'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: КП "Керуюча компанія..." подала позов після скасування судового наказу  (Прочитано 130181 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

На сайті ВС з"явилась ще нова інформація стосовно цієї справи, та моєї скарги.
Вчора було тільки - "дата реєстрації 18.01.19 р., визначено склад суду, та прізвища суддів".
А сьогодні - "надійшла касаційна скарга, номер провадження 61-1393 ск 19 (розгляд 61-1393 к 19)".
 Можливо номер провадження і вчора був, а от номер розгляду не пам"ятаю чи був.
Визначен "головуючий суддя(Білоконь Олена Валеріїнівна), передано судді".
Та ще один запис - "клопотання про зупинення виконання рішення(постанови), передано головуючому судді".
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

По цій справі сьогодні з"явилась інформація, що суддя доповідач ВС 28.01.19 р. ухвалив витребувати судовий збір.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

По цій справі сьогодні з"явилась інформація, що суддя доповідач ВС 28.01.19 р. ухвалив витребувати судовий збір.

Теж саме мало бути в апеляції -тоді Вам просто пощастило на стадії відкриття провадження.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Цікаво - чи буде в ухвалі вказана конкретна сума судового збору?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Ухвала ВС від 28.01.2019 р.:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/79543634
Цитувати
Враховуючи, що розмір оспорюваної суми за позовом підприємства становить 11 906,96 грн, заявник за подання касаційної скарги має сплатити 487,20 грн (243,60 грн * 200%).За зустрічним позовом ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору як споживач на підставі Закону України «Про захист прав споживачів».
Не зрозумів, звідкіля взялась сума 243,60 грн.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Не зрозумів, звідкіля взялась сума 243,60 грн.
А яку суму сплатив позивач за первісним позовом під час подання позовної заяви?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Не зрозумів, звідкіля взялась сума 243,60 грн.
А яку суму сплатив позивач за первісним позовом під час подання позовної заяви?
Я вірю, що позивач за первісним позовом під час подання позовної заяви сплатив 243,60 грн., але ЗУ "Про судовий збір" говорить, що ставка судового збору за подання до суду:
Цитувати
2) позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб ніколи не був 243,60 грн.:
https://index.minfin.com.ua/ua/labour/wagemin/
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Не зрозумів, звідкіля взялась сума 243,60 грн.
А яку суму сплатив позивач за первісним позовом під час подання позовної заяви?
243,6 грн.
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Ухвала ВС від 28.01.2019 р.:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/79543634
Я можу спробувати взяти в податковій довідку про доходи за 2018 р. В довідці буде лише мінімальна пенсія за рік.
Якщо разом з квитанцією про сплату судового збору подати ще одне клопотання з проханням звільнити, або зменшити судовий збір, то чи є шанс, що ВС буде ще раз розглядати це клопотання?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Не зрозумів, звідкіля взялась сума 243,60 грн.
А яку суму сплатив позивач за первісним позовом під час подання позовної заяви?
Я вірю, що позивач за первісним позовом під час подання позовної заяви сплатив 243,60 грн., але ЗУ "Про судовий збір" говорить, що ставка судового збору за подання до суду:
Цитувати
2) позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб ніколи не був 243,60 грн.:
https://index.minfin.com.ua/ua/labour/wagemin/
Розібрався.
1) Треба дивитись ЗУ "Про судови збір" у редакції на момент подання позову:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3674-17/ed20150812
2) Для КП це позовна заява майнового характеру.
3) 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (яка на той момент була 1218 грн.) = 243,60 грн.
https://index.minfin.com.ua/ua/labour/salary/min/
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Не зрозумів, звідкіля взялась сума 243,60 грн.
А яку суму сплатив позивач за первісним позовом під час подання позовної заяви?
243,6 грн.
Так у Вашому першому пості є ця інформація:
http://www.imagebam.com/image/d60954445094772
Записаний

stepan

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2196
  • City: kiev
    • Перегляд профілю
    • Email

Ухвала ВС від 28.01.2019 р.:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/79543634
Суд в цій ухвалі вказує -
Цитувати
Відмовляючи у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд також бере до уваги, що касаційна скарга та додані до неї матеріали не містять даних, що ОСОБА_1 є непрацездатною особою.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/79543634
Я додав до касаційної скарги копію листа мені від ПФ, в якому вказано, що ПФ проведено перерахунок моєї персії, яка складала до 1 жовтня 2017 р. 949 грн., а з 1 жовтня 2017 р. буде складати 1373 грн., та копію повідомлення мені від УПСЗН про те, що мені з 1 травня 2018 р. відмовлено в призначенні субсидії на підставі наявності боргу за ЖКП більше ніж за 2 місяці.
Я мабуть зробив декілька помилок, коли просив ВС звільнити мене від сплати судового збору в зв"язку зі скрутним матеріальним становищем.
По перше, треба було надати документ з ПФ, згідно якого мені встановлена пенсія саме за віком, а не просто пенсія взагалі, невідомо з якої причини.
Або хоча б надати копію сторінки паспорта, з якої можна визначити мій вік.
Адже згідно закону України  "Про прожитковий мінімум "
Цитувати
До осіб,  які втратили працездатність, відносяться особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/966-14
Тобто згідно закону - непрацездатною є особа, яка досягла пенсійного віку, встановленого законом.
Друга помилка - треба було надати копію довідки від Податкової інспекції про мій дохід за 2018 р.
Питання - якщо я надам суду разом з квитанцією про сплату судового збору, ще одне клопотання до ВС про звільнення мене від сплати с.з., та додам до нього копію довідки від ПФ про призначення мені пенсії за віком, додам копію довідки від Податкової про дохід за 2018 р., та копію паспорта з датою народження, то ВС буде повторно розглядати моє клопотання, подане до відкриття касаційного провадження?
І чи достатньо цих доводів буде для суду, що б у нього не було підстав вважати, що "касаційна скарга та додані до неї матеріали не містять даних, що ОСОБА_1 є непрацездатною особою"?
« Останнє редагування: 04 Лютого 2019, 04:03:52 від stepan »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
Стаття 136. Відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх оплати

1. Суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

2. Якщо у встановлений судом строк судові витрати не будуть сплачені, заява відповідно до статті 257 цього Кодексу залишається без розгляду, або витрати стягуються за судовим рішенням у справі, коли сплата судових витрат була відстрочена або розстрочена до ухвалення цього рішення.

3. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов’язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Цитувати
Стаття 8. Відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати

1. Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

{Підпункт "б" пункту 2 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом  № 2443-VIII від 22.05.2018}

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

{Підпункт "в" пункту 2 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом  № 2443-VIII від 22.05.2018}

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім’ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров’ю.

{Частина перша статті 8 в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017}

2. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Я додав до касаційної скарги копію листа мені від ПФ, в якому вказано, що ПФ проведено перерахунок моєї персії, яка складала до 1 жовтня 2017 р. 949 грн., а з 1 жовтня 2017 р. буде складати 1373 грн., та копію повідомлення мені від УПСЗН про те, що мені з 1 травня 2018 р. відмовлено в призначенні субсидії на підставі наявності боргу за ЖКП більше ніж за 2 місяці.
Треба було подати довідку про теперішній розмір пенсії. "з 1 жовтня 2017 р. буде складати" якось не актуально до 2019р. Повідомлення про відмову  у наданні субсидії, на мою думку, не братимуть до уваги...
По перше, треба було надати документ з ПФ, згідно якого мені встановлена пенсія саме за віком, а не просто пенсія взагалі, невідомо з якої причини.
Або хоча б надати копію сторінки паспорта, з якої можна визначити мій вік.
Краще обидва.
« Останнє редагування: 21 Грудня 2020, 09:24:06 від Юрій Васильович »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

ВС буде повторно розглядати моє клопотання, подане до відкриття касаційного провадження?

Суд у будь-якому випадку має розглянути клопотання. Краще сплатити СЗ, а якщо відмовлять у відкритті к/п, то СЗ підлягає поверненню.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email