативный документ какой?
Стаття 42. Земельні ділянки багатоквартирних жилих будинківЗемельний кодекс України (ЗКУ). Стаття 421. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.2. У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників.3. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.4. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації.Правила визначення площ та конфігурації земельних ділянок багатоквартирних житлових будинків визначаються відповідно до ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" за допомогою показника розрахункової щільності забудови. Між тим необхідно враховувати, що в минулому при забудові використовувалися й інші нормативні документи144:• ПиН 1929 "Правила і норми забудови населених місць, проектування і зведення будинків і споруд" від 20.06.29;• СН 41-58 "Правила і норми планування і забудови міст" від 01.12.58;• СНиП П-К.2-62 "Будівельні норми і правила. Планування і забудова" від 07.05.66;• СНиП 11-60-75 "Норми проектування. Планування і забудова міст, селищ і сільських населених пунктів" від 11.09.75;• СНиП 207.01-89* "Норми проектування. Планування і забудова міст, селищ і сільських населених пунктів" від 13.07.90.Тому, визначаючи розміри земельних ділянок будинків, збудованих під час дії відповідних норм, слід керуватися саме цими нормами.