'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: ВС: Верховний Суд (новини)  (Прочитано 2389 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepan

 • *
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 1862
 • City: kiev
  • Перегляд профілю
  • Email
Re: ВС: Верховний Суд (новини)
« Reply #15 : 31 Серпень 2018, 11:47:23 »

А якщо ВС відмовляє позивачам у відкритті касаційного провадження на підставі того, що справи є незначної складжності, то чи мають право такі позивачі звертатись до ЕСПЧ?
Такі позивачі мають право звертатись до ЕСПЛ і без подання касаційної скарги. Після отримання рішення апеляційного суду, яке є остаточним і не підлягає перегляду у касаційному порядку.

Цитувати
5. Згідно з п. 1 статті 35 Конвенції, Суд приймає заяви до розгляду лише після того, як були використані усі внутрішні засоби юридичного захисту, і лише протягом шести місяців з дати винесення остаточного рішення.
http://old.minjust.gov.ua/12704

Хіба подання касаційної скарги не є засобом юридичного захисту?
І якщо громадянин не використав цей засіб захисту, то чи не буде це підставою для ЕСПЧ не приймати заяву у такого громадянина?
Записаний

Юрій Васильович

 • Супермодератор
 • *****
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 7532
 • City: Бахмут (Артемівськ)
 • io_ua: Ник
  • Перегляд профілю
Re: ВС: Верховний Суд (новини)
« Reply #16 : 31 Серпень 2018, 19:10:48 »

Цитувати
Стаття 35
Умови прийнятності

1. Суд може брати справу до розгляду лише після того, як було вичерпано всі національні засоби юридичного захисту, згідно із загальновизнаними принципами міжнародного права, і впродовж шести місяців від дати постановлення остаточного рішення на національному рівні.
Ви навели приклад в якому рішення апеляційного суду є остаточним рішенням на національному рівні...
Цитувати
Стаття 389. Право касаційного оскарження
3. Не підлягають касаційному оскарженню:
2) судові рішення у малозначних справах, крім випадків, якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначних помилково.
У рішенні буде зазначено, що воно є остаточним і перегляду у касаційному порядку не підлягає. Наприклад:
Цитувати
Постанова  суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71539485
Цитувати
Постанова набирає законної сили з  дня її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73068701
P.S.  Доречі, очікуємо строк у 4 місяці, замість 6-ти: https://gro-za.org/forum/index.php?topic=9921.msg59773#msg59773
« Останнє редагування: 31 Серпень 2018, 19:15:53 від Юрій Васильович »
Записаний

Перо

 • Супермодератор
 • *****
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 7730
  • Перегляд профілю
Re: ВС: Верховний Суд (новини)
« Reply #17 : 19 Грудень 2018, 12:47:29 »

Завдання Верховного Суду як суду касаційної інстанції

Цитувати
Основне завдання ВС — забезпечення єдності судової практики, але з тим, аби не була вихолощена сама суть доступу до правосуддя.https://sud.ua/ru/news/sud-info/130875-zavdannya-verkhovnogo-sudu-yak-sudu-kasatsiynoyi-instantsiyi
Записаний

Перо

 • Супермодератор
 • *****
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 7730
  • Перегляд профілю
Re: ВС: Верховний Суд (новини)
« Reply #18 : 28 Січень 2019, 16:49:40 »

Касаційний адміністративний суд розглянув лише 50% справ та матеріалів

Цитувати
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відзвітував про діяльність за перший рік роботи під час зборів суддів ВС. 

Голова Касаційного адміністративного суду Верховного Суду Михайло Смокович зазначив, що упродовж 2018 року на розгляді в КАС ВС перебувало справ та матеріалів у кількості 76 502. Цей показник становлять 42 440 справ і матеріалів, переданих з Верховного Суду України та Вищого адміністративного суду України, і 34 062 нових матеріали.

Загалом протягом минулого року судді Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді розглянули 37 449 справ і матеріалів (49%), що перебували на розгляді.

Голова КАС ВС звернув увагу, що найбільшу кількість становлять податкові справи:  надійшло справ і матеріалів – 23 622, розглянуто – 13 767. Наступною категорією справ, які домінують в надходженні та розгляді, є так звані соціальні справи: надійшло – 14 978, розглянуто – 9 888. З відносин публічної служби надійшло 6 476 справ і матеріалів, розглянуто – 3 122. З приводу регулювання містобудівної діяльності та землекористування надійшло – 6 645, розглянуто – 2 557. З приводу реалізації публічної фінансової політики  надійшло – 5 965, розглянуто справ та матеріалів – 1 461.

У 2018 році до КАС ВС як суду першої інстанції надійшло 998 позовних заяв і справ, із них 958 щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Упродовж року суд ухвалив 686 судових рішень, якими закінчив розгляд цих справ і матеріалів.

Станом на 1 січня 2019 року показник нерозглянутих справ і матеріалів становить 37 124 (49%), зауважив голова КАС ВС.

Він звернув увагу, що до одного судді в середньому надійшло 2844 справи та матеріали. Середній показник ухвалених судових рішень одним суддею Касаційного адміністративного суду становив 1498 одиниць і є одним з найбільших серед усіх касаційних судів Верховного Суду.

Головна мета – єдина судова практика, спрямована на захист прав людини, яку Верховний Суд забезпечує виключно через судові рішення, наголосив голова КАС ВС. Для досягнення цієї мети процесуальний закон містить кілька механізмів. Зокрема, розгляд справи палатою, об’єднаною палатою або Великою Палатою Верховного Суду. Упродовж 2018 року на розгляд судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів як колегії передано 7 справ, судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав – 10, судової палати з розгляду справ щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян – 2. Станом на 1 січня 2019 року судовими палатами як колегіями розглянуто 11 справ.

Об’єднана палата Касаційного адміністративного суду розглянула 3 справи та 1 передала на розгляд Великої Палати. На початок 2019 року 1 справа залишилася не розглянутою.

На розгляд Великої Палати у 2018 році було передано 875 справ.

http://ukrainepravo.com/news/ukraine/kasatsiynyy-administratyvnyy-sud-rozglyanuv-lyshe-50-sprav-ta-materialiv/
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email