'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ПОЗОВ на перерахунок нарахувань за ЦО та ГВ на захист прав споживачів  (Прочитано 59607 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Позовна заява до Дарницького районного суду з проханням зобов’язати ТОВ «Євро-реконструкція» зробити перерахунок нарахувань за ЦО та ГВ.

Прохання терміново перевірити позовну заяву - мені треба її відіслати до кінця серпня.

І питання:

1. Чи достатньо надати у додатках тільки копію постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.04.2015 р. у справі № 826/20330/14 та копію ухвали КААС від 09.06.2015 р.? Чи треба надавати копії всіх судових рішень, які згадуються у позовній заяві?

2. Якщо немає копії оригіналу судового рішення, чи можна надавати роздруківку судового рішення з ЄДРСР?
« Останнє редагування: 29 Серпня 2015, 13:32:16 від Олександр_2015 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Ще питання:

З усіх додатків до моєї оферти Відповідачу про укладення договору про надання послуг з ЦО та ГВ від 25.03.15р.:

1.   Оферта про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (2 прим.).
2.   Копії сторінок 1-7, 10, 11 паспорту громадянина України (1 прим.).
3.   Копія договору купівлі-продажу квартири (1 прим.).
4.   Копія технічного паспорту квартири (1 прим.).
5.   Копії паспорту квартирного засобу обліку гарячої води та водовідведення з відміткою про державну повірку (1 прим.).
6.   Копія довідки про склад сім’ї («форма №3») (1 прим.).

я зараз надаю суду тільки додатки 1 та 5, які мають безпосереднє відношення до моєї позовної заяви.
Чи не може це трактуватися судом як "недолік позовної заяви"?

І взагалі - чи повинен я додавати до своєї позовної заяви копії свого паспорту громадянина України?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Щодо змісту позову.
1) Якщо рахунки виставлялися через КП ГІОЦ -вказуйте цю установу другим відповідачем.
2) Питання укладення/неукладення договору з виконавцем не є предметом позову про перерахунки. Викидайте з тексту все зайве (перипетії стосовно договору чи його відсутності), що суті спору не стосується.
3) У п. 3 змінить цей текст:
Цитувати
існує спір про право Відповідача вимагати оплату ЖКП та нараховувати борг за незаконними тарифними розпорядженнями НКРКП.

на такий:
Між сторонами справи існує спір щодо нормативно-правових актів, які підлягають застосуванню у правовідносинах виконавця послуг та їх споживача протягом оспорюваного періоду.
4)
Цитувати
Але ЦО та ГВ для мого багатоквартирного будинку – це ЖКП першої групи, ціни/тарифи на які затверджує НКРКП та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕКП).

Неправильні назви регуляторів, крім того це не стосується предмету спору.
5)
Цитувати
П Р О Ш У:

1. Прийняти цей позов для розгляду у порядку цивільного судочинства.
2. Задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
3. Звільнити Позивача від сплати державного мита на підставі ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів».
4. Покласти усі судові витрати на Відповідача, у тому числі витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи, звільнивши від них Позивача.

Я не бачу власне вимоги зробити перерахунок протягом певного оспорюваного періоду (між конкретними календарними датами і за конкретні послуги). У розділі Цивільні справи на Форумі є приклади позовів. Наприклад (щодо перерахунків):
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=8212.0.html
Навіщо і для кого все це викладається? Зверніть увагу на структуру позову. Спочатку слід описати -у чому сутність спору та послатися на докази, що спір існує. В даному випадку -застосування актів Нацкомпослуг, що споживачів не стосуються і відхилення акту-претензії. Далі зазначити підставу для перерахунку (в даному випадку ст. 16 ЦК) і мотиви для застосування саме РКМДА, що діяли до 01.12.2006 р., а не інших, які передували актам, на підставі яких відповідачі виставляли свої рахунки. Тобто, слід довести,що акти з 01.12.2006 по 30.06.2014 р. є незаконними і нечинними з моменту прийняття, отже не могли передувати актам Нацкомпослуг, що застосовані відповідачами. Послатися на це у позові і додати їх (судові рішення адмін судів) або разом із позовом відразу, або ж (після відкриття провадження у справі) -окремим клопотанням до долучення доказів.   
« Останнє редагування: 29 Серпня 2015, 23:46:26 від Перо »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

І питання:
1. Чи достатньо надати у додатках тільки копію постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.04.2015 р. у справі № 826/20330/14 та копію ухвали КААС від 09.06.2015 р.? Чи треба надавати копії всіх судових рішень, які згадуються у позовній заяві?
2. Якщо немає копії оригіналу судового рішення, чи можна надавати роздруківку судового рішення з ЄДРСР?

1) Для Вашого випадку достатньо додати судові рішення у справі № 826/20330/14, які стосуються безпосередньо періоду перерахунку (проте, сам період у позові чомусь не зазначено), а щодо інших (які передували цьому періоду) -вказати у позові про їхній зміст і що вони будуть подані в судовий розгляд.
2) Оригінали зберігаються у справі. За відсутності завіреної копії -надати роздруківку з ЄДРСР.
« Останнє редагування: 29 Серпня 2015, 23:42:06 від Перо »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Дякую.
Уточнюючі питання:

4)
Цитувати
Але ЦО та ГВ для мого багатоквартирного будинку – це ЖКП першої групи, ціни/тарифи на які затверджує НКРКП та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕКП).
Неправильні назви регуляторів, крім того це не стосується предмету спору.
Дійсно, я замість НКРЕ написав НКРЕКП, дякую.
Але інший регулятор написан вірно:
Цитувати
Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (НКРКП)
Я вважаю, що це є важливою обставиною для доказування через те, що Відповідач у своєму листі № 22/1878 від 25.08.15р. написав мені:
Цитувати
Відповідно до умов укладеного Вами договору на надання комунальних послуг з опалення та централізованого гарячого водопостачання Ви зобов'язалися оплачувати зазначені послуги надані Вам Товариством відповідно до тарифів на зазначені послуги, що встановлені для Товариства.
Тобто, начебто, Відповідач має право пропонувати при укладенні зі мною договору, тарифи на ЦО та ГВ, які визначаються виключно за договором (домовленістю сторін). Але у нього такого права по відношенню до мене не існує.

5)
Цитувати
2. Задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Я не бачу власне вимоги зробити перерахунок протягом певного оспорюваного періоду (між конкретними календарними датами і за конкретні послуги).
Дійсно, явно кінець періоду я не вказав, але самі вимоги - на початку позовної заяви:
Цитувати
1.   Зміст позовних вимог:

Зобов’язати ТОВ «Євро-реконструкція» зробити перерахунок нарахувань за централізоване опалення (ЦО) та централізоване гаряче водопостачання і водовідведення (ГВ) протягом періоду застосування ТОВ «Євро-реконструкція» до мене, як споживача, постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (НКРКП) № 650 від 06.06.14р. (зі змінами, внесеними постановою НКРКП № 757 від 18.06.14р.) згідно з тарифами, які були чинними до тарифів, визнаних судами недійсними з моменту їх прийняття, або такими, що не стосуються споживачів житлово-комунальних послуг (ЖКП) – у м. Києві це тарифи,  затверджені розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.02р. та зареєстровані в КМУЮ 27.10.02р. за № 46/429 (із змінами та доповненнями, внесеними розпорядженнями КМДА № 1907 від 14.10.03р.,  № 2249 від 10.12.04р., № 499 від 31.03.05р.)
Чи я повинен їх повторити ще раз в кінці позовної заяви?

Спочатку слід описати -у чому сутність спору...
Так я ж це виклав у "Змісті позовних вимог", як того вимагає ст.119 ЦПК.
"Сутність спору" - це ж і є "Зміст позовних вимог"?

Далі зазначити підставу для перерахунку (в даному випадку ст. 16 ЦК)
Так, але, мені здається, цього буде замало через те, що Відповідпч наполягає на тому, що він, начебто має право пропонувати при укладенні договору ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги першої групи, але насправді такого права по відношенню до мене у нього не існує.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

...щодо інших (які передували цьому періоду) -вказати у позові про їхній зміст...
Тобто, недостатньо перед переліком судових рішень написати, що
Цитувати
Незаконність тарифів на ЖКП з грудня 2006 року по червень 2014 року підтверджується:
? Який тоді зміст треба писати - цитати з рішень судів про визнання недійсними з моменту прийняття конкретних тарифів?

І ще дайте, будь, ласка, відповідь на питання Reply #1 : 29 Серпня 2015, 13:31:37.
« Останнє редагування: 30 Серпня 2015, 05:06:54 від Олександр_2015 »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Ви зобов'язалися оплачувати зазначені послуги надані Вам Товариством відповідно до тарифів на зазначені послуги, що встановлені для Товариства.


ПКМУ № 630 від 21.07.2005 р., Предмет договору:
Цитувати
Виконавець  зобов'язується  своєчасно надавати споживачеві
відповідної якості послуги з централізованого опалення, постачання
холодної   та   гарячої   води   і   водовідведення,   а  споживач
зобов'язується   своєчасно   оплачувати    надані    послуги    за
встановленими  тарифами
  у  строки  і  на  умовах,  що передбачені
договором.

http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6206.0.html
Я тут не бачу, що тарифи мають бути встановлені для Товариства, а не для споживача. Немає цього і в оприлюдненій оферті в газеті "Хрещатик". Хоча там далі по тексту і зазначені 9,36 грн./кв. м (353,67 грн./Гкал), але ж Ви за цими тарифами не сплачували, тому до договору не приєднувалися.

Цитувати
Дійсно, явно кінець періоду я не вказав, але самі вимоги - на початку позовної заяви:

У Вас на початку позову одна вимога (не конкретна), а в кінці позову -ще вимоги: прийняти...звільнити... Якось в одному місці сформулюйте ясно і чітко -що конкретно вимагаєте від суду.

Цитувати
"Сутність спору" - це ж і є "Зміст позовних вимог"?

У Вас я бачу два зміста: щодо договору і щодо перерахунків.

Цитувати
Так, але, мені здається, цього буде замало через те, що Відповідпч наполягає на тому, що він, начебто має право пропонувати при укладенні договору ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги першої групи, але насправді такого права по відношенню до мене у нього не існує.

У Вас спір щодо укладення договору чи щодо перерахунків?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Цитувати
я зараз надаю суду тільки додатки 1 та 5, які мають безпосереднє відношення до моєї позовної заяви.
Чи не може це трактуватися судом як "недолік позовної заяви"?

І взагалі - чи повинен я додавати до своєї позовної заяви копії свого паспорту громадянина України?
Жодні додатки (крім, можливо, п. 5) для позову про перерахунки не мають доказового значення. Якщо у Вас позов щодо умов укладення договору -то це взагалі інша тема.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Цитувати
Який тоді зміст треба писати - цитати з рішень судів про визнання недійсними з моменту прийняття конкретних тарифів?

Достатньо у позові вказати реквізити судових рішень (постанов ВСУ тощо), якими тарифи, що передували 01.07.2014 р. визнані незаконними і нечинними з моменту прийняття. А в судовий розгляд подати їх копії на підтвердження доводів позову.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Дякую. Залишилось два питання.

1) П.5 ст.26 Закону про ЖКП говорить:
Цитувати
Процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Тому виконавець вважає, що через те, що я не відмовився від ЖКП, я "автоматично" погодився і з умовами його оферти (приєднався до неї) і з тарифами, які він виставив всім своїм споживачам ЖКП. Доречи, у цій оферті написано таке:
Цитувати
Тарифи за комунальні послуги змінюються за умови затвердження (узгодження) таких змін в установленому законодавством порядку. Нові тарифи є обов'язковими до застосування та набувають чинності для сторін без укладання додаткових угод.
Чи все-таки, якщо я нічого не платив виконавцю за його ЖКП, то це означає, що я до договору не приєднався?

2) У разі, якщо суд пристане на думку виконавця і також буде вважати, що я "автоматично" приєднався до його оферти, то постає питання - чи має право виконавець пропонувати при укладенні договору тарифи, які НКРКП встановила виключно для нього? На мою думку, ні, не має, бо згідно з пп.2 п.1 ст.21 Закону про ЖКП, виконавець має право:
Цитувати
пропонувати при укладенні договору ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги третьої групи (житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які визначаються виключно за договором (домовленістю сторін))
Тобто виконавець має право прописувати в оферті або тарифи на ЖКП 3-ї групи, або тарифи, які НКРКП або НКРЕ, або НКРЕКП встановила безпосередньо для споживачів ЖКП, а не для самого виконавця і тому він перевищив свої повноваження.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Тому виконавець вважає...
Хто і що вважає -питання дискусійне і не стосується предмету позову щодо перерахунків. У нас дуже багато колізій в законодавстві. Право на перерахунок виникає незалежно від того, укладений чи ні договір; -в даному випадку таке право виникло з моменту, коли позивач дізнався що застосовані до нього тарифи (прописані вони в договорі чи ні) насправді не підлягають застосуванню, оскільки споживача не стосуються. Якщо Вас дуже хвилює текст договору і вважаєте його укладеним -подайте позов про визнання недійсним того з його пунктів (ст. 230 ЦК), де зазначені тарифи, які не підлягаються застосуванню. Можна також заявити це, як самостійну вимогу (разом із вимогою про перерахунок).

Цитувати
чи має право виконавець пропонувати при укладенні договору тарифи, які НКРКП встановила виключно для нього?...

Раніше я вже надавав відповідь -шукайте.
« Останнє редагування: 30 Серпня 2015, 18:10:31 від Перо »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Такий варіант позовної заяви вже без недоліків?
« Останнє редагування: 30 Серпня 2015, 22:37:38 від Олександр_2015 »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Майже добре, по тексту є зайві деталі, але це таке... Можливо по тексту позову додайте такі обгрунтування:

Безвідповідальні дії відповідача підпадають під визначення нечесної підприємницької практики, яка Законом України № 1023-XII «Про захист прав споживачів» визначена діяльністю або бездіяльністю, що суперечить правилам, торговим та іншим чесним звичаям та впливає або може вплинути на економічну поведінку споживача щодо продукції і включає будь-яку  діяльність (дії або бездіяльність), що вводить споживача в оману (ст. 1, ч. 1 ст. 19 Закону).

Оскільки ціну послуг визначено відповідачем неналежним чином (на підставі постанови Нацкомпослуг, що не підлягає застосуванню до споживача), це є порушенням прав споживача у розумінні п. 7 ч. 1 ст. 21 Закону № 1023-XII «Про захист прав споживачів».


Відповідно до ч. 3 ст. 61 ЦПК обставини, встановлені вищевказаними судовими рішеннями не підлягають доказуванню.
(після переліку судових рішень адмін. судів).

Щодо позовної вимоги, я би сформулював її так:
Зобов’язати ТОВ "Євро-реконструкція" здійснити перерахунок нарахувань за послуги централізованого опалення та централізованого водопостачання гарячої води і водовідведення по квартирі № _ будинку № __  по вул. ____________ у м. Києві з 01.07.2014 р. по 21.11.2014 р., відповідно до чинних тарифів для споживачів, що встановлені розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.2002 р. ____________(назва), зареєстрованого в КМУЮ 27.10.2002 р. за № 46/429 (із змінами та доповненнями, внесеними розпорядженнями КМДА № 1907 від 14.10.2003р., № 2249 від 10.12.2004р., № 499 від 31.03.2005р.)

Також, як варіант, фрагмент, виділений червоним кольором у прохальній частині позову не наводити, тобто залишити відкритим питання, що таке чинні тарифи. Пункти 1, 3, 4 вимог -викинути, ці тексти не потрібні взагалі.

В добрий шлях!
« Останнє редагування: 30 Серпня 2015, 22:57:41 від Перо »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

...відповідно до чинних тарифів для споживачів, що встановлені розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.2002 р...
Так це РКМДА - також нечинне, але "останне законне". Тобто, це "тарифи, які були останніми законними до тарифів, визнаних судами незаконними і нечинними з моменту їх прийняття, або такими, що не стосуються споживачів".
Може так краще написати:

Цитувати
Зобов’язати ТОВ "Євро-реконструкція" здійснити перерахунок нарахувань за послуги централізованого опалення та централізованого водопостачання гарячої води по квартирі № ХХХ будинку № ХХХ  по вул. ХХХ в м. Києві з 01.07.14р. по 21.11.14р., відповідно до тарифів, які були чинними для споживачів до тарифів, визнаних недійсними, що встановлені розпорядженням КМДА № 1245 від 20.06.02р. «Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії та житлово-комунальні послуги для населення», зареєстрованого в КМУЮ 27.10.02р. за № 46/429 (із змінами та доповненнями, внесеними розпорядженнями КМДА № 1907 від 14.10.03р., № 2249 від 10.12.04р., № 499 від 31.03.05р.).

П.С. До речі, я тільки помітив - водовідведення гарячої води стосується Київводоканалу. Виправив.
« Останнє редагування: 30 Серпня 2015, 23:26:47 від Олександр_2015 »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Третя редакція позовної заяви:
« Останнє редагування: 31 Серпня 2015, 00:31:53 від Олександр_2015 »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email