'ГРО-ЗА' - ГРОмадський правоЗАхисник

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Для того, щоб надіслати запитання, реєстрація у форумі не потрібна.

Автор Тема: Проблеми з Київенерго  (Прочитано 32763 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #15 : 06 Вересня 2010, 17:05:16 »

Дякую, Юріє Васильовичу! Саме цей документ я й цитував, але не був впевненний, що він діючий.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #16 : 15 Вересня 2010, 16:29:46 »

Сьогодні отримав відповідь від ЖЕКу наступного змісту
Цитувати
Ваша скарга з питання перегорання побутової техніки у квартирах мешканців Вашого будинку була розглянута в КП ЖЕК „Нивки" Шевченківського району.
Повідомляємо, що 02.09.2010 р. відгоріла нульова фаза АК „Київенерго" на вводі в електрощитовій Вашого будинку. Аварійною бригадою АК „Київенерго" о 17 год.15 хв. (заявка №43) були виконані ремонтні роботи по усуненню аварії . КП ЖЕК „Нивки" додатково повідомляє, що для відшкодування заданих збитків Вам необхідно звернутись до суду та в АК „Київенерго".
Яким чином краще діяти далі. Писати скаргу (чи, згідно з договором, акт-претензію) в Київенерго з посиланням на цю відповідь та список пошкодженої техніки, чи подавати до суду?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #17 : 15 Вересня 2010, 18:11:14 »

Сьогодні отримав відповідь від ЖЕКу наступного змісту
Цитувати
Ваша скарга з питання перегорання побутової техніки у квартирах мешканців Вашого будинку була розглянута в КП ЖЕК „Нивки" Шевченківського району.
Повідомляємо, що 02.09.2010 р. відгоріла нульова фаза АК „Київенерго" на вводі в електрощитовій Вашого будинку. Аварійною бригадою АК „Київенерго" о 17 год.15 хв. (заявка №43) були виконані ремонтні роботи по усуненню аварії . КП ЖЕК „Нивки" додатково повідомляє, що для відшкодування заданих збитків Вам необхідно звернутись до суду та в АК „Київенерго".
Яким чином краще діяти далі. Писати скаргу (чи, згідно з договором, акт-претензію) в Київенерго з посиланням на цю відповідь та список пошкодженої техніки, чи подавати до суду?
В обидві інстанції одночасно. Київенерго Вам однозначно відмовить, але будете мати його позицію.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #18 : 17 Вересня 2010, 21:09:25 »

Викладаю текст скарги до Київенерго. Буду вдячний за зауваження.

СКАРГА-ПРЕТЕНЗІЯ
02.09.2010 р. відбулася аварія електропостачання у будинку за адресою Щербакова 61-Б у м.Києві. Наслідком цієї аварії став вихід із ладу значної кількості побутової техніки у мешканців будинку (доданок 1).
КП «ЖЕК «Нивки», яке утримує внутрішньобудинкові мережі електропостачання будинку у відповідь на звернення мешканців (доданок 2) відповіло, що аварія сталася з вини АК «Київенерго» (доданок 3).
Мешканці будинку мають договори з АК «Київенерго» про користування електричною енергією. Пунктом 19 договору передбачається відповідальність Енергопостачальника за шкоду, заподіяну Споживачу або його майну.
Вимагаємо відшкодування заподіяної мешканцям будинку шкоди.  Механізм відшкодування є предметом домовленості між мешканцями будинку та АК «Київенерго».
Вимагаємо надати відповідь на цю скаргу претензію у десятиденний термін, як це обумовлено п.26 договору про користування електричною енергією.


Наступне питання. На сьогодні збитки мешканців будинку зафіксовані документом, поданим у вкладенні. Мене турбує юридична спроможність цього документу. Якщо він не є бездоганним маю можливість переробити його та підписати у мешканців в процесі збору підписів на скаргу до Київенерго.
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #19 : 17 Вересня 2010, 21:40:16 »

Для першого кроку досить. Єдине - слід виправити "доданок" на "додаток".
Щодо розміру збитків - у подальшому їх буде необхідно підтверджувати експертизою. Добровільно Київенерго нічого і нікому компенсувати не стане. Їх позиція - а Ви доведіть у суді, що це сталося з нашої вини. Доведіть, що Ваші прилади вийшли з ладу саме в цей період. Доведіть, що ці прилади до аварії були справними. І ще багато чого доведіть ...
То доведеться доводити.
Співчуваю. :'(
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #20 : 18 Вересня 2010, 12:01:34 »

Дякую, Вікторе Івановичу. Тож яка може бути технологія такого доведення. Чи варто скласти для кожного випадку акт за підписом двох свідків, про те, що відповідна техніка не функціонує на дату складення акту? Чи варто мати також двох свідків, які можуть свідчити про те, що станом на 1 вересня ця техніка функціонувала? Чи достатньо це буде для доведення?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #21 : 18 Вересня 2010, 12:42:16 »

Дякую, Вікторе Івановичу. Тож яка може бути технологія такого доведення. Чи варто скласти для кожного випадку акт за підписом двох свідків, про те, що відповідна техніка не функціонує на дату складення акту? Чи варто мати також двох свідків, які можуть свідчити про те, що станом на 1 вересня ця техніка функціонувала? Чи достатньо це буде для доведення?
Ні, недостатньо. Будуть вимагати, як мінімум, висновку сервісного центру, а можливо й судово-технічної експертизи. Запасайтеся поступово, чим можете. А претензію та позов до суду слід подавати негайно і одночасно.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю

Нажаль, тільки сьогодні знайшов час для написання позовної заяви. Викладаю на рецензію. Цей позов будуть подавати приблизно від шести квартир.
Питання, а куди краще подавати позов? Мені у побутовому сенсі зручніше подавати до Шевченківського суду. Я там вже декілька разів був :). Та, як я зрозумів з попередніх порад, краще не подавати позов за місцезнаходженням відповідача, тому що тоді він буде на своїй теріторії.
Тепер щодо розмірів відшкодування. Яким чином їх зараз встановити? Зрозуміло, що якби я це все відремонтував, то розміром була б сума, яку я витратив на ремонт. Але ж, з огляду на можливі судові експертизи, відремонтувати техніку я змоги не маю. Тож, фактично, я можу поставити у позовних вимогах приблизну, трохи завищену суму, яка відкорегується на протязі судового процесу. Чи є якісь інші варіанти?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю

Нажаль, тільки сьогодні знайшов час для написання позовної заяви. Викладаю на рецензію. Цей позов будуть подавати приблизно від шести квартир.
Питання, а куди краще подавати позов? Мені у побутовому сенсі зручніше подавати до Шевченківського суду. Я там вже декілька разів був :). Та, як я зрозумів з попередніх порад, краще не подавати позов за місцезнаходженням відповідача, тому що тоді він буде на своїй теріторії.
Тепер щодо розмірів відшкодування. Яким чином їх зараз встановити? Зрозуміло, що якби я це все відремонтував, то розміром була б сума, яку я витратив на ремонт. Але ж, з огляду на можливі судові експертизи, відремонтувати техніку я змоги не маю. Тож, фактично, я можу поставити у позовних вимогах приблизну, трохи завищену суму, яка відкорегується на протязі судового процесу. Чи є якісь інші варіанти?
Є інший варіант - провести експертизу пошкодженого обладнання і дати оцінку вартості відновлення.
З позовом можете звернутися до суду за місцем знаходження ВСП "Енергозбут Київенерго", або за місцем свого проживання. Якщо Київенерго подасть клопотання про передачу справи до Печерського райсуду, то воно може бути задоволено судом. І тоді з цим доведеться змиритися.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #24 : 04 Жовтня 2010, 16:33:54 »

Я проробляв подібний варіант. Авторизовані сервісні центри відмовляються це робити, посилаючись на відсутність ліцензії. Всі, як один, відсилають у Торгово-промислову палату. В Торгово-промисловій палаті України кажуть, що вони проводять експертизу тільки нової техніки на відповідність ГОСТам і стверджують, що потрібна мені експертиза може проводитись тільки в судовому порядку. В Київській ТПП відповіли, що не мають таких спеціалістів.
Проведення експертизи зараз було б кращим варіантом, ніж чекати судову. Це дало б можливість відремонтувати пошкоджену техніку. Якщо є відомості де можна таку експертизу провести, буду вдячний за повідомлення. 
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #25 : 04 Жовтня 2010, 16:56:23 »

Я проробляв подібний варіант. Авторизовані сервісні центри відмовляються це робити, посилаючись на відсутність ліцензії. Всі, як один, відсилають у Торгово-промислову палату. В Торгово-промисловій палаті України кажуть, що вони проводять експертизу тільки нової техніки на відповідність ГОСТам і стверджують, що потрібна мені експертиза може проводитись тільки в судовому порядку. В Київській ТПП відповіли, що не мають таких спеціалістів.
Проведення експертизи зараз було б кращим варіантом, ніж чекати судову. Це дало б можливість відремонтувати пошкоджену техніку. Якщо є відомості де можна таку експертизу провести, буду вдячний за повідомлення.
Я рекомендую пошукати експертів у приватних юридичних компаніях міста Києва. В деяких з них працюють ліцензовані експерти.
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #26 : 05 Жовтня 2010, 11:28:52 »

Поки що знайти нічого не можу, пошук в Інтернеті нічого не дає. Буду продовжувати.
В процесі натрапив на цікаву інформацію щодо дій споживача при перепадах напруги в мережі http://tdleoton.prom.ua/a4844-poradi-dlya-spozhivachv.html
Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #27 : 23 Жовтня 2010, 21:00:08 »

Технічні питання по позову:
  • В момент подачі позовної заяви від декількох позивачів потрібна фізична присутність всіх позивачів?
  • Якщо постраждла при аварії прописана в будинку, але не є власницею житла, позов краще подавати від постраждалої, чи від власниці (за умови що власниця не буде ходити на судові засідання, але саме вона підписувала договір з Київенерго)?
  • Якщо постраждалі при аварії не прописані у будинку (проживають у квартирі родичів) позов треба подавати від власника квартири?
Записаний

gro-za

  • Засновник
  • *****
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2230
  • City: Київ
  • ГРОмадський правоЗАхисник, 050-448-1-844
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #28 : 23 Жовтня 2010, 21:31:43 »

Технічні питання по позову:
  • В момент подачі позовної заяви від декількох позивачів потрібна фізична присутність всіх позивачів?
  • Якщо постраждала при аварії прописана в будинку, але не є власницею житла, позов краще подавати від постраждалої, чи від власниці (за умови що власниця не буде ходити на судові засідання, але саме вона підписувала договір з Київенерго)?
  • Якщо постраждалі при аварії не прописані у будинку (проживають у квартирі родичів) позов треба подавати від власника квартири?
... потрібна фізична присутність всіх позивачів? - Достатньо одного
... позов краще подавати від постраждалої, чи від власниці (за умови що власниця не буде ходити на судові засідання, але саме вона підписувала договір з Київенерго)? - Можна подати спільний позов. Власниця житла, очевидно, не вправі розраховувати на судовий захист постраждалої, якщо це стосується особистих прав останньої.
... не прописані (не зареєстровані?) у будинку (проживають у квартирі родичів) позов треба подавати від власника квартири? - можна також подавати спільний позов.


Записаний

Андрій

  • *
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 490
  • City: Київ
  • io_ua: Андрей
    • Перегляд профілю
Re: Проблеми з Київенерго
« Reply #29 : 29 Жовтня 2010, 19:18:44 »

Один з майбутніх позивачів по справі з відшкодування збитків мав самостійне звернення у Київенерго, яке наведене в цьому дописі. На звернення, на відміну від спільного звернення, яке викладалося раніше в цій темі, була отримана відповідь, теж наведена у вкладенні. Загальний зміст - винний ЖЕК.
Виникає питання, чи цей факт може якось вплинути на зміст позову? На мою думку - ні. Мешканці будинку не мають договірних відносин з ЖЕКом з приводу постачання електроенергії, отже не можуть мати претензій до нього. Я вважаю, що, навіть у випадку, якщо у аварії винен ЖЕК, Київенерго має компенсувати мешканцям збитки і стягнути їх з ЖЕКу. Чи вірна моя думка?
Я б може і включив, про всяк випадок ЖЕК у число відповідачів - хай суд розбирається, хто з них винний, але, наразі, зупиняє той факт, що ЖЕК найближчим часом може бути розформований. Боюся наразитися на відмову у позові з цього приводу.
Буду вдячний за поради.
Записаний
 

+ Швидка відповідь


Мониторинг доступности сайта Host-tracker.com
email