'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: №2-16307/2010 Скасування нарахувань за утримання та переддоговірний спір  (Прочитано 54428 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Андрій, це твої позовні вимоги в останній редакції?
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5489.msg25524.html#msg25524

З них потрібно залишити це:
Цитувати
Зобов’язати відповідача укласти з позивачем Типовий Договір про надання послуг з утримання будинків, споруд і прибудинкової території в редакції, яка підписана позивачем 8 лютого 2010 р. з протоколом розбіжностей, тобто п 7. зазначеного договору викласти в редакції «Плата вноситься на розрахунковий рахунок №26005530115691 Салютне відділення ВАТ КБ «Хрещатик» МФО 300670   код ЄДРПОУ 34967394.»

Все інше -залишати без розгляду. У суду немає повноважень визначати тарифи і встановлювати відсутність чогось у позовному провадженні. Не бажаєш сплачувати кошти через КП ГІОЦ -не сплачуй! Суд для цього не потрібний. Не бажаєш сплачувати за "справедливими тарифами" і за невизначені держактами прибудинкові території -не сплачуй! Але якщо такі сплати з твого боку були і ти бажаєш повернути гроші (здійснити перерахунок) -тоді інша справа. Але таких вимог у твоєму позові не бачу:

Цитувати
Тепер про цілі спору.
Встановити реальні витрати на утримання будинку за період позовної давності і їх співвідношення з тарифами за той самий період. В залежності від цього пункту залежить прийняття чи не прийняття мною існуючих тарифів та подальша поведінка
Виключення з розрахунку тарифів обслуговування прибудинкової території, як неіснуючої
Врегулювання переддоговірного спору щодо оплати послуг через КП ГІОЦ.
Визнання незаконним тиском на споживача погроз про відключення електропостачання в разі несплати "боргу" і отримання компенсації за ці погрози.


Не потрібно оскаржувати кожний "напис на паркані" у суді. Я вже підкреслював - орієнтиром для формулювання позову є ст. 16 ЦК. Формулювати треба так, щоб рішення могла виконати ДВС.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Андрій, це твої позовні вимоги в останній редакції?
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=5489.msg25524.html#msg25524

Так, це вони.
З них потрібно залишити це:
Цитувати
Зобов’язати відповідача укласти з позивачем Типовий Договір про надання послуг з утримання будинків, споруд і прибудинкової території в редакції, яка підписана позивачем 8 лютого 2010 р. з протоколом розбіжностей, тобто п 7. зазначеного договору викласти в редакції «Плата вноситься на розрахунковий рахунок №26005530115691 Салютне відділення ВАТ КБ «Хрещатик» МФО 300670   код ЄДРПОУ 34967394.»

Все інше -залишати без розгляду. У суду немає повноважень визначати тарифи і встановлювати відсутність чогось у позовному провадженні.

Я не прошу встановити тариф, підміняючи ОМС, я прошу визначити розмір тарифу за відповідний період порахований по постановах КМУ. Тобто, розглянути документи, підтверджуючі складові тарифу, застосувати формули з постанов і отримати цифру. І цю цифру прописати у рішенні. Начебто суддя і відповідач не проти провести таку роботу в рамках судового засідання. Для виконання цієї вимоги ДВС не потрібна. У мотивувальній частині я написав навіщо це мені треба. Справа в тому, що я маю право знати розмір коштів, які реально йдуть на утримання будинку. Однак, за твердженням відповідача, вони перевищують надходження від мешканців. За твердженням відповідача всі розрахунки тарифів згідно ПКМУ є заниженими, а я хочу знати реальні. Не маючи реальних даних по останньому періоду я не можу прийняти рішення по цифрі тарифів у договорі, який повинен бути укладений в результаті розгляду справи. Не викликає сумніву, що цифра тарифів з РКМДА отримана незаконним чином і довіряти їй не можна. А брати цифру тарифу із довідника "стеля", як ВАВАНчик пропонував, не хочеться. Тож буде розрахунок більшим, ніж запропонована у договорі сума, підпишу із запропонованою. Буде меньше - буду просити суд змінити суму тарифів в договорі. І воно буде аргументовано.
Чому я це у позовні вимоги включив? - Хочу, щоб суд розглянув ці питання. ЖЕК можуть розформувати. В рамках цього процесу вирішення питання про укладання договорів можна не досягнути. В такому разі, я хочу мати факти (цифри розрахунку), які вже встановлені щодо мене, для використання в наступних справах. Те саме дійсне з приводу вимог по ГІОЦ. Чи мені при укладенні договорів по тепловодопостачанню всю доказову базу знов подавати і знову повторювати всі свої аргументи?
От такою логікою я користувався змінюючи позовні вимоги. Можливо, вона хибна і існують інші, більш правильні технічні можливості досягнути тієї самої мети, але, наразі, вони мені не відомі.   

Не бажаєш сплачувати кошти через КП ГІОЦ -не сплачуй! Суд для цього не потрібний.

Ну, як не сплачуй? Я ж договір повинен підписати в результаті процесу. Якщо я його з реквізитами ГІОЦ підпишу, то в мене буде обов'язок сплачувати через ГІОЦ. Мені ж суд для того і потрібний, щоб змінити саме цей пункт договору.
Я вже підкреслював - орієнтиром для формулювання позову є ст. 16 ЦК.

А чому тоді вимога про скасування нарахувань невірна. Вона не відповідає ст.16 ЦК "визнання правочину недійсним"? Нарахування не є правочином?
Ситуація, що склалася, така. Відповідач проводить якісь роботи по утриманню будинку. Але, виставляє мені необгрунтовані рахунки. Розмір обгрунтованих витрат невідомий (може бути меньший від рахунку, може бути більший). Я не плачу, відповідач за відшкодуванням до суду не звертається. Виходить я в судовому порядку не можу врегулювати ситуацію, що склалася? А саме, визначити обгрунтований розмір витрат, і, в залежності від них, чи згодитись платити запропоновану суму, чи вимагати її зменьшення (у разі, коли витрати меньші)?
Формулювати треба так, щоб рішення могла виконати ДВС.

До речі, а як ДВС зможе виконати умову укласти договори в моїй редакції, якщо ЖЕК не схоче? Прийти до директора ЖЕКу і викручуванням рук змусити його підписати договір? Навряд. А іншого сценарію я поки не можу уявити.
« Останнє редагування: 27 Травня 2011, 08:54:00 від Андрій »
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Цитата: Андрій link=topic=5489.msg25935#msg25935
... А брати цифру тарифу із довідника "стеля", як ВАВАНчик пропонував, не хочеться.
Простите, но это мягко сказать брехня...
Если это - "довиднык "стеля", то .....

Цитувати
А чому тоді вимога про скасування нарахувань невірна. Вона не відповідає ст.16 ЦК "визнання правочину недійсним"? Нарахування не є правочином?
НЕТ КОНЕЧНО!
ст. 202 ЦК
Цитувати
Правочином є ДІЯ особи, спрямована на набуття, зміну аба припинення цивільних прав та обов'язків

Цитувати
До речі, а як ДВС зможе виконати умову укласти договори в моїй редакції, якщо ЖЕК не схоче? Прийти до директора ЖЕКу і викручуванням рук змусити його підписати договір?
На самом деле процедура прописана в ЗУ про ВП.
НО: мое мнение, и как всегда (как мнение любого человека), оно может быть ошибочно: тебе нужно переводить спор в ДРУГУЮ ПЛОСКОСТЬ.
Спор должен быть следующий: есть удобная для тебя оферта - вот ее и пытаешься превратить в договор (и что бы без ДВС).
А не как у тебя: есть неудобная, и пытаешься ее исправить под себя! (вот тут ДВС и нужно)
« Останнє редагування: 28 Травня 2011, 08:49:09 від ВАВАНчик »
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Цитувати
Простите, но это мягко сказать брехня...
Ну, вибачаюся. Ну, м'яко кажучі, збрехав...  :)
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Надійшла інформація від ГУЗемКМДА з приводу земельної ділянки.
Запит був наступним:

Прошу надати інформацію щодо власника земельної ділянки, на якій розташований буд. ___ по вул. ____________ у м. Києві та його прибудинкова територія. Прохання повідомити також, чи видавався державний акт на право користування цією земельною ділянкою.

Відповідь додається.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Відмовили у повному об'ємі  :(
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

Відмовили у повному об'ємі  :(

Обсязі... Коли буде повний текст судового рішення? Чи будеш подавати апеляцію?
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Сказали через 5 днів. Щодо апеляції, то треба спочатку рішення почитати. Може ВАВАНчик правий, що позов був недолугий? Почитаю рішення - визначусь.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Сумно, звичайно. Але не смертельно. Можна зараховувати в плюси набутий досвід.
Чекаю повний текст рішення.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Нарешті отримав рішення. Суддя хворів.
(click to show/hide)
З рішення зрозуміло, що більшість позовних вимог в мене були сміттям, але суть справи виділена вірно - це питання по ГІОЦ і земельній ділянці.
У цих питаннях рішення викликає подив.
Стосовно КП ГІОЦ вказано
Цитувати
Отже суд, вважає, що відповідач правомірно відмовив позивачу в укладенні з ним Типового Договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудиіікових територій, з обов'язковим підписанням протоколу розбіжностей до цього договору, оскільки викладений п 7 Договору в протоколі розбіжностей, суперечить укладеному відповідачем з КП ГІОЦ договору від 31.05.2010 року.
Наскільки я читав цей договір, по ньому КП ГІОЦ повинно розщеплювати суми, які надходять на визначений рахунок. Ніде немає зобов'язання ЖЕКу перед ГІОЦ перераховувати 100% коштів через вказаний рахунок. В судовому засіданні я це наголошував. Трохи пізніше викладу цей договір, якщо не викладав раніше.
Стосовно прибудинкової території вказано
Цитувати
В той же час представником відповідача надані докази з яких вбачається, що відповідачем встановлюються тарифи відповідно до нормативно-правових актів, які регулюють встановлення вказаних платежів, а також надано докази на підтвердження закріплення прибудинкової території за будинком в якому знаходиться квартира позивача а також визначено площу вказаної території
Як я розумію під доказом на підтвердження прибудинкової території є документ під назвою "План-схема прибудинкової території", який підписаний директором ЖЕКу. Як замість землевпорядної документації цей документ може підтверджувати площу території - не розумію. Крім того мій і сусідній будинок (ідентичний моєму) мають однакові тарифи на утримання території що, при обслуговуванні одним ЖЕКом, повинно свідчити про рівність прибудинкових територій у будинків. Однак, сусідній будинок фізично не може мати такої самої території, що намальована нам. Це може бути тільки в тому випадку, коли території перекриваються. Я це також наголошував, про що представник третьої особи заперечив, що я можу це стверджувати тільки на основі землевпорядної документації. З іншого боку ЖЕК може визначати площу території і за явної відсутності такої документації. ГУ Земельних ресурсів КМДА відповіло що зовнішні межі землекористування були встановлені для групи з 9 будинків. Актів на право власності чи користування на цю ділянку немає.
Не зрозуміло також, на якій підставі я повинен утримувати цю ділянку замість її власника. Також на ділянці знаходиться споруда (ймовірно електрощитова Київенерго), яка призначена для експлуатації іншого будинку. Відповідні фото я долучив до справи. Чому я повинен утримувати землю під цією спорудою суд також не відповів.
 
Прошу висловитися, чи варто по цій справі подавати апеляцію?

Останнє питання, а я ще можу взагалі подавати апеляцію?  :)
Начебто, в ЦПК написано про 10 днів. Але в суді мене запевнили, що оскільки суддя захворів, і рішення я отримав сьогодні, я маю право на подовження строку апеляції. На самому рішенні написано "станом на 05.09.11 рішення законої сили не набрало".
Записаний

ВАВАНчик

  • Гість

Про апелляцию:очень интересній момент. МОЖЕШЬ, но по закону ее оставят без рассмотрения!
НО: можно подать апелляцию одновременно с ходатайством про возобновление сроков в порядке ст. 73 ЦПК.
99,6 что возобновят :)
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Прошу висловитися, чи варто по цій справі подавати апеляцію?

Останнє питання, а я ще можу взагалі подавати апеляцію?  :)
Начебто, в ЦПК написано про 10 днів. Але в суді мене запевнили, що оскільки суддя захворів, і рішення я отримав сьогодні, я маю право на подовження строку апеляції. На самому рішенні написано "станом на 05.09.11 рішення законої сили не набрало".
Андрію, в умовах нашого правосуддя і малого власного досвіду - рішення передбачуване.
Думаю, подавати апеляцію варто.
Щодо строків. Разом з апеляцією слід подавати заяву про поновлення пропущених з поважної причини строків. Просити визнати початком перебігу строку дату отримання судового рішення. І додати докази про те, що рішення було отримане саме 05.09.2011. І що затримка з отриманням рішення була з вини суду.
ВАВАНчик як завжди накрутив з визначеннями та лякалочками "залишать без розгляду".
По суті апеляції - слід планомірно, по пунктам, з посиланнями на а.с. обгрунтувати всі незаконності, необгрунтованості, недоведеності, невідповідності наданим доказам в судовому рішенні.
Записаний

Тетяна Academia

  • Правонаступник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3178
  • City: Київ
  • io_ua: Тетяна Academia
    • Перегляд профілю

Мотиваційна частина рішення побудована на типовому наборі норм, які використовуються суддями для "обгрунтування" стягнення боргу за ЖКП. А також на підміні понять та перекручуванні норм матеріального права.
Норми спеціального ЗУ Про ЖКП не застосовані. Норим ЗК щодо держ. акту на прибудинкову територію не застосовані. Норми ст.511, 227 ЦК не застосовані. Ну і далі ще возик порушень норм матеріального та процесуального права. Для обгрунтованої апеляції більш ніж достатньо.

Для підготовки апеляції. Подивіться текст рішення судді Мельника від 31.05.2011 року у справі Бреничів (чергова перемога Віктора Івановича, вже після хвороби). http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4756.msg29623.html#msg29623
Можна подивитись мотивацію рішення судді Букіної в моїй справі по зобовёязанню укласти договыр по ПКМУ № 630.
http://gro-za.org/forum/index.php?topic=4737.msg28394.html#msg28394
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16034590

По КП ГІОЦ - доцільно максимально використати матеріали ПЕРО http://gro-za.org/forum/index.php?topic=6557.msg28903.html#msg28903
« Останнє редагування: 06 Вересня 2011, 10:25:13 від Тетяна Academia »
Записаний

Перо

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8691
    • Перегляд профілю

В частині "сміття" не оскаржувати. А відносно питання укладання договору звичайно потрібно подавати апеляцію з клопотанням про поновлення строків.

Обгрунтувати невідповідністю висновків суду фактичним обставинам справи:
Цитувати
Поряд з тим, позивачем не надано доказів укладення ним прямих договори, з виробниками комунальних послуг чи намагання укласти такі договори.

Цитувати
Як встановлено судом, позивач звернувся до КП «ЖЕК «Нивки» з пропозицією укласти Типовий Договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, але з одночасним підписанням протоколу розбіжностей до цього договору, відповідно до вказаного протоколу позивач виклав пункт 7 Договору у власній редакції. з якою
не погоджується відповідач, що стаю підставою не укладення між с торонами по справі, вказаного Договору.
З наданого представником третьої особи КП ГІОЦ Договору від 31.05.2010 року № 2772 укладеним між цим КП, КП УЖГ Шевченківської районної і м. Києві ради та КП «ЖЕК «Нивки» вбачається, що КП ГІОЦ надає вказаним комунальним підприємствам послуги обробки, розщеплення та перерахування платежів населення за житлово-комунальні послуги, які поступають на розподільчий рахунок ГІОЦ. за надані населенню послуги.

А також послатися на незастосування судом ст. 511 ЦК (договірні відносини між КП ГІОЦ і відповідачем не створюють жодних обов'язків для позивача):
Цитувати
Отже суд, вважає, що відповідач правомірно відмовив позивачу в укладенні з ним Типового Договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудиіікових територій, з обов'язковим підписанням протоколу розбіжностей до цього договору, оскільки викладений п 7 Договору в протоколі розбіжностей, суперечить укладеному відповідачем з КП ГІОЦ договору від 31.05.2010 року.

У цій частині посилатися на те, що докази не є належними і допустимими і отримані з порушенням закону, оскільки РКМДА є нечинними; площа території визначена некомпетентним органом і не в порядку, передбаченому земельним законодавством; виробники послуг юридично відсутні; договори за участю КП ГІОЦ порушують публічний порядок:   
Цитувати
представником відповідача надані докази з яких вбачається, що відповідачем встановлюються тарифи відповідно до нормативно-правових актів, які регулюють встановлення вказаних платежів, а також надано докази на підтвердження закріплення прибудинкової території за будинком в якому знаходиться квартира позивача а також визначено площу вказаної території, надані договори з виробниками комунальних послуг та договір з КП ГІОЦ, яке здійснює розчеплення коштів платників, та розподіл їх між виробниками комунальних послуг.
Записаний
 


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email