'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Контроль за зняттям показників теплолічильника  (Прочитано 7202 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Що треба зробити, щоб здійснювати контроль за зняттям виконавцем показників теплолічильника у багатоквартирному будинку? Чи треба збір підписів мешканців будинку? Це треба погоджувати з виконавцем чи просто поставити його до відому?

Я знайшов посилання у ЗУ "Про ЖКП":
Цитувати
Стаття 20. Права та обов'язки споживача

1. Споживач має право:

8) на перевірку кількості та якості житлово-комунальних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

І в ПКМУ від 21 липня 2005 року № 630:
Цитувати
29. Споживач має право на:

     4) перевірку  кількісних  і якісних показників надання послуг
(якість і тиск води, температура гарячої води, температура повітря
у  приміщеннях  тощо)  у  порядку,  встановленому  цими Правилами;
{  Підпункт  4 пункту 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою
КМ N 933 ( 933-2009-п ) від 03.09.2009 }

І ще ось це:
http://ukrreal.info/ua/stolitsya/80802-yak-kontrolyuvati-yakist-komunalnikh-poslug-v-kievi

Цитувати
«Тепер громадські активісти зможуть долучитися до процесу перевірок якості надання послуг. Зокрема, спільно з представниками монополістів та ЖЕКівцями контролювати складання акту порушення, виїжджати на технічні заміри показників лічильників, бути присутнім під час усіх дій фахівців енергетичних компаній, які відбуваються у дворі чи в будинку», — заявив заступник голови КМДА.

Щоб стати громадським інспектором необхідно:
— заповнити анкету претендента;
— відправити її на електронну пошту gkinspektsiya@gmail.com із поміткою «заявка_ Громадський інспектор»;
— пройти співбесіду, на яку претендентів буде запрошено індивідуально.

Телефон для додаткової інформації з питань набору: 099 553-98-52.

Тільки до чого тут "співбесіда"? Для того, щоб контролювати зняття виконавцем показників теплолічильника у своєму ж будику треба якась "співбесіда" з владою?  :o
« Останнє редагування: 03 Січня 2016, 15:54:12 від Олександр_2015 »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

"Правила..." ПКМУ № 630
Цитувати
14. Показання    будинкових    засобів    обліку   знімаються представником  виконавця  один  раз  на   місяць   у   присутності постачальника та представника споживачів.
З'ясуйте хто у вашому будинку підписує акти від споживачів. Домовтесь з ним щоб Вас попереджав про дату і час. Можете бути присутнім, закон не забороняє.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

"Правила..." ПКМУ № 630
Цитувати
14. Показання    будинкових    засобів    обліку   знімаються представником  виконавця  один  раз  на   місяць   у   присутності постачальника та представника споживачів.
З'ясуйте хто у вашому будинку підписує акти від споживачів. Домовтесь з ним щоб Вас попереджав про дату і час. Можете бути присутнім, закон не забороняє.
Дякую. Але у наш будинковий теплолічильник поставили на комерційний облік тільки на початку грудня. То що - мені достатньо написати виконавцю заяву про те, що я можу бути представником від будинку? І чи треба мені збирати підписи мешканців?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Так в кінці грудня ж хтось підписував? От і запитайте - хто? Можете одночасно і свої "послуги" запропонувати. Збирати підписи необов'язково, але й не заборонено. Можно зробити колективне звернення з проханням залучити Вас у якості представника споживачів.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Виконавець погодився, щоб я був представником споживачів при знятті показників будинкового лічильнику тепла. Вчора я бачив, як вони це роблять. До речі, чомусь вони це роблять не під кінець місяця, а 18 числа  ???. Все робиться автоматично - до теплолічильника підключається ноутбук і на флешку скачується інформація - дані по кожному дню. Потім можна робити виборку за будь-який період. Так от, мені незрозуміло, по-перше те, як вони збираються давати дані за січень, а по-друге - за грудень було витрачено трохи більше 300 Гкал на весь будинок, доля опалювальної площі моєї квартири від загальної площі усіх квартир будинку - 1/222, а в рахунку за грудень вказано, що моя доля - 0,778 Гкал. Як таке може бути?  :o (Я, звісно, не заперечую ;D, але - незрозуміло... )
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Цитувати
а по-друге - за грудень було витрачено трохи більше 300 Гкал на весь будинок, доля опалювальної площі моєї квартири від загальної площі усіх квартир будинку - 1/222, а в рахунку за грудень вказано, що моя доля - 0,778 Гкал. Як таке може бути?
А нежитлові приміщення в будинку є?  Витребуйте розрахунок по Вашій квартирі за окремі місяці.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

А нежитлові приміщення в будинку є?  Витребуйте розрахунок по Вашій квартирі за окремі місяці.
Максимум 4 "колясочних" кімнати. Опалювальна площа будинку 17415,70 кв. м. в т. ч. квартир 15133,70 кв. м., місць загального користування - 2282,00 кв. м.
Якщо виконавець буде завищувати мої очікування - витребую  :).
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

То службові. А я питаю про нежитлові - офіси, магазини і т.д.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

То службові. А я питаю про нежитлові - офіси, магазини і т.д.
Нежитлових немає.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Тоді ще питання, ГВП є? І, якщо є, "підігрів" обліковує цей же лічильник? 
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Тоді ще питання, ГВП є? І, якщо є, "підігрів" обліковує цей же лічильник?
ГВП є. Але як теплолічильник може обліковувати і тепло, яке несе вода з ТЕЦ по одним трубам, і тепло, яке несе вода з бойлера по іншим трубам? Це ж повинні бути різні водопроводи.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Є така схема, теплоносій після лічильника розділяеться на два потоки. Один в систему ЦО, другий у бойлер для підігріву води ( вода у системі ГВП використовується питна з системи ХВП). Саме тому тариф на ГВП складається з вартості холодної води і вартості  її підігріву. Вартість підігріву,  це вартість витрачених  Гкал, які вже пораховані лічильником. Тому для розрахунку вартості послуги ЦО беруть результат вимірювань лічильника,  від них віднімають якусь частку ( не  обговорюєм як пораховану) що пішла на ГВП,  а вже  потім розподіляються пропорційно  площі  квартир.
Щоб не гадати на кавовій гущі, потрібно  отримати приклад розрахунку.
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Є така схема, теплоносій після лічильника розділяеться на два потоки. Один в систему ЦО, другий у бойлер для підігріву води ( вода у системі ГВП використовується питна з системи ХВП). Саме тому тариф на ГВП складається з вартості холодної води і вартості  її підігріву. Вартість підігріву,  це вартість витрачених  Гкал, які вже пораховані лічильником. Тому для розрахунку вартості послуги ЦО беруть результат вимірювань лічильника,  від них віднімають якусь частку ( не  обговорюєм як пораховану) що пішла на ГВП,  а вже  потім розподіляються пропорційно  площі  квартир.
Щоб не гадати на кавовій гущі, потрібно  отримати приклад розрахунку.
Значить причина саме в цьому  :). Дякую.

Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Є така схема, теплоносій після лічильника розділяеться на два потоки. Один в систему ЦО, другий у бойлер для підігріву води ( вода у системі ГВП використовується питна з системи ХВП). Саме тому тариф на ГВП складається з вартості холодної води і вартості  її підігріву. Вартість підігріву,  це вартість витрачених  Гкал, які вже пораховані лічильником. Тому для розрахунку вартості послуги ЦО беруть результат вимірювань лічильника,  від них віднімають якусь частку ( не  обговорюєм як пораховану) що пішла на ГВП,  а вже  потім розподіляються пропорційно  площі  квартир.
Щоб не гадати на кавовій гущі, потрібно  отримати приклад розрахунку.
Навіщо тоді взагалі теплолічильник, якщо він не дає результат прямого вимірювання для ЦО? Чому одразу не вимірювати саме той потік теплоносія, який іде в систему ЦО?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Навіщо тоді взагалі теплолічильник, якщо він не дає результат прямого вимірювання для ЦО? Чому одразу не вимірювати саме той потік теплоносія, який іде в систему ЦО?
Тому, що  ще треба обліковувати "підігрів холодної води до гарячої". Тобто треба два лічильники, а це в два рази дорожче.  Якби гаряча вода подавалася окремо, прямо від теплопостачальника, в тарифі на ГВП була б її вартість з урахуванням витрат на нагрів у самого теплопостачальника, то у Вас в тарифах ГВП не було б "підігріву" і обліковувати ГВП було б достатньо просто водоміром,  а ЦО теплолічильником . Реально таке теж є.
« Останнє редагування: 01 Березня 2016, 09:35:35 від Юрій Васильович »
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email