'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: водоканал нараховує на покійника багато років плату за воду.  (Прочитано 9391 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

розрахунок до заяви вона не дасть,і як його вициганити не знаю.
Це погано. Можливо і в заяві нема детального розрахунку... По досудовому попередженню різниця між боргом за водопостачання та водоспоживання дуже велика. Але, щоб робити якісь висновки, треба бачити рахунки "Інфоксу", що подавались на оплату ЖБК. А також знати у якій їх частині голова ЖБК їх сплатила, а у якій ні.
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

прочитала.
Ситуація погана.Але десь має бути вихід.
Я такий самий громадянин країни як інші украінці,але цим договором порушується моє право на отримання послуги за тою ціною,яку сплачують інші громадяни.
Люди в кооперативі-одні залякані,другі мають свій зиск з цієї ситуації.
-Що я можу сама зробити,щоб шахраї мене не обкрадали?
-До ліцензіата є сенс звернутися з скаргою?
На сайті інфоксу взагалі немає ніяких договорів.На Харьковскому сайті є,а в нас немає.
По документам-спробую через депутатський запит їх отримати.
Зараз ЖК начне з мене вимагати ці лишні кошти,як відбитися від цих притензій?

Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Питання, чи відповідає нормам законодавства абзац 2 пункту 3.1.5. договору. Так відповідає.
Водний кодекс України  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/213/95-%D0%B2%D1%80#Text
ЗУ "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення"  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2918-14#Text
ЗУ«Про охорону навколишнього природного середовища»  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1264-12#Text
ПКМУ № 465 від 25 березня 1999 року "Правила охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/465-99-%D0%BF#Text
Наказ "Мінрегіону" від  01.12.2017р.  № 316  "Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядоок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0056-18#Text
Наказ "МінЖКГ" від 27.06.2008р. N 190 "Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0936-08#Text
Рішення виконавчого комітетуОдеської міської ради № 561 від 26.12.2018р. "Правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Одеси" https://omr.gov.ua/ru/acts/committee/113784/

Якщо у Вашому ЖБК дощові води скидаються до каналізаційного колектору водовідведеня з буднку, то нарахування за абз. 2 п. 3.1.5. договору правомірні.
Якщо у Вашому ЖБК дощові води скидаються до каналізаційного колектору зливового водовідведеня з прибудинкової терторії ЖБК та потрапляють на очисні споруди для очистки, то нарахування за абз. 2 п. 3.1.5. договору правомірні.
Якщо у Вашому ЖБК дощові води не збираються, взагалі, або скидаються до каналізаційного колектору зливового водовідведеня з прибудинкової терторії ЖБК але не потрапляють на очисні споруди для очистки, то нарахування за абз. 2 п. 3.1.5. договору НЕ правомірні.


Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Щодо майбутнього договору по ПКМУ № 690.
Якщо у Вашому ЖБК дощові води скидаються до каналізаційного колектору водовідведеня з будинку, або якщо у Вашому ЖБК дощові води скидаються до каналізаційного колектору зливового водовідведеня з прибудинкової території ЖБК та потрапляють на очисні споруди для очистки, то ЖБК буде це оплачувати.
Або буде доповнено пунктами подібними до п. 3.1.5. і іншими, з ним пов'язаними, існуючого договору типовий колективний договір (доповнювати типові договори законодавство дозволяє), або, якщо споживачі виберуть індивідуальні договори з водоканалом,  ЖБК укладатиме окремий (господарський) договір на скидання дощових вод  з водоканалом як дві юрособи.

Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Ситуація погана.Але десь має бути вихід.
Я такий самий громадянин країни як інші украінці,але цим договором порушується моє право на отримання послуги за тою ціною,яку сплачують інші громадяни.
Якщо у Вашому ЖБК дощові води скидаються до каналізаційного колектору водовідведеня з будинку, або якщо у Вашому ЖБК дощові води скидаються до каналізаційного колектору зливового водовідведеня з прибудинкової території ЖБК та потрапляють на очисні споруди для очистки, то оплата кооперативом цих послуг не порушує Ваших прав.
Вартість послуги централізованого водопостачання та водовідведення для Вас така сама, як і для інших споживачів у Вашому місті. Додаткові витрати, які ЖБК несе за скидання дощових вод у каналізацію (якщо дійсно скидає) ні як не стосуються Вашої плати за воду і водовідведення. Це умови функціонування Вашого ЖБК, що поробиш... Наприклад, у ЖБК без ліфтів мешканці не платять за електроергію на ліфти,  а у ЖБК з ліфтами - платять.   То  це шахрайство, чи оплата спожитої послуги?
Шахрайством буде впадок, якщо у Вашому ЖБК дощові води не збираються, взагалі, або скидаються до каналізаційного колектору зливового водовідведеня з прибудинкової терторії ЖБК але не потрапляють на очисні споруди для очистки, а нарахування за абз. 2 п. 3.1.5. договору здійснюються.  І це досить  просто оскаржується до АМКУ.
З'ясуйте, зрештою, чи у Вашому ЖБК дощові води скидаються до каналізаційного колектору водовідведеня з будинку, або до каналізаційного колектору зливового водовідведеня з прибудинкової території ЖБК з подальшим  потраплянням на очисні споруди для очистки, чи ні. Це зараз є головним питанням.  А не голослівні звинувачення.
« Останнє редагування: 27 Листопада 2021, 15:39:18 від Юрій Васильович »
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

У мене нема голослівних звинувачень.В Одесі багато ЖК,але я в них питаю про таку статью розходів,а вони взагалі не розуміють про що йде мова.До 2017 року ЖК такі статьї розходів не сплачував!Крім того літній дощ не тільки попадає в колектор,а й випаровується.Це юг,тут асфальт плавиться.
З ваших слів треба з'ясувати
Цитувати
З'ясуйте, зрештою, чи у Вашому ЖБК дощові води скидаються до каналізаційного колектору водовідведеня з будинку, або до каналізаційного колектору зливового водовідведеня з прибудинкової території ЖБК з подальшим  потраплянням на очисні споруди для очистки, чи ні. Це зараз є головним питанням.  А не голослівні звинувачення.

Колекторного люку біля будинку не бачила.Я так розумію,що в горсовете(ЧИ ДЕ?) має бути план розташування колекторних люків .
Де ще можна пошукать технічну документацію по цим люкам та колекторам?
В парадних є по одній трубі по яким з криші стікає вода до подвалу будинку.Колекторниї люки для прийму дощової води є тільки на дорозі дуже далеко від будинку.
Крім того Одеська область останні три роки страдає від засух ні дощей ні снігу,а тут така сума....
« Останнє редагування: 19 Лютого 2021, 13:54:10 від lioness »
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

В парадних є по одній трубі по яким з криші стікає вода до подвалу будинку.
А з підвалу куди?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Подививсь ЄДРСР. Не знайшов щоб ЖБК,  заперечуючи проти вимог  водоканалу, вказували на наявність нарахувань "за дощ"...
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

У мене нема голослівних звинувачень.В Одесі багато ЖК,але я в них питаю про таку статью розходів,а вони взагалі не розуміють про що йде мова.
Так Ви і по своєму ЖБК підтвердження здійснення таких нарахувань не надали.  Наявність пункту у договорі про теоретичну можливість таких нарахувань ще не доказ, що такі нарахування здійснено. Де структура боргу? А де текст договору між п. 4.3.12.  та п. 6.4.
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Ви праві,я пропустила два аркуша.
Якщо подивитися 26 пост де претензія -то там сумма за саму воду 16918,а з водовідведення -89463.Якщо сума за водоканалізацію має дорівнювати вартість води,то це приблизно 34000 гривень.А у нас 89,463 .Різниця 54 тисячі.Я припустила,що це за сніг та дощ.Бо іншого в договорі не найшла.
ЖБК не заперечує проти вимог,вони згодні платити.Заяви про скасування судового наказу не буде.
Цитувати
В парадних є по одній трубі по яким з криші стікає вода до подвалу будинку.
А з підвалу куди?
я припускаю,що в обичну каналізацію.А хіба є ще якісь варіанти куди ця вода може потряплять з підвалу житлового будинку?
Може я задаю багато питать,але щоб шукати....чорну кішку,маю хоть трохи зрозуміти ,що воно таке.
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Цитувати
Вартість послуги централізованого водопостачання та водовідведення для Вас така сама, як і для інших споживачів у Вашому місті. Додаткові витрати, які ЖБК несе за скидання дощових вод у каналізацію (якщо дійсно скидає) ні як не стосуються Вашої плати за воду і водовідведення. Це умови функціонування Вашого ЖБК, що поробиш
Ці суми виставляються як борги за воду с поясненнями,що хтось не заплатив,а хтось краде.

Але цікаво,як кооператив ці кошти має право внести нам в оплату?
_Це має бути окрема строка затрат в кошторисі?
-Якщо ця сума в кошторис не включена,то чи є у ЖК право вимоги від людей оплати цих коштів?
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

я припускаю,що в обичну каналізацію.
В такому випадку треба за це платити....   Бо тоді об'єм отриманої води менший ніж злитої. Бо  до отриманої додається дощ.
А хіба є ще якісь варіанти куди ця вода може потряплять з підвалу житлового будинку?
Є. Як правило, з підвалу через отвір у фундаменті труба виходть на подвір'я і вода збігає на землю. В такому випадку платити нема за що...
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю
Записаний

Юрій Васильович

  • Супермодератор
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9850
  • City: Бахмут (Артемівськ)
  • io_ua: Ник
    • Перегляд профілю

Ці суми виставляються як борги за воду с поясненнями,що хтось не заплатив,а хтось краде.
Такі пояснення "мають право на життя"...
Але цікаво,як кооператив ці кошти має право внести нам в оплату?
_Це має бути окрема строка затрат в кошторисі?
Якщо дійсно є плата "за дощ", то це повинно бути закладено в кошторисі. Те, що "вкрали" ЖБК має компенсувати за рахунок "бюджету" ЖБК.  Чи треба окремо  збирати кошти на це? Можливо,  якщо на рахунку недостатньо. Треба збори провести і вирішити. "Хтось не заплатив" - ХТО? Раз ЖБК "взявся за гуж" колективного споживача, то повинен займатися обліком і заходами по ліквідації заборгованості.
У нас на форумі є дві відповіді:
1. Встановлюйте квартирні лічильники і платіть по факту.
2. Геть колективного споживача. Кожен сам платить за себе. Боржників хай водоканал "виховує"...
-Якщо ця сума в кошторис не включена,то чи є у ЖК право вимоги від людей оплати цих коштів?
А що, у ЖБК  є інше джерело доходів на виконання СН?
Записаний

lioness

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 146
    • Перегляд профілю
    • Email

Дякую за терпіння.По трохи починаю розуміти ситуацію.
Цитувати
Додатки № 3, № 5 є?
-цих додатків поки що не маю.
Цитувати
Але цікаво,як кооператив ці кошти має право внести нам в оплату?
_Це має бути окрема строка затрат в кошторисі?
Якщо дійсно є плата "за дощ", то це повинно бути закладено в кошторисі.
-нема плати за дощ в кошторисі-нема юридичних підстав вимагати іх оплату,так?

Цитувати
Цитувати
я припускаю,що в обичну каналізацію.
В такому випадку треба за це платити....   Бо тоді об'єм отриманої води менший ніж злитої. Бо  до отриманої додається дощ.
Припускати це діло хороше,але треба витребувати технічний план будинку .Там буде план системи каналізації.
 Розрахунок дощу зробили на підставі проєкту /плану теріторії,але придомова теріторія у нас не визначена актом право власностї на землю і є комунальною.Та й вода з вулиці у підвал будинку до підвальної каналізації не попадає.

--Крім того на території двору стоять гаражі (дуже багато),то частина дощу льется саме з цих ЧУЖИХ  гаражів-то чи маю я і за них платити?
 ЖК Виставляючи вимогу сплатити по цьому рахунку,при моїй незгоді має надати  суду детальний розрахунок суми,первинні документі під цей розрахунок?
-Наші цивільні  суди не проводят таких перерахунків для визначення  достовірності боргу( то має робити позивач).То при такому розкладі можна розраховувати на відмову у позові за недоведеністью.А правильно розумію ситуацію?
« Останнє редагування: 27 Листопада 2021, 15:44:06 від Юрій Васильович »
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email