'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Строки подачі заяви про розстрочку виконання рішення суду  (Прочитано 17281 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Щойно отримав від ТОВ "Євро-реконструкція" копію виконавчого листа та вимогу сплатити 3446,83 грн. до 25 січня 2017 року (якщо не сплачу, то вони звернуться до ДВС).

Значить мені треба було раніше писати до суду заяву з проханням про розстрочку на 1 рік?  ??? Чи й зараз ще не пізно? Чи тепер я можу писати таку заяву тільки до керівництва ТОВ "Євро-реконструкція"? По телефону вони мені порадили прийти до них з документами у понеділок, 23 січня (тоді буде їх представник, який написав цю вимогу до мене).
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

З А К О Н   У К Р А Ї Н И "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію"  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/554-15
Стаття 1.   Заборгованість   з  квартирної  плати  (плати  за утримання житла) та плати за комунальні  послуги  (водо-,  тепло-, газопостачання,  послуги водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) (далі  -  житлово-комунальні послуги)

З А К О Н   У К Р А Ї Н И "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року" http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/498-16
Стаття 1.  Установити,  що заборгованість з квартирної  плати (плати за  утримання житла) та плати за комунальні послуги (водо-, тепло-,  газопостачання,  послуги водовідведення,  електроенергія, вивезення  побутового  сміття  та  рідких нечистот) наймачів жилих приміщень та власників жилих будинків або  квартир,  яка  склалася станом  на 1 грудня 2006 року,
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

А зачем это мне?
Записаний

Gelo

  • Досвідчений дописувач
  • ***
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3735
    • Перегляд профілю
    • Email

Значить мені треба було раніше писати до суду заяву з проханням про розстрочку на 1 рік?  ???
Не рассрочку просить, а реструктуризацию. Чтобы не попасть в кабалу в помощь ЗУ. Можно обоснованно поторговаться по срокам. И условия договора о реструктуризации должны соответствовать ЗУ.
Цитувати
Чи й зараз ще не пізно? Чи тепер я можу писати таку заяву тільки до керівництва ТОВ "Євро-реконструкція"?
Не поздно, пока не подан исполнительный лист в ДВС.
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Значить мені треба було раніше писати до суду заяву з проханням про розстрочку на 1 рік?  ??? Чи й зараз ще не пізно? Чи тепер я можу писати таку заяву тільки до керівництва ТОВ "Євро-реконструкція"?

ЦПК:
Цитувати
Стаття 217. Визначення порядку і строку виконання рішення суду, забезпечення його виконання
1. Суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
Цитувати
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 217 Цивільного процесуального кодексу України
1. Суд, який ухвалив рішення, одночасно із ухваленням рішення може (тобто має право) вжити заходів, що стосуються його виконання, а саме: 1) визначити порядок його виконання, 2) надати відстрочку, 3) розстрочити виконання, 4) вжити заходів для забезпечення його виконання.
Тобто Ви могли просити суд про розстрочку ще в ході розгляду справи.
Ви можете це просити навіть у виконавчому провадженні:
Цитувати
Стаття 33. Відстрочка або розстрочка виконання, встановлення чи зміна способу і порядку виконання рішення
1. За наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1404-19/page2?text=%F0%EE%E7%F1%F2%F0%EE%F7#w11

Не рассрочку просить, а реструктуризацию.
А воно Стягувачу потрібно? В нього вже є судове рішення. І стягнути він бажає не лище суму боргу, а й судові витрати (які не оговорено законом про реструктуризацію). У разі відкриття ВП він гарантовано отримає або всю суму зразу, або по частинах впродовж деякого часу ( чим не реструктуризація, але без проблем можливого невиконання договору реструктуризації Боржником).
Не поздно, пока не подан исполнительный лист в ДВС.
Не пізно і  після подання ВЛ до ДВС.  Можна і під час ВП.
(якщо не сплачу, то вони звернуться до ДВС).
І Ви можете  наразитися ще й на сплату виконавчого збору.
По телефону вони мені порадили прийти до них з документами у понеділок, 23 січня (тоді буде їх представник, який написав цю вимогу до мене).
Цитувати
Що слід пам’ятати і як діяти, коли ви отримали  виконавчий лист?
 Якщо ви боржник, а скасувати рішення не у вашу користь уже не  можливо, то краще спробувати добровільно його виконати. Ви можете з позивачем у добровільному порядку укласти угоду про порядок  виконання судового рішення, якщо на це є його добра воля. Як правило, так і відбувається.
http://cd.zt.court.gov.ua/sud0625/informacia/text69
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Дякую.
Я читав і навіть тут запитував про розстрочку у ЗУ "Про виконавче провадження" (до речі, то була попередня редакція цього Закону).

Моя помилка була у тому, що я, не знаючи про можливість, яку дає ст. 217 ЦПК, вчасно не написав до суду заяву з проханням про розстрочку. Я тоді думав, що таку можливість дає тільки ЗУ "Про виконавче провадження" і що тому треба дочекатись виконавчого листа.  :-\

Тепер, звісно, треба в понеділок їхати до стягувача і просити про укладання угоди про порядок виконання судового рішення.

До речі, ПИТАННЯ:
Якщо я напишу угоду про порядок виконання судового рішення, а невдовзі з'являться нововиявлені обставини, які будуть свідчити, що тарифи на ЖКП були незаконні з момента їх приняття, або з'явиться судове рішення на мою користь у іншій справі - про перерахунок за ті самі ЖКП і за той самий період, то чи залишиться у мені право писати до суду заяву про перегляд справи у зв'язку з нововиявленими обставинами?  ???

А от якщо стягувач не погодиться на розстрочку, то у такому випадку я звернусь з суду, відповідно до ст.33 ЗУ "Про виконавче провадження"...
« Останнє редагування: 21 Січня 2017, 13:00:16 від Олександр_2015 »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Я читав і навіть тут запитував про розстрочку у ЗУ "Про виконавче провадження" (до речі, то була попередня редакція цього Закону).
Я бачив. Вам Перо навіть відповів. Правда вже після публікації рішення суду. Можливо раніше не бачив, чи не був ці дні присутнім на форумі... Можливо бачив,  як і я, що питання вже не було екстренним, бо рішення суду вже було ухвалене... Питання було у « Reply #57 : 11 Серпня 2016, 00:13:03 », а днем раніше у « Reply #56 : 10 Серпня 2016, 18:43:03 » було повідомлення про оголошення вступної та резулятивної частини рішення.  Тобто просити суд в ході розгляду справи про застосування розстрочки з зазначенням цього у рішенні  Ви вже не могли.
« Останнє редагування: 21 Січня 2017, 20:30:00 від Юрій Васильович »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

...просити суд в ході розгляду справи про застосування розстрочки з зазначенням цього у рішенні  Ви вже не могли.
Так, звісно, але суддя міг прийняти окреме рішення про застосування розстрочки по заяві відповідача вже після прийняття рішення по справі (а може, навіть вказати про це прямо у виконавчому листі, якщо його ще не встиг забрати позивач)? ПИТАННЯ: у такому випадку стягувач все одно має право передати виконавчий лист до ДВС (незважаючи на те, що боржник сплачував би по виконавчому листу)?

ДРУГЕ ПИТАННЯ: коли треба заявляти клопотання про розстрочку у ході судового засідання, якщо те, що справа програна, стає відомо тільки при оголошенні рішення суду і тому таке прохання вже не може бути враховано суддею у судовому рішенні?

ТРЕТЄ ПИТАННЯ: Судове рішення першої інстанції у цій справі вступило у законну силу 21 серпня 2016 року, оскільки на апеляцію ніхто не подавав.
Стаття 205 ЦПК говорить, що
Цитувати
1. Суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо:
2) набрали законної сили рішення суду
Стаття 206 ЦПК говорить, що
Цитувати
1. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу

Щось суд не висилав мені такої ухвали... Чому?  ???

ЧЕТВЕРТЕ ПИТАННЯ: Стаття 361 ЦПК говорить, що
Цитувати
2. Підставами для перегляду рішення, ухвали суду чи судового наказу у зв'язку з нововиявленими обставинами є:
4) встановлена Конституційним Судом України неконституційність закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.
Це означає, що стягувачу взагалі не вигідно укладати угоду про розстрочку, а мені краще укладати угоду про розстрочку на рік, ніж на пів-року, бо велика ймовірність того, що конституційний розгляд у справі, який мене стосується, не закінчиться у найближчі пів-року. Тобто, якщо мені у понеділок стягувач відмовить, то мені треба буде звернутись до судді по цій справі із заявою про розстрочку виконання рішення. От тільки чи є утримання малолітнього сина та дружини, яка не може працювати через хворобу обставинами, що ускладнюють виконання рішення?  ???

П'ЯТЕ ПИТАННЯ: У випадку, коли виконавчий лист не був переданий до ДВС і виконавче провадження не було відкрите, а боржник сплатив борг у повному обсязі у строк, який вказаний або в судовому рішенні, або в укладеній угоді зі стягувачем, що буде свідчити про виконання судового рішення - квитанції про сплату боргу, чи відмітка у виконавчому листі про його виконання, чи довідка від стягувача, чи окрема ухвала суду про виконання рішення суду?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Так, звісно, але суддя міг прийняти окреме рішення про застосування розстрочки по заяві відповідача вже після прийняття рішення по справі (а може, навіть вказати про це прямо у виконавчому листі, якщо його ще не встиг забрати позивач)?
Якщо Ви  впевнені у такій можливості після винесення рішення, то що Вам заважало звертатись до суду? Вам же відповіли "Це до суду питання." 
ПИТАННЯ: у такому випадку стягувач все одно має право передати виконавчий лист до ДВС (незважаючи на те, що боржник сплачував би по виконавчому листу)?
Як би в рішенні було зазначено про розстрочку, то це було б і у ВЛ.  І виконання здійснювалось би на умовах розстрочки.
ДРУГЕ ПИТАННЯ: коли треба заявляти клопотання про розстрочку у ході судового засідання, якщо те, що справа програна, стає відомо тільки при оголошенні рішення суду і тому таке прохання вже не може бути враховано суддею у судовому рішенні?
Інколи результат є прогнозованим. Інколи 100% відомим завчасно. Тому відповідачу і надано таку можливість.
У боржника є така можливість в ході ВП.
ТРЕТЄ ПИТАННЯ: Судове рішення першої інстанції у цій справі вступило у законну силу 21 серпня 2016 року, оскільки на апеляцію ніхто не подавав.
Стаття 205 ЦПК говорить, що
Цитувати
1. Суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо:
2) набрали законної сили рішення суду
Стаття 206 ЦПК говорить, що
Цитувати
1. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу

Щось суд не висилав мені такої ухвали... Чому?  ???
Що за дурня?
Цитувати
1. Закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду цивільної справи без винесення судового рішення у зв'язку із виявленням після відкриття провадження обставин, з якими закон пов'язує неможливість судового розгляду справи. Після закриття провадження позивач не має права на повторне звернення до суду з тим же позовом.
Цитувати
Судовий розгляд, яким справа вирішується по суті, закінчується ухваленням рішення суду іменем України,
По Вашій справі не провадження закрито, а справа вирішена по суті.
ЧЕТВЕРТЕ ПИТАННЯ:  мені треба буде звернутись до судді по цій справі із заявою про розстрочку виконання рішення. От тільки чи є утримання малолітнього сина та дружини, яка не може працювати через хворобу обставинами, що ускладнюють виконання рішення?  ???
Вам же відповіли, це питання до суду...
П'ЯТЕ ПИТАННЯ: У випадку, коли виконавчий лист не був переданий до ДВС і виконавче провадження не було відкрите, а боржник сплатив борг у повному обсязі у строк, який вказаний або в судовому рішенні, або в укладеній угоді зі стягувачем, що буде свідчити про виконання судового рішення - квитанції про сплату боргу, чи відмітка у виконавчому листі про його виконання, чи довідка від стягувача, чи окрема ухвала суду про виконання рішення суду?
І довідка, і платіжки. В платіжках треба вказувати що саме Ви сплачуєте.
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Питання врегульоване ст. 373 ЦПК:
Цитувати
Стаття 373. Відстрочка і розстрочка виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання

1. За наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім’ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою сторони виконавчого провадження суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання.

2. За наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони виконавчого провадження, за заявою виконавця, поданою на підставі заяви сторони виконавчого провадження, або за заявою державного виконавця, поданою з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", суд, який видав виконавчий документ, розглядає питання про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення у порядку, передбаченому частиною першою цієї статті.

3. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Звертаю увагу що ч. 3 ст. 373 ЦПК кореспондується з повноваженнями суду, визначеними ст. 217 ЦПК (наприклад, у справах про перерахунок я відразу у позові просив встановити порядок виконання майбутнього рішення шляхом видачі довідки).

Тепер щодо запитань.
« Reply #7 : Сьогодні в 18:40:01 »
1) А яким чином Ви можете вплинути на право стягувача щось передати чи не передати до ДВС? Яке йому діло до Ваших думок? Про що взагалі це запитання?
2) Про розстрочку подається клопотання державному виконавцю у відкритому виконавчому провадженні (ч. 2 ст. 373 ЦПК), або до суду, але лише за чинників, визначених ч. 1 ст. 373 ЦПК.
3) Що за нісенітниця? Яке закриття провадження у справі, де набрало законної сили рішення суду?
4) Хвороба члена сім'ї є обставиною ускладнення виконання рішення суду (ч. 1 ст. 373 ЦПК) -підтверджуйте це доказами: довідкою про хворобу, свідоцтвом про шлюб.
5) Якщо борг сплачено добровільно (поза межами виконавчого провадження) -достатньо квитанції про сплату боргу.
« Останнє редагування: 21 Січня 2017, 22:20:05 від Перо »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

... що Вам заважало звертатись до суду?
Я тоді думав, що таку можливість дає тільки ЗУ "Про виконавче провадження" і що тому треба дочекатись виконавчого листа і вже тоді звертатись до суду.

По питанням:

1) Я правильно зрозумів, що стягувач має право передати виконавчий лист до ДВС у будь-якому випадку і в будь- який час і, тим самим, автоматично збільшити витрати боржника навіть якщо той справно платить згідно укладеної угоди?

2) Я правильно зрозумів, що клопотання про розстрочку у ході судового засідання краще заявляти на всякий випадок завчасно. Може формулювати наприклад так: "У випадку задоволення рішення на користь позивача, прошу, відповідно до ч. 2 ст. 373 ЦПК, розстрочити виконання рішення на 1 рік (Х роки)"?

3) Так, дійсно нісенітниця  :).

5) В квитанціях про сплату боргу треба вказувати "Сплата боргу на користь ХХХ за виконавчим листом № ХХХ від ХХХ" чи достатньо "Сплата боргу за виконавчим листом № ХХХ від ХХХ"?
А що буде свідчити про виконання судового рішення у випадку відкриття виконавчого провадження?
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

1) Право має, але про які угоди та "автоматичні" витрати йде мова?
2) Краще відразу мирову угоду затверджуйте ухвалою суду (до проголошення рішення), з умовою визнання боргу і розстрочкою. Якщо визнаєте борг -тоді навіщо Вам взагалі цей форум???
...
5) Краще "сплата за рішенням суду від ____ у справі №___". Хоча, якщо визнаєте борг -то яка різниця що там буде написано?
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

1) Право має, але про які угоди та "автоматичні" витрати йде мова?
Угода про порядок виконання судового рішення, яку я збираюсь завтра укласти зі стягувачем, якщо він погодиться на розстрочку на 1 рік. "Автоматичні" витрати - 10% виконавчий збір та інші витрати на проведення виконавчих дій.

2) Краще відразу мирову угоду затверджуйте ухвалою суду (до проголошення рішення), з умовою визнання боргу і розстрочкою. Якщо визнаєте борг -тоді навіщо Вам взагалі цей форум???
  :) Зрозуміло. Значить треба одразу після проголошення вступної та резолютивної частин рішення суду на користь позивача подавати до суду клопотання про розстрочку, посилаючись на ч. 2 ст. 373 ЦПК.

5) Краще "сплата за рішенням суду від ____ у справі №___". Хоча, якщо визнаєте борг -то яка різниця що там буде написано?
Дякую за пораду! Звісно, що я не визнаю цей "борг".  ;)
А що буде свідчити про виконання судового рішення у випадку відкриття виконавчого провадження?
(Наприклад, виконавець здійснить стягнення на заробітну плату.)
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

1) Право має, але про які угоди та "автоматичні" витрати йде мова?
Угода про порядок виконання судового рішення, яку я збираюсь завтра укласти зі стягувачем, якщо він погодиться на розстрочку на 1 рік. "Автоматичні" витрати - 10% виконавчий збір та інші витрати на проведення виконавчих дій.

Спочатку укладіть, а після цього стверджуйте про якусь угоду, її умови та значення всього цього для державного виконавця. Виконавчий збір може бути стягнуто лише у межах виконавчого провадження, а не до його відкриття. Без угоди і постанови ДВС про відкриття виконавчого провадження все це порожні балачки, запитання ні про що.

Цитувати
Зрозуміло. Значить треба одразу після проголошення вступної та резолютивної частин рішення суду на користь позивача подавати до суду клопотання про розстрочку, посилаючись на ч. 2 ст. 373 ЦПК.

Ви нічого не зрозуміли. Я вже втомився тикати в ЦПК -тому краще звертайтеся за безоплатною правовою допомогою (держава відшкодовує витрати часу не мені, а особам, які її надають).

Цитувати
А що буде свідчити про виконання судового рішення у випадку відкриття виконавчого провадження?
(Наприклад, виконавець здійснить стягнення на заробітну плату.)

Докази виконання рішення (квитанції про сплату боргу, надходження коштів на рахунок для виконання рішення суду). 
« Останнє редагування: 23 Січня 2017, 15:19:48 від Перо »
Записаний

Олександр_2015

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2030
    • Перегляд профілю

Цитувати
Зрозуміло. Значить треба одразу після проголошення вступної та резолютивної частин рішення суду на користь позивача подавати до суду клопотання про розстрочку, посилаючись на ч. 2 ст. 373 ЦПК.
Ви нічого не зрозуміли...
Я просто помилився -  ч. 2 ч. 1 ст. 373 ЦПК.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email